کد خبر: ۲۹۳۷۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی گفت: مرزهای بین ما و کودکانمان به دلیل گسترش فضای مجازی در حال محو شدن است اما در عین حال مرزهای جدیدی نیز در حال شکل گیری است.
 مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی گفت: مرزهای بین ما و کودکانمان به دلیل گسترش فضای مجازی در حال محو شدن است اما در عین حال مرزهای جدیدی نیز در حال شکل گیری است.

عباس تقی زاده روز چهارشنبه در نشست تخصصی خانواده و فضای مجازی افزود: فضای مجازی موجب شکاف دیجیتالی بین والدینی که آشنایی چندانی با فضای مجازی ندارند و فرزندانی که از والدین خود جلوتر هستند ، شده است.

وی خاطرنشان کرد: شکاف دیجیتالی بین دانش آموزان و معلمان موجب می شود که معلمان نتوانند دانش آموزان را به درستی راهنمایی کنند و فضای آزاداندیشی را در مدارس ایجاد کرده و پاسخگوی وسئوالات دانش آموزان باشند.

تقی زاده با تاکید بر این مطلب که تفکر، هسته اصلی سواد رسانه ای است، ادامه داد: همه ما باید با توسعه دانش خود درباره فضای مجازی و سواد رسانه ای رهبر آموزشی فرزندان خود باشیم.
تقی زاده ضمن بیان این مطلب که تمرکز بر خانواده و فضای مجازی بسیار اهمیت دارد، گفت: مادران به عنوان ایفاگر نقش اصلی در خانواده می توانند رفتار فرزندان خود در فضای مجازی را مدیریت کنند.

مشاور رسانه ای استاندار کرمان اظهارداشت: برای استفاده از فضای مجازی با محیط و اکوسیستمی روبرو هستیم که باید مفید، ایمن و سالم باشد و تشخیص این موارد بسیار دشوار است که با برگزاری دوره های آموزشی می توان این شناخت را به استفاده کنندگان از فضای مجازی ارائه کرد.
وی به تفاوت نسلی اشاره و بیان کرد: نسل ما نسلی است که با تلویزیون با عملکردی یک طرفه بزرگ شده زیرا این رسانه به صورت یکطرفه اطلاعات زیادی را در اختیار ما قرار می دهد اما فرزندان ما زاده دیجیتال هستند و با فناوری های جدید در حال رشد هستند.

مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی خاطرنشان کرد: امروز حتی قبل از تولد فرزندان، هویت مجازی آنها شکل می گیرد و پس از تولد نیز فرزندان مابه صورت مدام با ابزارهای دیجیتال و اینترنت در ارتباط هستند.

تقی زاده با اشاره به اینکه در فضای مجازی با فضای بی مرزی روبرو هستیم، گفت: نسل اینترنت خودمختار است و دسترسی دارد و باید او را در برابر آسیب های فضای مجازی مصون کرد.

وی ادامه داد: روبرو شدن با محتوای نامتناسب و نامناسب با سن افراد به ویژه فرزندان یکی از آسیب هایی است که در فضای مجازی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.

مشاور رسانه ای استاندار کرمان اظهارداشت: فرزندان ما به دلیل آشنایی مدام و مجازی با مواردی که متناسب با سن آنها نیست، با بلوغ زودرس می رسند و در اینجا سواد رسانه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار می شود.

تقی زاده با اشاره به اینکه در فضای مجازی دو نگاه فن محور و مهندسی و جامعه شناسی وجود دارد، گفت: تلفیق این دو نگاه بسیار مهم است و خوبی ها و آسیب های آن در کنار هم باید در جامعه آموزش داده شود.

مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی خاطرنشان کرد: اینترنت آزادی در انتخاب و فکر کردن را به نسل جدید می دهد و آنها را به سئوالاتی روبرو می کند که فرصت بسیار خوبی در اختیار ما قرار می دهد که به آنها به درستی پاسخ دهیم .

