کد خبر: ۲۹۴۴۵
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
اعضای کمیسیون عمران مجلس مطرح کردند؛
اعضای کمیسیون عمران مجلس روند پیشرفت شهرستان قلعه گنج را چشمگیر و مثبت دانسته و معتقدند سایر مناطق نیز می توانند از این بخش برای رفع مشکلات خود الگوبرداری کنند.

اعضای کمیسیون عمران مجلس روند پیشرفت شهرستان قلعه گنج را چشمگیر و مثبت دانسته و معتقدند سایر مناطق نیز می توانند از این بخش برای رفع مشکلات خود الگوبرداری کنند.

اعضای کمیسیون عمران مجلس دو روز قبل به شهرستان قلعه گنج استان کرمان سفر کرده و از نزدیک در جریان اجرای پروژه‌های صنعتی عمرانی دامداری و اشتغالزایی  این شهرستان قرار گرفتند.

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس شهرستان قلعه گنج به دعوت بنیاد مستضعفان صورت گرفت و خوشبختانه در این سفر ما شاهد پیشرفت‌های چشمگیر شهرستان در بخش‌های مختلف اشتغالزایی کشاورزی دامداری و صنعتی بودیم.

 وی گفت: بنیاد مستضعفان از 3 سال گذشته در منطقه قلعه گنج فعال شده و عمده فعالیت خود را در حوزه توانمندسازی مردم قرار داده است که خوشبختانه در این عرصه نتایج قابل قبول و موثری به دست آمد و امروز مردم منطقه به استقلال مالی دست یافته‌اند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر من سیاست و استراتژی بنیاد مستضعفان در شهرستان قلعه گنج یک الگوی موفق برای تمام مناطق و شهرستان‌ها در زمینه مشارکت و پویایی مردم است. 

رضایی کوچی ادامه داد: وضعیت کنونی شهرستان قلعه گنج نشان می‌دهد که اگر تسهیلات به صورت هدفمند به مردم داده شود می‌توان به بهترین نتیجه دست یافت، بنابراین استراتژی بنیاد مستضعفان می‌تواند نقش موثری در اشتغالزایی و امیدآفرینی داشته باشد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: اقدامات بنیاد مستضعفان، کار انقلابی و جهادی است و مسئولان می‌توانند  به عنوان الگوی قابل قبول از آن استفاده کنند.

سیدابوالفضل موسوی بیوکی  نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس نیز با اشاره به اقدامات مثبت و قابل قبول در شهرستان قلعه گنج گفت: پیشرفت‌های این شهرستان نشان‌دهنده اعتماد دوسویه مردم و حاکمیت است به طوری که مردم با مشارکت بسیار بالا در طرح‌ها و پروژه‌های بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان توانستند زمینه توسعه منطقه خود را فراهم کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه پروژه‌های خوبی در شهرستان قلعه گنج اجرایی شده و امروز زیرساخت‌های زیربنایی این شهرستان در حال پیشرفت و توسعه است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: برنامه‌ریزی درست و مشارکت قابل قبول مردم موجب شکوفایی منطقه قلعه گنج شده و این حضور پررنگ مردم منطقه، راه را برای پیشرفت باز کرده است.

مجید کیان پور  نیز با اشاره به اقدامات بنیاد مستضعفان در توسعه مناطق محروم گفت: خوشبختانه بنیاد اقدامات قابل قبولی در جهت رفع شاخص‌های محرومیت در مناطق کم برخوردار صورت داده و امروز در منطقه‌ای مانند قلعه گنج شاهد پیشرفت‌های چشمگیر به واسطه این اقدامات هستیم.


عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به توسعه زیرساخت‌های منطقه قلعه گنج به ویژه در حوزه کشاورزی و دامداری، گفت: اعضای کمیسیون عمران مجلس از برخی پروژه‌های مورد بهره‌برداری قرار گرفته و یا پروژه‌های درحال اجرا بازدید کردند و روند اجرای این پروژه‌ها نشان داد که این منطقه در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دارد، از طرف دیگر پیشرفت‌های این منطقه نشان داد که با جذب مشارکت‌های مردمی می‌توان اقدامات و کارهای خوبی را صورت داد و اگر ما به مردم اعتماد کرده و از ظرفیت‌های مردمی استفاده کنیم، توسعه محقق خواهد شد و این زمینه‌ساز جلوگیری از مهاجرت مردم می‌شود.

