کد خبر: ۲۹۴۲۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
اتوبوس مطالبه‌گری در ایستگاه شورای شهر:
ششمین اتوبوس مطالبه‌گری در شورای شهر کرمان ایست کرد.اعضای شورای شهر کرمان مسافران اتوبوس مطالبه‌گری بسیج رسانه بودند. محمد فرشاد در پاسخ به انتقاد برخی خبرنگاران مبنی بر دعوت رسانه‌های خاص در جلسات شورا گفت: حضور خبرنگاران و مردم در جلسات شورای شهر بلامانع است و هیچ مصوبه‌ای در شورا بدون حضور خبرنگاران تصویب نشده است.
ششمین اتوبوس مطالبه‌گری در شورای شهر کرمان ایست کرد.اعضای شورای شهر کرمان مسافران اتوبوس مطالبه‌گری بسیج رسانه بودند "محمد فرشاد" در پاسخ به انتقاد برخی خبرنگاران مبنی بر دعوت رسانه‌های خاص در جلسات شورا گفت: حضور خبرنگاران و مردم در جلسات شورای شهر بلامانع است و هیچ مصوبه‌ای در شورا بدون حضور خبرنگاران تصویب نشده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حضور خبرنگاران در کمیسیون‌های تخصصی هیچ منع قانونی ندارد اما حضور خبرنگاران در کمیسیون‌های تخصصی ضرورت ندارد.

خرید و فروش زمین توسط اعضای شورای شهر!؟

رییس شورای شهر کرمان در پاسخ به این شبهه که اعضای شورای شهر به خرید و فروش زمین پرداخته‌اند، تصریح کرد: هیچ یک از اعضای شورای شهر به خرید و فروش زمین نپرداخته است و هر کدام از خبرنگاران یا افراد دیگر سندی در این زمینه داردند، ارایه تا مورد بررسی قرار گیرد.

پارک شورا  نخستین مقصد این اتوبوس برای توضیح اعضای شورا در مورد میزان استانداردهای این پارک و مخصوصا وسایل بازی آن بود؟  رییس شورای شهر کرمان با بیان این مطلب که شورای شهر ماهیت اجرایی ندارد و دیگر اعضای شورای شهر عنوان کردند که عمده وسایل بازی کودک این پارک استاندارد می‌باشند و فقط چند مورد آن بایستی استانداردسازی شوند.

زمان افتتاح پروژه‌های عمرانی کرمان

رییس شورای شهر کرمان از پروژه‌های ناتمامی که به این شورا به ارث رسیده بودند، سخن به میان آورد و بیان کرد: در این شورا برخی از پروژه‌های ناتمام تکمیل و به بهره‌برداری رسیدند و همه سعی ما براین است که همه پروژه‌ها را سامان دهیم. گفتنی است که در دوره این شورا پروژه باغ ملی و پل سیدی به بهره‌برداری رسید.

وی از به بهره‌برداری رسیدن پروژه زیرگذر میدان آزادی و  تقاطع غیرهم‌سطح ابوذر در سه ماه آینده خبر داد و عنوان کرد: پروژه تقاطع هوانیروز و تقاطع راه آهن و ... در سال آینده به‌بهره‌برداری خواهند رسید، به‌طوری‌که همه پروژه‌های نیمه‌تمام در سال آینده به پایان خواهند رسید.

اعضای شورای شهر کرمان با اشاره به مراحل اجرای پروژه‌های عمران شهری کرمان اعلام کردند: پروژه میدان آزادی 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

محمدعلی قنبری معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان مطرح کرد: در پروژه بزرگ میدان آزادی، 36 هزار متر شمع‌ریزی شده است، روکش آسفالت آن در خیابان استقلال تکمیل و در بهمنیار در حال مراحل پایانی است، قرارداد روشنایی آن نیز منعقد و یک هفته قبل مراحل کار در ان آغاز شده که تا بهمن ماه به پایان می‌رسد.

