کد خبر: ۲۹۵۰۱
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
ارسال به دوستان
ذخیره
امیری خامکانی:
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس کاهش تصدی‌گری دولت در پخش و خدمات‌دهی فرآوردهای نفتی و گازی را علت پیگیری "طرح برندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت" توسط وزارت نفت عنوان کرد.
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس کاهش تصدی‌گری دولت در پخش و خدمات‌دهی فرآوردهای نفتی و گازی را علت پیگیری "طرح برندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت" توسط وزارت نفت عنوان کرد.

حسین امیری خامکانی درخصوص معایب و مزایای "طرح برندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت" که ازسوی دولت دنبال می‌شود، گفت: طرح برندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت طرحی است که با هدف تجمیع چند جایگاه عرضه تحت نظر یک برند مشخص برای نخستین بار در دولت یازدهم کلید خورد اما در ادامه به دلیل ایراداتی کمیسیون انرژی طرح اصلاحیه‌ آن را برای کاربردی شدن در دست گرفت و اکنون آماده بررسی در صحن علنی است.

کاهش تصدی‌گری دولت در پخش و خدمات‌دهی فرآوردهای نفتی و گازی

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی درخصوص طرح اصلاحیه برندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت، توضیح داد: وزارت نفت می‌تواند به‌منظور کاهش تصدی‌گری دولت در پخش و خدمات‌دهی فرآوردهای نفتی و گازی، حداکثر یک سال پس از ابلاغ این قانون وظایف غیرحاکمیتی خود را دراین خصوص به شرکت‌های تعاونی و خصوصی واگذار کند، درواقع وزارتخانه نفت اولویت واگذاری خدمات یا اعطای مجوز جایگاه‌داری را به شرکت‌هایی دهد که از این جایگاه‌ها تشکیل می‌شوند.

وی با اشاره به دلایل پیگیری "طرح برندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت" ازسوی دولت را مشکلاتی همچون برخورد مستقیم و دائمی با چند هزار جایگاه‌دار سوخت عنوان کرد و افزود: مسئولان وزارت نفت می‌خواهند در ایران نیز مانند بسیاری از کشورهای دنیا صرفا با تعداد مشخصی از شرکت‎ها یا سرگروه‌های جایگاه‌های عرضه سوخت در تماس باشد.

"طرح برندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت" فقط شامل بخش توزیع می‌شود

امیری خامکانی با بیان اینکه طرحی در وزارت نفت تحت عنوان برندسازی جایگاه‌های سوخت با هدف مدیریت بهتر این جایگاه‌ها مطرح شد تا با تعداد کمتری ارتباط داشته باشد، ادامه داد: در بسیاری از کشورهای توسعه یافته شرکت‌های قدرمندی مسئولیت را از پالایش تا توزیع بر عهده دارند و حتی بنزینی با کیفیت بهتر تولید می‌کنند به‌همین دلیل وزارت نفت نیز به دنبال خروج از روش سنتی گذشته است هرچند این طرح فقط بخش توزیع را شامل می‌شود.

دولت با برون‌سپاری مسئولیت‌های غیرحاکمیتی به وظایف اصلی‌تر خود بپردازد

وی معتقد است بهتر است در این راستا شرکت‌های خصوصی و تعاونی متشکل از جایگاه‌داران موجود و غیر از آن تشکیل شده و مسئولیت پالایش، تولید و توزیع را برعهده بگیرند تا دولت با برون‌سپاری مسئولیت‌های غیرحاکمیتی به وظایف اصلی‌تر خود بپردازد.

وزارت نفت باید با بررسی بیشتر طرح راه را برای هر نوع تخلفی ببندند

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی طرح برندینگ را فرصتی برای دلالی در سیستم عرضه سوخت کشور می‌دانند، گفت: وزارت نفت و کمیسیون انرژی باید با بررسی بیشتر راه را برای هر نوع تخلفی بسته و سپس طرح مترقی خود را اجرایی کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

هشدار نسبت به شیوع ویروس کرونای هندی در جنوب کرمان/ 2 استان همجوار جنوب کرمان به شدت درگیر ویروس کرونا هستند

دستور روحانی برای آمادگی جهت ورود منابع ارزی بلوکه شده به کشور

جواد امام: رئیسی باید به وعده‌های خود عمل کند/ راه برجام و FATF ادامه پیدا خواهد کرد

طرح ویژه ترخیص خودروهای رسوبی در کرمان آغاز شد

ربیعی: به یک متن روشن و فاقد ابهام در مذاکرات وین رسیده‌ایم / آنچه باقی مانده، بیش از آنکه به مذاکره نیاز داشته باشد، نیازمند تصمیم سیاسی آمریکاست / درصورت نرسیدن به توافق نهایی تا مهلت قانونی دولت دوازدهم، مسئولیت و تصمیم درباره جزییات مذاکرات بر عهده دولت سیزدهم است

اصلاح طلبان باید پوست اندازی کنند/ نباید مشکل را از مردم بدانیم مشکل از خودمان است/ اصلاح طلبان باید درس بگیرند

کنش‌ها را مناسبات شراکتی، وراثتی و رفاقتی در جریان اصلاحات تعریف می‌کند/ اندیشه اصلاح طلبان نمرده است/ آفت‌ها روشن است/ برخی حاکمان بی حکم بر جریان اصلاح طلب، خیمه زدند

وام اجاره به مستاجران ۶ ماه دوم سال هم تعلق می‌گیرد

پرداخت هزینه خرید ۱۶ میلیون دوز واکسن کوواکس

آمریکا: انتخابات ایران تاثیری بر مذاکرات وین ندارد

پربازدید ها

قیمت مسکن هیچگاه کاهش نمی‌یابد/ مردم منتظر خانه ارزان نباشند

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد، امروز ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

۲ عامل تاثیرگذار بر کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه

یخ اقتصاد آب می‌شود

بهبود معاملات بازار بورس با مشخص‌شدن سیاست‌های دولت جدید

وام اجاره به مستاجران ۶ ماه دوم سال هم تعلق می‌گیرد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)

مرعشی: روحانی اگر نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برود/ مردم حوصله چه‌کنم چه‌کنم‌های رئیس‌جمهور را ندارند/ ایران فدایی می‌خواهد نه سیاستمدار متکبر و تمامیت خواه/ هرکس نمی‌تواند با رهبری هماهنگ باشد کاندیدای انتخابات نشود/ اصولگرایان میانه‌رو مانند اصلاح‌طلبان حذف شدند/ آتش انقلابی‌ها خیلی تند است/ هیچ اصلاح طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم شخصی نگیرد   (۲ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)