کد خبر: ۲۹۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
ارسال به دوستان
ذخیره
یا توجه به مخالفت های سازمان محیط زیست و منابع طبیعی اجازه هر گونه عملیات اکتشاف در منطقه کوه شاه لغو شد.

گفتارنو/ گروه اقتصاد:
پای پرونده منطقه معدنی کوه شاه به شورای معادن استان نیز باز شد. پروانه اکتشاف  این منطقه معدنی از سال 88 به شرکت آریا واگذار شد و از همان زمان نیز اعتراضات مردمی به دلیل آلایندگی های مربوط به عملیات اکتشاف  بر روی این منطقه معدنی شروع شد.

بر اساس گفته های رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، اعتراضات و شکایات صورت گرفته در این منظقه تنها محدود به اعتراضات مردمی نیست و سه ارگان علوم پزشکی، محیط زیست و منابع طبیعی خواستار لغو عملیات اکتشاف در این محدوده هستند. 

به گزارش گفتارنو, او با اشاره به تبعات اجتماعی و زیست محیطی مخرب  عملیات اکتشاف  این منطقه،  خواستار پرداخت هزینه های مکتشف و لغو هر گونه عملیات بهره برداری در آن منطقه است.

رییس سازمان محیط زیست استان در پاسخ به علت صدور مجوز اکتشاف در ان منطقه معدنی به معاون پشتیبانی عمرانی استانداری می گوید: کارشناس این سازمان در سال 87 به دلیل برق گرفتگی موفق به دیدن منطقه اصلی اکتشاف نشده و مجوز صادر شده به این شرکت برپایه اطلاعات اشتباه است.

رضا جزینی زاده  که معتقد است انجام عملیات اکتشاف در آن منظقه بر کیفیت آب آشامیدنی و کشاورزی آن منطقه تاثیرگذاشته است، در ادامه پاسخ خود به موسوی می گوید: سازمان محیط زیست  بلافاصله و قبل از هر گونه عملیات اجرایی بر روی این منطقه نامه ابطال مجوز خود را به این شرکت ابلاغ کرده است.

مدیر عامل شرکت آریا در واکنش به اظهارات رئیس سازمان محیط زیست کرمان می گوید: در سال 88 هم منابع طبیعی و هم محیط زیست براساس نقاط تعیین شده توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت بازدید کرده و مجوز اکتشاف را به ما دادند.

 مجتبی پور هاشمی،  بار دیگر رئیس محیط زیست را خطاب قرار می دهد و می گوید: ما 2.5 سال بر روی این منطقه کار اکتشافی انجام داده و بالغ بر 14 کیلومتر جاده کشیده ایم ، این منطقه بارها توسط استاندار و فرماندار آن منطقه بازدید و از شرکت مربوطه  تقدیر و تشکر شده است. در طی این 2.5 سال شما کجا بوده اید؟

رئیس سازمان محیط زیست کرمان در پاسخ به اظهارات او، به نامه مورخ 20/12/87استنادکرده و می گوید: در 7/9/87 به شما مجوز اکتشاف داده شده و سه ماه بعد از این مجوز ابطال شده است، در طی این سه ماه هیچ گونه فعالیت و عملیات بهره برداری در آن منطقه صورت نگرفته بود.

رجبی زاده ، مدیر عامل منابع طبیعی و آبخیزداری نیز در واکنش به صحبت های مدیر عامل این شرکت می گوید: در سال 88 سازمان منابع طبیعی به شما اجازه اکتشاف یک هکتاری و یک جاده دسترسی به طول و عرض مشخص به شما داده است اما در طی بررسی های صورت گرفته در سال 93 شما حتی به اصول همین مجوز صادره نیز پایبند نبوده اید.

در انتهای این جلسه، معاون هماهنگی عمران استانداری یا توجه به اظهارات و مخالفت های سازمان محیط زیست و منابع طبیعی اجازه هر گونه عملیات اکتشاف در این منطقه را لغو می کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ببینید| صدای معروف رادیو کرمان خاموش شد

نمکی: اگر آزمایشات انسانی نتیجه دهد، بهار ۱۴۰۰ از تولیدکنندگان مطرح واکسن کرونا خواهیم بود

نظر آشنا درمورد مصوبه مجلس: می خواهند گشایش های قطعی از طرف بایدن را به اسم نتیجه طرح مجلس و به نفع خودشان مصادره کنند؛ برای انتخابات ۱۴۰۰ هم مصرف خوبی خواهد داشت

روایت عطالله مهاجرانی از زیارت حرم حضرت زینب با لطف سردار سلیمانی

ناسزا گفتن و توهین به روحانی از تریبون مجلس /آقای رئیس جمهور از کرونا نمی‌میری

باید طرح‌هایی دنبال شود که پویا و کارآمد باشد/ خوب نیست برای یک طرح دوبار مصوبه بگیریم

کرونا جان 26 نفر را در کرمان گرفت

محمودصادقی: خروج از پروتکل الحاقی نیاز به تصمیم فراقوه‌ای دارد/ طرح مجلس خروج از برجام است نه رفع تحریم‌ها

برای مردم تعیین تکلیف نمی‌کنیم/ مردم با رفتار مدرن اقتصادی که داشتند تقاضا برای مرغ را به تعویق انداختند

ربیعی: تصمیم درباره برجام و برنامه هسته‌ای فراقوه‌ای است/ وزارت اطلاعات وظیفه خود را در زمینه اطلاع‌رسانی و هشدار قبل از حادثه انجام داده است

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۹ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

ظریف و اقتضای دولتمردی   ( نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

سرنخ‌های وزارت اطلاعات از عوامل ترور شهید فخری‌زاده   ( نظر)

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله جعفری به صورت محدود   ( نظر)

وزیر بهداشت: سخنان احمدی نژاد درست نیست؛ هیچ وجهی برای استفاده از داروهای کرونا در ایران دریافت نشده است   ( نظر)

شناسایی و دستگیری سارق کنتورهای آب در کرمان   ( نظر)