کد خبر: ۲۹۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان:
استاندار کرمان بر مناسب سازی فضای شهری برای توانجویان از سوی سازمان ها و موسسات تاکید کرد و گفت: باید به منظور تحقق هرچه بهتر این مهم پیشنهادات مشخص کارشناسی شده و قابل اجرا ارائه کرد.
استاندار کرمان بر مناسب سازی فضای شهری برای توانجویان از سوی سازمان ها و موسسات تاکید کرد و گفت: باید به منظور تحقق هرچه بهتر این مهم پیشنهادات مشخص کارشناسی شده و قابل اجرا ارائه کرد.

محمدجواد فدائی روز دوشنبه در دیدار با مدال آوران جانباز و توانجو مسابقات جاکارتا به مناسبت روز معلولان افزود: افراد توانجو توانسته اند برای کشور و استان کرمان افتخارآفرینی کنند که این موضوع می تواند سرمشقی برای دیگران باشد.

وی ادامه داد: با توجه به سهم چهار درصدی جمعیت استان کرمان از جمعیت کشوری، ورزشکاران جانباز و معلول این استان در عرصه های آسیایی و بین المللی، سهم 10 درصدی به خود اختصاص داده اند و این موضوع بیانگر فعالیت بسیار خوب ورزشکاران جانباز و معلول این استان است.

استاندار کرمان بر تشریح روش های کاری ورزشکاران نیز تاکید کرد و گفت: باید بر اساس اولویت ها از امکانات دولتی برای حمایت از ورزش و ورزشکاران و ظرفیت بنگاه های اقتصادی استان نیز استفاده لازم صورت گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز با بیان اینکه 55 هزار و 11 معلول در این استان مستمری دریافت می کنند ادامه داد: با احتساب افرادی که بصورت موردی از بهزیستی خدمات می گیرند، 17 هزار معلول در استان کرمان وجود دارد. 

عباس صادق زاده یادآور شد: معلولان پنج و نیم درصد جمعیت استان کرمان را شامل می شوند.
وی با تاکید بر اینکه معلولان استعدادهای بسیار زیادی دارند و باید به توانمندسازی آنها توجه ویژه شود عنوان کرد: باید تلاش کرد فرهنگ توجه به معلولان در جامعه و در بین ادارات‌، نهادها و سازمان‌ ها، ایجاد شود و توسعه یابد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود یک میلیارد تومان برای ورزش معلولان در استان کرمان هزینه شده و این رقم ها را با افتخار اختصاص می دهیم زیرا ورزشکاران معلول و جانباز استان، شایستگی های بسیار زیادی دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان نیز با بیان اینکه دید مدیریت اجرایی استان کرمان به حوزه ورزش بسیار گسترده است، ادامه داد: در صدد استفاده از کمک های بنگاه های اقتصادی برای حمایت از ورزش قهرمانی هستیم تا بر اساس اولویت ها بتوان از این کمک ها استفاده کرد.

محمدتقی امیری خراسانی افزود: از سال گذشته بر اساس سند توسعه ورزش استان، قهرمانی در مسابقات آسیایی و پارااسیایی هدف گذاری شده بود. 

وی هدفمند کردن بودجه های ورزشی استان را از اهداف اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان ذکر کرد و ادامه داد: زورخانه بین المللی و پیست دوچرخه سواری استان کرمان نیز با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح خواهد شد.

وی یادآور شد: استان کرمان 10 درصد ورزشکاران کشور در بازی های آسیایی جاکارتا را داشته اند که 9 نفر مدال آور شده اند. 

رئیس هیات ورزشی معلولان و جانبازان استان کرمان نیز گفت: در سال جاری 10 ورزشکار از استان کرمان به بازی های پارااسیایی جاکارتا اعزام و 9 ورزشکار مدال آور شدند.
مهدی نخعی اظهارداشت: هم اکنون ورزشکاران معلول و جانباز استان کرمان در حال آماده شدن برای بازی های 2020 توکیو هستند.

وی ادامه داد: مهمترین بحث حمایت از ورزش معلولان و جانبازان بویژه در بخش قهرمانی است که در این رابطه لازم است برای این ورزش، حامیان مالی مشخص شود.
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مس شهربابک قهرمان مسابقات فوتبال امید‌های استان کرمان شد

۴۲۰۰ مسکن مهر ساخته نشده در کرمان وجود دارد/ ۱۸۰۰ مسکن مهر پرونده قضایی دارند/ مسکن و شهرسازی به برخی از تعهدات خود عمل نکرد/ پرداخت جریمه دیرکرد و یا سود مشارکت به بانک انرژی سازنده را می‌گیرد/بانک جریمه‌هایی که ناشی از قصور سازنده نبوده است را ببخشد

جهانگیری: ترامپ اوج ناآشنایی خود با تاریخ ایران را نشان داد/ آمریکایی‌ها یک دوره تاریخ ایران را مرور کند

پسته از مرزهای پاکستان صادر و قاچاق می‌شود

شورای هماهنگی اصلاح طلبان وضعیت استان ها را بررسی می کند

از مخالفت شورای اصلاح‌طلبان کرمان با خروج اصلاح‌طلبان از شورای شهر برای انتخابات مجلس تا انشعاب در اصولگرایان

مدیرعامل گل‌گهر تغییر کرد

وام ساخت مسکن ۶۵ درصد افزایش پیدا کرد/برنامه‌ای برای افزایش وام خرید مسکن نداریم

بازار مسکن در کرمان بعد از رکود ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است/ آمار سایت معاملات املاک و مستغلات، واقعی نیست/در یک پروسه یک ساله افزایش قیمت ۵۰ درصدی خواهیم داشت/ متقاضیان بازار مسکن، غیر تخصصی عمل می‌کنند

شورای نگهبان به استانی شدن انتخابات مجلس ایراد نگرفته است

پر بحث

فرافکنی به جای پاسخگویی   (۷ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۵ نظر)

هیچ وامی به من در پروژه عمران کرمان تعلق نگرفته است/ تمام مقامات، استاندار و نمایندگان مجلس از این پروژه حمایت کردند/ وامی که هنوز پرداخت نشده چگونه می‌تواند موجب فساد شود/در این پروژه هیچ شخص حقیقی ذی‌نفع نیست   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

استاندار آینده کرمان باید بداند در چارچوب همین قوانین به قدرت رسیده است/ استاندار آینده به این نکته واقف باشد که قرار نیست اسطوره و قهرمان شود   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)

زنده باد شفافیت   (۳ نظر)