کد خبر: ۲۹۲۲۳
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل ارشاد کرمان:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان گفت: کار بزرگی که انجمن تئاتر پیگیری می‌کند تشکیل صندوق حمایت از تئاتر است که ما هم از آن حمایت می‌کنیم.
 با حضور جمعی از مسؤولان استان و شهرستان رفسنجان آیین اختتامیه سی‌امین جشنواره تئاتر استان کرمان در تالار فرهیختگان دانشگاه آزاد واحد رفسنجان برگزار شد.

محمدرضا عظیمی‌زاده شهردار رفسنجان با تبریک میلاد پیامبر (ص)اظهار داشت: میزبانی جشنواره سی‌ام تئاتر استان کرمان برای ما بسیار ارزشمند بود و اتفاقات فرهنگی و هنری تأثیرات بسیار خوبی در فرهنگ و هنر شهر می‌گذارد.

وی ادامه داد: با اینگونه رویدادها استعدادهای شهرستان شکوفا می‌شود و بخشی از هنرمندان و هنردوستان را به هنر تئاتر جذب می‌کند، همچنین نقایص را شناخته و امکانات را ارزیابی می‌کنیم تا میزبان رویدادهای بزرگتر و جدی‌تری باشیم و کسب تجربه میزبانی هم نکته مثبت دیگری در این راستا است.

شهردار رفسنجان بیان داشت: استقبال هنرمندان خیلی خوب بود و شورو هیجان در سالن‌های نمایش برای ما جذاب و جالب بود که مردم ما چه‌قدر تشنه این برنامه‌ها هستند و می‌توانند از اتفاقات هنری بهره‌ ببرند.

وی تصریح کرد: در این میزبانی متوجه شدیم که باید مشکلاتی را برطرف کنیم و باید برای برطرف‌کردن نقایص تلاش و پیگیری کنیم.

توسعه هنر تئاتر نمایش نیاز به زیرساخت‌ها و امکانات دارد

علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال کرمان نیز با تبریک هفته وحدت اظهارداشت: خوشحالیم در این ایام شاهد برگزاری جشن حوزه نمایش در سی‌امین جشنواره تئاتر استان کرمان هستیم.

وی بیان داشت: جامعه فرهنگی شهرستان رفسنجان افراد نخبه و برجسته‌ای دارد که منشأ خدمات بزرگی در این شهرستان بوده و سرمایه‌های این شهرستان هستند و رویدادهای ملی و استانی در این شهرستان برگزار شده که موفق بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به جایگاه هنر نمایش اشاره و بیان کرد: نمایش، هنر زنده است و از آن‌جاکه ارتباط مستقیم با مخاطب دارد بسیار مهم و تأثیرگذار و فرهنگ‌ساز است.

علیزاده خاطرنشان کرد: جشنواره حوزه نمایش در روند فرهنگسازی در شهر و هر نقطه جغرافیایی می‌تواند تأثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه جشنواره امسال ویژگی خاصی دارد، تصریح کرد: سی‌امین جشنواره به صورت متمرکز برگزار شده است و جشنواره نمایش استان می‌تواند به عنوان جشن نمایش تعاملاتی شکل دهد و گروه‌های نمایشی از نزدیک همدیگر را می‌بینند و کارهای یکدیگر را نقد کنند.

این مسؤول افزود: توسعه هنر تئاتر نمایش نیاز به زیرساخت‌ها و امکانات دارد که در سه بخش ویژه می‌توان به آن نگاه کرد یک بخش آن نیروی انسانی است که مراکز آموزش عالی در سه سال گذشته کمک کردند با آموزش نیروی انسانی که جایگاه خوب و بالایی در این زمینه داریم.

راه‌اندازی 8 پلاتو با هزینه‌ای بالغ بر 8 میلیارد تومان

وی به امکانات و زیرساخت‌ها اشاره کرد و گفت: مطمئنا در دو، سه سال آینده وضعیت خوبی خواهیم داشت تاکنون با هفت شهردار برای ساخت هفت تماشاخانه تفاهم‌نامه امضا کردیم که تماشاخانه‌های بم و زرند به بهره‌برداری رسید، سیرجان در شرف بهره‌برداری است و رفسنجان هم با وجود بانی و خیر به نتیجه رسیده و نیازمند نگاه شهردار هستیم تا «پلاتو» به زودی بهره‌برداری شود.

