کد خبر: ۲۹۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان اعلام کرد:
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: بیش از 310 هزار نفر کارگر بیمه شده در استان کرمان داریم و در سال گذشته علی رغم همه مشکلات بیش از 20 هزار نفر در واحدهای کارگری ما مشغول به کار شده اند.
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: بیش از 310 هزار نفر کارگر بیمه شده در استان کرمان داریم و در سال گذشته علی رغم همه مشکلات بیش از 20 هزار نفر در واحدهای کارگری ما مشغول به کار شده اند.

 "رضا اسماعیلی" در نشست خبری به مناسبت تبیین برنامه های گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: جامعه کارگری و تولید بیش از 50 درصد قشر جامعه را تشکیل می دهند و نقش مهمی در راستای پیشبرد اهداف جامعه بر عهده دارند.

وی با اشاره به نقش کارگران در پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: بیش از یک هزار کارگر شهید در استان کرمان داریم که نشان می دهد این قشر در دفاع مقدس نیز نقش اساسی داشته اند.

اسماعیلی تصریح کرد: در زمان تحریم ها احتیاج به نوآوری و نوآفرینی داشتیم که با همت کارگران شرکت های مختلف دستگاه های مهندسی معکوس و برخی از قطعاتی که در تامین آن تحریم بودیم، در داخل کشور ساخته شد.

وی با اشاره به برنامه های چهلمین سال انقلاب اسلامی بیان کرد: نسل کنونی کارفرما و کارگر، نسل دوم انقلاب هستند که کمتر از ایثار و ازخودگذشتگی کارگران اطلاع دارند و باید این فداکاری ها به نسل بعدی منتقل شود که آنها با از خودگذشتگی کشور را ساختند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه بیش از 310 هزار نفر کارگر بیمه شده در استان کرمان مشغول به فعالیت بوده و در سال گذشته علی رغم همه مشکلات بیش از 20 هزار نفر در واحدهای کارگری ما مشغول به کار شده اند افزود: امیدواریم کارهایی که در 40 سال گذشته انجام شده به اطلاع نسلی که کمتر اطلاع دارد، رسانده شود و تلاش می کنیم این مسائل را در سطح کارگاه ها و کارخانجات بسط بدهیم.

اسماعیلی در ادامه با اشاره به شرایط کنونی کشور تصریح کرد: اگر کارفرمایی سرمایه گذاری و کارخانه چندصد میلیونی ایجاد می کند، متعلق به این مملکت است و برای این کشور زحمت می کشد و فرمانده جنگ است و باید او را حمایت کرده و در کنار او مشکلات را حل کنیم.

وی بیان کرد: خوشبختانه با پیگیری مشکلات معادن زغالسنگ، بخشی از مسائل حل شده و این نوید را می دهیم که تا پایان سال بدهی کارگران بخش خصوصی شرکت زغالسنگ پرداخت شود.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: حمایت از کارگران، وظیفه ما، کارفرما و رسانه است و امیدواریم در کنار هم این حمایت را انجام بدهیم و کار به نحوی باشد که در خور مردم شایسته کشور و استان ما باشد.

وی افزود: در مقطعی قرار داریم که شاید همیچ زمانی امریکا به این صراحت اعلام نمی کرد که قصد براندازی نظام را دارد و اینکه اعلام کردند ایران چهل سالگی انقلاب را نخواهد دید.

اسماعیلی اظهار کرد: همانطور که ما در مقاطع حساس کنار هم بودیم، می توانیم قطعا این مقطع را نیز بگذرانیم و اعلام کنیم اسلام می تواند حکومت ارائه و حکومت داری کرده و زمینه را برای ظهور امام عصر(عج) فراهم کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه های اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر امسال گفت: بازدید از 40 خانواده شهید، برگزاری مراسم ازدواج 40 کارگر در پایان بهمن ماه امسال، تجلیل از 40 کارآفرین برتر استان، برگزاری جشن تجلیل از کارگران و پارکبانان، ساخت اِلِمان ویژه 40 سالگی انقلاب و نصب در برخی واحدهای صنعتی و کارگری و تجلیل از 40 بانوی شاغل در واحدهای کارگری از جمله این برنامه هاست.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان اظهار کرد: برپایی نمایشگاه کتاب در اداره کل و برخی کارخانجات، تجلیل از 40 فرزند شاخص کارگری، برگزاری 40 رویداد ورزشی در سطح استان برای نشاط و شادابی کارگران، برگزاری اردوی جهادی در نقاط محروم استان، تریبون آزاد در کارخانجات و واحدهای تولیدی با موضوع انقلاب اسلامی، انتظارات و دستاوردها و ... از دیگر برنامه های این اداره کل در چهلمین سال پیروزی انقلاب است.

