کد خبر: ۲۹۰۰۲
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
ارسال به دوستان
ذخیره
حسن‌پور بیگلری مطرح کرد:
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که نتوانیم صنعت را سودآور کنیم، حرکت در برندسازی شکل نخواهد گرفت. تا زمانی که در موضوعات پایه ای و زیرساختی تولید به نقطه مطلوب نرسیم، احتمال شکست و خطای استراتژی در برندسازی وجود دارد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که نتوانیم صنعت را سودآور کنیم، حرکت در برندسازی شکل نخواهد گرفت. تا زمانی که در موضوعات پایه ای و زیرساختی تولید به نقطه مطلوب نرسیم، احتمال شکست و خطای استراتژی در برندسازی وجود دارد.

شهباز حسن‌پور دلیل عدم موفقیت کشور در برندسازی، را نداشتن استراتژی درست دانست و افزود: تا زمانی که به جایگاه خودمان در میزان توسعه یافتگی و مزیت های اقتصاد کشور توجه نکنیم، با وجود صرف انرژی های زیاد به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید. موفقیت در برندسازی، نیازمند فرهنگ سازی است؛ به همین منظور لازم است در دولت تصمیمات ویژه ای گرفته شود تا از ارایه کالاهای بی کیفیتی که بعضا باعث خراب شدن نام برندهای خوب در کشور می شود، جلوگیری به عمل آید.

پسته ایرانی و عرضه با صدها نام
نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی، به عنوان نمونه به عدم موفقیت در برندسازی برای پسته اشاره کرد: و گفت: پسته ایران از نظر کیفیت و مرغوبیت در دنیا حرف اول را می زند ولی با صدها نام در دنیا عرضه می شود و به همین دلیل هم نتوانسته قیمت واقعی خود را در دنیا پیدا کند.

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: افرادی که بازار پسته ما را خراب می کنند در حوزه ارزآوری به کشور لطمه های زیادی می زنند. اما این مساله تنها به پسته ختم نمی شود بلکه ما در محصولات دیگر از جمله زعفران، خرما و حتی در محصولات پتروشیمی نیز همین مشکلات را داریم. تا جایی که برای مطرح کردن برند در سنگ آهن و مس هم با مشکل مواجهیم.

فعالیت در بورس؛ مهم ولی ناکافی
حسن‌پور بیگلری حرکت های آغاز شده در بورس را مهم ولی ناکافی دانست و افزود: همانطور که تجربه سایر کشورها در زمینه برندسازی نشان می دهد، برندسازی در صورتی موفق خواهد بود که بتواند در حوزه اقتصادی مورد نظر، ابتدا مزیتی را خلق کرده و بعد روی آن مزیت در مسیر صرفه مقیاس گام برداشته شود و تولید به نقطه بهینه اقتصادی برسد؛ در این شرایط است که برند سازی موفق خواهد شد.

سودآوری در صنعت مترادف با برندسازی
نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در ایران این تفکر وجود دارد که اگر فرضا در بخشی از صنعت نساجی مزیتی نداریم، می توانیم با برند سازی این مزیت را به وجود بیاوریم، درحالی که این چنین نیست و تا زمانی که نتوانیم صنعت را سودآور کنیم، حرکت در برندسازی شکل نخواهد گرفت. تا زمانی که در موضوعات پایه ای و زیرساختی تولید به نقطه مطلوب نرسیم، احتمال شکست و خطای استراتژی در برندسازی وجود دارد./
برچسب ها: صنعت ، برندسازی ، حسن پور
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ۱۲ مرداد برگزار می‌شود

روحانی: بخشی از واقعیت را به مردم نگفتیم؛ چون نمی‌شد و مفید نبود / می‌ترسیدم وحدت ملی صدمه ببیند؛ بسیاری از مسائل را به جان خریدیم / طبق چارچوب اعلامی رهبری می‌توانستیم به برجام بازگردیم؛ اما جای دیگری برای ما گرفتاری ایجاد کرد

دولت آینده دغدغه ی واردات و تولید واکسن نخواهد داشت/ تحویل 14 میلیون دُز واکسن خریداری شده از سبد کواکس

اگر رییسی به سهم خواهی‌ها تن بدهد با مشکل مواجه می‌شود/ مجلس به وزیر زن رای اعتماد نمی‌دهد/ طرح صیانت از فضای مجازی بسیار بی رحمانه برای دو دولت است

فرد پشت طرح «صیانت» می گوید پهنای باند برای اینستاگرام محدود خواهد شد / اینستاگرام پلاس ایرانی را راه می اندازیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

جهانگیری: در مقطعی از تلویزیون به عنوان «اتاق شیطان یاد» می‌شد، اما امروز در همه روستاها از تجهیزات دنیای ارتباطات استفاده می‌شود / نباید زمانی که با یک پدیده جدید روبرو می شویم تنها به فکر عوارض سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت استفاده از آن باشیم / اینترنت از مواضع آشکار عدالت خواهی است / امروز نمی‌توان به مردم دروغ گفت / امکانپذیر نیست که در دنیای امروز مطلبی را از مردم مخفی و یا بر آنها تحمیل کرد

دوگانگی اصلاح طلب و اصلاح طلبی معضل امروز است/ با کنار رفتن اصلاح طلبان از قدرت جریان فرصت طلب هم کناره گیری خواهند کرد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)