علیزاده یادآور شد: در راور، بافت و انار ساخت پلاتوها آغاز شده و کار در حال انجام است در کرمان سیاست ما با هماهنگی حوزه هنری وزارتخانه تبدیل تدریجی مجتمع فرهنگی هنری کرمان به تئاتر شهر کرمان است که گام اول در این حوزه را برداشتیم و عملیات اجرایی انجام شده و بخش تجهیز آن فقط باقی مانده است.

وی ابراز داشت: این هشت زیرساخت اصولی تخصصی ویژه حوزه نمایش است که برای هشت پلاتو بالغ بر 8 میلیارد تومان هزینه شده و بخش عمده هزینه با شهرداری‌ها و بخش تجهیز با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان خاطرنشان کرد: در حوزه نمایش هنرمندان فعال و پویایی داریم اما بزرگترین مشکل زیرساخت بود که در این راستا گام‌هایی برداشته شده از حیث منابع هم موضوع بسیار مهم است آن‌چه موجب شده با مشکل مواجه شویم  و با گلایه روبرو باشیم مشکل منابع است که دست یاری به سوی همه ارگان‌ها دراز می‌کنیم اما با همان منابع اندک با هماهنگی انجمن‌های نمایش هدایت و حمایت از انجمن‌ها را خواهیم داشت.

تشکیل صندوق حمایت از تئاتر استان کرمان

علیزاده در ادامه اظهار کرد: کار بزرگی که انجمن پیگیری می‌کند تشکیل صندوق حمایت از تئاتر است که ما هم از آن حمایت می‌کنیم و حمایت نهادهای دولتی و غیردولتی بسیار می‌تواند مؤثر و مهم باشد، چشم‌انداز تئاتر با توجه به نیروی انسانی و تعاملاتی که در حال انجام است مناسب و روند رو به رشد و قابل توجهی دارد.

وی در پایان به ایجاد دبیرخانه دائمی تئاتر در رفسنجان در آینده نزدیک اشاره کرد.
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بیش از ۱۸ درصد شهدای استان کرمان از خانواده عشایر هستند / عشایر در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارند / شهادت برای جاری شدن حق و عدالت است

بیمه‌ها آموزش بیماران دیابتی را پوشش دهند / قیمت انسولین در کشور مناسب است / ۸۰ درصد بیماران دیابتی از کنترل مطلوبی برخوردار نیستند

اثر شهادت سردار سلیمانی، از سلیمانی میدان‌های نبرد، بیشتر خواهد بود /دشمن بر روی جنگ روانی و تبلیغی در کنار جنگ‌های اقتصادی علیه ما سرمایه‌گذاری کرده

شرق استان کرمان پیشگاه در صلح و سازش / مختومه شدن بیش از ۶ هزار پرونده در شرق کرمان با صلح و سازش

گرانی‌های اخیر به رسانه‌های محلی کرمان فشار آورده است/ غیرفعال شدن رسانه‌های محلی، موجب تک صدایی شدن جامعه می‌شود

نباید دیگر شاهد چنین مصیبت هایی باشیم/ما با شرمندگی نتوانستیم آنچنان که باید بر توان و قدرت مردم اضافه کنیم/مردم از پوست و استخوان خود برای نظام و کشور مایه می گذارند

روابط‌عمومی‌ها به درستی زیست بوم جدید روزنامه نگاری را درک نکردند / رسانه و روابط عمومی باید اعتماد و سرمایه اجتماعی را ترمیم کند

بخش عمده اختلافات حوزه کارگری، طرح‌های طبقه‌بندی مشاغل است / هر چه در راستای معیشت کارگران کمک کنیم به تولید و زیربنای ملی کمک کرده‌ایم / کارفرما و کارگر متعهد در کشور کم نداریم

منصور ایرانمنش: شورا در خصوص لوایح امسال تدابیر خوبی اندیشیده است/مشرفی:آقای شهردار شما مردم را بدبخت کردید/مویدی:تمام افراد متخصص را بیرون کردید/شهردار: با تخلف محوری مخالفیم/خدادادی: تخلفات شهرداری را گزارش ندهید شرعا مسئول هستید/شما در سال ۹۶ نامه اداره امور مالیاتی را اجرا نکردید

تسهیلات ویژه‌ای در شهرک‌های صنعتی جنوب کرمان ارائه می‌شود / مشکلی در تامین زیرساخت‌های واحدهای صنعتی جنوب کرمان وجود ندارد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۹۲ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)