کد خبر: ۲۹۴۸۴
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون وزیر کشور در مراسم کلنگ‌زنی احداث ایستگاه لرزه نگاری در کرمان:
معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر بکارگیری ابزار و دانش در مدیریت بحران گفت: امروز شبکه رادیوترانک در کرمان افتتاح شد که در این راستا توسعه ایستگاه های لرزه نگاری در کشور را دنبال می کنیم زیرا با توجه به لرزه خیز بودن کشور این ابزار را کم داریم و لازم است در مرحله اول ابزار را نصب و دیتای لازم را به موقع بگیریم تا بتوانیم با تحلیل حوادث را مدیریت کنیم.
معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر بکارگیری ابزار و دانش در مدیریت بحران گفت: امروز شبکه رادیوترانک در کرمان افتتاح شد که در این راستا توسعه ایستگاه های لرزه نگاری در کشور را دنبال می کنیم زیرا با توجه به لرزه خیز بودن کشور این ابزار را کم داریم و لازم است در مرحله اول ابزار را نصب و دیتای لازم را به موقع بگیریم تا بتوانیم با تحلیل حوادث را مدیریت کنیم.

 اسماعیل نجار چهارم دی ماه در مراسم کلنگ زنی احداث ایستگاه لرزه نگاری در کوهپایه شهرستان کرمان اظهار کرد: کشور ما کشور حادثه خیزی است و اساس کار در بحث مدیریت بحران، پیشگیری است و این مردم هستند که می توانند کار اساسی را داشته باشند.

نجار با اشاره به اینکه به عنوان مثال در زلزله ۷ ریشتری کرمانشاه ساختمانی داشتیم که حتی شیشه های آن نیز آسیب ندید تصریح کرد: باید در ساخت و سازها مسائل را رعایت کرد.به طور مثال نمی شود حریم کیفی و کمی رودخانه را رعایت نکرد و انتظار داشت در زمان سیل خسارتی به ما وارد نشود.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه اساس دیگر کار آموزش است و باید هم در سطوح مدیریتی و هم مردم آموزش ها را ارتقاء بدهیم تصریح کرد: طبیعیست با آموزش، مردم مخاطرات را بهتر شناخته و زمانی که پیامد آن را بدانند خسارات کمتری خواهیم داشت.

وی با اشاره به فعالیت مراکز فرماندهی و کنترل مدیریت بحران در استان ها اظهار کرد: کار ساخت و ساز برخی مراکز آغاز شده و در ۱۸ استان مرکز فرماندهی را در کشور داریم اما از نظر مانیتورینگ و امکانات کمبودهایی وجود دارد و باید جبران شود که در این راستا امروز سیستم مانیتورینگ مدیریت بحران کرمان افتتاح شد.

نجار با تاکید بر اینکه هماهنگی و گسیل امکانات و تجهیزات در کشور مسئله دیگر است و موظفیم از همه امکانات برای مقابله استفاده کنیم و موثر است بیان کرد: در زلزله کرمانشاه در بحث نجات علی رغم تاریکی شب و گستردگی وسعت حادثه در کوتاه ترین زمان و ظرف ۱۵ ساعت کار انجام شد و کسی زیر آوار نماند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر بکارگیری ابزار و دانش در مدیریت بحران خاطر نشان کرد: امروز شبکه رادیوترانک در کرمان افتتاح شد که در این راستا توسعه ایستگاه های لرزه نگاری در کشور را دنبال می کنیم زیرا با توجه به لرزه خیز بودن کشور این ابزار را کم داریم و لازم است در مرحله اول ابزار را نصب و دیتای لازم را به موقع بگیریم تا بتوانیم با تحلیل حوادث را مدیریت کنیم.

 کلنگ ایستگاه جدید لرزه نگاری کوهپایه با برآورد 600 میلیون تومان به زمین زده شد

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مدیرعامل خانه مطبوعات: مسئولان خبرنگاران را در کنار خود و نه در مقابل خود بدانند

موسوی لاری: اصولگرایان یک روز دکمه‌های احمدی‌نژاد را بوسیدند یک روز هم به او منحرف گفتند/ اگر مردم احساس کنند که رای شان محترم است در انتخابات شرکت می‌کنند

در سند منتشر شده رئیس شورای شهر سیرجان نامی از شهرداری کرمان نیست/ شهرداری کرمان: به دستگاه قضائی شکایت می‌کنیم

واحدهای بوم‌گردی استان به سمت فروپاشی می‌روند/۹۰ درصد واحدهای بوم‌گردی با شیوع کرونا غیرفعال شدند

آیا موسوی خوئینی‌ها می‌تواند رهبری اصلاحات را برعهده بگیرد؟

دوره راه بنداز، جا بنداز تمام شده/بزک کردن رفتارهای خلاف شرع با پوشش محیط زیست و هوای پاک از چشم دستگاه قضایی مخفی نمی‌ماند

پيشنهاد كناره‌گيري رييس‌جمهوري

خیلی وقت‌ها اجرای مصوبات را نمی‌بینیم/ابطال کارت‌های بازرگانی میخ آخر به تابوت صادرات است/ صادرات پسته 30 درصد کم می شود

برخی مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان با گذشت یک سال هنوز به نتیجه نرسیده است/ وقت مان در جلسات هدر می رود

ادعای الجریده کویت درباره آغاز مذاکرات ایران و عراق

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)