کد خبر: ۲۹۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
ارسال به دوستان
ذخیره
دبیر کمیسیون کشاورزی اتاق کرمان
مقداد تکلوزاده افزود: ما توجه چندانی به حوزه بازار نداشتیم و بسته‌بندی‌های ما نشات گرفته از نیاز بازار نیست ما ۲ هزار هکتار زمین زیر کشت گلخانه‌ای داریم که باید به آن توجه داشته باشیم و گلخانه‌ها را بررسی کنیم.

نماینده بافت در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی با بیان این‌که  همیشه بحث تحقیقات جدا از اجراست، گفت:  در مرکز تحقیقات کشاورزی نزدیک به ۱۲ هزار نیروی متخصص در این زمینه دارد.

به گزارش گفتارنو، علیبرز بختیاری افزود:  پیشنهاد می‌کنم که یک هماهنگی و تلفیقی بین گروه‌های جهاد کشاورزی، نماینده تحقیقات و بخش خصوصی جهت بررسی مسائل و مشکلات داشته باشیم.

استاندار کرمان در ادامه گفت: ۱۰ درصد از بذر هیبریدی در مراکز تحقیقات دانشگاهی قریب به یک میلیارد بودجه می‌خواهد که در این خصوص ۵۰۰ میلیون آن را استان تامین و مابقی را مرکز تحقیقات تقبل کند.

در ادامه دبیر کمیسیون کشاورزی اتاق کرمان  پیشنهادات اجرایی جهت توسعه گلخانه‌ها مطرح کرد و گفت: در مقایسه با کشورهای دیگر در این زمینه مشکلاتی داریم.

مقداد تکلوزاده افزود: ما توجه چندانی به حوزه بازار نداشتیم و بسته‌بندی‌های ما نشات گرفته از نیاز بازار نیست ما ۲ هزار هکتار زمین زیر کشت گلخانه‌ای داریم که باید به آن توجه داشته باشیم و گلخانه‌ها را بررسی کنیم.

تکلوزاده تاکید کرد: در رابطه با کشت گلخانه‌ای دو مشکل پیش روی ماست ابتدا ماشین‌آلات ترخیص نشده‌اند و از فروردین ماه در گمرک هستند که قرار شده تا هفته آینده این مشکل مرتفع شود و دیگر بحث کسر تسهیلات ریالی است که در این خصوص چند پیشنهاد داریم.

او افزود: اول اینکه پیشنهاد می‌کنیم کمیته‌ای ویژه در خصوص رفع مشکلات ایجاد شود همچنین توسعه پایدار کشاورزی در زمینه قردادها به وجود بیاید دیگر این که توسعه آموزشی در سطح روستاها گذاشته شود.

در این لحظه سعیدی مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: سرمایه‌گذاران زیادی هستند که تمایل به سرمایه‌گذاری دارند اما از صادرات محصولات خود اطمینانی ندارند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

سیروس مقدم: خط قرمزها نتیجه فشارهای بیرون از سازمان است/ دردسر کارهای پرطرفدار، مدیران را به سمت تولیدات هجو می‌برد

قربانیان روزانه کرونا ۳ برابر تلفات جاده‌ای است

سید احمد خاتمی: در ماجرای کرونا می خواستند قم را مقصر نشان دهند درحالیکه دروغ بود

۵۴سرباز به ویروس کرونا مبتلا شدند

روسیه و عربستان با کاهش ۱۵ درصدی عرضه نفت موافقت کردند

میانگین سنی مبتلایان به کووید ۱۹ در حال پایین آمدن است

صنوف فنی و تعمیراتی و غذای بیرون آغاز به کار کردند

افسون مهدوی:تراکم شهری در منطقه شرف آباد نزدیک به دو برابر سایر مناطق شهری است/ برخی از کارگاه‌های ضایعات، محل سکونت کودکان کار است

سعید نمکی: هنوز وارد مرحله مهار کرونا نشدیم

معاون آموزشی وزارت بهداشت:تعطیلات طولانی تر شود در مورد حذف ترم تصمیم گیری می کنیم

پربازدید ها

کدام صنوف از ۲۳ فروردین ماه مجوز بازگشایی دارند؟

رییس اتاق بازرگانی استان کرمان: به دلیل ناهماهنگی بین دو مرجع دولتی، نتوانستیم پنجره الکترونیکی را عملیاتی کنیم

یک اقتصاددان:پرداخت هزینه توسط دولت یک توصیه کلیدی محسوب می شود/خویش فرماها را دریابیم

از ۳۰ هزار واحد صنفی شهرستان کرمان، تنها حدود ۸۰۰۰ واحد فعال اند/خسارات واحد های صنفی بسیار بالا است

وضعیت بازار مسکن اورژانسی است

حمل بار در راه‌آهن کرمان افزایش یافت

صنوف فنی و تعمیراتی و غذای بیرون آغاز به کار کردند

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)

اراده‌ای برای به صفر رساندن بی‌سوادی در استان کرمان وجود ندارد / فرمانداران و دهیاران مسئله بی‌سوادی را جدی نگرفته‌اند   (۱ نظر)