کد خبر: ۲۹۵۰۹
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان:
استاندار کرمان بیان داشت: ضعف کارشناسی و تاخیر در تصمیم‌گیری باعث شده که در بخش توسعه به نتیجه مطلوب دیرتر برسیم.

استاندار کرمان بیان داشت: ضعف کارشناسی و تاخیر در تصمیم‌گیری باعث شده که در بخش توسعه به نتیجه مطلوب دیرتر برسیم.

به گزارش گفتارنو,  محمدجوادفدایی صبح امروز در مراسم هم‌اندیشی آینده انرژی، اقتصاد انرژی و نقش انرژی در توسعه پایدار خاطرنشان ساخت: در اقتصاد انرژی باید به مولفه‌هایی توجه کرد.

وی افزود: از جمله مولفه‌هایی که پیش رو داریم طراز انرژی، عرضه انرژی، تقاضای انرژی، بحث مهم بازار انرژی، کارایی انرژی، چالش‌های زیست محیطی، رابطه انرژی و رشد اقتصادی می‌باشند.

استاندار کرمان به کارایی انرژی اشاره کرد و گفت: از لحاظ آمار شدت انرژی ایران رتبه دوم در جهان را به خود اختصاص داده اینکه شرایط نامناسبی است.

وی در ارتباط با موضوع چالش‌های زیست محیطی عنوان داشت: علی‌رغم این که شرایط مناسبی در ارتباط با محیط زیست و آلودگی آن در کشور نداریم اما در استان کرمان کارهای خوبی انجام شده، بزرگترین نیروگاه خورشیدی در استان ما وجود دارد و ما پیگیر پیشرفت در این زمینه هستیم همچنین مسئله آلودگی زیست تنها به سوخت‌های فسیلی ختم نمی‌شود زیرا ما آلودگی ناشی از گازهای گلخانه‌ای را هم پیش رو داریم.

فدایی با بیان این که رابطه انرژی و رشد اقتصادی مسئله دو سویه است، گفت: رشد اقتصادی از یک طرف باعث گران شدن حامل‌های انرژی می‌شود و عکس این قضیه هم صادق است.
وی افزود: بحث رشد اقتصادی و توسعه هم از مولفه‌هایی است که باید به آن توجه کرد زیرا معمولا نقش توسعه یافتگی منطبق بر منابع نیست و لزوما هر کشوری که دارای منابع است توسعه یافته‌تر نیست، درآمد کشور متکی بر استفاده از منابع و در نتیجه پاسخگویی به مردم است تاثیری که منابع و توسعه بر هم می‌گذارند سیاست‌گذاری در بخش انرژی است.

استاندار کرمان تصریح کرد: علی‌رغم همه این بحث‌ها من معتقدم که انرژی گلوگاه‌های توسعه نیست و اگر ما مشکلات اساسی را حل کنیم در بخش انرژی هم به توسعه می‌رسیم.

وی به ضعف کارشناسی اشاره کرد و بیان داشت: ضعف کارشناسی و تاخیر در تصمیم‌گیری باعث شده که در بخش توسعه به نتیجه مطلوب دیرتر برسیم.

فدایی گفت: استان ما جزو استان‌های خشک است و ما با برداشت‌های بیش از حد مجاز منابع زیرزمینی مواجه هستیم.

استاندار کرمان یادآور شد: برای جلوگیری از برداشت‌های غیراز منابع زیرزمینی در سال ۶۲ وزارت نیرو تصویب کرد تا حلقه‌های چاه به کنتورهای حجمی متصل شوند اما تا به امسال از تعداد ۳۴ هزار حلقه چاه تنها ۴هزار حلقه به این سیستم مجهز شد‌ه‌اند.

وی افزود: در این راستا پیشنهاد دادیم تا با استفاده از منابع دولتی خودمان این کنتورها را بر روی چاه‌ها نصب کنیم که با مخالفت‌هایی روبرو شدیم که خود مثالی برای توسعه نیافتن است.

فدایی خاطرنشان ساخت: بسیاری از مشکلات ما در رابطه با مصرف انرژی و توسعه آن به مسئله تصمیم‌گیری و کارشناسی برمی‌گردد و بخشی از آن با منابع مالی متصل است.

استاندار کرمان گفت: افتتاح اندیشکده انرژی استان موجب تقویت بنیه کارشناسی و تهیه طرح های موثر و مفید در حوزه انرژی است که باید به آن توجه شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روحانی: دولت دوازدهم مسیر را برای دولت بعدی هموار می‌کند

نتیجه سیاست‌ورزی دوستانی که به ظاهر از کارگزاران دموکرات‌تر هستند این است که دولت را از آقای هاشمی تحویل گرفتند به تحویل احمدی‌نژاد دادند

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند

استاندار: نباید به بهانه تبلیغات انتخاباتی، خدمات دولت را زیر سئوال ببریم/ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات تاکید کرد: پرهیز از طرح مسائل سیاسی و جناحی در برنامه‌های دهه فجر

بی توجهی راننده مینی بوس در بردسیر موجب مرگ ۲عابر پیاده شد

از تقسیم کار اصولگرایان برای ادامه حضور رئیسی در قوه، رفتن جلیلی به مجلس در انتخابات میان دوره‌ای و حضور قالیباف در ریاست جمهوری تا افزایش شانس تائید صلاحیت احمدی‌نژاد

کانال فاضلاب باعث مرگ پسربچه ۱۳ ساله شد/ فرماندار: تعارف ندارم؛ دستگاه‌های متولی پاسخگو باشند

روحانی: ترامپ مُرد و برجام زنده ماند/ ساکنین جدید کاخ سفید لکه‌های سیاه چهار سال قبل را پاک کنند / مدام می گویند برجام چه کرده؛ بعد از برجام 17 فاز پارس جنوبی به نتیجه رسید/ سال 92 واردکننده بنزین بودیم اما الان صادر می کنیم/ این همه دولت را به خاطر انتخابات آینده اذیت نکنید

بهروز غریب پور: قرار بود استانداری کرمان از ما حمایت کند که گرفتار مسائل بوروکراتیک شدیم

طرح مطالب همسو با رسانه‌های معاند مخالف وطن دوستی و اعتقادات دینی است

پربازدید ها

شبکه آب سد جیرفت سال‌ها به حال خود رها شده است/اهدافی که برای ساخت سد جیرفت تعریف شده، بعد از ۳۰سال از ساخت سد برآورده نشده است/احداث کانال‌های درجه سه و چهار به‌عهده وزارت کشاورزی است

چه زمانی برای خرید گوشی مناسب است؟

خبرگزاری دولت: دلار ممکن است تا 15 هزار تومان سقوط کند

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۳ نظر)