همچنین شهرام کوسه غراوی عضو کمیسیون عمران مجلس  با اشاره به پیشرفت‌های شهرستان قلعه گنج کرمان گفت: خوشبختانه پروژه‌های بسیار عالی در جنوبی ترین نقطه استان کرمان اجرایی شده و شهرستان قلعه گنج به عنوان یکی از نقاط محروم کشور مسیر پیشرفت را طی کرده است.


وی ادامه داد: به طور حتم استراتژی اجرایی شده در شهرستان قلعه گنج باید در تمام نقاط کشور اجرایی و عملیاتی شود و وضعیت کنونی این شهرستان نشان‌دهنده سیاست درست برنامه‌ریزی دقیق آموزش مناسب و همدلی میان مردم و مسئولان است، از این رو شاهدیم که با اجرای اقدامات اشتغالزایی بالایی در عرصه منطقه صورت گرفته است.

حمید بنایی  نیز اقدامات صورت گرفته در شهرستان قلعه گنج استان کرمان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این شهرستان جزو شهرستان‌های محروم استان کرمان بوده، اما خوشبختانه اقدامات خوبی برای توسعه ای منطقه اجرایی شد.


وی ادامه داد: امروز کشور درگیر مشکلات بسیاری از جمله بیکاری و کم آبی است، معضل اصلی در تمام نقاط مسئله بیکاری و مشکلات معیشتی است، در شهرستانی مانند قلعه گنج نیز این مشکلات وجود داشته اما خوشبختانه با اقدامات خوب بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان بارقه‌های امیدی در این منطقه ایجاد شده است، از این رو به نظر من تمام شهرستان‌های محروم باید از این استراتژی الگوبرداری کنند، زیرا با این سیاست و اقدامات می‌توان تمام مشکلات را حل کرد و نقطه کلیدی این است که ما برای حل مشکلات به یک مدیریت جهادی نیازمند هستیم.

علیم یارمحمدی نیز اقدامات بنیاد مستضعفان در شهرستان محروم قلعه گنج را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این منطقه نماد خودباوری مردمی و همکاری و اتحاد میان ملت و حکومت است.


وی ادامه داد: این موضوع بارها مورد تاکید و توجه قرار گرفته که اگر می‌خواهیم مناطق محروم به توسعه یافتگی دست یابند، باید از درون روستاها شکل گیرد، از این رو این رویکرد می‌تواند مسیر توسعه مناطق را محقق کند.

احمد حمزه نماینده مردم کهنوج، منوجان و رودبار جنوب در مجلس با اشاره به پیشرفت‌های شهرستان قلعه گنج گفت: خوشبختانه بعد از انقلاب اسلامی این منطقه در مسیر توسعه قرار گرفت و شرایط کنونی دستاورد انقلاب است، حال در 3 سال اخیر بنیاد مستضعفان نیز در جهت توسعه مناطق محروم حرکت کرده و رویکرد و اقدامات این بنیاد می‌تواند به عنوان الگوی پیشرفت و ترقی برای تمام مناطق باشد.


وی ادامه داد: امروز مردم شهرستان قلعه گنج به این خودباوری دست پیدا کردند که با کمک نهادهای حکومتی مانند بنیاد مستضعفان می‌توانند منطقه را آباد کنند و اگر آموزش ببینند می‌توانند زندگی بهتری داشته باشند، در اینجا باید از سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس به منطقه قلعه گنج تشکر کنم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

این سطح از استرس و اضطراب طبیعی و بهینه است/ افکار ضد و نقیض را حذف کنید/ افراد خودگویی های مثبت داشته باشند