وی با بیان این مطلب که برنامه زمان‌بندی شده برای پایان پروژه‌های نیمه‌تمام در کرمان جلوتر هستیم، ادامه داد: پل ابوذر نیز که مدتی به دلیل کمبود اعتبارات تعطیل شده بود، مجددا تکمیل آن شروع شده و روزانه در آن دو سگمنت نصب می‌شود، تا دو هفته آینده کار نصب آن‌ها پایان می‌یابد و تولید سگمنت‌های پل راه‌آهن از اوایل هفته آینده آغاز می‌شود.
دست فروشان چهره شهر را زشت

مسیر بعدی کاروان مطالبه‌گری میدان مشتاق (میدان شهدا) برای بررسی دست فروشان مخصوصا ناس فروشان و وضعیت سد معبرهای این میدان توسط مغازه‌داران بود که "حسین چناریان" یکی از اعضای شورای شهر کرمان با تبیین مضرات ناس گفت: باوجود مضرات زیاد ناس اما متاسفانه در قانون ناس جزو مواد مخدر محسوب نمی‌شود لذا نمی‌توان از لحاظ قانون با این پدیده برخورد کرد.

وی از اهمیت اقدامات فرهنگی در کاهش آسیب‌های اجتماعی سخن گفت و ادامه داد: باید جوانان از مضرات ناس و مواد مخدر آگاه کنیم و باید این نوع مشکلات ریشه‌ای حل شد.

این عضو شورای شهر کرمان در خصوص دست فروشانی که در اطراف میدان مشتاق بود، اظهار کرد: دست فروشان بایستی ساماندهی شوند تا اینگونه زیبایی بصری شهر را دست خوش خود نکنند.

زهرا ایرانمنش یکی دیگر از اعضای شورای شهر نیز در این رابطه گفت: باید به عنوان ناظر از مسئولین بازخواست کنیم اما نباید اقدامات موقتی باشد بلکه باید مشکلات را ریشه‌ای حل کنیم که این مهم با همکاری همه دستگاه‌های مربوط محقق خواهد شد.

ارزش‌گذاری زمین‌های اطراف قلعه دختر شایعه یا واقعیت 

چناریان در پاسخ به سوالی درباره زمین‌های قلعه‌دختر، که زمین‌های مورد نیاز برای تملک در راستای احیای این قلعه‌های باستانی متعلق به اقوام یکی از اعضای شورای شهر است لذا قیمت آن زمین‌ها را میلیاردی ارزش‌گذاری شده است؛ با بیان اینکه در اجرای طرح قلعه‌دختر و در کمیسیون برنامه و بودجه، زمینی مربوط به اعضای شورای شهر نه شنیده و نه به آن برخورد کرده‌ام، عنوان کرد: اطلاعات خود را به شورا ارائه تا بررسی شود.

وی افزود: بر اساس طرح‌هایی که شهرداری دارد، تفاهم نامه‌ای میان شهرداری و مردم منعقد می‌شود و شهرداری موظف است معادل نقدی زمین را پرداخت کرده و یا زمینی دیگر را جایگزین آن کند این نوع برنامه‌ها وارد کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر می‌شوند.

فرشاد رئیس شورای شهر کرمان نیز گفت: شورا در جزئیات زمین‌ها دخالت نمی‌کند و تنها صحت زمین را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

قنبری معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان در این رابطه نیز عنوان کرد: شهرداری قیمت‌گذاری زمین را انجام نمی‌دهد، بلکه کارشناسان دادگستری این کار را انجام می‌دهند.

وی از پارکینگ بازار کرمان گفت و با اشاره به اینکه طرح ارگ، پارکینگ زیادی دارد، خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند در آینده به جای آن از طرح ساروج استفاده کنند.

فرشاد رئیس شورای شهر کرمان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در ارتباط با سیاسی‌کاری در شورا و دعوت از افراد سیاسی در شورا تصریح کرد: این موضوع را به شدت تکذیب می‌کنم و شورا هیچ رویکرد سیاسی در جهت اتخاذ تصمیمات خود نداشته است و هیچ فرد سیاسی به شورا دعوت نشده است و تحت هیچ شرایطی در جلسات کارشناسی دعوت نشده است.

