کد خبر: ۲۹۴۲۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
اتوبوس مطالبه‌گری در ایستگاه شورای شهر:
ششمین اتوبوس مطالبه‌گری در شورای شهر کرمان ایست کرد.اعضای شورای شهر کرمان مسافران اتوبوس مطالبه‌گری بسیج رسانه بودند. محمد فرشاد در پاسخ به انتقاد برخی خبرنگاران مبنی بر دعوت رسانه‌های خاص در جلسات شورا گفت: حضور خبرنگاران و مردم در جلسات شورای شهر بلامانع است و هیچ مصوبه‌ای در شورا بدون حضور خبرنگاران تصویب نشده است.
ششمین اتوبوس مطالبه‌گری در شورای شهر کرمان ایست کرد.اعضای شورای شهر کرمان مسافران اتوبوس مطالبه‌گری بسیج رسانه بودند "محمد فرشاد" در پاسخ به انتقاد برخی خبرنگاران مبنی بر دعوت رسانه‌های خاص در جلسات شورا گفت: حضور خبرنگاران و مردم در جلسات شورای شهر بلامانع است و هیچ مصوبه‌ای در شورا بدون حضور خبرنگاران تصویب نشده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حضور خبرنگاران در کمیسیون‌های تخصصی هیچ منع قانونی ندارد اما حضور خبرنگاران در کمیسیون‌های تخصصی ضرورت ندارد.

خرید و فروش زمین توسط اعضای شورای شهر!؟

رییس شورای شهر کرمان در پاسخ به این شبهه که اعضای شورای شهر به خرید و فروش زمین پرداخته‌اند، تصریح کرد: هیچ یک از اعضای شورای شهر به خرید و فروش زمین نپرداخته است و هر کدام از خبرنگاران یا افراد دیگر سندی در این زمینه داردند، ارایه تا مورد بررسی قرار گیرد.

پارک شورا  نخستین مقصد این اتوبوس برای توضیح اعضای شورا در مورد میزان استانداردهای این پارک و مخصوصا وسایل بازی آن بود؟  رییس شورای شهر کرمان با بیان این مطلب که شورای شهر ماهیت اجرایی ندارد و دیگر اعضای شورای شهر عنوان کردند که عمده وسایل بازی کودک این پارک استاندارد می‌باشند و فقط چند مورد آن بایستی استانداردسازی شوند.

زمان افتتاح پروژه‌های عمرانی کرمان

رییس شورای شهر کرمان از پروژه‌های ناتمامی که به این شورا به ارث رسیده بودند، سخن به میان آورد و بیان کرد: در این شورا برخی از پروژه‌های ناتمام تکمیل و به بهره‌برداری رسیدند و همه سعی ما براین است که همه پروژه‌ها را سامان دهیم. گفتنی است که در دوره این شورا پروژه باغ ملی و پل سیدی به بهره‌برداری رسید.

وی از به بهره‌برداری رسیدن پروژه زیرگذر میدان آزادی و  تقاطع غیرهم‌سطح ابوذر در سه ماه آینده خبر داد و عنوان کرد: پروژه تقاطع هوانیروز و تقاطع راه آهن و ... در سال آینده به‌بهره‌برداری خواهند رسید، به‌طوری‌که همه پروژه‌های نیمه‌تمام در سال آینده به پایان خواهند رسید.

اعضای شورای شهر کرمان با اشاره به مراحل اجرای پروژه‌های عمران شهری کرمان اعلام کردند: پروژه میدان آزادی 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

محمدعلی قنبری معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان مطرح کرد: در پروژه بزرگ میدان آزادی، 36 هزار متر شمع‌ریزی شده است، روکش آسفالت آن در خیابان استقلال تکمیل و در بهمنیار در حال مراحل پایانی است، قرارداد روشنایی آن نیز منعقد و یک هفته قبل مراحل کار در ان آغاز شده که تا بهمن ماه به پایان می‌رسد.

وی با بیان این مطلب که برنامه زمان‌بندی شده برای پایان پروژه‌های نیمه‌تمام در کرمان جلوتر هستیم، ادامه داد: پل ابوذر نیز که مدتی به دلیل کمبود اعتبارات تعطیل شده بود، مجددا تکمیل آن شروع شده و روزانه در آن دو سگمنت نصب می‌شود، تا دو هفته آینده کار نصب آن‌ها پایان می‌یابد و تولید سگمنت‌های پل راه‌آهن از اوایل هفته آینده آغاز می‌شود.
دست فروشان چهره شهر را زشت

مسیر بعدی کاروان مطالبه‌گری میدان مشتاق (میدان شهدا) برای بررسی دست فروشان مخصوصا ناس فروشان و وضعیت سد معبرهای این میدان توسط مغازه‌داران بود که "حسین چناریان" یکی از اعضای شورای شهر کرمان با تبیین مضرات ناس گفت: باوجود مضرات زیاد ناس اما متاسفانه در قانون ناس جزو مواد مخدر محسوب نمی‌شود لذا نمی‌توان از لحاظ قانون با این پدیده برخورد کرد.

