کد خبر: ۲۹۴۱۶
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان خبر داد:
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: انتقال منابع بیش از 5 هزار میلیارد تومان از حساب شرکت های بزرگ به استان عملیاتی شده و به استان آمده که این مهم ماحصل تفویض اختیار شورای معادن بوده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: انتقال منابع بیش از 5 هزار میلیارد تومان از حساب شرکت های بزرگ به استان عملیاتی شده و به استان آمده که این مهم ماحصل تفویض اختیار شورای معادن بوده است.

مهدی حسینی نژاد  در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان اظهار کرد: استان کرمان به عنوان پایلوت تفویض اختیارات مطرح است و جلسه ای که با وزیر صنعت، معدن و تجارت در این رابطه داشتیم و تفویض اختیار در زمینه ثبت سفارش که خواسته بسیاری از ادارات و کوتاه تر شدن مسیر اداری است، صورت گرفت.

وی افزود: بعد از این کار ثبت سفارش در استان ها انجام و مناطق ویژه اقتصادی در واردات کالا بدون ثبت سفارش می توانند کار را انجام بدهند و  مشکلات پروسه های اداری کمتر خواهد بود.

حسینی نژاد با اشاره به تفویض اختیار در شورای معادن استان کرمان نیز تصریح کرد: در این شورا پیگیر انتقال حساب شرکت های بزرگ به استان بودیم و مراحل رصد انتقال حساب ها از سوی قوه قضائیه در حال انجام است و بخش قابل توجهی از گردش حساب ها به استان آمده است.

وی بیان کرد: این انتقال منابع منجر به این شده که تفاهمنامه هایی مبنی بر پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط را با بانک ها داشته باشیم و امتیاز بسیار بزرگی برای استان ایجاد شده که هم قدرت تعاملی ما با بانک ها را افزایش داده و هم منابع و مصارف سیستم بانکی توانمندتر شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: انتقال منابع بیش از 5 هزار میلیارد تومان عملیاتی شده و به استان آمده و این ماحصل تفویض اختیار شورای معادن است.

وی افزود: برخی از تفویض اختیارها می تواند خیلی مفید برای استان ها به ویژه کرمان باشد که دارای ظرفیت های بزرگی هستیم و در اقتصاد مقاومتی که کرمان نیز یکی از سه استان پایلوت بود، در حوزه صنعت و معدن سرمایه گذاری نزدیک به 36 هزار میلیارد تومان انجام شد که در تکمیل زنجیره های ارزش افزوده حوزه معدنی است و به زودی کرمان را علاوه بر معدن، به عنوان استان صنعتی خواهیم شناخت.

حسینی نژاد اظهار کرد: این سرمایه گذاری های در حال انجام، عموما شامل صنایع بزرگ و مادر است که علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم، موتورهای محرکه برای صنایع پایین دستی، جانبی و خدماتی است.

وی در ادامه بیان کرد: 5.8 میلیارد تن ذخایر قطعی اثبات شده معادن استان کرمان است و بیش از 40 درصد وصولی حقوق دولتی معادن کشور در استان کرمان است.

رییس سازمان صمت استان کرمان گفت: سنگ آهن، مس، کرومیت و زغالسنگ 83 درصد ذخایر شناخته شده را شامل می شوند که استفاده از این ظرفیت ها برای رشد و توسعه استان را دیده ایم و در برنامه توسعه ششم رشد حوزه معدن 11.4 درصد دیده شده در صورتی که رشد اقتصادی استان هشت و نیم درصد است.

وی افزود: معتقدیم این عدد محقق می شود زیرا در 5 سال گذشته با اصلاح بخشی از قوانین موجود سرمایه گذاری هایی در تکمیل زنجیره ارزش افزوده و فولاد داشته ایم که نزدیک 20 درصد شمش تولیدی کشور در استان کرمان تولید خواهد شد و زنجیره این محصول را در استان از گندله، کنسانتره و ... داریم.

حسینی نژاد در بخش دیگری از سخنانش درباره وضعیت معادن زغالسنگ بیان کرد: 800 هزار تا یک میلیون تن کل زغال استخراجی ما در استان کرمان است و زغالسنگ مورد نیاز ما 3 و نیم تا 4 میلیون تن است.

وی تصریح کرد: 70 درصد قیمت تمام شده زغال ما نیروی انسانی است و تلاش می کنیم با برنامه درست در این زمینه از بروز چالش ها جلوگیری کنیم.

حسینی نژاد گفت: میزان استخراج زغال در بخش خصوصی و دولتی برابر است اما در بخش دولتی 3 هزار نفر نیرو و در بخش خصوصی 800 نفر مشغول به کار هستند که این در بخش قیمت تمام شده مدیریت شده و باید در بحث درآمد و هزینه بتوانیم افزایش حقوق کارگران را پوشش بدهیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان تصریح کرد: شرایط بعد از واگذاری در حوزه زغالسنگ بهتر شده اما به لحاظ مزایا اتفاقی برای پرسنل این حوزه نیفتاده است.
برچسب ها: صنعت و معدن
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

گازوئیل به دلیل هزینه حمل و نقل روستائیان گران نشد

اطلاعات استان، ورود پول‌های کثیف و آلوده به انتخابات را شناسایی و اعلام کند/ تدابیر لازم جهت جلوگیری از جرائم انتخاباتی اندیشیده شود/ دادستان‌ها، خارج از نوبت به جرائم انتخاباتی رسیدگی کنند/استفاده از امکانات دولتی له یا علیه نامزد‌های انتخاباتی جرم محسوب می‌شود/دادستان مرکز استان به جرائم انتخاباتی در فضای مجازی ورود کند

اهداء اعضای بدن جوان 21 ساله کرمانی به 3 بیمار نیازمند دریافت عضو

افزون بر هزار مدرسه کرمان فاقد نمازخانه است / خیرین در زمینه احداث نمازخانه مدارس، آموزش و پرورش را یاری کنند

افزون بر هزار مدرسه کرمان فاقد نمازخانه است / خیرین در زمینه احداث نمازخانه مدارس، آموزش و پرورش را یاری کنند

شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در سراسر استان آماده بازگشایی رمز کارت سوخت متقاضیان/ متقاضیان وضعیت کارت سوخت خود را رهگیری کنند

برگزاری جشنواره تئاتر استان کرمان در سیرجان

زمان آغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام شد

کلاهبردار کارت‌های رفاهی بازنشستگان در کرمان دستگیر شد

`پیش بینی کاهش دما و یخ‌بندان معابر کرمان در آخر هفته

پربازدید ها

استان کرمان توانمندی‌های اقتصادی خود را در تبریز به نمایش می‌گذارد/ مهم‌ترین اهداف حضور نمایشگاه، معرفی جاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی استان است

تصمیمی برای افزایش قیمت محصولات گرفته نشده است/ با گران‌فروشان برخورد قانونی صورت می گیرد

بورس محصولات کشاورزی برای اولین بار در استان راه اندازی شد / محصولات کشاورزی کرمان صادر می شود

فعالیت گشت های ویژه تعزیرات برای مقابله با گرانفروشی در کرمان

صنایع فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی در استان 50 درصد افزایش یافت

شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در سراسر استان آماده بازگشایی رمز کارت سوخت متقاضیان/ متقاضیان وضعیت کارت سوخت خود را رهگیری کنند

گازوئیل به دلیل هزینه حمل و نقل روستائیان گران نشد

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)