کد خبر: ۲۹۲۸۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون عمرانی استاندار:
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: برگزاری کنفرانس ملی ایمنی حمل و نقل جاده‌ای در راستای کاهش تصادفات و تلفات ضروری است و کرمان آمادگی برگزاری این کنفرانس را دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: برگزاری کنفرانس ملی ایمنی حمل و نقل جاده‌ای در راستای کاهش تصادفات و تلفات ضروری است و کرمان آمادگی برگزاری این کنفرانس را دارد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری کرمان، سیدمصطفی آیت‌ اللهی موسوی در کمیسیون ایمنی راههای استان کرمان در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان افزود: کرمان در پهناوری و طول راهها رتبه اول استان ‌های کشور را دارد، اما از نظر امکانات در رتبه 30 قرار دارد.
وی به تردد بالای جاده ‌های مواصلاتی استان کرمان اشاره و تصریح کرد: از امکانات موجود برای کاهش تلفات و افزایش ایمنی راهها انهایت استفاده شده است.

آیت الهی موسوی، خواستار کمک ‌های کشوری برای افزایش ایمنی راههای استان و کاهش تلفات جاده ‌ای شد و گفت: بخشی از اقدامات در حیطه اختیارات و توان استان نیست و باید به صورت ملی به استان کمک شود.

معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: برخی به دلیل نبود دوربین های ثبت تخلفات، جاده های استان کرمان را حیاط خلوت راننده‌ ها می‌ دانستند اما با تلاشی که در استان داشتیم، نصب دوربین‌ ها را انجام دادیم.

وی به مشکل کمبود نیروی پلیس راه در حوزه راه و داخل شهری اشاره کرد و گفت: این موارد از حیطه اختیارات استان خارج است و باید کشور کمک کرده و سهمیه و امکانات لازم را در اختیار استان قرار دهد.

آیت الهی موسوی با اشاره به حوادث جاده‌ ای که به دلیل مصرف مشروبات الکلی رخ می‌ دهد گفت: تست الکل در جاده ‌های استان کرمان به صورت رندوم و اتفاقی انجام می‌ گیرد.
وی بیان کرد: اعتبار مورد نیاز برای خرید و نصب دوربین ‌های ثبت تخلفات در جاده‌ های استان را از طریق بند 'ز' دریافت خواهیم کرد. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان نیز گفت: سال قبل با بیش از 700 نفر فوتی و 23.4 درصد افزایش رتبه دوم تلفات جاده ای را در استان کرمان داشتیم.

محمدمهدی بلوردی بیان داشت: در 6 ماهه ابتدای سال جاری 10.8 درصد نسبت به 6 ماهه اول سال 96 کاهش تلفات داشتیم، علیرغم اینکه 22 درصد تردد در استان کرمان افزایش داشته است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان از برگزاری نخستین کنفرانس ملی ایمنی حمل و نقل جاده‌ای به میزبانی کرمان خبر داد.

در نشست کمیسیون ایمنی راه های استان کرمان، پلیس راه استان و راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و سایر اعضا در زمینه اقدامات و مشکلات حوزه عملکردی خود گزارشاتی را ارائه دادند و عوامل منجر به تصادف در استان بررسی صورت گرفت.
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

لطیف کار؛ تجلی عینی شرافت اخلاقی

چرا شورای اصلاح‌طلبان کرمان با خروج همفکران خود از شورای شهر مخالف است؟

31 مجتمع در حال بهره برداری ، 49 مجتمع در حال استعلام و 34 مجتمع در حال ساخت است/ واحدهای رفاهی که در مسیر رودخانه قرار دارند،  بدون مجوز ساخته شدند و زیر نظر ما نیستند

دهقان: ۳ هزار تن شکر در طی ۲ هفته به استان می‌آید و توزیع می‌شود/ حسینی نژاد: نگویید ۳ هزار تن شکر به استان می‌آید بلکه بگویید از سه هزار تن شکر وعده داده شده تنها هزار تن به استان آمده است/ در حال حاضر از ۲۰ فروشگاه کرمان، ۱۸ فروشگاه شکر ندارند/ ما نتوانستیم نیاز شکر استان را تأمین کنیم

مشکل فرم مدارس در سنوات قبل، پایین بودن کیفیت پارچه بود/ بسیاری از عفونت‌های دختران به دلیل کیفیت لباس است/در سنوات قبل هیچ کاهش قیمتی در فرم مدارس اتفاق نیفتاده است

جناب مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی! این سطح از عدالت شایسته تقدیر است

دلمان برای مذاکره صادراتی قرص نیست/با تغییر مکرر قوانین، فرصت برنامه ریزی و تصمیم گیری از بنگاه‌های تولیدی گرفته شده است/ تغییر مکرر و بی ثباتی در قوانین دغدغه‌ی اصلی فعالین اقتصادی است

شهربابک به معلم مرد نیاز دارد

مس شهربابک قهرمان مسابقات فوتبال امید‌های استان کرمان شد

۴۲۰۰ مسکن مهر ساخته نشده در کرمان وجود دارد/ ۱۸۰۰ مسکن مهر پرونده قضایی دارند/ مسکن و شهرسازی به برخی از تعهدات خود عمل نکرد/ پرداخت جریمه دیرکرد و یا سود مشارکت به بانک انرژی سازنده را می‌گیرد/بانک جریمه‌هایی که ناشی از قصور سازنده نبوده است را ببخشد

پر بحث

فرافکنی به جای پاسخگویی   (۷ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۵ نظر)

هیچ وامی به من در پروژه عمران کرمان تعلق نگرفته است/ تمام مقامات، استاندار و نمایندگان مجلس از این پروژه حمایت کردند/ وامی که هنوز پرداخت نشده چگونه می‌تواند موجب فساد شود/در این پروژه هیچ شخص حقیقی ذی‌نفع نیست   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

استاندار آینده کرمان باید بداند در چارچوب همین قوانین به قدرت رسیده است/ استاندار آینده به این نکته واقف باشد که قرار نیست اسطوره و قهرمان شود   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)

زنده باد شفافیت   (۳ نظر)