وی از اهمیت اقدامات فرهنگی در کاهش آسیب‌های اجتماعی سخن گفت و ادامه داد: باید جوانان از مضرات ناس و مواد مخدر آگاه کنیم و باید این نوع مشکلات ریشه‌ای حل شد.

این عضو شورای شهر کرمان در خصوص دست فروشانی که در اطراف میدان مشتاق بود، اظهار کرد: دست فروشان بایستی ساماندهی شوند تا اینگونه زیبایی بصری شهر را دست خوش خود نکنند.

زهرا ایرانمنش یکی دیگر از اعضای شورای شهر نیز در این رابطه گفت: باید به عنوان ناظر از مسئولین بازخواست کنیم اما نباید اقدامات موقتی باشد بلکه باید مشکلات را ریشه‌ای حل کنیم که این مهم با همکاری همه دستگاه‌های مربوط محقق خواهد شد.

ارزش‌گذاری زمین‌های اطراف قلعه دختر شایعه یا واقعیت 

چناریان در پاسخ به سوالی درباره زمین‌های قلعه‌دختر، که زمین‌های مورد نیاز برای تملک در راستای احیای این قلعه‌های باستانی متعلق به اقوام یکی از اعضای شورای شهر است لذا قیمت آن زمین‌ها را میلیاردی ارزش‌گذاری شده است؛ با بیان اینکه در اجرای طرح قلعه‌دختر و در کمیسیون برنامه و بودجه، زمینی مربوط به اعضای شورای شهر نه شنیده و نه به آن برخورد کرده‌ام، عنوان کرد: اطلاعات خود را به شورا ارائه تا بررسی شود.

وی افزود: بر اساس طرح‌هایی که شهرداری دارد، تفاهم نامه‌ای میان شهرداری و مردم منعقد می‌شود و شهرداری موظف است معادل نقدی زمین را پرداخت کرده و یا زمینی دیگر را جایگزین آن کند این نوع برنامه‌ها وارد کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر می‌شوند.

فرشاد رئیس شورای شهر کرمان نیز گفت: شورا در جزئیات زمین‌ها دخالت نمی‌کند و تنها صحت زمین را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

قنبری معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان در این رابطه نیز عنوان کرد: شهرداری قیمت‌گذاری زمین را انجام نمی‌دهد، بلکه کارشناسان دادگستری این کار را انجام می‌دهند.

وی از پارکینگ بازار کرمان گفت و با اشاره به اینکه طرح ارگ، پارکینگ زیادی دارد، خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند در آینده به جای آن از طرح ساروج استفاده کنند.

فرشاد رئیس شورای شهر کرمان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در ارتباط با سیاسی‌کاری در شورا و دعوت از افراد سیاسی در شورا تصریح کرد: این موضوع را به شدت تکذیب می‌کنم و شورا هیچ رویکرد سیاسی در جهت اتخاذ تصمیمات خود نداشته است و هیچ فرد سیاسی به شورا دعوت نشده است و تحت هیچ شرایطی در جلسات کارشناسی دعوت نشده است.

وی با تاکید برآنکه ضمن آنکه مصوبات شورا در صحن علنی مطرح و به تصویب می‌رسند، اضافه کرد: هر کسی در خارج از شورا حق دارد مراودات سیاسی داشته باشد اما در صحن شورا از هیچ حزبی دعوت نشده است.

چناریان عضو شورای شهر کرمان نیز تنها راه خدمت‌رسانی به مردم را در سایه همدلی و وحدت دانست و بیان کرد: مبنای کار این شورا براساس کارهای کارشناسی بوده لذا سعی شده به‌دور از تفرقه و حاشیه کار کنیم.

رئیس شورای شهر کرمان از شفافیت در این نهاد گفت و با اشاره به اینکه جامعه باید شفاف باشد تا هر کسی وظایف خود را بداند، عنوان کرد: همه طرح‌ها، قراردادها، هزینه‌ها، درآمد و ... در سایت شورای شهر قابل ملاحظه است.

"علی خدادادی" عضو شورای شهر کرمان گفت: آمپول عقیم‌سازی بسیار گران است اما باید مدنظر داشت که این مهم غیر انسانی می‌باشد. برای نگهداری این نوع سگ‌ها از سایت جاده اول کوهپایه استفاده می‌کنیم.

نکویی یکی از کارشناسان شهرداری نیز در خصوص سگ‌های ولگرد گفت: سگ‌های ولگرد از سطح شهر جمع آوری و به انجمن حمایت از حیوانات بدون صاحب تحویل داده می‌شوند و وظیفه شهرداری جمع‌آوری سگ‌های ولگرد است؛ گفتنی است مدتی این انجمن با مشکلاتی مواجه شد که شهرداری به آنها کمک کرده است.

