کد خبر: ۲۹۵۰۱
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
ارسال به دوستان
ذخیره
امیری خامکانی:
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس کاهش تصدی‌گری دولت در پخش و خدمات‌دهی فرآوردهای نفتی و گازی را علت پیگیری "طرح برندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت" توسط وزارت نفت عنوان کرد.
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس کاهش تصدی‌گری دولت در پخش و خدمات‌دهی فرآوردهای نفتی و گازی را علت پیگیری "طرح برندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت" توسط وزارت نفت عنوان کرد.

حسین امیری خامکانی درخصوص معایب و مزایای "طرح برندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت" که ازسوی دولت دنبال می‌شود، گفت: طرح برندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت طرحی است که با هدف تجمیع چند جایگاه عرضه تحت نظر یک برند مشخص برای نخستین بار در دولت یازدهم کلید خورد اما در ادامه به دلیل ایراداتی کمیسیون انرژی طرح اصلاحیه‌ آن را برای کاربردی شدن در دست گرفت و اکنون آماده بررسی در صحن علنی است.

کاهش تصدی‌گری دولت در پخش و خدمات‌دهی فرآوردهای نفتی و گازی

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی درخصوص طرح اصلاحیه برندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت، توضیح داد: وزارت نفت می‌تواند به‌منظور کاهش تصدی‌گری دولت در پخش و خدمات‌دهی فرآوردهای نفتی و گازی، حداکثر یک سال پس از ابلاغ این قانون وظایف غیرحاکمیتی خود را دراین خصوص به شرکت‌های تعاونی و خصوصی واگذار کند، درواقع وزارتخانه نفت اولویت واگذاری خدمات یا اعطای مجوز جایگاه‌داری را به شرکت‌هایی دهد که از این جایگاه‌ها تشکیل می‌شوند.

وی با اشاره به دلایل پیگیری "طرح برندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت" ازسوی دولت را مشکلاتی همچون برخورد مستقیم و دائمی با چند هزار جایگاه‌دار سوخت عنوان کرد و افزود: مسئولان وزارت نفت می‌خواهند در ایران نیز مانند بسیاری از کشورهای دنیا صرفا با تعداد مشخصی از شرکت‎ها یا سرگروه‌های جایگاه‌های عرضه سوخت در تماس باشد.

"طرح برندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت" فقط شامل بخش توزیع می‌شود

امیری خامکانی با بیان اینکه طرحی در وزارت نفت تحت عنوان برندسازی جایگاه‌های سوخت با هدف مدیریت بهتر این جایگاه‌ها مطرح شد تا با تعداد کمتری ارتباط داشته باشد، ادامه داد: در بسیاری از کشورهای توسعه یافته شرکت‌های قدرمندی مسئولیت را از پالایش تا توزیع بر عهده دارند و حتی بنزینی با کیفیت بهتر تولید می‌کنند به‌همین دلیل وزارت نفت نیز به دنبال خروج از روش سنتی گذشته است هرچند این طرح فقط بخش توزیع را شامل می‌شود.

دولت با برون‌سپاری مسئولیت‌های غیرحاکمیتی به وظایف اصلی‌تر خود بپردازد

وی معتقد است بهتر است در این راستا شرکت‌های خصوصی و تعاونی متشکل از جایگاه‌داران موجود و غیر از آن تشکیل شده و مسئولیت پالایش، تولید و توزیع را برعهده بگیرند تا دولت با برون‌سپاری مسئولیت‌های غیرحاکمیتی به وظایف اصلی‌تر خود بپردازد.

وزارت نفت باید با بررسی بیشتر طرح راه را برای هر نوع تخلفی ببندند

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی طرح برندینگ را فرصتی برای دلالی در سیستم عرضه سوخت کشور می‌دانند، گفت: وزارت نفت و کمیسیون انرژی باید با بررسی بیشتر راه را برای هر نوع تخلفی بسته و سپس طرح مترقی خود را اجرایی کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پیش‌بینی هواشناسی: فعلا در کرمان خبری از بارندگی نیست

رئیس جمهور: شورای عالی بورس برای حفظ تعادل در بازار سرمایه تصمیم‌گیری کند

چه زمانی برای خرید گوشی مناسب است؟

۱۲۰ معتاد متجاهر از سطح شهر کرمان جمع‌آوری شدند

مشکل بحرانی در تامین انرژی استان کرمان نداریم/ عادی انگاری موجب شیوع مجدد کرونا می شود

من با صدام هم ملاقات و مذاکره کردم؛ خیال می‌کنید خوشم می‌آمد؟ نه، کار من است و ناگزیرم / یک روز جلوی کری نماز خواندم؛ گفتم می‌دانید برای چرا اینجا این کار را کردم؟ برای اینکه به خودم یادآوری کنم که قدرقدرت خداست، تو نیستی / رهبری فرمودند برای بازگشت آمریکا به برجام عجله‌ای نداریم؛ در نظر ایشان نه هنوز برجام بوی گند می‌دهد و نه دفن شده

همایش بزرگداشت ناظم الاطباء کرمانی چهارشنبه برگزار می‌شود

بی تقوایی کردند و سر پل صراط یقه همه را می گیرم!

مصرف انرژی بالا در بخش غیرخانگی یکی از شاخصه‌های استان کرمان است/اجرای سند سازگاری با کم‌آبی در استان بسیار مهم است

طرح‌های توسعه‌ای استان کرمان نیازمند افزایش تولید برق است/41 درصد برق استان مصرف صنعتی دارد

پربازدید ها

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو

شبکه آب سد جیرفت سال‌ها به حال خود رها شده است/اهدافی که برای ساخت سد جیرفت تعریف شده، بعد از ۳۰سال از ساخت سد برآورده نشده است/احداث کانال‌های درجه سه و چهار به‌عهده وزارت کشاورزی است

خبرگزاری دولت: دلار ممکن است تا 15 هزار تومان سقوط کند

چه زمانی برای خرید گوشی مناسب است؟

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)