کد خبر: ۲۹۲۲۳
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل ارشاد کرمان:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان گفت: کار بزرگی که انجمن تئاتر پیگیری می‌کند تشکیل صندوق حمایت از تئاتر است که ما هم از آن حمایت می‌کنیم.
 با حضور جمعی از مسؤولان استان و شهرستان رفسنجان آیین اختتامیه سی‌امین جشنواره تئاتر استان کرمان در تالار فرهیختگان دانشگاه آزاد واحد رفسنجان برگزار شد.

محمدرضا عظیمی‌زاده شهردار رفسنجان با تبریک میلاد پیامبر (ص)اظهار داشت: میزبانی جشنواره سی‌ام تئاتر استان کرمان برای ما بسیار ارزشمند بود و اتفاقات فرهنگی و هنری تأثیرات بسیار خوبی در فرهنگ و هنر شهر می‌گذارد.

وی ادامه داد: با اینگونه رویدادها استعدادهای شهرستان شکوفا می‌شود و بخشی از هنرمندان و هنردوستان را به هنر تئاتر جذب می‌کند، همچنین نقایص را شناخته و امکانات را ارزیابی می‌کنیم تا میزبان رویدادهای بزرگتر و جدی‌تری باشیم و کسب تجربه میزبانی هم نکته مثبت دیگری در این راستا است.

شهردار رفسنجان بیان داشت: استقبال هنرمندان خیلی خوب بود و شورو هیجان در سالن‌های نمایش برای ما جذاب و جالب بود که مردم ما چه‌قدر تشنه این برنامه‌ها هستند و می‌توانند از اتفاقات هنری بهره‌ ببرند.

وی تصریح کرد: در این میزبانی متوجه شدیم که باید مشکلاتی را برطرف کنیم و باید برای برطرف‌کردن نقایص تلاش و پیگیری کنیم.

توسعه هنر تئاتر نمایش نیاز به زیرساخت‌ها و امکانات دارد

علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال کرمان نیز با تبریک هفته وحدت اظهارداشت: خوشحالیم در این ایام شاهد برگزاری جشن حوزه نمایش در سی‌امین جشنواره تئاتر استان کرمان هستیم.

وی بیان داشت: جامعه فرهنگی شهرستان رفسنجان افراد نخبه و برجسته‌ای دارد که منشأ خدمات بزرگی در این شهرستان بوده و سرمایه‌های این شهرستان هستند و رویدادهای ملی و استانی در این شهرستان برگزار شده که موفق بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به جایگاه هنر نمایش اشاره و بیان کرد: نمایش، هنر زنده است و از آن‌جاکه ارتباط مستقیم با مخاطب دارد بسیار مهم و تأثیرگذار و فرهنگ‌ساز است.

علیزاده خاطرنشان کرد: جشنواره حوزه نمایش در روند فرهنگسازی در شهر و هر نقطه جغرافیایی می‌تواند تأثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه جشنواره امسال ویژگی خاصی دارد، تصریح کرد: سی‌امین جشنواره به صورت متمرکز برگزار شده است و جشنواره نمایش استان می‌تواند به عنوان جشن نمایش تعاملاتی شکل دهد و گروه‌های نمایشی از نزدیک همدیگر را می‌بینند و کارهای یکدیگر را نقد کنند.

این مسؤول افزود: توسعه هنر تئاتر نمایش نیاز به زیرساخت‌ها و امکانات دارد که در سه بخش ویژه می‌توان به آن نگاه کرد یک بخش آن نیروی انسانی است که مراکز آموزش عالی در سه سال گذشته کمک کردند با آموزش نیروی انسانی که جایگاه خوب و بالایی در این زمینه داریم.

راه‌اندازی 8 پلاتو با هزینه‌ای بالغ بر 8 میلیارد تومان

وی به امکانات و زیرساخت‌ها اشاره کرد و گفت: مطمئنا در دو، سه سال آینده وضعیت خوبی خواهیم داشت تاکنون با هفت شهردار برای ساخت هفت تماشاخانه تفاهم‌نامه امضا کردیم که تماشاخانه‌های بم و زرند به بهره‌برداری رسید، سیرجان در شرف بهره‌برداری است و رفسنجان هم با وجود بانی و خیر به نتیجه رسیده و نیازمند نگاه شهردار هستیم تا «پلاتو» به زودی بهره‌برداری شود.

