کد خبر: ۲۸۸۱۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر اداره دارو دانشگاه علوم پزشکی در گفت‌وگو با گفتارنو مطرح کرد
« کمبود وارفارین شدید نیست یک سهمیه توزیع برای استان وجود داشت که در دوهفته گذشته انجام داده ایم ». این پاسخ مدیر اداره دارو استان کرمان به خبرنگار گفتارنو در خصوص بحث کمبود وارفارین است. دکتر محمد حسیبی با بیان این مطلب گفت: وارفارین در حال حاضر هنوز هم در برخی از داروخانه ها موجود است.
 گفتارنو، سمیرا کریمی افشار: 
«کمبود وارفارین شدید نیست یک سهمیه توزیع برای استان وجود داشت که در دو هفته گذشته انجام داده‌ایم». این پاسخ مدیر اداره دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمان به خبرنگار گفتارنو در خصوص بحث کمبود وارفارین است. دکتر محمد حسیبی بابیان این مطلب گفت: وارفارین در حال حاضر هنوز هم در برخی از داروخانه‌ها موجود است. 

حسیبی با تأکید بر اینکه کمبود انسولین هم کذب است گفت: همه‌ی انواع انسولین در بیمارستان‌ها  و شرکت‌های دارویی وجود دارد.

حسیبی در ادامه بابیان اینکه به علت مشکلات مالی  که در داروخانه‌ها به وجود آمده است و همچنین عدم انجام تعهدات از سوی سازمان‌های بیمه‌گر داروخانه‌ها توان خرید انسولین را ندارند به همین دلیل موضوع توزیع انسولین به مشکل خورده است.

او می‌گوید: داروخانه‌ها بایستی این دارو را یا به‌صورت نقد و یا حداکثر به‌صورت قسطی  تا 15 روز یا یک ماه تهیه کنند و به‌صورت بیمه‌ای در اختیار بیمار قرار دهند ازآنجاکه  90 درصد آن را بیمه باید پرداخت می‌کند اما در چند ماه اخیر بیمه توان پرداخت آن را نداشته است.

حسیبی مدیر دارو خاطرنشان کرد: سازمان‌های بیمه‌گر به شرکت‌های واردکننده می‌گویند شما دارو را به‌صورت آزاد و نقد تهیه و به ما بدهید ما بعد از هشت ماه  پول آن را  با حاشیه سود پنج، شش درصد می‌پردازیم. شرکت‌های دارویی اما  این را به دلیل مشکلات نقدینگی قبول نمی‌کنند. شرکت‌ها میگویند سازمان‌های بیمه‌گر به تعهدات خود عمل کنند و بدهی‌های خود را پرداخت کنند که ما بتوانیم دارو را تهیه کنیم. 

مدیر اداره دارو در خصوص اختلاف قیمت انسولین‌های آزاد و بیمه‌ای افزود: قیمت انسولین قلمی با برندهای مختلف  به‌صورت آزاد حدود 30 تا 33 تومان است و وقتی‌که بخشی از آن مشمول بیمه می‌شود برای هر عدد بیمار چیزی حدود سه هزار تومان باید بپردازد. 

حسیبی ادامه داد: باید دید که قیمت تمام‌شده انسولین چه مقدار است و تحت پوشش کدام بیمه است و بیمه چه درصدی از آن را پوشش می‌دهد. شاید برخی از تفاوت قیمت‌ها به این دلیل باشد. 

مدیر اداره دارو ضمن اشاره به اینکه  ممکن است دارویی با کمبود مواجهه شده باشد و افراد برای پیدا کردنش به اشخاص آشنا  رجوع کنند؛ اما احتکار دارو نداریم. 

او ضمن تأکید بر اینکه کمبود وارفارین و انسولین ربطی به احتکار یا توقف درفروش ندارد، گفت: شرکت‌هایی که توقف درفروش داشته‌اند را به همراه بازرسین تعزیرات جریمه کردیم و در حال حاضر این داروها آزاد و در حال توزیع هستند. 

حسیبی میزان سهمیه‌بندی دارو را این‌چنین بیان کرد:  وزارت خانه میزان سهمیه و اینکه برای کدام شرکت فرستاده‌شده است را به ما اعلام می‌کنند، آن شرکت به ما مراجعه و موجودی‌اش را به ما اعلام می‌کند و ما بلافاصله سهمیه‌بندی دارو را انجام می‌دهیم. 

حسیبی مدیر دارو در پایان اشاره کرد: هیچ دارویی با کمبود کلی مواجهه نبوده است،  بلکه کمبود کشوری دارو باعث شده است دارو صورت محدود به دست ما می‌رسد و ماهم مجبور به توزیع محدود آن هستیم. 

