کد خبر: ۲۹۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
ارسال به دوستان
ذخیره
یحیی کمالی‌پور نماینده جیرفت و عنبرآباد
نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس با اشاره به زلزله‌خیز بودن عنبرآباد و افزایش میزان بزرگی زلزله در این شهرستان گفت: هلال‌احمر عنبرآباد هیچ امکاناتی برای مواجه با بحران را ندارد و از الآن باید مایحتاج ضروری مردم برای مواقع بحرانی را در نظر بگیرند.
نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس با اشاره به زلزله‌خیز بودن عنبرآباد و افزایش میزان بزرگی زلزله در این شهرستان گفت: هلال‌احمر عنبرآباد هیچ امکاناتی برای مواجه با بحران را ندارد و از الآن باید مایحتاج ضروری مردم برای مواقع بحرانی را در نظر بگیرند.

یحیی کمالی‌پور  اظهار داشت: سیر زلزله از نظر ریشتر در منطقه جبالبارز جنوبی در شهرستان عنبرآباد رو به افزایش است، زلزله اول در روزهای گذشته 4.1 بوده و در دو شب گذشته زلزله‌ای به بزرگی 5.1 ریشتر مردهک در شهرستان عنبرآباد را لرزاند.

وی با اشاره به اینکه این افزایش میزان بزرگی زلزله یک زنگ خطر برای اهالی منطقه عنبرآباد به‌ویژه در جبالبارز جنوبی است گفت: هوا در این منطقه سرد و یک منطقه کوهستانی است و همچنین خانه‌های مردم در این منطقه استحکام لازم را ندارد.

نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زلزله 5.1 ریشتری درصدی از خانه‌ها دچار آسیب و ترک خوردگی شد و امکان سکونت مردم در این خانه‌ها وجود ندارد افزود: بعد از وقوع زلزله با مدیر‌عامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان و فرماندار عنبرآباد در رابطه با مشکلات مردم در این منطقه صحبت کردم.

وی با اشاره به اینکه اگر روند زلزله ادامه داشته باشد مشکلات زیادی برای مردم ایجاد می‌شود و باید پیش‌بینی‌های لازم انجام شود خاطر‌نشان کرد: از هلال‌احمر استان و کشور و مدیریت بحران کشور و استان تقاضا داریم که از همین الآن اقلام لازم و مایحتاج ضروری مردم برای مواقع بحرانی را در نظر بگیرند.

کمالی‌پور با تاکید بر اینکه هلال‌احمر شهرستان عنبرآباد هیچ امکاناتی برای مواجه با بحران در شهرستان را ندارد گفت: اگر خدای ناکرده زلزله‌ای اتفاق بیافتد با توجه به اینکه فاصله شهرستان با مرکز استان زیاد است خسارت زیادی خواهیم دید.

وی با بیان اینکه فاصله شهرستان عنبرآباد با مرکز استان حدود 3 ساعت فاصله دارد و در امدادرسانی با مشکل روبه‌رو خواهیم شد افزود: هشدارهای لازم در زمان بحران نیز باید به مردم داده شود.

نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سرمایه مردم در این منطقه کم بوده و از قشر مستضعف جامعه هستند تصریح کرد: بر اثر گزارش فرمانداری حدود 250 خانه بر اثر زلزله 5.1 ریشتری آسیب دیدند که حتما نیاز به بازسازی دارد.

وی اظهار داشت: با توجه به سردی هوا امکان بیرون خوابیدن مردم وجود ندارد و باید چادر، پتو بین مردم توزیع شود تا جاهایی که مردم خانه‌هایشان آسیب دیده و از ترس نمی‌توانند در خانه‌ها زندگی کنند، مشکل نداشته باشند.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

محمودصادقی: خروج از پروتکل الحاقی نیاز به تصمیم فراقوه‌ای دارد/ طرح مجلس خروج از برجام است نه رفع تحریم‌ها

برای مردم تعیین تکلیف نمی‌کنیم/ مردم با رفتار مدرن اقتصادی که داشتند تقاضا برای مرغ را به تعویق انداختند

ربیعی: تصمیم درباره برجام و برنامه هسته‌ای فراقوه‌ای است/ وزارت اطلاعات وظیفه خود را در زمینه اطلاع‌رسانی و هشدار قبل از حادثه انجام داده است

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟

تاکید رهبران سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر بازگشت بایدن به برجام

روحانی: شهرهای قرمز با همکاری مردم وارد شرایط مناسب‌تری می‌شوند

نماینده سابق مجلس: مصوبه مجلس موجب رشد قیمت‌ها می‌شود

ظریف و اقتضای دولتمردی

به صادرکنندگان اطمینان داده شود که با تصمیمات لحظه ای ، خللی در برنامه ریزی های صادراتی آنها ایجاد نمی شود

ساده‌انگاری است که تصور کنیم آمران و عاملان این جنایت برای مراحل بعد از انجام ترور برنامه‌ریزی نکرده باشند

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۹ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

ظریف و اقتضای دولتمردی   ( نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

سرنخ‌های وزارت اطلاعات از عوامل ترور شهید فخری‌زاده   ( نظر)

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله جعفری به صورت محدود   ( نظر)

وزیر بهداشت: سخنان احمدی نژاد درست نیست؛ هیچ وجهی برای استفاده از داروهای کرونا در ایران دریافت نشده است   ( نظر)

شناسایی و دستگیری سارق کنتورهای آب در کرمان   ( نظر)