کد خبر: ۲۸۹۴۵
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل منابع طبیعی کرمان خبر داد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت: حدود 200 میلیون تومان تاکنون برای جایگزینی سوخت در استان در نظر گرفته‌ شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت: حدود 200 میلیون تومان تاکنون برای جایگزینی سوخت در استان در نظر گرفته‌ شده است.

مهدی رجبی‌زاده در جلسه شورای اداری بافت اظهار داشت: کشور ما یک بحران خیلی بزرگ تهدیدش می‌کند و آن بحران کم‌آبی است و 130 میلیارد مترمکعب ذخایر آبی تجدید پذیرمان بوده که تا امروز بالغ‌ بر 90 میلیارد مترمکعب را مصرف کرده‌ایم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان با بیان اینکه در ایران منابع آبی‌مان که خارج از مرزها تأمین می‌شود کمتر از 10 درصد است و عمده منابع آبی ایران داخل کشور است، بیان کرد: منابع آبی سطحی به دلیل اینکه کشور خشکی هستیم خیلی نیست و هر چه داریم منابع آبی زیرزمینی بوده که با مصرف بی‌رویه وضعیتشان خوب نیست.

وی افزود: برای مدیریت این مشکل باید از حداقل بارش حداکثر استفاده را بکنیم و بارش برف و باران را مدیریت کنیم، متأسفانه رژیم بارش‌ها در سطح کشور عوض ‌شده است و کمتر برف می‌بارد و عمدتاً اگر بارشی هم است به‌صورت باران بوده و سیکلش هم‌تغییر کرده و نامنظم است.

رجبی‌زاده تصریح کرد: تنها راهش آبخیزداری است یعنی جلوی خیز آب و سرعت را بگیریم و سرعت آب‌ که گرفته شود رسوب آن کنترل و فرصت می‌دهد تا آب در سفره زیرزمین نفوذ کند و پوشش گیاهی هم تقویت می‌شود در نتیجه کمتر با پدیده گردوغبار مواجه خواهیم بود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان با اشاره به اعتبارات تخصیصی از محل اعتبارات توسعه ملی گفت: از این محل 200 میلیون دلار داده شد برای سازمان جنگل‌ها و تقریباً 21 میلیارد تا امروز به استان تخصیص داده‌اند که در 14 شهرستان در قالب 27 پروژه و 33 قرارداد با پیمانکارها  کار شروع ‌شده است.

وی ادامه داد: از مجموع این اعتبار در اختیار حدود 5.5 میلیارد تومان برای بافت، رابر و ارزوئیه در نظر گرفته‌ شده است که سهم بافت حدود 2 میلیارد و 340 میلیون تومان است که 43 درصد است و در قالب قراردادهای مختلف اجرا می‌شود.

رجبی‌زاده عنوان کرد: در پروژه‌های آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی در استان کار انجام می‌شود در کنار هر حوزه‌ای که کار اجرایی انجام می‌دهیم فردی هم به‌عنوان تسهیلگر آموزش داده‌ایم و به کار گرفته‌ایم که صرفاً مسائل اجتماعی و تشکیل گروه‌های توسعه و آگاهی مردم را پیش می‌برد و از محل اعتبارات حدود 200 میلیون تومان تاکنون برای جایگزینی سوخت در نظر گرفته‌ شده است که عمده آن در سه شهرستان بافت، رابر، ارزوئیه به خاطر جنگل هزینه می‌شود.
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اخطار استاندار فقط شامل مدیران دستگاه‌های اجرائی که بدون عذر موجه غایب بودند می‌شود/ دادگستری عضو شورای آموزش و پرورش نیست

باید به سند تحول قضایی عینیت بخشید/ هیچکس نباید خود را فارغ یا غایب در اعمال مفاد سند تحول بپندارد/با تاسیس دادگاه بخش اسماعیلیه جیرفت مشکلات قضایی مردم این بخش نیز حل خواهد شد

حدود 2500 مدرسه زیر 50 نفر در استان کرمان داریم/ممکن است در مقاطع تحصیلی مختلف کلاس های غیرحضوری جواب ندهد

بخشی از مشکلات به دلیل بی عرضگی ما مدیران است/مدیری در جلسات بدون عذر موجه حضور نداشته باشد، دیگر حق ندارد هیچ جلسه ای در استانداری بیاید

شاهد ترک تحصیل پنهان در جنوب استان هستیم/3677 دانش آموز پایه اول ابتدائی از تحصیل بازماندند/ باید آموزش پایه های اول و دوم ابتدائی را حضوری دنبال کنیم

شخصیت‌های حقیقی نهاد اصلاح‌طلبان به زودی تعیین می‌شوند/ لاریجانی جزو مصادیق اصلاح‌طلبان نیست

۶ روش اعتبارسنجی دفترچه های تامین اجتماعی

استاندار کرمان: جمع‌بندی نظرات مردم جنوب و کلیپ شهید سلیمانی را به شورای امنیت ملی ارسال کردم

محمد هاشمی: برخی «تقسیم رفاهِ» رفسنجانی را رواج اشرافی‌گری تعبیرکردند/ همه تقصیر‌ها کشور را گردن تکنوکرات‌ها می‌اندازند، اما شرط مدرک تحصیلی که ریشه در تکنوکراسی دارد را ملاک نامزد‌های ریاست جمهوری قرار می‌دهند!/ چرا فرد ۴۰ ساله می‌تواند ثبت‌نام کند، اما ۳۹ ساله نمی‌تواند؟ /تردید اصلاح‌طلبان برای اجماع روی لاریجانی

بی‌اطلاعی خانواده محمدرضا شجریان از تدوین قانون اساسی توسط او

پربازدید ها

شهردار رفسنجان انتخاب شد

وزیر بهداشت: نگران خیز جدید کرونا در بهمن و اسفند هستیم

۶ روش اعتبارسنجی دفترچه های تامین اجتماعی

حدود 2500 مدرسه زیر 50 نفر در استان کرمان داریم/ممکن است در مقاطع تحصیلی مختلف کلاس های غیرحضوری جواب ندهد

شاهد ترک تحصیل پنهان در جنوب استان هستیم/3677 دانش آموز پایه اول ابتدائی از تحصیل بازماندند/ باید آموزش پایه های اول و دوم ابتدائی را حضوری دنبال کنیم

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

بخشی از مشکلات به دلیل بی عرضگی ما مدیران است/مدیری در جلسات بدون عذر موجه حضور نداشته باشد، دیگر حق ندارد هیچ جلسه ای در استانداری بیاید   ( نظر)

دستگیری دو نفر از مدیران ارشد لاستیک بارز به اتهام فساد   ( نظر)

دکتر فدائی هدایای دوران استانداری خود را به کودکان مبتلا به سرطان اهدا کرد   ( نظر)

واکنش منفی خانواده هاشمی رفسنجانی به سخنان اخیر فائزه   ( نظر)