کد خبر: ۲۹۴۴۵
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
اعضای کمیسیون عمران مجلس مطرح کردند؛
اعضای کمیسیون عمران مجلس روند پیشرفت شهرستان قلعه گنج را چشمگیر و مثبت دانسته و معتقدند سایر مناطق نیز می توانند از این بخش برای رفع مشکلات خود الگوبرداری کنند.

اعضای کمیسیون عمران مجلس روند پیشرفت شهرستان قلعه گنج را چشمگیر و مثبت دانسته و معتقدند سایر مناطق نیز می توانند از این بخش برای رفع مشکلات خود الگوبرداری کنند.

اعضای کمیسیون عمران مجلس دو روز قبل به شهرستان قلعه گنج استان کرمان سفر کرده و از نزدیک در جریان اجرای پروژه‌های صنعتی عمرانی دامداری و اشتغالزایی  این شهرستان قرار گرفتند.

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس شهرستان قلعه گنج به دعوت بنیاد مستضعفان صورت گرفت و خوشبختانه در این سفر ما شاهد پیشرفت‌های چشمگیر شهرستان در بخش‌های مختلف اشتغالزایی کشاورزی دامداری و صنعتی بودیم.

 وی گفت: بنیاد مستضعفان از 3 سال گذشته در منطقه قلعه گنج فعال شده و عمده فعالیت خود را در حوزه توانمندسازی مردم قرار داده است که خوشبختانه در این عرصه نتایج قابل قبول و موثری به دست آمد و امروز مردم منطقه به استقلال مالی دست یافته‌اند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر من سیاست و استراتژی بنیاد مستضعفان در شهرستان قلعه گنج یک الگوی موفق برای تمام مناطق و شهرستان‌ها در زمینه مشارکت و پویایی مردم است. 

رضایی کوچی ادامه داد: وضعیت کنونی شهرستان قلعه گنج نشان می‌دهد که اگر تسهیلات به صورت هدفمند به مردم داده شود می‌توان به بهترین نتیجه دست یافت، بنابراین استراتژی بنیاد مستضعفان می‌تواند نقش موثری در اشتغالزایی و امیدآفرینی داشته باشد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: اقدامات بنیاد مستضعفان، کار انقلابی و جهادی است و مسئولان می‌توانند  به عنوان الگوی قابل قبول از آن استفاده کنند.

سیدابوالفضل موسوی بیوکی  نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس نیز با اشاره به اقدامات مثبت و قابل قبول در شهرستان قلعه گنج گفت: پیشرفت‌های این شهرستان نشان‌دهنده اعتماد دوسویه مردم و حاکمیت است به طوری که مردم با مشارکت بسیار بالا در طرح‌ها و پروژه‌های بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان توانستند زمینه توسعه منطقه خود را فراهم کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه پروژه‌های خوبی در شهرستان قلعه گنج اجرایی شده و امروز زیرساخت‌های زیربنایی این شهرستان در حال پیشرفت و توسعه است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: برنامه‌ریزی درست و مشارکت قابل قبول مردم موجب شکوفایی منطقه قلعه گنج شده و این حضور پررنگ مردم منطقه، راه را برای پیشرفت باز کرده است.

مجید کیان پور  نیز با اشاره به اقدامات بنیاد مستضعفان در توسعه مناطق محروم گفت: خوشبختانه بنیاد اقدامات قابل قبولی در جهت رفع شاخص‌های محرومیت در مناطق کم برخوردار صورت داده و امروز در منطقه‌ای مانند قلعه گنج شاهد پیشرفت‌های چشمگیر به واسطه این اقدامات هستیم.


عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به توسعه زیرساخت‌های منطقه قلعه گنج به ویژه در حوزه کشاورزی و دامداری، گفت: اعضای کمیسیون عمران مجلس از برخی پروژه‌های مورد بهره‌برداری قرار گرفته و یا پروژه‌های درحال اجرا بازدید کردند و روند اجرای این پروژه‌ها نشان داد که این منطقه در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دارد، از طرف دیگر پیشرفت‌های این منطقه نشان داد که با جذب مشارکت‌های مردمی می‌توان اقدامات و کارهای خوبی را صورت داد و اگر ما به مردم اعتماد کرده و از ظرفیت‌های مردمی استفاده کنیم، توسعه محقق خواهد شد و این زمینه‌ساز جلوگیری از مهاجرت مردم می‌شود.

همچنین شهرام کوسه غراوی عضو کمیسیون عمران مجلس  با اشاره به پیشرفت‌های شهرستان قلعه گنج کرمان گفت: خوشبختانه پروژه‌های بسیار عالی در جنوبی ترین نقطه استان کرمان اجرایی شده و شهرستان قلعه گنج به عنوان یکی از نقاط محروم کشور مسیر پیشرفت را طی کرده است.


وی ادامه داد: به طور حتم استراتژی اجرایی شده در شهرستان قلعه گنج باید در تمام نقاط کشور اجرایی و عملیاتی شود و وضعیت کنونی این شهرستان نشان‌دهنده سیاست درست برنامه‌ریزی دقیق آموزش مناسب و همدلی میان مردم و مسئولان است، از این رو شاهدیم که با اجرای اقدامات اشتغالزایی بالایی در عرصه منطقه صورت گرفته است.

