کد خبر: ۲۹۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
ارسال به دوستان
ذخیره
یا توجه به مخالفت های سازمان محیط زیست و منابع طبیعی اجازه هر گونه عملیات اکتشاف در منطقه کوه شاه لغو شد.

گفتارنو/ گروه اقتصاد:
پای پرونده منطقه معدنی کوه شاه به شورای معادن استان نیز باز شد. پروانه اکتشاف  این منطقه معدنی از سال 88 به شرکت آریا واگذار شد و از همان زمان نیز اعتراضات مردمی به دلیل آلایندگی های مربوط به عملیات اکتشاف  بر روی این منطقه معدنی شروع شد.

بر اساس گفته های رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، اعتراضات و شکایات صورت گرفته در این منظقه تنها محدود به اعتراضات مردمی نیست و سه ارگان علوم پزشکی، محیط زیست و منابع طبیعی خواستار لغو عملیات اکتشاف در این محدوده هستند. 

به گزارش گفتارنو, او با اشاره به تبعات اجتماعی و زیست محیطی مخرب  عملیات اکتشاف  این منطقه،  خواستار پرداخت هزینه های مکتشف و لغو هر گونه عملیات بهره برداری در آن منطقه است.

رییس سازمان محیط زیست استان در پاسخ به علت صدور مجوز اکتشاف در ان منطقه معدنی به معاون پشتیبانی عمرانی استانداری می گوید: کارشناس این سازمان در سال 87 به دلیل برق گرفتگی موفق به دیدن منطقه اصلی اکتشاف نشده و مجوز صادر شده به این شرکت برپایه اطلاعات اشتباه است.

رضا جزینی زاده  که معتقد است انجام عملیات اکتشاف در آن منظقه بر کیفیت آب آشامیدنی و کشاورزی آن منطقه تاثیرگذاشته است، در ادامه پاسخ خود به موسوی می گوید: سازمان محیط زیست  بلافاصله و قبل از هر گونه عملیات اجرایی بر روی این منطقه نامه ابطال مجوز خود را به این شرکت ابلاغ کرده است.

مدیر عامل شرکت آریا در واکنش به اظهارات رئیس سازمان محیط زیست کرمان می گوید: در سال 88 هم منابع طبیعی و هم محیط زیست براساس نقاط تعیین شده توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت بازدید کرده و مجوز اکتشاف را به ما دادند.

 مجتبی پور هاشمی،  بار دیگر رئیس محیط زیست را خطاب قرار می دهد و می گوید: ما 2.5 سال بر روی این منطقه کار اکتشافی انجام داده و بالغ بر 14 کیلومتر جاده کشیده ایم ، این منطقه بارها توسط استاندار و فرماندار آن منطقه بازدید و از شرکت مربوطه  تقدیر و تشکر شده است. در طی این 2.5 سال شما کجا بوده اید؟

رئیس سازمان محیط زیست کرمان در پاسخ به اظهارات او، به نامه مورخ 20/12/87استنادکرده و می گوید: در 7/9/87 به شما مجوز اکتشاف داده شده و سه ماه بعد از این مجوز ابطال شده است، در طی این سه ماه هیچ گونه فعالیت و عملیات بهره برداری در آن منطقه صورت نگرفته بود.

رجبی زاده ، مدیر عامل منابع طبیعی و آبخیزداری نیز در واکنش به صحبت های مدیر عامل این شرکت می گوید: در سال 88 سازمان منابع طبیعی به شما اجازه اکتشاف یک هکتاری و یک جاده دسترسی به طول و عرض مشخص به شما داده است اما در طی بررسی های صورت گرفته در سال 93 شما حتی به اصول همین مجوز صادره نیز پایبند نبوده اید.

در انتهای این جلسه، معاون هماهنگی عمران استانداری یا توجه به اظهارات و مخالفت های سازمان محیط زیست و منابع طبیعی اجازه هر گونه عملیات اکتشاف در این منطقه را لغو می کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آخرین آمار کرونا در ایران، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰: فوت ۳۷۸ نفر در شبانه روز گذشته

تعطیلی و جریمه ۱۱ شرکت حمل و نقل ریلی و مسافربری در جنوب کرمان

دو هفته کشور را قرنطینه واقعی کنید

رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ: رئیس‌جمهور در معرفی وزرای پیشنهادی شتاب به خرج دهد / جابجایی مسئولیت معمولا در بسیاری از کشورها با کشمکش انجام میگیرد؛ اینجا در دوره های مختلف با آرامش و امنیت انجام گرفته؛ این موضوع هم نشانه عقلانیت حاکم بر کشور است و هم نشانه تنوع سیاسی

رئیسی در مراسم تنفیذ: شرط ادب بود که دست مقام معظم رهبری را می‌بوسیدم ولی به دلیل شرایط موجود این توفیق از من سلب شد / مردم از دولت جدید تحول خواسته‌اند؛ این تحول مستند به سند ارزشمند بیانیه گام دوم انقلاب است / ما از قبیله «ما می‌توانیم» هستیم

تعطیلی سراسری در صورت بسته شدن کل کشور موثر است/دومینو ابتلا به بیماری قطع نشده است/ اعمال تعطیلی رسمی سراسری هنوز معلوم نیست

صدا و سیما با تخریب دولت روحانی توقع مردم را از رییسی بالا می‌برد/ علم الهدی به اصولگرایان هشدار داد/ احمدی نژاد می‌داند کتک خوردن مردم سهم روحانی نیست/ زدن دولت روحانی نفعی برای دولت رییسی ندارد

انتشار تصاویری با عنوان «گور دسته‌جمعی در کرمان» به‌خاطر حاد شدن شرایط کرونا / شهرداری کرمان: کذب است؛ روند دفن اموات به‌طور عادی و استاندارد در حال انجام است

زالی: در کرونای دلتا نقاهت طولانی‌تر و تا ۲۱ روز جواب تست مثبت است / این سویه حتی در فضای باز سرایت پذیری بالاتری دارد / گروه‌های سنی ۵۰ تا ۶۰ سال بیشترین بستری بیمارستانی را دارند

زالی: در کرونای دلتا نقاهت طولانی‌تر و تا ۲۱ روز جواب تست مثبت است / این سویه حتی در فضای باز سرایت پذیری بالاتری دارد / گروه‌های سنی ۵۰ تا ۶۰ سال بیشترین بستری بیمارستانی را دارند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)