کد خبر: ۲۹۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
ارسال به دوستان
ذخیره
یا توجه به مخالفت های سازمان محیط زیست و منابع طبیعی اجازه هر گونه عملیات اکتشاف در منطقه کوه شاه لغو شد.

گفتارنو/ گروه اقتصاد:
پای پرونده منطقه معدنی کوه شاه به شورای معادن استان نیز باز شد. پروانه اکتشاف  این منطقه معدنی از سال 88 به شرکت آریا واگذار شد و از همان زمان نیز اعتراضات مردمی به دلیل آلایندگی های مربوط به عملیات اکتشاف  بر روی این منطقه معدنی شروع شد.

بر اساس گفته های رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، اعتراضات و شکایات صورت گرفته در این منظقه تنها محدود به اعتراضات مردمی نیست و سه ارگان علوم پزشکی، محیط زیست و منابع طبیعی خواستار لغو عملیات اکتشاف در این محدوده هستند. 

به گزارش گفتارنو, او با اشاره به تبعات اجتماعی و زیست محیطی مخرب  عملیات اکتشاف  این منطقه،  خواستار پرداخت هزینه های مکتشف و لغو هر گونه عملیات بهره برداری در آن منطقه است.

رییس سازمان محیط زیست استان در پاسخ به علت صدور مجوز اکتشاف در ان منطقه معدنی به معاون پشتیبانی عمرانی استانداری می گوید: کارشناس این سازمان در سال 87 به دلیل برق گرفتگی موفق به دیدن منطقه اصلی اکتشاف نشده و مجوز صادر شده به این شرکت برپایه اطلاعات اشتباه است.

رضا جزینی زاده  که معتقد است انجام عملیات اکتشاف در آن منظقه بر کیفیت آب آشامیدنی و کشاورزی آن منطقه تاثیرگذاشته است، در ادامه پاسخ خود به موسوی می گوید: سازمان محیط زیست  بلافاصله و قبل از هر گونه عملیات اجرایی بر روی این منطقه نامه ابطال مجوز خود را به این شرکت ابلاغ کرده است.

مدیر عامل شرکت آریا در واکنش به اظهارات رئیس سازمان محیط زیست کرمان می گوید: در سال 88 هم منابع طبیعی و هم محیط زیست براساس نقاط تعیین شده توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت بازدید کرده و مجوز اکتشاف را به ما دادند.

 مجتبی پور هاشمی،  بار دیگر رئیس محیط زیست را خطاب قرار می دهد و می گوید: ما 2.5 سال بر روی این منطقه کار اکتشافی انجام داده و بالغ بر 14 کیلومتر جاده کشیده ایم ، این منطقه بارها توسط استاندار و فرماندار آن منطقه بازدید و از شرکت مربوطه  تقدیر و تشکر شده است. در طی این 2.5 سال شما کجا بوده اید؟

رئیس سازمان محیط زیست کرمان در پاسخ به اظهارات او، به نامه مورخ 20/12/87استنادکرده و می گوید: در 7/9/87 به شما مجوز اکتشاف داده شده و سه ماه بعد از این مجوز ابطال شده است، در طی این سه ماه هیچ گونه فعالیت و عملیات بهره برداری در آن منطقه صورت نگرفته بود.

رجبی زاده ، مدیر عامل منابع طبیعی و آبخیزداری نیز در واکنش به صحبت های مدیر عامل این شرکت می گوید: در سال 88 سازمان منابع طبیعی به شما اجازه اکتشاف یک هکتاری و یک جاده دسترسی به طول و عرض مشخص به شما داده است اما در طی بررسی های صورت گرفته در سال 93 شما حتی به اصول همین مجوز صادره نیز پایبند نبوده اید.

در انتهای این جلسه، معاون هماهنگی عمران استانداری یا توجه به اظهارات و مخالفت های سازمان محیط زیست و منابع طبیعی اجازه هر گونه عملیات اکتشاف در این منطقه را لغو می کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ببینید: بسته خبرهای سیاسی گفتارنو از خبرهای استان کرمان

چنانچه آمریکا حرف خود را پس گرفت و به معاهده هسته‌ای بازگشت،می تواند در جمع کشورهای عضو معاهده شرکت کند/در غیر این‌صورت هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی بین مسئولان جمهوری اسلامی و آمریکایی‌ها اتفاق نخواهد افتاد

امشب، یارانه ها واریز می شود/ مهرماه 800 هزار نفر از یارانه بگیر ها حذف می شوند

افتتاح اورژانس جاده ای و ستاد حوادث و فوریت‌های پزشکی بم توسط معاون اول رییس جمهور

شرکت سهام عدالت باعث تعلل 12 ساله منطقه ویژه جازموریان شد

معاون آب منطقه‌ای استان: سهمیه آب صنعت در اسفندقه کرمان صفر است/ سرپرست سازمان صنعت و معدن جنوب کرمان: وقتی به جنوب کرمان سهمیه آب صنعتی داده نمی‌شود چرا مجوز فعالیت صنعتی صادر می‌شود

هیچ تعرضی به باغ بیرم آباد صورت نگرفته است/زمان گشایش باغ بیرم آباد را آستان قدس باید اعلام کند

همه در کنار مدیرکل جدید ورزش باشند

توسعه زیرساخت‌های ورزشی استان کرمان را به‌صورت جدی پیگیری خواهیم کرد

۳۰۰ میلیون تومان از سوی میراث فرهنگی برای آغاز مرمت باغ کلانتر تخصیص یافت/برای اتمام بازسازی باغ کلانتر به دو میلیارد و 500 میلیون تومان نیاز است/باغ کلانتر پایان اسفند به بهره برداری می رسد

پربازدید ها

معاون آب منطقه‌ای استان: سهمیه آب صنعت در اسفندقه کرمان صفر است/ سرپرست سازمان صنعت و معدن جنوب کرمان: وقتی به جنوب کرمان سهمیه آب صنعتی داده نمی‌شود چرا مجوز فعالیت صنعتی صادر می‌شود

۳۰۰ میلیون تومان از سوی میراث فرهنگی برای آغاز مرمت باغ کلانتر تخصیص یافت/برای اتمام بازسازی باغ کلانتر به دو میلیارد و 500 میلیون تومان نیاز است/باغ کلانتر پایان اسفند به بهره برداری می رسد

شرکت سهام عدالت باعث تعلل 12 ساله منطقه ویژه جازموریان شد

هیچ تعرضی به باغ بیرم آباد صورت نگرفته است/زمان گشایش باغ بیرم آباد را آستان قدس باید اعلام کند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۱ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۱ نظر)

پاسخ روحانی به نامه سه خواهر از جنوب کرمان   ( نظر)