خدادادی عضو شورای شهر نیز در واکنش به حضور متکدیان گفت: در رابطه با متکدیان، وظیفه شهرداری تنها جمع‌آوری است که با کمک نیروی انتظامی آن را بر عهده دارد، البته شهرداری ساماندهی را نیز متقبل شده است، دیگر نهادها باید بلافاصله بعد از جمع‌آوری متکدیان به کمک شهرداری آمده و برای ساماندهی آنان اقدام کنند.

نکویی نیز در این زمینه سخن به میان آورد و گفت: متکدیان مرد در کمپ ماده 16 نگهداری می‌کنیم اما متاسفانه مکانی برای نگهداری خانم‌ها و کودکان نداریم بعد از چند روز آزاد و کار شهرداری مجددا آغاز می‌شود.


فرشاد رییس شورای شهر کرمان  گفت: اقدامات با همدلی و همراهی و براساس کارهای کارشناسی و اصولی انجام شود.

نکویی از بازسازی حمل و نقل عمومی شهر کرمان سخن به میان آورد و گفت: سیستم فرسوده ناوگان حمل و نقل باید عوض شود، در این رابطه پنج دستگاه را نوسازی کردیم که به تازگی برای خدمت به مردم شهر آماده شده‌اند.

وی اضافه کرد: در زمینه BRT نیز کارهای کارشناسی صورت گرفته و طرح‌های ترافیکی آن را نیز داشته‌ایم و در تلاش هستیم تا بتوانیم ناوگان سریع‌السیر را در کرمان داشته باشیم.

 در این برنامه فرشاد، چناریان، ایرانمنش، میرحسینی، بهرامی، خدادادی از اعضای شورای شهر و خیاط‌‌زاده، نکویی و قنبری از کارشناسان شهرداری کرمان حضور داشتند که از پارک شورا و بازار کرمان بازدید شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

امروز امورات کشور با ارزحاصل از صادرات غیرنفتی تامین می شود/ اگر رونق تولید می خواهیم باید مسیر صادرات باز شود

موسسه خیریه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است+ فیلم

از تحریم های خارجی هراسی نیست، شکایت ها از تحریم های داخلی است / در خصوص برگشت ارز باید تمهیداتی اندیشیده شود / وزارت خارجه باید بستر صادرات را مهیا کند

مجلس و مدیران عالی کشور تکلیف اف‌ای‌تی‌اف را مشخص کنند /شناخت بازارهای خارجی یکی از مشکلات صادرکنندگان است

امروز امورات کشور با ارزحاصل از صادرات غیرنفتی تامین می‌شود/ اگر رونق تولید می‌خواهیم باید مسیر صادرات باز شود/صادرکنندگان غیرنفتی را نمی‌دیدیم /مشکلات به دلیل کج سلیقگی‌ها و کج فهمی‌هایی برخی مسوولان دولتی است

غلظت ریزگردها در فهرج به ۴۶ برابر حد مجاز رسید / تنفس فهرجی‌ها با مشکل مواجه شده است

از تحریم‌های داخلی شکایت داریم نه خارجی! / هزینه تامین مالی در ایران چندین برابر کشورهای دیگر است / باید رایزنان بازرگانی و وزارت امور خارجه بستر صادرات را فراهم کنند  

احداث پیست موتورسواری در منطقه ویژه رفسنجان

ماجرای قرص های مشکوک در کیک های خوراکی چیست؟

پیش بینی بارش پراکنده در ارتفاعات جنوب کرمان

پربازدید ها

غلظت ریزگردها در فهرج به ۴۶ برابر حد مجاز رسید / تنفس فهرجی‌ها با مشکل مواجه شده است

یک کارگر بر اثر ریزش معدن در پابدانای کوهبنان جان باخت

موارد ابتلا به آنفلوآنزا از چهارشنبه گذشته کاهش یافته است / رعایت بهداشت فردی، شاه کلید کنترل آنفلوآنزا است / بروز موج دوم و سوم بیماری آنفلوآنزا دور از ذهن است / ۸۱ نفر به دلیل آنفلوآنزا جان باختند

پیش بینی بارش باران و وزش باد در جنوب و شرق استان

۴۰‌ درصد از متقاضیان آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند

پیش بینی بارش پراکنده در ارتفاعات جنوب کرمان

موسسه خیریه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است+ فیلم

ماجرای قرص های مشکوک در کیک های خوراکی چیست؟

فرصت‌های شغلی استان شناسایی شود

۶۰ بیمار تالاسمی به دلیل کمبود دارو و قصور نظام درمانی جان باختند/ کمبودهای دارویی جدی گرفته نشود، مرگ و میر افزایش می‌یابد / مسئولی که نمی‌تواند نیاز بیماران را به دولت گوشزد کند، چرا بر مسند نشسته‌؟!

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۱ نظر)