وی با تاکید برآنکه ضمن آنکه مصوبات شورا در صحن علنی مطرح و به تصویب می‌رسند، اضافه کرد: هر کسی در خارج از شورا حق دارد مراودات سیاسی داشته باشد اما در صحن شورا از هیچ حزبی دعوت نشده است.

چناریان عضو شورای شهر کرمان نیز تنها راه خدمت‌رسانی به مردم را در سایه همدلی و وحدت دانست و بیان کرد: مبنای کار این شورا براساس کارهای کارشناسی بوده لذا سعی شده به‌دور از تفرقه و حاشیه کار کنیم.

رئیس شورای شهر کرمان از شفافیت در این نهاد گفت و با اشاره به اینکه جامعه باید شفاف باشد تا هر کسی وظایف خود را بداند، عنوان کرد: همه طرح‌ها، قراردادها، هزینه‌ها، درآمد و ... در سایت شورای شهر قابل ملاحظه است.

"علی خدادادی" عضو شورای شهر کرمان گفت: آمپول عقیم‌سازی بسیار گران است اما باید مدنظر داشت که این مهم غیر انسانی می‌باشد. برای نگهداری این نوع سگ‌ها از سایت جاده اول کوهپایه استفاده می‌کنیم.

نکویی یکی از کارشناسان شهرداری نیز در خصوص سگ‌های ولگرد گفت: سگ‌های ولگرد از سطح شهر جمع آوری و به انجمن حمایت از حیوانات بدون صاحب تحویل داده می‌شوند و وظیفه شهرداری جمع‌آوری سگ‌های ولگرد است؛ گفتنی است مدتی این انجمن با مشکلاتی مواجه شد که شهرداری به آنها کمک کرده است.

خدادادی عضو شورای شهر نیز در واکنش به حضور متکدیان گفت: در رابطه با متکدیان، وظیفه شهرداری تنها جمع‌آوری است که با کمک نیروی انتظامی آن را بر عهده دارد، البته شهرداری ساماندهی را نیز متقبل شده است، دیگر نهادها باید بلافاصله بعد از جمع‌آوری متکدیان به کمک شهرداری آمده و برای ساماندهی آنان اقدام کنند.

نکویی نیز در این زمینه سخن به میان آورد و گفت: متکدیان مرد در کمپ ماده 16 نگهداری می‌کنیم اما متاسفانه مکانی برای نگهداری خانم‌ها و کودکان نداریم بعد از چند روز آزاد و کار شهرداری مجددا آغاز می‌شود.


فرشاد رییس شورای شهر کرمان  گفت: اقدامات با همدلی و همراهی و براساس کارهای کارشناسی و اصولی انجام شود.

نکویی از بازسازی حمل و نقل عمومی شهر کرمان سخن به میان آورد و گفت: سیستم فرسوده ناوگان حمل و نقل باید عوض شود، در این رابطه پنج دستگاه را نوسازی کردیم که به تازگی برای خدمت به مردم شهر آماده شده‌اند.

وی اضافه کرد: در زمینه BRT نیز کارهای کارشناسی صورت گرفته و طرح‌های ترافیکی آن را نیز داشته‌ایم و در تلاش هستیم تا بتوانیم ناوگان سریع‌السیر را در کرمان داشته باشیم.

 در این برنامه فرشاد، چناریان، ایرانمنش، میرحسینی، بهرامی، خدادادی از اعضای شورای شهر و خیاط‌‌زاده، نکویی و قنبری از کارشناسان شهرداری کرمان حضور داشتند که از پارک شورا و بازار کرمان بازدید شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

خانواده ها اسیر سودجویی مافیای آموزشی شده‌اند/ فرهیختگی اجباری کودکان

دولت سامانه‌ای برای ارتباط مستقیم بین تولید و مصرف ایجاد کند/ پل ارتباطی بین تولیدکنندگان و صنایع، حلقه مفقوده در رونق تولید

کروز به دنبال خرید سهام دولت در "ایران خودرو" و "سایپا"/خودروسازی‌ها حیات خلوت دولت هستند به همین دلیل برخی افراد تلاش می‌کنند تا از واگذاری آن جلوگیری کنند/برخی به دنبال تاراج خودروسازی‌ها هستند