حمید بنایی  نیز اقدامات صورت گرفته در شهرستان قلعه گنج استان کرمان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این شهرستان جزو شهرستان‌های محروم استان کرمان بوده، اما خوشبختانه اقدامات خوبی برای توسعه ای منطقه اجرایی شد.


وی ادامه داد: امروز کشور درگیر مشکلات بسیاری از جمله بیکاری و کم آبی است، معضل اصلی در تمام نقاط مسئله بیکاری و مشکلات معیشتی است، در شهرستانی مانند قلعه گنج نیز این مشکلات وجود داشته اما خوشبختانه با اقدامات خوب بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان بارقه‌های امیدی در این منطقه ایجاد شده است، از این رو به نظر من تمام شهرستان‌های محروم باید از این استراتژی الگوبرداری کنند، زیرا با این سیاست و اقدامات می‌توان تمام مشکلات را حل کرد و نقطه کلیدی این است که ما برای حل مشکلات به یک مدیریت جهادی نیازمند هستیم.

علیم یارمحمدی نیز اقدامات بنیاد مستضعفان در شهرستان محروم قلعه گنج را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این منطقه نماد خودباوری مردمی و همکاری و اتحاد میان ملت و حکومت است.


وی ادامه داد: این موضوع بارها مورد تاکید و توجه قرار گرفته که اگر می‌خواهیم مناطق محروم به توسعه یافتگی دست یابند، باید از درون روستاها شکل گیرد، از این رو این رویکرد می‌تواند مسیر توسعه مناطق را محقق کند.

احمد حمزه نماینده مردم کهنوج، منوجان و رودبار جنوب در مجلس با اشاره به پیشرفت‌های شهرستان قلعه گنج گفت: خوشبختانه بعد از انقلاب اسلامی این منطقه در مسیر توسعه قرار گرفت و شرایط کنونی دستاورد انقلاب است، حال در 3 سال اخیر بنیاد مستضعفان نیز در جهت توسعه مناطق محروم حرکت کرده و رویکرد و اقدامات این بنیاد می‌تواند به عنوان الگوی پیشرفت و ترقی برای تمام مناطق باشد.


وی ادامه داد: امروز مردم شهرستان قلعه گنج به این خودباوری دست پیدا کردند که با کمک نهادهای حکومتی مانند بنیاد مستضعفان می‌توانند منطقه را آباد کنند و اگر آموزش ببینند می‌توانند زندگی بهتری داشته باشند، در اینجا باید از سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس به منطقه قلعه گنج تشکر کنم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

هشدار نسبت به شیوع ویروس کرونای هندی در جنوب کرمان/ 2 استان همجوار جنوب کرمان به شدت درگیر ویروس کرونا هستند

دستور روحانی برای آمادگی جهت ورود منابع ارزی بلوکه شده به کشور

جواد امام: رئیسی باید به وعده‌های خود عمل کند/ راه برجام و FATF ادامه پیدا خواهد کرد

طرح ویژه ترخیص خودروهای رسوبی در کرمان آغاز شد

ربیعی: به یک متن روشن و فاقد ابهام در مذاکرات وین رسیده‌ایم / آنچه باقی مانده، بیش از آنکه به مذاکره نیاز داشته باشد، نیازمند تصمیم سیاسی آمریکاست / درصورت نرسیدن به توافق نهایی تا مهلت قانونی دولت دوازدهم، مسئولیت و تصمیم درباره جزییات مذاکرات بر عهده دولت سیزدهم است

اصلاح طلبان باید پوست اندازی کنند/ نباید مشکل را از مردم بدانیم مشکل از خودمان است/ اصلاح طلبان باید درس بگیرند

کنش‌ها را مناسبات شراکتی، وراثتی و رفاقتی در جریان اصلاحات تعریف می‌کند/ اندیشه اصلاح طلبان نمرده است/ آفت‌ها روشن است/ برخی حاکمان بی حکم بر جریان اصلاح طلب، خیمه زدند

وام اجاره به مستاجران ۶ ماه دوم سال هم تعلق می‌گیرد

پرداخت هزینه خرید ۱۶ میلیون دوز واکسن کوواکس

آمریکا: انتخابات ایران تاثیری بر مذاکرات وین ندارد

پربازدید ها

قیمت مسکن هیچگاه کاهش نمی‌یابد/ مردم منتظر خانه ارزان نباشند

۲ عامل تاثیرگذار بر کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد، امروز ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

یخ اقتصاد آب می‌شود

بهبود معاملات بازار بورس با مشخص‌شدن سیاست‌های دولت جدید

وام اجاره به مستاجران ۶ ماه دوم سال هم تعلق می‌گیرد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)

مرعشی: روحانی اگر نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برود/ مردم حوصله چه‌کنم چه‌کنم‌های رئیس‌جمهور را ندارند/ ایران فدایی می‌خواهد نه سیاستمدار متکبر و تمامیت خواه/ هرکس نمی‌تواند با رهبری هماهنگ باشد کاندیدای انتخابات نشود/ اصولگرایان میانه‌رو مانند اصلاح‌طلبان حذف شدند/ آتش انقلابی‌ها خیلی تند است/ هیچ اصلاح طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم شخصی نگیرد   (۲ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)