کد خبر: ۲۹۴۴۵
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
اعضای کمیسیون عمران مجلس مطرح کردند؛
اعضای کمیسیون عمران مجلس روند پیشرفت شهرستان قلعه گنج را چشمگیر و مثبت دانسته و معتقدند سایر مناطق نیز می توانند از این بخش برای رفع مشکلات خود الگوبرداری کنند.

اعضای کمیسیون عمران مجلس روند پیشرفت شهرستان قلعه گنج را چشمگیر و مثبت دانسته و معتقدند سایر مناطق نیز می توانند از این بخش برای رفع مشکلات خود الگوبرداری کنند.

اعضای کمیسیون عمران مجلس دو روز قبل به شهرستان قلعه گنج استان کرمان سفر کرده و از نزدیک در جریان اجرای پروژه‌های صنعتی عمرانی دامداری و اشتغالزایی  این شهرستان قرار گرفتند.

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس شهرستان قلعه گنج به دعوت بنیاد مستضعفان صورت گرفت و خوشبختانه در این سفر ما شاهد پیشرفت‌های چشمگیر شهرستان در بخش‌های مختلف اشتغالزایی کشاورزی دامداری و صنعتی بودیم.

 وی گفت: بنیاد مستضعفان از 3 سال گذشته در منطقه قلعه گنج فعال شده و عمده فعالیت خود را در حوزه توانمندسازی مردم قرار داده است که خوشبختانه در این عرصه نتایج قابل قبول و موثری به دست آمد و امروز مردم منطقه به استقلال مالی دست یافته‌اند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر من سیاست و استراتژی بنیاد مستضعفان در شهرستان قلعه گنج یک الگوی موفق برای تمام مناطق و شهرستان‌ها در زمینه مشارکت و پویایی مردم است. 

رضایی کوچی ادامه داد: وضعیت کنونی شهرستان قلعه گنج نشان می‌دهد که اگر تسهیلات به صورت هدفمند به مردم داده شود می‌توان به بهترین نتیجه دست یافت، بنابراین استراتژی بنیاد مستضعفان می‌تواند نقش موثری در اشتغالزایی و امیدآفرینی داشته باشد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: اقدامات بنیاد مستضعفان، کار انقلابی و جهادی است و مسئولان می‌توانند  به عنوان الگوی قابل قبول از آن استفاده کنند.

سیدابوالفضل موسوی بیوکی  نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس نیز با اشاره به اقدامات مثبت و قابل قبول در شهرستان قلعه گنج گفت: پیشرفت‌های این شهرستان نشان‌دهنده اعتماد دوسویه مردم و حاکمیت است به طوری که مردم با مشارکت بسیار بالا در طرح‌ها و پروژه‌های بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان توانستند زمینه توسعه منطقه خود را فراهم کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه پروژه‌های خوبی در شهرستان قلعه گنج اجرایی شده و امروز زیرساخت‌های زیربنایی این شهرستان در حال پیشرفت و توسعه است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: برنامه‌ریزی درست و مشارکت قابل قبول مردم موجب شکوفایی منطقه قلعه گنج شده و این حضور پررنگ مردم منطقه، راه را برای پیشرفت باز کرده است.

مجید کیان پور  نیز با اشاره به اقدامات بنیاد مستضعفان در توسعه مناطق محروم گفت: خوشبختانه بنیاد اقدامات قابل قبولی در جهت رفع شاخص‌های محرومیت در مناطق کم برخوردار صورت داده و امروز در منطقه‌ای مانند قلعه گنج شاهد پیشرفت‌های چشمگیر به واسطه این اقدامات هستیم.


عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به توسعه زیرساخت‌های منطقه قلعه گنج به ویژه در حوزه کشاورزی و دامداری، گفت: اعضای کمیسیون عمران مجلس از برخی پروژه‌های مورد بهره‌برداری قرار گرفته و یا پروژه‌های درحال اجرا بازدید کردند و روند اجرای این پروژه‌ها نشان داد که این منطقه در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دارد، از طرف دیگر پیشرفت‌های این منطقه نشان داد که با جذب مشارکت‌های مردمی می‌توان اقدامات و کارهای خوبی را صورت داد و اگر ما به مردم اعتماد کرده و از ظرفیت‌های مردمی استفاده کنیم، توسعه محقق خواهد شد و این زمینه‌ساز جلوگیری از مهاجرت مردم می‌شود.

همچنین شهرام کوسه غراوی عضو کمیسیون عمران مجلس  با اشاره به پیشرفت‌های شهرستان قلعه گنج کرمان گفت: خوشبختانه پروژه‌های بسیار عالی در جنوبی ترین نقطه استان کرمان اجرایی شده و شهرستان قلعه گنج به عنوان یکی از نقاط محروم کشور مسیر پیشرفت را طی کرده است.


