کد خبر: ۲۹۵۰۹
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان:
استاندار کرمان بیان داشت: ضعف کارشناسی و تاخیر در تصمیم‌گیری باعث شده که در بخش توسعه به نتیجه مطلوب دیرتر برسیم.

استاندار کرمان بیان داشت: ضعف کارشناسی و تاخیر در تصمیم‌گیری باعث شده که در بخش توسعه به نتیجه مطلوب دیرتر برسیم.

به گزارش گفتارنو,  محمدجوادفدایی صبح امروز در مراسم هم‌اندیشی آینده انرژی، اقتصاد انرژی و نقش انرژی در توسعه پایدار خاطرنشان ساخت: در اقتصاد انرژی باید به مولفه‌هایی توجه کرد.

وی افزود: از جمله مولفه‌هایی که پیش رو داریم طراز انرژی، عرضه انرژی، تقاضای انرژی، بحث مهم بازار انرژی، کارایی انرژی، چالش‌های زیست محیطی، رابطه انرژی و رشد اقتصادی می‌باشند.

استاندار کرمان به کارایی انرژی اشاره کرد و گفت: از لحاظ آمار شدت انرژی ایران رتبه دوم در جهان را به خود اختصاص داده اینکه شرایط نامناسبی است.

وی در ارتباط با موضوع چالش‌های زیست محیطی عنوان داشت: علی‌رغم این که شرایط مناسبی در ارتباط با محیط زیست و آلودگی آن در کشور نداریم اما در استان کرمان کارهای خوبی انجام شده، بزرگترین نیروگاه خورشیدی در استان ما وجود دارد و ما پیگیر پیشرفت در این زمینه هستیم همچنین مسئله آلودگی زیست تنها به سوخت‌های فسیلی ختم نمی‌شود زیرا ما آلودگی ناشی از گازهای گلخانه‌ای را هم پیش رو داریم.

فدایی با بیان این که رابطه انرژی و رشد اقتصادی مسئله دو سویه است، گفت: رشد اقتصادی از یک طرف باعث گران شدن حامل‌های انرژی می‌شود و عکس این قضیه هم صادق است.
وی افزود: بحث رشد اقتصادی و توسعه هم از مولفه‌هایی است که باید به آن توجه کرد زیرا معمولا نقش توسعه یافتگی منطبق بر منابع نیست و لزوما هر کشوری که دارای منابع است توسعه یافته‌تر نیست، درآمد کشور متکی بر استفاده از منابع و در نتیجه پاسخگویی به مردم است تاثیری که منابع و توسعه بر هم می‌گذارند سیاست‌گذاری در بخش انرژی است.

استاندار کرمان تصریح کرد: علی‌رغم همه این بحث‌ها من معتقدم که انرژی گلوگاه‌های توسعه نیست و اگر ما مشکلات اساسی را حل کنیم در بخش انرژی هم به توسعه می‌رسیم.

وی به ضعف کارشناسی اشاره کرد و بیان داشت: ضعف کارشناسی و تاخیر در تصمیم‌گیری باعث شده که در بخش توسعه به نتیجه مطلوب دیرتر برسیم.

فدایی گفت: استان ما جزو استان‌های خشک است و ما با برداشت‌های بیش از حد مجاز منابع زیرزمینی مواجه هستیم.

استاندار کرمان یادآور شد: برای جلوگیری از برداشت‌های غیراز منابع زیرزمینی در سال ۶۲ وزارت نیرو تصویب کرد تا حلقه‌های چاه به کنتورهای حجمی متصل شوند اما تا به امسال از تعداد ۳۴ هزار حلقه چاه تنها ۴هزار حلقه به این سیستم مجهز شد‌ه‌اند.

وی افزود: در این راستا پیشنهاد دادیم تا با استفاده از منابع دولتی خودمان این کنتورها را بر روی چاه‌ها نصب کنیم که با مخالفت‌هایی روبرو شدیم که خود مثالی برای توسعه نیافتن است.

فدایی خاطرنشان ساخت: بسیاری از مشکلات ما در رابطه با مصرف انرژی و توسعه آن به مسئله تصمیم‌گیری و کارشناسی برمی‌گردد و بخشی از آن با منابع مالی متصل است.

استاندار کرمان گفت: افتتاح اندیشکده انرژی استان موجب تقویت بنیه کارشناسی و تهیه طرح های موثر و مفید در حوزه انرژی است که باید به آن توجه شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

هشدار نسبت به شیوع ویروس کرونای هندی در جنوب کرمان/ 2 استان همجوار جنوب کرمان به شدت درگیر ویروس کرونا هستند

دستور روحانی برای آمادگی جهت ورود منابع ارزی بلوکه شده به کشور

جواد امام: رئیسی باید به وعده‌های خود عمل کند/ راه برجام و FATF ادامه پیدا خواهد کرد

طرح ویژه ترخیص خودروهای رسوبی در کرمان آغاز شد

ربیعی: به یک متن روشن و فاقد ابهام در مذاکرات وین رسیده‌ایم / آنچه باقی مانده، بیش از آنکه به مذاکره نیاز داشته باشد، نیازمند تصمیم سیاسی آمریکاست / درصورت نرسیدن به توافق نهایی تا مهلت قانونی دولت دوازدهم، مسئولیت و تصمیم درباره جزییات مذاکرات بر عهده دولت سیزدهم است

اصلاح طلبان باید پوست اندازی کنند/ نباید مشکل را از مردم بدانیم مشکل از خودمان است/ اصلاح طلبان باید درس بگیرند

کنش‌ها را مناسبات شراکتی، وراثتی و رفاقتی در جریان اصلاحات تعریف می‌کند/ اندیشه اصلاح طلبان نمرده است/ آفت‌ها روشن است/ برخی حاکمان بی حکم بر جریان اصلاح طلب، خیمه زدند

وام اجاره به مستاجران ۶ ماه دوم سال هم تعلق می‌گیرد

پرداخت هزینه خرید ۱۶ میلیون دوز واکسن کوواکس

آمریکا: انتخابات ایران تاثیری بر مذاکرات وین ندارد

پربازدید ها

قیمت مسکن هیچگاه کاهش نمی‌یابد/ مردم منتظر خانه ارزان نباشند

۲ عامل تاثیرگذار بر کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد، امروز ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

یخ اقتصاد آب می‌شود

بهبود معاملات بازار بورس با مشخص‌شدن سیاست‌های دولت جدید

وام اجاره به مستاجران ۶ ماه دوم سال هم تعلق می‌گیرد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)

مرعشی: روحانی اگر نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برود/ مردم حوصله چه‌کنم چه‌کنم‌های رئیس‌جمهور را ندارند/ ایران فدایی می‌خواهد نه سیاستمدار متکبر و تمامیت خواه/ هرکس نمی‌تواند با رهبری هماهنگ باشد کاندیدای انتخابات نشود/ اصولگرایان میانه‌رو مانند اصلاح‌طلبان حذف شدند/ آتش انقلابی‌ها خیلی تند است/ هیچ اصلاح طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم شخصی نگیرد   (۲ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)