کد خبر: ۲۹۵۱۰
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل محیط زیست استان کرمان
مدیر کل محیط زیست استان کرمان گفت: امروزه در دنیا محیط زیست وضعیت رنجور و شکننده‌ای دارد که این مسائل یک شبه به وجود نیامده‌ که لازم است که در این خصوص قدم‌های جدی برداریم.
گفتارنو/ گروه اقتصاد: 

مدیر کل محیط زیست استان کرمان گفت: امروزه در دنیا محیط زیست وضعیت رنجور و شکننده‌ای دارد که این مسائل یک شبه به وجود نیامده‌ که لازم است که در این خصوص قدم‌های جدی برداریم.

به گزارش گفتار نو، رضا جزینی‌زاده، صبح امروز در مراسم هم‌اندیشی آینده انرژی، اقتصاد انرژی و نقش انرژی در توسعه پایدار اظهار داشت: امروزه در دنیا محیط زیست وضعیت رنجور و شکننده‌ای دارد که این مسائل یک شبه به وجود نیامده‌ که لازم است که در این خصوص قدم‌های جدی برداریم.

وی افزود: مولفه‌هایی در زمینه محیط زیست وجود دارد که رابطه بین افراد و اجتماع را تبیین می‌کند که در آن هر کس جایگاه خود را بداند که هم بهره‌وری داشته باشیم و هم توسعه و اشتغال را به همراه داشته باشد.

مدیر کل محیط زیست استان کرمان گفت: در این خصوص قوانین بازدارنده‌ای وجود دارد که به نوعی مخل محیط زیست هستند که باید حذف شوند و در مقابل قوانینی تصویب شود که تشویقی باشد.

جزینی‌زاده تصریح کرد: باید مدیریت صحیح انرژی داشته باشیم که یکی از کارهایی است که می‌تواند یک اتحاد بین مردم و دولت ایجاد کند و حلقه مفقوده بین این دو را پیدا کنیم.

وی گفت: ایران در جهان در چهار مورد مقام اول را به خود اختصاص داده است، مقام اول در فرسایش خاک، آب، زن گیاهی و جانوری و هدر دادن آب که طی صد سال گذشته برای آن کارهای بسیاری انجام گرفته است.

گزینی عنوان داشت: امروزه در جهان امنیت در قبال جنگ آب وجود دارد و در آینده ما جنگ آب را پیش رو داریم همچنین افسردگی ناشی از بیکاری باعث شده تا امنیت انسان‌ها به مخاطره بیفتد که باید در این خصوص تصمیم‌گیری صحیح داشته باشیم.

وی افزود: باید منابع خودمان را با استراتژی کارشناسی و علمی اداره کنیم و راهی جز این نیست تا استفاده صحیح از انرژی داشته باشیم که خود سبب توسعه پایدار خواهد شد.

مدیر کل محیط زیست استان کرمان تصریح کرد: توسعه پایدار شامل هر فعالیت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و امنیتی می‌شود که باید توجیه اقتصادی داشته باشند زیرا اگر امروز تولیدی داریم در کنارش هر فعالیتی که انجام می‌دهیم حتما مبتنی بر محیط زیست باشد و باید توجه داشته باشیم نسل‌های بعدی هم حق زندگی کردن دارند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مدیرعامل خانه مطبوعات: مسئولان خبرنگاران را در کنار خود و نه در مقابل خود بدانند

موسوی لاری: اصولگرایان یک روز دکمه‌های احمدی‌نژاد را بوسیدند یک روز هم به او منحرف گفتند/ اگر مردم احساس کنند که رای شان محترم است در انتخابات شرکت می‌کنند

در سند منتشر شده رئیس شورای شهر سیرجان نامی از شهرداری کرمان نیست/ شهرداری کرمان: به دستگاه قضائی شکایت می‌کنیم

واحدهای بوم‌گردی استان به سمت فروپاشی می‌روند/۹۰ درصد واحدهای بوم‌گردی با شیوع کرونا غیرفعال شدند

آیا موسوی خوئینی‌ها می‌تواند رهبری اصلاحات را برعهده بگیرد؟

دوره راه بنداز، جا بنداز تمام شده/بزک کردن رفتارهای خلاف شرع با پوشش محیط زیست و هوای پاک از چشم دستگاه قضایی مخفی نمی‌ماند

پيشنهاد كناره‌گيري رييس‌جمهوري

خیلی وقت‌ها اجرای مصوبات را نمی‌بینیم/ابطال کارت‌های بازرگانی میخ آخر به تابوت صادرات است/ صادرات پسته 30 درصد کم می شود

برخی مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان با گذشت یک سال هنوز به نتیجه نرسیده است/ وقت مان در جلسات هدر می رود

ادعای الجریده کویت درباره آغاز مذاکرات ایران و عراق

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)