وی ادامه داد: به طور حتم استراتژی اجرایی شده در شهرستان قلعه گنج باید در تمام نقاط کشور اجرایی و عملیاتی شود و وضعیت کنونی این شهرستان نشان‌دهنده سیاست درست برنامه‌ریزی دقیق آموزش مناسب و همدلی میان مردم و مسئولان است، از این رو شاهدیم که با اجرای اقدامات اشتغالزایی بالایی در عرصه منطقه صورت گرفته است.

حمید بنایی  نیز اقدامات صورت گرفته در شهرستان قلعه گنج استان کرمان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این شهرستان جزو شهرستان‌های محروم استان کرمان بوده، اما خوشبختانه اقدامات خوبی برای توسعه ای منطقه اجرایی شد.


وی ادامه داد: امروز کشور درگیر مشکلات بسیاری از جمله بیکاری و کم آبی است، معضل اصلی در تمام نقاط مسئله بیکاری و مشکلات معیشتی است، در شهرستانی مانند قلعه گنج نیز این مشکلات وجود داشته اما خوشبختانه با اقدامات خوب بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان بارقه‌های امیدی در این منطقه ایجاد شده است، از این رو به نظر من تمام شهرستان‌های محروم باید از این استراتژی الگوبرداری کنند، زیرا با این سیاست و اقدامات می‌توان تمام مشکلات را حل کرد و نقطه کلیدی این است که ما برای حل مشکلات به یک مدیریت جهادی نیازمند هستیم.

علیم یارمحمدی نیز اقدامات بنیاد مستضعفان در شهرستان محروم قلعه گنج را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این منطقه نماد خودباوری مردمی و همکاری و اتحاد میان ملت و حکومت است.


وی ادامه داد: این موضوع بارها مورد تاکید و توجه قرار گرفته که اگر می‌خواهیم مناطق محروم به توسعه یافتگی دست یابند، باید از درون روستاها شکل گیرد، از این رو این رویکرد می‌تواند مسیر توسعه مناطق را محقق کند.

احمد حمزه نماینده مردم کهنوج، منوجان و رودبار جنوب در مجلس با اشاره به پیشرفت‌های شهرستان قلعه گنج گفت: خوشبختانه بعد از انقلاب اسلامی این منطقه در مسیر توسعه قرار گرفت و شرایط کنونی دستاورد انقلاب است، حال در 3 سال اخیر بنیاد مستضعفان نیز در جهت توسعه مناطق محروم حرکت کرده و رویکرد و اقدامات این بنیاد می‌تواند به عنوان الگوی پیشرفت و ترقی برای تمام مناطق باشد.


وی ادامه داد: امروز مردم شهرستان قلعه گنج به این خودباوری دست پیدا کردند که با کمک نهادهای حکومتی مانند بنیاد مستضعفان می‌توانند منطقه را آباد کنند و اگر آموزش ببینند می‌توانند زندگی بهتری داشته باشند، در اینجا باید از سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس به منطقه قلعه گنج تشکر کنم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست

فعال سیاسی: به نظر می‌رسد در مجلس در حال دوخت لباسی برای ریاست‌جمهوری هستند که تنها به تن چند نفر می‌خورد

وضعیت جهانگیری با دستان بسته، محدود و منزوی در میان یک حلقه انحصارطلب در دولت، بهترین نماد جایگاه اصلاح‌طلبان در دولت است

نهایت احترام و تکریم را برای سرمایه گذار قائل هستیم/ در نقاطی چارچوب‌هایی وجود دارد که نمی‌توان از آن گذر کرد

روحانی: دولت دوازدهم مسیر را برای دولت بعدی هموار می‌کند

نتیجه سیاست‌ورزی دوستانی که به ظاهر از کارگزاران دموکرات‌تر هستند این است که دولت را از آقای هاشمی تحویل گرفتند به تحویل احمدی‌نژاد دادند

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند

استاندار: نباید به بهانه تبلیغات انتخاباتی، خدمات دولت را زیر سئوال ببریم/ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات تاکید کرد: پرهیز از طرح مسائل سیاسی و جناحی در برنامه‌های دهه فجر

بی توجهی راننده مینی بوس در بردسیر موجب مرگ ۲عابر پیاده شد

از تقسیم کار اصولگرایان برای ادامه حضور رئیسی در قوه، رفتن جلیلی به مجلس در انتخابات میان دوره‌ای و حضور قالیباف در ریاست جمهوری تا افزایش شانس تائید صلاحیت احمدی‌نژاد

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)