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
کاظمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
0
0
ما که هر چی داروخانه رفتیم وارفارین گیرمون نیومده البته گفتن برید هلال احمر, هنوز نرفتم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اگر جامعه مدنی در مجلس آینده نماینده نداشته باشد مسیر جامعه ایران تغییر می‌کند/ ممکن است افرادی به مجلس ورود پیدا کنند که حامی جنگ باشند نباید در مقابل آن واکنش نشان داد؟/ حجاریان باید جامعه مدنی را بسازد اما حق ندارد تئوری‌ای بسازد مبنی بر اینکه دیگر کسی وارد عرصه مجلس نشود/ اصلاح‌طلبی در عرصه سیاست و مناسبات اجتماعی نمایندگی‌های گوناگون دارد / اگر این اختلاف‌ها وجود نداشت اصلاحات درجا می‌زد/اصولگرایی هیچ اعتقادی به رقیب ندارد و به دنبال حذف جریان رقیب بوده است/ رهبر اصلاحات از جامعه عذرخواهی کرد اما از آیت الله مصباح تا احمد توکلی هیچ فردی از میان اصولگرایان از جامعه عذر خواهی نکرد

برخی نقاط کرمان با قطعی و برخی با کم‌فشاری آب مواجه‌اند/ با ممانعت در اجرای پروژه انتقال آب مواجه هستیم/ منابع آب زیرزمینی با مشکل جدی در تامین آب مواجه شده

مهرعلیزاده: قهر و تحریم انتخابات زیبنده جریان اصلاح‌طلبی نیست/ نهادهای حاکمیتی فضا را بیشتر باز کنند/ قشر خاکستری جامعه بسته به شرایط تصمیم می‌گیرند

جهانگیری خواستار انجام قاطع اصلاحات ساختاری است/دولت روحانی آماده نیست/کشور بجز اصلاحات اساسی چاره‌ای ندارد/ با نبود طیب‌نیا و نیلی، جهانگیری در کابینه تنهاست

سیب زمینی 9هزار تومانی شد/ امسال کشاورزان کمتر سیب زمینی کاشته اند

برندگان اصلی یارانه‌ها

توجه شهید بهشتی به مقوله تحزب نیز در کنار وجهه قضائی ایشان مورد توجه قرار گیرد

ضرر و زیان صادرکنندگان در نتیجه قوانین خلع الساعه را چه کسی بایدپرداخت کند؟/به دیوان عدالت کشور شکایت می شود/ از اول مشخص نکردند که ارز حاصل از صادرات باید برگردد و یا اینکه صرف واردات شود/ افت 30 درصدی محصول در سال زراعی گذشته عامل افزایش قیمت خرما بود/ براورد خرمای امسال یک میلیون و 200هزار تن خواهد بود

اگر به فریاد کارخانه رفسنجان دارو نرسیم امسال بهترین اما سال آینده بد ترین کارخانه و چالش بزرگ استان خواهد شد

کرمان تابستان امسال خاموشی نخواهد داشت/ تولید برق در کرمان بیش از مصرف استان است/قبوض برق به صورت پیامکی برای شهروندان ارسال می شود/شهروندان مراقب ماموران برق که به منازلشان می روند باشند

پربازدید ها

از آمار متادون قاچاق موجود در بازار بی اطلاعم/ عرضه متادون در داروخانه ها ممنوع است/ ترس از دست دادن شغل و موقیت خانوادگی موجب خوددرمانی اعتیاد است

برخی نقاط کرمان با قطعی و برخی با کم‌فشاری آب مواجه‌اند/ با ممانعت در اجرای پروژه انتقال آب مواجه هستیم/ منابع آب زیرزمینی با مشکل جدی در تامین آب مواجه شده

پر بحث

فرافکنی به جای پاسخگویی   (۷ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۵ نظر)

هیچ وامی به من در پروژه عمران کرمان تعلق نگرفته است/ تمام مقامات، استاندار و نمایندگان مجلس از این پروژه حمایت کردند/ وامی که هنوز پرداخت نشده چگونه می‌تواند موجب فساد شود/در این پروژه هیچ شخص حقیقی ذی‌نفع نیست   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)

زنده باد شفافیت   (۳ نظر)

فرشاد از نمایندگان مجلس خواست برای اختصاص اعتبارات ملی به پروژه های شهری کرمان پیگیری کنند/ فدایی از تاخیر 15 روزه در افتتاح پل سیدی، از مردم عذرخواهی کرد/شهردار عدم عرضه قیر در کشور و افزایش قیمت فولاد را از مشکلات پروژه برشمرد   (۳ نظر)