کد خبر: ۲۹۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان:
استاندار کرمان بر مناسب سازی فضای شهری برای توانجویان از سوی سازمان ها و موسسات تاکید کرد و گفت: باید به منظور تحقق هرچه بهتر این مهم پیشنهادات مشخص کارشناسی شده و قابل اجرا ارائه کرد.
استاندار کرمان بر مناسب سازی فضای شهری برای توانجویان از سوی سازمان ها و موسسات تاکید کرد و گفت: باید به منظور تحقق هرچه بهتر این مهم پیشنهادات مشخص کارشناسی شده و قابل اجرا ارائه کرد.

محمدجواد فدائی روز دوشنبه در دیدار با مدال آوران جانباز و توانجو مسابقات جاکارتا به مناسبت روز معلولان افزود: افراد توانجو توانسته اند برای کشور و استان کرمان افتخارآفرینی کنند که این موضوع می تواند سرمشقی برای دیگران باشد.

وی ادامه داد: با توجه به سهم چهار درصدی جمعیت استان کرمان از جمعیت کشوری، ورزشکاران جانباز و معلول این استان در عرصه های آسیایی و بین المللی، سهم 10 درصدی به خود اختصاص داده اند و این موضوع بیانگر فعالیت بسیار خوب ورزشکاران جانباز و معلول این استان است.

استاندار کرمان بر تشریح روش های کاری ورزشکاران نیز تاکید کرد و گفت: باید بر اساس اولویت ها از امکانات دولتی برای حمایت از ورزش و ورزشکاران و ظرفیت بنگاه های اقتصادی استان نیز استفاده لازم صورت گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز با بیان اینکه 55 هزار و 11 معلول در این استان مستمری دریافت می کنند ادامه داد: با احتساب افرادی که بصورت موردی از بهزیستی خدمات می گیرند، 17 هزار معلول در استان کرمان وجود دارد. 

عباس صادق زاده یادآور شد: معلولان پنج و نیم درصد جمعیت استان کرمان را شامل می شوند.
وی با تاکید بر اینکه معلولان استعدادهای بسیار زیادی دارند و باید به توانمندسازی آنها توجه ویژه شود عنوان کرد: باید تلاش کرد فرهنگ توجه به معلولان در جامعه و در بین ادارات‌، نهادها و سازمان‌ ها، ایجاد شود و توسعه یابد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود یک میلیارد تومان برای ورزش معلولان در استان کرمان هزینه شده و این رقم ها را با افتخار اختصاص می دهیم زیرا ورزشکاران معلول و جانباز استان، شایستگی های بسیار زیادی دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان نیز با بیان اینکه دید مدیریت اجرایی استان کرمان به حوزه ورزش بسیار گسترده است، ادامه داد: در صدد استفاده از کمک های بنگاه های اقتصادی برای حمایت از ورزش قهرمانی هستیم تا بر اساس اولویت ها بتوان از این کمک ها استفاده کرد.

محمدتقی امیری خراسانی افزود: از سال گذشته بر اساس سند توسعه ورزش استان، قهرمانی در مسابقات آسیایی و پارااسیایی هدف گذاری شده بود. 

وی هدفمند کردن بودجه های ورزشی استان را از اهداف اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان ذکر کرد و ادامه داد: زورخانه بین المللی و پیست دوچرخه سواری استان کرمان نیز با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح خواهد شد.

وی یادآور شد: استان کرمان 10 درصد ورزشکاران کشور در بازی های آسیایی جاکارتا را داشته اند که 9 نفر مدال آور شده اند. 

رئیس هیات ورزشی معلولان و جانبازان استان کرمان نیز گفت: در سال جاری 10 ورزشکار از استان کرمان به بازی های پارااسیایی جاکارتا اعزام و 9 ورزشکار مدال آور شدند.
مهدی نخعی اظهارداشت: هم اکنون ورزشکاران معلول و جانباز استان کرمان در حال آماده شدن برای بازی های 2020 توکیو هستند.

وی ادامه داد: مهمترین بحث حمایت از ورزش معلولان و جانبازان بویژه در بخش قهرمانی است که در این رابطه لازم است برای این ورزش، حامیان مالی مشخص شود.
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پیام تبریک استاندار کرمان به مناسبت نیمه شعبان

مرخصی اجباری کارمندان با حقوق است

کلاس درس دانشجویان پزشکی از اول اردیبهشت‌ماه آغاز می شود/اگر فردی به نقاهتگاه نرود، به شکل قهری با او برخورد می شود

معاون استاندار کرمان:زهکلوت در مسیر سیلاب ساخته شده است

سیلاب به ۴۰۰ کیلومتر راه عشایری ریگان خسارت زد

استاندار کرمان:امکان صادرات پیاز به خارج از کشور با حذف عوارض فراهم شد

شرق استان در ساعات آینده درگیر ریزگردها خواهد شد /غلظت آلودگی در ساعات پایانی امروز بیشتر خواهد بود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان: آلودگی هوا در کرمان تا عصر امروز ادامه دارد/بیشترین میزان آلودگی در کرمان، زرند، انار و بردسیر است

معاون‌ امور بازرگانی سازمان صمت:عرضه عمومی ماسک نداریم/ با توجه به افزایش هزینه های تولید، قیمت ماسک اصلاح می شود

یک میلیون تومان به تمام خانوارهای یارانه بگیر پرداخت خواهد شد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)

کدام صنوف از ۲۳ فروردین ماه مجوز بازگشایی دارند؟   (۱ نظر)