وی افزود: با همکاری بسیج کارگری 40 شیفت ایثار و خدمت رسانی در واحدهای کارگری در سال جاری انجام شده که در این شیفت افزایش تولید را شاهد بوده ایم و درآمد این شیفت صرف کارهای خیر در همان محل تولید یا محل زندگی کارگران می شود.

اسماعیلی با اشاره به اینکه "40 سال ایثار، کار، تعاون و نشاط اجتماعی" شعار برنامه های اداره کل قرار گرفته، گفت: در سال جاری یادواره شهدای کارگر استان را نیز برگزار کردیم.

وی بیان کرد: برگزاری المپیاد ایمنی کشوری، بازدید خانواده کارگران از محل کار پدر، مسابقه بزرگ انشاءنویسی با موضوع اقتصاد مقاومتی در بین دانش آموزان استان کرمان و ...از دیگر برنامه های چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی است. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تعادل و اعتدال علامت عقلانیت است/ هم بترسیم و هم امیدوار باشیم

مهم‌ترین بخش درآمدی و اقتصادی کرمان در آینده بحث گردشگری است/ بازار قلعه و بازار قلعه محمود بنیاد اقتصادی خود را از دست داده اند/با پراکنده کردن مراکز تجاری بنیاد بازار‌های ما زیر سوال می‌رود/مسائل شهر که فقط به آسفالت نیست؛ شهردار خوش فکر و جوان آوردیم که مسائل کلان را حل کند

شهردار کرمان: فقط به یک نامه پاسخ ندادیم که عذرخواهی می‌کنیم/همکاران من در شهرداری در رابطه با 28 نامه ارسالی کمیسیون بهداشت شورا هیچ کوتاهی نکرده اند

ببینید: نوحه واویلا ملاباسم کربلائی+ترجمه

مشکلاتی که حکومت امام علی(ع) با آن روبه‌رو بود

مجلس با افزایش تعداد نمایندگان مخالفت کرد

استعفای معصوم‌زاده پذیرفته شد/ حسن‌زاده پس از ادای سوگند عضو شورای شهر می‌شود

مرعشی: روحانی نتوانست دستاوردهایش را حفظ کند/ دولت از عنصر قدرت تخلیه شده است/ اداره ایران با این فشارها و توطئه‌های جدید کار ساده‌ای نیست/ اصلاح‌طلبان صحنه سیاست را ترک نمی‌کنند

دخالت های دولت موجب به هم ریختگی بازار شده است/ هدف این است که در آمار بگویند طلبی را وصول کرده اند/ شرایط به نفع سودجوها ، رانت خوارها و کسانی است که به یکسری ازاطلاعات دسترسی دارند

رای نیاوردن استعفای «معصوم‌زاده» نشان‌دهنده جناحی نبودن شوراست/شهرداری ملزم به اجرای مصوبات شوراست نه خواسته اعضاء/ از کاندیداتوری معصوم زاده برای انتخابات مجلس بی اطلاعم

پر بحث

فرافکنی به جای پاسخگویی   (۷ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۵ نظر)

هیچ وامی به من در پروژه عمران کرمان تعلق نگرفته است/ تمام مقامات، استاندار و نمایندگان مجلس از این پروژه حمایت کردند/ وامی که هنوز پرداخت نشده چگونه می‌تواند موجب فساد شود/در این پروژه هیچ شخص حقیقی ذی‌نفع نیست   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

استاندار آینده کرمان باید بداند در چارچوب همین قوانین به قدرت رسیده است/ استاندار آینده به این نکته واقف باشد که قرار نیست اسطوره و قهرمان شود   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)

زنده باد شفافیت   (۳ نظر)