کد خبر: ۲۹۵۲۰
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون استاندار کرمان:
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمان گفت: توجه به مزیت‌های استان کرمان در بخش صادرات معرفی و توسعه کالاهای صادراتی باید از جمله برنامه‌های پیشرو باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمان گفت: توجه به مزیت‌های استان کرمان در بخش صادرات معرفی و توسعه کالاهای صادراتی باید از جمله برنامه‌های پیشرو باشد.

حمید ملانوری صبح یکشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان کرمان بیان داشت: در حوزه اقتصاد بحث صادرات و واردات یکی از موضوعات مهم است که نشاط اقتصادی را به دنبال دارد. ما به همان اندازه که به صادرات نیاز داریم به واردات نیز احتیاج داریم و باید تلاش کنیم که بین این دو توازن برقرار کنیم.

وی افزود: ما نمی‌توانیم درهایمان را بسته نگه داریم و باید تلاش کنیم آنچه که در کشور می‌شود تولید کرد در کشور تولید کنیم و وارد نکنیم؛ از طرفی علی رغم همه‌ تهدیدها و تحریم ها در حوزه دیپلماسی هنوز ما فرصت نفوذ در حوزه بین‌المللی داریم و در دنیا حرف برای گفتن داریم حتی در دل آمریکا ما هنوز بازارهایی از نوع فرش داریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمان گفت: دانش و آگاهی با فهم کنونی در حوزه بین‌المللی و در حوزه صادرات نکته بسیار مهمی است؛ مدیران دستگاه‌های اجرایی در دولت و اشخاص در بخش خصوصی باید تمام توان و فکر خودشان را بر روی هم افزایی و هم فکری بگذارند و اگر جدایی از این عمل کنند به نتیجه نخواهد رسید.

ملانوری بیان داشت: هر امکانی که بتواند به ما کمک کند تا در حوزه نشاط اقتصادی بتوانیم کاری انجام دهیم بسیار مهم است.

وی بیان داشت: ظرفیت هایی که وجود دارد در کشور و استان که باید آنها را به فال نیک بگیریم.

ملانوری یادآور شد: کرمان تنها استانی است که کارگروه فرش دارد صنایع دستی استان کرمان منحصر به فرد است و مزیت های نسبی زیادی در استان وجود دارد از جمله فرش پسته خرما و مس که دومین معدن روباز جهان در کرمان است همچنین در حوزه گردشگری و مواد معدنی ثبت های جهانی دارایم که میراث فرهنگی که باید به کمک ما بیاید.

وی ادامه داد: در حال حاضر پته کرمان به عنوان یکی از صنایع دستی کرمان و غریب ترین کالاهای کرمان است در نمایشگاه که در تهران برگزار شد که کرمانی‌ها کمتر حضور داشتند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمان یادآور شد: توجه به مزیت‌های استان کرمان در بخش صادرات معرفی و توسعه کالاهای صادراتی باید از جمله برنامه‌های پیشرو باشد.

 وی با اشاره به نمایشگاه و برپایی آن بیان داشت: اگر نمایشگاه می‌خواهد برگزار شود باید با تاکید انجام شود و تلاش کنیم نمایشگاهی که برگزار می‌کنیم در جهت معرفی کالا باشد نه فقط برای فروش برگزار شود.
منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کشف ۱۰۰ کیلو حشیش از خودروی پژو در عملیات پلیس بخش گلباف

سیلی نماینده مجلس به صورت سرباز/ نماینده مجلس قصد عبور غیرقانونی از خط ویژه را داشت

شرق: تا این لحظه هیچ نشانه‌ای از حمایت کارگزاران از نامزدهای نظامی به چشم نمی‌خورد/ مشخص نیست سعید حجاریان سخنان خود را با چه استنادی بیان کرده است

افزایش بیماران سرپایی کرونا در کشور / رشد ۴۷ درصدی ترددها نسبت به اول دی ماه/بازنگری در محدودیت‌های کرونایی؛ این هفته

کارخانه گلناز کرمان به دلیل کمبود مواد اولیه تعطیل می‌شود

8 شهرستان استان کرمان در وضعیت زرد کرونائی قرار دارند

کرونا جان ۶۹ نفر دیگر را در ایران گرفت/ در برخی استان‌ها شاهد توقف روند کاهشی کرونا و افزایش موارد بستری هستیم

پلیس کرمان در حوزه مقابله با جرایم اقتصادی ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه ای دارد

عذرخواهی سید جواد هاشمی از مردم

اگر جلوی خیز جدید کرونا گرفته نشود، سیلی محکمی می‌خوریم/ در دو هفته اخیر در استان کرمان تعداد بستری‌های ما کاهش پیدا نکرد

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست   ( نظر)

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند   ( نظر)