کد خبر: ۲۹۰۶۹
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
ارسال به دوستان
ذخیره
در جلسه شورای معادن استان کرمان مطرح شد:
«به این شکل نیست، ما حساب ها را رصد کردیم»با این جمله حسینی نژاد به طور کامل اظهارات نماینده شرکت مس را رد می کند. او خطاب به نماینده این شرکت می گوید: دادگستری تماما این حساب ها را رصد کرده است، اگر شما چنین ادعایی دارید، یک جلسه دیگر تشریف بیارید تا در خدمتتان باشیم و اظهاراتتان را بررسی کنیم.
گفتارنو/ مرضیه قاضی زاده:

بحث مربوط به انتقال حساب ها و گردش مالی شرکت ها و صنایعی معدنی استان بار دیگر دهم آبان ماه در جلسه شورای معادن استان پی گرفته شد. 

بنابر گفته ی رییس سازمان صنعت معدن و تجارت  در جلسات قبلی مقرر شده بود تا دادگستری پیگیری های مربوطه به منظور انتقال حساب شرکت های بزرگ به کرمان را به انجام رسانده و زیر ساخت های مربوطه ایجاد شود. 

بنا بر درخواست نماینده دادگستری جزئیات  صورت های مالی و حساب های شرکت های استان دراین  جلسه قرائت نمی شود اما بنابر اظهارات سید مهدی حسینی نژاد، تنها 27 درصد از حساب های شرکت های بزرگ  به استان انتقال پیدا کرده است. 

او در ادامه پیشنهاد می دهد تا برنامه زمان بندی مدون سه ساله ای به منظور تامین زیر ساخت ها و فراهم نمودن امکان انتقال این حساب ها به استان صورت گیرد. 
«مگه چه نوع زیر ساختی باید فراهم شود؟ » این سوال موسوی معاون عمرانی استانداری، از رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان است.

حسینی نژاد در پاسخ از ارائه تسهیلات به بانک ها و فاینانس های مورد نیاز این شرکت ها به عنوان زیر ساخت یاد می کند و می گوید: این شرکت ها به دنبال حمایت مالی بانک ها هستند.
موسوی می گوید: باید حساب ها به استان منتقل بشود تا بتوان ساپورت مالی کرد.

نماینده مردم شهربابک در همراهی با موسوی می گوید: همین حساب هایی که منتقل شده اکثرا حساب های سپرده هستند و هیچ گردش مالی تا کنون در استان انجام نشده است. 

معاون مالی و اقتصادی شرکت ملی مس ایران  در واکنش به اظهارات اسدی کرم می گوید: صنایع مس از دو کانال فروش داخلی و فروش خارجی کسب درآمد می کنند.  فروش داخلی از طریق بورس کالا انجام شده و منابع آن سه ماه بعد به طور کامل وصول می شوند و در فروش های خارجی نیز به علت تحریم،  ارز مربوطه در کشورهای مختلف و توسط شرکت های واسطه ای گرفته می شود . 

محسن بازار نوی  در ادامه می گوید: گردش مالی ما محدود به پرداخت حقوق پرسنل مس سرچشمه و پیمانکاران این خحوزه است که به تمامی در استان انجام می شود .
به اعتقاد این مقام مسئول از شرکت مس، تمامی گردش مالی و حساب ها ی ممکن به استان آورده شده است. 

«به این شکل نیست، ما حساب ها را رصد کردیم»با این جمله حسینی نژاد به طور کامل اظهارات نماینده شرکت مس را رد می کند. او خطاب به نماینده این شرکت می گوید: دادگستری تماما این حساب ها را رصد کرده است، اگر شما چنین ادعایی دارید، یک جلسه دیگر تشریف بیارید تا در خدمتتان باشیم و اظهاراتتان را بررسی کنیم. 

معاون مس در واکنش به حسینی نژاد می گوید: براساس ماده 43، بند 4 قانون ششم حساب های بانکی و گردش مالی بایستی با  رعایت ضوابط و قانون هایی چون قانون تجارت و بورس اوراق بهادار به استان ها منتقل شده است. 

«بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان پول به این استان آمده است» معاون مس این جمله را در خطاب حسینی نژاد بیان می کند و می افزاید: شما دوبلیکیت حساب می کنید؟ از ما چه انتظاری دارید؟

نماینده بم: معادن نباید مانند آب های زیرزمینی شوند
نماینده مردم بم در پاسخ به اظهارات معاون مالی مس می گوید: شرکت ها از استان بهره می گیرند، اما هیچ بهره ای به استان نمی دهند و تنها آلایندگی و خسارت زیست محیطی را برای استان می آورند. 

نیکزادی پناه در ادامه می گوید: شما می فرمایید هر سه ماه یک بار، اصلا 6 ماه طول بکشد ولی واریز را به استان داشته باشید.
او با بیان اینکه در حوزه انتخابی اش بالای 30 درصد از جوانان بیکارند، می گوید: تعداد بیکاری به حدی رسیده است که دارد جامعه را آزار می دهد.

او در ادامه به عملکرد بانک های استان خرده می گیرد و می گوید: در حال حاضر به هر بانکی که برای تسهیلات مراجعه می کنی می گوید اعتبار نداریم ،بانک ها به عنوان یک نهاد اصلی خود باید به دنبال انتقال حساب های این شرکت ها به کرمان باشند.