وی ادامه داد: در این رابطه باید تاکید کرد که هیچکس بی نیاز از آموزش های سواد رسانه ای نیست زیرا این فضا روز به روز رشد و تغییر می کند.

به گفته تقی زاده در فضای مجای نباید مخاطب منفعل بود بلکه باید ایده ها و فعالیت های خود را به درستی معرفی کنیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانداری کرمان نیز با اشاره به اینکه باید در ابتدا آمادگی فرهنگی درباره فضای مجازی را می داشتیم تا در برابر آسیب های این فضا مصون باشیم، گفت: فضای مجازی در حوزه ارتباطات و اطلاعات فرصت بسیار خوبی برای افزایش توانمندی های خانواده ها در ابعاد مختلف است.

مسعود الهامی با بیان اینکه سهولت راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی یکی از مزیت های مهم این فضا است، گفت : با راه اندازی شبکه های زیرساختی، دسترسی به اینترنت در جای جای استان کرمان فراهم شده است و می توان از این فرصت برای توسعه کسب و کارهای اینترنتی استفاده کرد تا شاهد تحول اقتصادی و افزایش کیفیت زندگی در بین خانواده هاباشیم.

وی خاطرنشان کرد: کیفیت زندگی به صورت مستقیم با اشتغال افراد خانواده ارتباط دارد و امروز بهترین ابزار برای توانمندسازی، فناوری اطلاعات و استفاده از ابزارهای اینترنتی است.

به گفته الهامی: تا سال 95 تنها 19.3 خدمات و محتوای دستگاه ها الکترونیکی شده بود که این میزان امروز به 60.5 درصد رسیده است که حاصل توسعه شبکه زیرساختی در سطح استان است و این میزان نسبت به سال گذشته 20 درصد رشد داشته است.
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

در بررسی صلاحیت‌ها، هیئت نظارت استان فقط نظر مشورتی خود را اعلام می‌کند/ تحت هیچ شرایطی ما به فرد نگاه نکردیم/ نمی‌خواهیم انتخابات را مهندسی کنیم

قائم مقام جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان: کاش رهبری و تریبون های رسمی را خرج رای آوردن جوانان انقلابی نمی کردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی: ملت ایران نشان داد از هر حزب و قوم طرفدار انقلاب و مقاومت است+تصاویر و فایل صوتی

مقصر مشخص نشده است/قصور، عمدی نبوده است

بازار طلا در رکود شدید و بی سابقه فرو رفت/ قیمت طلا بالاتر از این نمی رود/اخبار سیاسی تاثیری در قیمت طلا ندارد

کاش پنبه‌ها از برخی گوش‌ها بیرون بیفتد

آزادسازی معبر16 کیلومتری شهید سردار سلیمانی به عنوان کارنامه شورای پنجم مد نظر قرار گیرد/آسفالت معابر هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پول می‌خواهد/ قبرهای ده میلیونی در کرمان

در حادثه ازدحام جمعیت، شورا و شهرداری هیچ قصوری نداشتند/شورا تصمیم گیرنده و طرف مشورت نبود/حضور سه میلیون نفر در کرمان با جمعیت 700 هزار نفری غیرقابل پیش بینی بود

می توانیم بازار پرندگان را جمع کنیم اما درگیری ها و بقیه مسائل را چه کنیم؟/حکم قضایی بیاورند ما اقدام کنیم/ جمعشان کنیم کجا ببریمشان؟

بورس پسته را دیر شروع کردند/ باید انبارهای بورس را مجزا کنیم/ 80درصد دلالان پسته افغان هستند/ اگر انباردار خرده شیشه‌ نداشته باشد، دلالان به بورس پسته نمی آیند/ بورس نمی‌تواند پسته همه مردم را بخرد؛ لذا تاجر هم کار خودش را می‌کند

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۹۲ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)