کد خبر: ۲۹۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
ارسال به دوستان
ذخیره
ائمه جمعه استان در خطبه‌های خود چه گفتند؟
به گزارش گفتار نو، به نقل از خبرگزاری ها، در خطبه‌های این هفته استان بیش از گذشته به نمایندگان مجلس شورای اسلامی پرداخته شد. ائمه جمعه بر الگوگیری نمایندگان از آیت الله مدرس تاکید کردند و حتی پای حقوق نمایندگان مجلس به تریبون های جمعه باز شد.

به گزارش گفتار نو، به نقل از خبرگزاری ها، در  خطبه‌های این هفته استان بیش از گذشته به نمایندگان مجلس شورای اسلامی پرداخته شد. ائمه جمعه بر الگوگیری نمایندگان از آیت الله مدرس  تاکید کردند و حتی پای حقوق نمایندگان مجلس به تریبون های جمعه باز شد.  

گفتار نو/ گروه سیاست:

ائمه جمعه استان در خطبه‌های خود چه گفتند؟

نام شهرستان  

نام خطیب

چکیده خبر

کرمان

حجت الاسلام و المسلمین احمد شیخ‌بهایی

استاندار جدید کرمان با تکیه بر نیروی جوان استان طرح‌ها را پیش ببرند و همه مسئولان و نهادها کمک و همراه استاندار باشند.

مسئله و رفع مشکل اشتغال در جامعه تنها با اعطای تسهیلات حل نمی‌شود؛مسئولان باید برای حل ریشه‌ای معضل بیکاری در جامعه تلاش کنند.

مسئولان باید با پیام‌رسان‌های داخلی ارتباط برقرار کنند و پیام‌رسان‌های غربی که تبلیغات دروغ را نشر می‌دهند کنار بگذارند.

جیرفت

حجت‌الاسلام رضا سعادت‌فر

مردم یک کشور انقلابی اجازه نمی‌دهند، کوچکترین اطلاعاتی از کشورشان به دست دشمنان بیفتد، برخی با قراردادهای جدید نفتی شرکت توتال را آوردند و این شرکت بیگانه نیز تمام اطلاعات نفتی را با اسناد محرمانه تحویل گرفت و رفت.

فاریاب

حجت‌الاسلام علی رفیعی

مدرس در مجلس از جهت فکری و سیاسی در اقلیت قرار داشت اما همیشه حق را با صدای بلند و رسا بیان می‌کرد و به همین جهت در تاریخ ماندگار شد.

امروز مردم از نابسامانی اقتصاد کشور ناراضی هستند و تورم کمر ملت را شکسته و مردم نمی‌توانند بی‌عدالتی را تحمل کنند.

از جمله بی‌عدالتی‌ها در وضعیت زندگی مردم جنوب استان بالاخص در فاریاب، نداشتن وضعیت درمانی مناسب است.

بخش اسماعیلی جیرفت

حجت‌الاسلام محمد حسین نوزایی

نماینده مجلس باید در نطق خود منافع ملت را مد نظر قرار دهند و بر اساس جناح‌بندی‌های سیاسی نطق نکنند.

رفسنجان

حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور

دستگاه‌های دولتی از مدیران شهرستانی تا وزارتخانه‌ها بهانه‌جویی می‌کنند تا شغلی در جامعه ایجاد نشود استاندار و فرمانداران در این زمینه با روحیه جهادی و انقلابی وارد شوند.

در پرداخت وام‌ها مردم را خیلی اذیت می‌کنند .بزرگترین گناه است که کار مردم راه نمی‌افتد سیستم ظالمانه بانکی سود بالا از مردم می‌گیرد  واین وام‌ها دوباره در کشور سرمایه‌گذاری شده و پول حرام به جامعه تزریق می شود.

آیا کسی که درآمدی ندارد، می‌تواند زندگی کند، نماینده‌ای که حقوق‌ بالای 25 میلیون تومان دارد چندین برابر یک خانواده فقیر در جامعه درآمد دارد پس نمی‌تواند چنن خانواده‌ای را درک ‌کند.


کوهبنان

حجت‌الاسلام عباس جعفری

نمایندگان مجلس نباید دنبال الگوهای غربی بروند.

 نمایندگان می‌توانند کشور را به عزت و اقتدار برسانند یا بر عکس عمل کنند،  آنان وکیل مردمی هستند که برای اسلام و انقلاب خون دادند،  مواظبت کنند مسلمانی و عزت اسلامی را در لوایح نفروشند.