« در بحث آب های زیرزمینی به جایی رسیدیم که الان در وضعیت بحرانی قرار داریم، بحث معادن نباید مانند بحث آب های زیرزمینی شود» نیکزاد با بیان این جملات از ریاست دادگستری و سازمان بازرسی می خواهد تا انتقال حساب های شرکت های معدنی و صنعتی را مورد نظارت قرار دهند. 

9 درصد ریزگردها از معادن متروکه است 
در ادامه صحبت های نیکزاد، رئیس محیط زیست کرمان با اشاره به وضعیت آلایندگی کرمان می گوید: 8.9 ریزگردهای استان مربوط به معادن متروکه و در حال بهره برداری است.
در انتهای جلسه مقرر می شود تا ظرف یک ماه آینده ، تمهیدات و زیرساخت های لازم صورت پذیرد تا همه واحدهای صنعتی و معدنی  استان کرمان حساب های خود را به استان وارد کنند. 

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
0
0
آقای نیکزادی بدانند که آوردن صنعت به کرمان بدون عوارض جانبی و از جمله محیط زیست امکان ندارد و این دردنیاهم به همین گونه است والبته باید رعایت قانون بشود جالبه استاندار قبلی می فرمودند که شرکتها از جاده های استان استفاده می کنند یعنی صنعت به کرمان بیاد ولی از جاده های استان مثلا استفاده نکند. دوستان اول فکر کنید بعد صحبت به فرمایید .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بیشترین خسارت سیل در نخلستان‌ها مربوط به شسته شدن بستر است / خسارات محصولات سبزی و صیفی در مناطق سیل‌زده تا 100 درصد است / سیل کیفیت محصولات باغی و زراعی را کاهش می‌دهد

شورای نگهبان در مقام یک داور بی‌طرف به شکایات رسیدگی می‌کند/عدم تأیید صلاحیت نمایندگان لزوماً به معنای فساد آنان نیست

گران فروشی فروشگاه های زنجیره ای در کرمان/ساختار فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کرمان استاندارد نیست

توسعه تعاملات خارجی به تقویت سرمایه‌گذاری و صادرات می‌انجامد / استان کرمان به لحاظ سرمایه‌گذاری‌های خارجی جذابیت لازم را دارد

لقب تحریم خاموش دادن به اصلاح طلبان از طنز‌های عرصه سیاست ماست/ بدیهی‌ترین حقوق احزاب یعنی شرکت افراد حزبی در انتخابات از آن‌ها گرفته می‌شود/ آشتی ملی با ارائه لیست مشترک اصلاح‌طلبان و اصولگرایان محقق می‌شود / اصولگرایان از چهره‌های ردصلاحیت شده خود دفاع نمی‌کنند/ برخی نمایندکان مجلس، نمایندگی اسپانسرهایشان را برعهده دارند/ فراموش نکنیم هنرمندان میزبان تاریخ و سیاستمداران میهمان تاریخ اند

مشارکت و فعالیت سیاسی جزو حقوق جامعه است/انتخابات بدون حضور احزاب بی معنی است/قانون انتخابات با نگاه به احزاب نوشته شود/احزاب باید مطالبه گر حرف رهبری باشند/حزب باید بین جامعه و حاکمیت پیوند برقرار کند

نامزدهای انتخاباتی از تخریب و توهین سایر رقبا بپرهیزند/مردم در مشارکت حداکثری در انتخابات زبان زد و پیشگام هستند

مردم باید به دور از جوسازی ها انتخاب خوب داشته باشند/نماینده ای که دنبال مسائلی است که قبح آن در جامعه شکسته شده، دلسوز مردم نیست

دعوایی مطرح نبود،اختلاف نظر در خصوص لوایح درآمدی بین شهردار و برخی از اعضای شورا بود/سوء تفاهم ها برطرف و لوایح به تصویب شورای شهر رسید

سینماهای کرمان، میزبان فیلم‌های جشنواره فجر

پربازدید ها

میراث فرهنگی یا نمی‌خواهد جذب سرمایه گذار را انجام دهد یا بلد نیست/ با شرایط اقتصادی موجود بخش خصوص پای کار نمی‌آید/کارشناسی استان در حوزه میراث فرهنگی ضعیف است

مشکل بودجه هزینه ای، افزایش حقوق خارج از نرم قانونی است/دستگاه های ستادی مغایرت ها در افزایش حقوق را حل کنند

جهل بزرگی در سیاست‌گذاری فرش کرمان اتفاق افتاد/ استان کرمان نیازمند موزه فرش است/ دولت به حوزه فرش در استان کرمان نگاه مناسبی ندارد

گران فروشی فروشگاه های زنجیره ای در کرمان/ساختار فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کرمان استاندارد نیست

قطعات مورد نیاز شرکت‌های بزرگ در سیرجان از داخل استان تامین شود / برپایی نمایشگاه‌ها موجب رشد صنعت می‌شود

توسعه تعاملات خارجی به تقویت سرمایه‌گذاری و صادرات می‌انجامد / استان کرمان به لحاظ سرمایه‌گذاری‌های خارجی جذابیت لازم را دارد

بیشترین خسارت سیل در نخلستان‌ها مربوط به شسته شدن بستر است / خسارات محصولات سبزی و صیفی در مناطق سیل‌زده تا 100 درصد است / سیل کیفیت محصولات باغی و زراعی را کاهش می‌دهد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۹۲ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)