وجهی از مدارس بابت آب و برق دریافت نمی‌شود/ موارد تخلف گزارش شود

مهران مدیری به «شب نشینی» با مردم می آید

وکیل شجریان: ۲۰ شکایت علیه شریعتمداری رد شد

یارانه تیرماه واریز و قابل برداشت شد

ستاد تنظیم بازار به مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومانی رضایت داد

کدخدایی، نحوه اعلام اسامی داوطلبان احراز صلاحیت شده را تشریح کرد

تدریس رشته «روزنامه نگاری» در دانشگاه پیام نور سیرجان/استقبال چندانی از این رشته نشد و ورودی‌ها سال به سال کمتر شد/کلاس‌ها از حالت عادی به حالت الکترونیک تغییر کرد

پربازدید ها

اهل لاپوشانی و کتمان نیستم/ باید حرف دو طرف را شنید/ بیش از آیین‌نامه نمی‌توانیم اقدام کنیم/ آمبولانس باید حتما به امکانات احیا و کپسول اکسیژن مجهز باشد

اتهامی در خصوص کودکان خیابانی متوجه بهزیستی نیست اما مسئولیت با بهزیستی است/بهزیستی،گزارش درآمدها و حقوق کارکنانش را به استانداری بدهد/هرچه زودتر مجوز کمپ ماده 16 ویژه زنان گرفته شود/تعطیلی پنجشنبه ها از اختیارات استان نیست

دمای هوای کرمان نسبت به سال قبل ۲.۵ درجه سانتیگراد گرم تر است/ کرمان، زرند و رفسنجان بیشترین کمبود آب شرب را دارند

استانداری به افراد متقاضی احداث نیروگاه خورشیدی، تسهیلات پرداخت می کند

شهرهای ریگان، نرماشیر، فهرج، فاریاب و ساردوئیه بیشترین میزان صلح و سازش را دارند/صدور ۱۲۷۲ رای مجازات‌های جایگزین حبس در کرمان

هوشمندسازی شهر می‌تواند سبب بهبود امور شود اما شهرداری ها هوشمندسازی را یک کار لوکس می‌بینند/شهرداری‌ها در کل کشور متولی واحدی ندارند که بتواند برخی امور را دیکته کنند/ضعف قوانین داریم، باید به اندازه‌ای که مسئولیت می‌دهیم اختیار و پول هم بدهیم

نجفی: خودم را مقصر می‌دانم، اما اتهام «قتل عمد» را به هیچ عنوان قبول ندارم / عنوان مهدورالدم را اصلا در دفاعیات مطرح نکردم / قبول دارم که با برداشتن اسلحه اشتباه کردم / ۵ گلوله شلیک شد؛ ۴ گلوله حداقل به سقف خورد؛ اگر قصد قتل داشتم شلیک یک گلوله کافی بود / پسر میترا استاد: خواسته من قصاص نجفی است / نجفی قبلا چند بار با اسلحه مادر را تهدید کرده بود / وکیل میترا استاد: آقای نجفی! شما نوک مداد را نشکسته‌اید؛ اعتراف کنید که مرتکب «قتل عمد» شده اید و تقاضای بخشش کنید

اشافی: در سال ۱۵ هزار مورد عمل جراحی داریم؛ خب یک موردش عارضه شده است/ به دلیل مادر بودن مساله را مبالغه آمیز می‌بیند/فخر: جراح سابقه ۱۲ سال کار دارد و هزاران آپاندیس عمل کرده است حالا یکی اش هم عارضه شده است! / آپاندیسیت یک درصد مرگ و میر دارد

مبناهای عوارض در گذشته کارشناسی شده نبود/ اگر ساخت و سازهای غیر قانونی انجام شود،کار بیهوده ای انجام دادیم/ شهرداری بودجه دولتی ندارد/ اینکه برخی از شهرها شرایط شان بهتر از کرمان است به دلیل پشتوانه درآمدی خوب است

ما نیازمند حرکت نیستیم و نیازمند تحول و دویدن هستیم/نهاد وکالت و کارشناسی در کشور فرو کاسته شده است/کرمان در اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان از استان های پیشرو است

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۷ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

زنده باد شفافیت   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)