انار

حجت‌الاسلام حسن منتظری

نمایندگان مجلس همانند شهید مدرس با شناخت صحیح از حرکت‌های دشمنان و مصالح و منافع کشور و ملت، هیچ‌گاه نباید حاضر به معامله با استعمارگران و دشمنان دیرین این ملت شوند و سودای سازش و توافق با آنها را داشته باشند که این موضوع از بزرگ‌ترین خطرهایی است که راه سلطه و نفوذ دشمن را فراهم می‌نماید.

باید برای مبارزه با گرانفروشی و نظارت دقیق، اداره صنعت و معدن و اتاق اصناف فعال شده و اداره تعزیرات نیز در برخورد با گرانفروشان با قاطعیت عمل کند.

هنزاء رابر

حجت‌الاسلام یاور نجم‌الدینی

امروز نمایندگان و مسئولان ما باید با الگوگیری از آیت‌الله مدرس حرکت کنند واز حقوق مردم دفاع کنند.

عنبرآباد

حجت‌الاسلام رضا سالاری

نماینده‌ای که حرف می‌زند و عمل نمی‌کند فایده‌ای برای مملکت ندارد بلکه باید در عمل خود را ثابت کند چون جایگاه او بسیار حساس است.

مجلس ما باید مبدا اصلاح بسیاری از امور باشد و شرط آن این است که نمایندگان در تمام موارد خویش را اصلاح کنند و بداند از برکت این مردم به آنجا رسیده اند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

لطیف کار؛ تجلی عینی شرافت اخلاقی

چرا شورای اصلاح‌طلبان کرمان با خروج همفکران خود از شورای شهر مخالف است؟

31 مجتمع در حال بهره برداری ، 49 مجتمع در حال استعلام و 34 مجتمع در حال ساخت است/ واحدهای رفاهی که در مسیر رودخانه قرار دارند،  بدون مجوز ساخته شدند و زیر نظر ما نیستند

دهقان: ۳ هزار تن شکر در طی ۲ هفته به استان می‌آید و توزیع می‌شود/ حسینی نژاد: نگویید ۳ هزار تن شکر به استان می‌آید بلکه بگویید از سه هزار تن شکر وعده داده شده تنها هزار تن به استان آمده است/ در حال حاضر از ۲۰ فروشگاه کرمان، ۱۸ فروشگاه شکر ندارند/ ما نتوانستیم نیاز شکر استان را تأمین کنیم

مشکل فرم مدارس در سنوات قبل، پایین بودن کیفیت پارچه بود/ بسیاری از عفونت‌های دختران به دلیل کیفیت لباس است/در سنوات قبل هیچ کاهش قیمتی در فرم مدارس اتفاق نیفتاده است

جناب مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی! این سطح از عدالت شایسته تقدیر است

دلمان برای مذاکره صادراتی قرص نیست/با تغییر مکرر قوانین، فرصت برنامه ریزی و تصمیم گیری از بنگاه‌های تولیدی گرفته شده است/ تغییر مکرر و بی ثباتی در قوانین دغدغه‌ی اصلی فعالین اقتصادی است

شهربابک به معلم مرد نیاز دارد

مس شهربابک قهرمان مسابقات فوتبال امید‌های استان کرمان شد

۴۲۰۰ مسکن مهر ساخته نشده در کرمان وجود دارد/ ۱۸۰۰ مسکن مهر پرونده قضایی دارند/ مسکن و شهرسازی به برخی از تعهدات خود عمل نکرد/ پرداخت جریمه دیرکرد و یا سود مشارکت به بانک انرژی سازنده را می‌گیرد/بانک جریمه‌هایی که ناشی از قصور سازنده نبوده است را ببخشد

پر بحث

فرافکنی به جای پاسخگویی   (۷ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۵ نظر)

هیچ وامی به من در پروژه عمران کرمان تعلق نگرفته است/ تمام مقامات، استاندار و نمایندگان مجلس از این پروژه حمایت کردند/ وامی که هنوز پرداخت نشده چگونه می‌تواند موجب فساد شود/در این پروژه هیچ شخص حقیقی ذی‌نفع نیست   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

استاندار آینده کرمان باید بداند در چارچوب همین قوانین به قدرت رسیده است/ استاندار آینده به این نکته واقف باشد که قرار نیست اسطوره و قهرمان شود   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)

زنده باد شفافیت   (۳ نظر)