علیزاده یادآور شد: در راور، بافت و انار ساخت پلاتوها آغاز شده و کار در حال انجام است در کرمان سیاست ما با هماهنگی حوزه هنری وزارتخانه تبدیل تدریجی مجتمع فرهنگی هنری کرمان به تئاتر شهر کرمان است که گام اول در این حوزه را برداشتیم و عملیات اجرایی انجام شده و بخش تجهیز آن فقط باقی مانده است.

وی ابراز داشت: این هشت زیرساخت اصولی تخصصی ویژه حوزه نمایش است که برای هشت پلاتو بالغ بر 8 میلیارد تومان هزینه شده و بخش عمده هزینه با شهرداری‌ها و بخش تجهیز با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان خاطرنشان کرد: در حوزه نمایش هنرمندان فعال و پویایی داریم اما بزرگترین مشکل زیرساخت بود که در این راستا گام‌هایی برداشته شده از حیث منابع هم موضوع بسیار مهم است آن‌چه موجب شده با مشکل مواجه شویم  و با گلایه روبرو باشیم مشکل منابع است که دست یاری به سوی همه ارگان‌ها دراز می‌کنیم اما با همان منابع اندک با هماهنگی انجمن‌های نمایش هدایت و حمایت از انجمن‌ها را خواهیم داشت.

تشکیل صندوق حمایت از تئاتر استان کرمان

علیزاده در ادامه اظهار کرد: کار بزرگی که انجمن پیگیری می‌کند تشکیل صندوق حمایت از تئاتر است که ما هم از آن حمایت می‌کنیم و حمایت نهادهای دولتی و غیردولتی بسیار می‌تواند مؤثر و مهم باشد، چشم‌انداز تئاتر با توجه به نیروی انسانی و تعاملاتی که در حال انجام است مناسب و روند رو به رشد و قابل توجهی دارد.

وی در پایان به ایجاد دبیرخانه دائمی تئاتر در رفسنجان در آینده نزدیک اشاره کرد.
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ببینید| صدای معروف رادیو کرمان خاموش شد

نمکی: اگر آزمایشات انسانی نتیجه دهد، بهار ۱۴۰۰ از تولیدکنندگان مطرح واکسن کرونا خواهیم بود

نظر آشنا درمورد مصوبه مجلس: می خواهند گشایش های قطعی از طرف بایدن را به اسم نتیجه طرح مجلس و به نفع خودشان مصادره کنند؛ برای انتخابات ۱۴۰۰ هم مصرف خوبی خواهد داشت

روایت عطالله مهاجرانی از زیارت حرم حضرت زینب با لطف سردار سلیمانی

ناسزا گفتن و توهین به روحانی از تریبون مجلس /آقای رئیس جمهور از کرونا نمی‌میری

باید طرح‌هایی دنبال شود که پویا و کارآمد باشد/ خوب نیست برای یک طرح دوبار مصوبه بگیریم

کرونا جان 26 نفر را در کرمان گرفت

محمودصادقی: خروج از پروتکل الحاقی نیاز به تصمیم فراقوه‌ای دارد/ طرح مجلس خروج از برجام است نه رفع تحریم‌ها

برای مردم تعیین تکلیف نمی‌کنیم/ مردم با رفتار مدرن اقتصادی که داشتند تقاضا برای مرغ را به تعویق انداختند

ربیعی: تصمیم درباره برجام و برنامه هسته‌ای فراقوه‌ای است/ وزارت اطلاعات وظیفه خود را در زمینه اطلاع‌رسانی و هشدار قبل از حادثه انجام داده است

پربازدید ها

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟

ببینید| صدای معروف رادیو کرمان خاموش شد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۹ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

ظریف و اقتضای دولتمردی   ( نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

سرنخ‌های وزارت اطلاعات از عوامل ترور شهید فخری‌زاده   ( نظر)

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله جعفری به صورت محدود   ( نظر)