کد خبر: ۲۹۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان:
استاندار کرمان بر مناسب سازی فضای شهری برای توانجویان از سوی سازمان ها و موسسات تاکید کرد و گفت: باید به منظور تحقق هرچه بهتر این مهم پیشنهادات مشخص کارشناسی شده و قابل اجرا ارائه کرد.
استاندار کرمان بر مناسب سازی فضای شهری برای توانجویان از سوی سازمان ها و موسسات تاکید کرد و گفت: باید به منظور تحقق هرچه بهتر این مهم پیشنهادات مشخص کارشناسی شده و قابل اجرا ارائه کرد.

محمدجواد فدائی روز دوشنبه در دیدار با مدال آوران جانباز و توانجو مسابقات جاکارتا به مناسبت روز معلولان افزود: افراد توانجو توانسته اند برای کشور و استان کرمان افتخارآفرینی کنند که این موضوع می تواند سرمشقی برای دیگران باشد.

وی ادامه داد: با توجه به سهم چهار درصدی جمعیت استان کرمان از جمعیت کشوری، ورزشکاران جانباز و معلول این استان در عرصه های آسیایی و بین المللی، سهم 10 درصدی به خود اختصاص داده اند و این موضوع بیانگر فعالیت بسیار خوب ورزشکاران جانباز و معلول این استان است.

استاندار کرمان بر تشریح روش های کاری ورزشکاران نیز تاکید کرد و گفت: باید بر اساس اولویت ها از امکانات دولتی برای حمایت از ورزش و ورزشکاران و ظرفیت بنگاه های اقتصادی استان نیز استفاده لازم صورت گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز با بیان اینکه 55 هزار و 11 معلول در این استان مستمری دریافت می کنند ادامه داد: با احتساب افرادی که بصورت موردی از بهزیستی خدمات می گیرند، 17 هزار معلول در استان کرمان وجود دارد. 

عباس صادق زاده یادآور شد: معلولان پنج و نیم درصد جمعیت استان کرمان را شامل می شوند.
وی با تاکید بر اینکه معلولان استعدادهای بسیار زیادی دارند و باید به توانمندسازی آنها توجه ویژه شود عنوان کرد: باید تلاش کرد فرهنگ توجه به معلولان در جامعه و در بین ادارات‌، نهادها و سازمان‌ ها، ایجاد شود و توسعه یابد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود یک میلیارد تومان برای ورزش معلولان در استان کرمان هزینه شده و این رقم ها را با افتخار اختصاص می دهیم زیرا ورزشکاران معلول و جانباز استان، شایستگی های بسیار زیادی دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان نیز با بیان اینکه دید مدیریت اجرایی استان کرمان به حوزه ورزش بسیار گسترده است، ادامه داد: در صدد استفاده از کمک های بنگاه های اقتصادی برای حمایت از ورزش قهرمانی هستیم تا بر اساس اولویت ها بتوان از این کمک ها استفاده کرد.

محمدتقی امیری خراسانی افزود: از سال گذشته بر اساس سند توسعه ورزش استان، قهرمانی در مسابقات آسیایی و پارااسیایی هدف گذاری شده بود. 

وی هدفمند کردن بودجه های ورزشی استان را از اهداف اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان ذکر کرد و ادامه داد: زورخانه بین المللی و پیست دوچرخه سواری استان کرمان نیز با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح خواهد شد.

وی یادآور شد: استان کرمان 10 درصد ورزشکاران کشور در بازی های آسیایی جاکارتا را داشته اند که 9 نفر مدال آور شده اند. 

رئیس هیات ورزشی معلولان و جانبازان استان کرمان نیز گفت: در سال جاری 10 ورزشکار از استان کرمان به بازی های پارااسیایی جاکارتا اعزام و 9 ورزشکار مدال آور شدند.
مهدی نخعی اظهارداشت: هم اکنون ورزشکاران معلول و جانباز استان کرمان در حال آماده شدن برای بازی های 2020 توکیو هستند.

وی ادامه داد: مهمترین بحث حمایت از ورزش معلولان و جانبازان بویژه در بخش قهرمانی است که در این رابطه لازم است برای این ورزش، حامیان مالی مشخص شود.
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رئیس جمهور:انعطاف های لازم برای رفع نگرانی دانش آموزان و والدین از برگزاری حضوری امتحانات صورت گیرد/آموزش و پرورش برای فعالیت های آموزشی همراه با کرونا برنامه ریزی کند

محاکمه مردی که خانه دکتر مصدق را با جعل سند فروخت

از کتاب «ناگفته‌های احمدی‌نژاد» تا پاراف‌های پوپولیستی/احمدی نژاد هنوز باور نکرده که نقش اجرایی و نفوذی در دولت ندارد

تعجب احسان علیخانی از اسم و فامیل جالب شرکت کننده «عصر جدید»

قالیباف: مجلس یازدهم مذاکره و سازش با آمریکا به عنوان محور استکبار جهانی را بی حاصل و پر ضرر ارزیابی می‌کند

زیر ساخت های بهداشتی باغ شاهزاده ماهان تکمیل شد

سارقان منازل بردسیر دستگیر شدند

مراکز علمی آزاد و زبان بازگشایی می‌شود

نهاد‌های نظارتی و رسانه‌ها در تمامی مراحل قرعه‌کشی خودرو، حضور خواهند داشت/امکان فروش وکالتی خودرو‌های ثبت‌نامی از سوی متقاضیان وجود ندارد

میراث فرهنگی مالک بسیاری از بناهای تاریخی نیست / ما فقط آنها را مدیریت می‌کنیم

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسمات نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۱۶ نظر)

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۱۳ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۵ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

قالیباف: مجلس یازدهم مذاکره و سازش با آمریکا به عنوان محور استکبار جهانی را بی حاصل و پر ضرر ارزیابی می‌کند   ( نظر)

مدیرکل و معاون اداری مالی اداره کل غله استان کرمان به اتهام رشوه و فساد اداری دستگیر شدند   ( نظر)

پیشنهاد ختم روزانه قرآن از سوی نماینده مردم رفسنجان/صفحه اول و دوم برای قالیباف در نظر گرفته‌ شد/ثواب اولین ختم قرآن به روح بلند امام خمینی(ره)هدیه می شود   ( نظر)

کشف 4خودروی احتکار شده در کرمان   (۱ نظر)