کد خبر: ۲۹۵۱۰
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل محیط زیست استان کرمان
مدیر کل محیط زیست استان کرمان گفت: امروزه در دنیا محیط زیست وضعیت رنجور و شکننده‌ای دارد که این مسائل یک شبه به وجود نیامده‌ که لازم است که در این خصوص قدم‌های جدی برداریم.
گفتارنو/ گروه اقتصاد: 

مدیر کل محیط زیست استان کرمان گفت: امروزه در دنیا محیط زیست وضعیت رنجور و شکننده‌ای دارد که این مسائل یک شبه به وجود نیامده‌ که لازم است که در این خصوص قدم‌های جدی برداریم.

به گزارش گفتار نو، رضا جزینی‌زاده، صبح امروز در مراسم هم‌اندیشی آینده انرژی، اقتصاد انرژی و نقش انرژی در توسعه پایدار اظهار داشت: امروزه در دنیا محیط زیست وضعیت رنجور و شکننده‌ای دارد که این مسائل یک شبه به وجود نیامده‌ که لازم است که در این خصوص قدم‌های جدی برداریم.

وی افزود: مولفه‌هایی در زمینه محیط زیست وجود دارد که رابطه بین افراد و اجتماع را تبیین می‌کند که در آن هر کس جایگاه خود را بداند که هم بهره‌وری داشته باشیم و هم توسعه و اشتغال را به همراه داشته باشد.

مدیر کل محیط زیست استان کرمان گفت: در این خصوص قوانین بازدارنده‌ای وجود دارد که به نوعی مخل محیط زیست هستند که باید حذف شوند و در مقابل قوانینی تصویب شود که تشویقی باشد.

جزینی‌زاده تصریح کرد: باید مدیریت صحیح انرژی داشته باشیم که یکی از کارهایی است که می‌تواند یک اتحاد بین مردم و دولت ایجاد کند و حلقه مفقوده بین این دو را پیدا کنیم.

وی گفت: ایران در جهان در چهار مورد مقام اول را به خود اختصاص داده است، مقام اول در فرسایش خاک، آب، زن گیاهی و جانوری و هدر دادن آب که طی صد سال گذشته برای آن کارهای بسیاری انجام گرفته است.

گزینی عنوان داشت: امروزه در جهان امنیت در قبال جنگ آب وجود دارد و در آینده ما جنگ آب را پیش رو داریم همچنین افسردگی ناشی از بیکاری باعث شده تا امنیت انسان‌ها به مخاطره بیفتد که باید در این خصوص تصمیم‌گیری صحیح داشته باشیم.

وی افزود: باید منابع خودمان را با استراتژی کارشناسی و علمی اداره کنیم و راهی جز این نیست تا استفاده صحیح از انرژی داشته باشیم که خود سبب توسعه پایدار خواهد شد.

مدیر کل محیط زیست استان کرمان تصریح کرد: توسعه پایدار شامل هر فعالیت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و امنیتی می‌شود که باید توجیه اقتصادی داشته باشند زیرا اگر امروز تولیدی داریم در کنارش هر فعالیتی که انجام می‌دهیم حتما مبتنی بر محیط زیست باشد و باید توجه داشته باشیم نسل‌های بعدی هم حق زندگی کردن دارند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

یک روز پس از ورود به لیست سیاه: یورو در استانه کانال ۱۶ هزار تومان/ دلار ۱۴ هزار و ۴۳۰ تومان

ثبت‌نام اعتکاف در کرمان از پنجم اسفند ماه آغاز می‌شود

حضور همایون شجریان در جمع دوستداران استاد در مقابل بیمارستان جم+ویدئو

حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد تنها کرسی اصلاح طلبان استان کرمان در مجلس یازدهم

دقایق آخر رای ندهید تا نتایج را زودتر اعلام کنیم

  آخرین آمار مشارکت مردم شهرستان کرمان از زبان فرماندار کرمان

انگشت زدن هنگام رای دادن اختیاری شد

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش ابری های مقیم کرمان( ارزوئیه ای ها، بافتی ها، رابری ها)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش حامیان دکتر زهره سالاری در راین

از انتقادات صریح مجید انصاری به رسانه ملی تا امیدواری به تشکیل فراكسيون اقليت قدرتمند اصلاح طلب در مجلس

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از نشست خبری استاندار کرمان   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)