مشکلی برای برگزاری مراسم در تالارها وجود ندارد / با توجه به شیوع ویروس کرونا همه تورها کنسل شده است / واحدهای اقامتی و رستوران‌ها دچار آسیب شدیدی شده‌اند

از شنبه کشور در حالت عادی خواهد بود/کسی نباید از شرایط سوء استفاده کند/واقعیت ها را به مردم بگویید

محور ارتباطی کرمان – یزد به دلیل توفان شن بسته شد / نیروهای راهداری به حالت آماده‌باش درآمدند

استخر دانشگاه علوم پزشکی کرمان تعطیل است/ با تعطیلی استخرها موافقت نکردند/توصیه کلی این است که مردم در مراکز تجمعی وارد نشوند/ استخرها ظرفیتش را به نصف برسانند/ کلر آب استخر، ویروس کرونا را از بین می برد!

کرمان در وضعیت سفید کرونا قرار دارد / مدارس و دانشگاه‌ها باید به روال عادی برگردند / با مراکز عرضه کننده قلیان برخورد قانونی و قاطع صورت گیرد

مدارس استان کرمان در حال ضدعفونی شدن هستند / تصمیم‌گیری درباره تعطیلی مدارس به عهده ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس است / هر تصمیم جدیدی گرفته شود به اطلاع مردم خواهیم رساند

اتوبوس‌های شهری در کرمان ضد عفونی می‌شوند / راننده‌های تاکسی خودروی خود را به‌صورت نیم‌بها ضدعفونی کنند

آمادگی مهار ویروس کرونا را داریم / همکاری مردم نقش سازنده‌ای در پیشگیری از کرونا دارد / مردم از شرایط تعطیلی مدارس برای مسافرت استفاده نکنند / اجناس نمایشگاه بهاره در سایر مراکز عرضه می‌شود

درصد کنسلی ها و رزروی ها برابر بوده است/ اقلام ضد عفونی کننده مرتباً در اختیار همکاران و مسافرین قرار می گیرد/ آموزش های لازم در ارتباط با کرونا به هتلدران داده شده است/ پیش بینی می کنیم برای ایام نوروز وضعیت خوبی داشته باشیم

پربازدید ها

درصد کنسلی ها و رزروی ها برابر بوده است/ اقلام ضد عفونی کننده مرتباً در اختیار همکاران و مسافرین قرار می گیرد/ آموزش های لازم در ارتباط با کرونا به هتلدران داده شده است/ پیش بینی می کنیم برای ایام نوروز وضعیت خوبی داشته باشیم

نمی‌خواهیم قصه سال گذشته قیمت شکر در کرمان تکرار شود / شکر باید با قیمت ۴۷۰۰ تومان به دست مردم برسد / شکر ۶ هزار تومانی نتیجه سوء مدیریت برخی مسئولین است/فروشگاه بهاره لغو شد/ کالاهای اساسی در فروشگاه ها به صورت فروش فوق العاده عرضه خواهد شد

جنوب کرمان معین تامین پرتقال کشور انتخاب شد / در تأمین سیب درختی هیچ مشکلی نداریم / عرضه مرغ بالای دو کیلو و 200 گرم در بازار کرمان ممنوع است

احتمال ورود ملخ‌های صحرایی به استان کرمان تا چند روز آینده / پیش‌بینی افزایش هجوم ملخ‌ها به ایران نسبت به سال گذشته / مقابله با ملخ صحرایی نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها

مشکلی برای برگزاری مراسم در تالارها وجود ندارد / با توجه به شیوع ویروس کرونا همه تورها کنسل شده است / واحدهای اقامتی و رستوران‌ها دچار آسیب شدیدی شده‌اند

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

ما کرمانی ها کم حرف می زنیم/ وضعیت درمان در استان مطلوب نیست/ جداسازی دانشگاه ها تصمیم خوبی نبود/ زیرساخت های درمانی نو نوار شدند/با مریض و با همراه مریض ارتباط برقرار نمی کنیم/ اقتصاد بخش خصوصی استان‌های همجوار، روی مریض‌های شمال استان کرمان می‌چرخد   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)