کد خبر: ۲۹۵۲۰
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون استاندار کرمان:
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمان گفت: توجه به مزیت‌های استان کرمان در بخش صادرات معرفی و توسعه کالاهای صادراتی باید از جمله برنامه‌های پیشرو باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمان گفت: توجه به مزیت‌های استان کرمان در بخش صادرات معرفی و توسعه کالاهای صادراتی باید از جمله برنامه‌های پیشرو باشد.

حمید ملانوری صبح یکشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان کرمان بیان داشت: در حوزه اقتصاد بحث صادرات و واردات یکی از موضوعات مهم است که نشاط اقتصادی را به دنبال دارد. ما به همان اندازه که به صادرات نیاز داریم به واردات نیز احتیاج داریم و باید تلاش کنیم که بین این دو توازن برقرار کنیم.

وی افزود: ما نمی‌توانیم درهایمان را بسته نگه داریم و باید تلاش کنیم آنچه که در کشور می‌شود تولید کرد در کشور تولید کنیم و وارد نکنیم؛ از طرفی علی رغم همه‌ تهدیدها و تحریم ها در حوزه دیپلماسی هنوز ما فرصت نفوذ در حوزه بین‌المللی داریم و در دنیا حرف برای گفتن داریم حتی در دل آمریکا ما هنوز بازارهایی از نوع فرش داریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمان گفت: دانش و آگاهی با فهم کنونی در حوزه بین‌المللی و در حوزه صادرات نکته بسیار مهمی است؛ مدیران دستگاه‌های اجرایی در دولت و اشخاص در بخش خصوصی باید تمام توان و فکر خودشان را بر روی هم افزایی و هم فکری بگذارند و اگر جدایی از این عمل کنند به نتیجه نخواهد رسید.

ملانوری بیان داشت: هر امکانی که بتواند به ما کمک کند تا در حوزه نشاط اقتصادی بتوانیم کاری انجام دهیم بسیار مهم است.

وی بیان داشت: ظرفیت هایی که وجود دارد در کشور و استان که باید آنها را به فال نیک بگیریم.

ملانوری یادآور شد: کرمان تنها استانی است که کارگروه فرش دارد صنایع دستی استان کرمان منحصر به فرد است و مزیت های نسبی زیادی در استان وجود دارد از جمله فرش پسته خرما و مس که دومین معدن روباز جهان در کرمان است همچنین در حوزه گردشگری و مواد معدنی ثبت های جهانی دارایم که میراث فرهنگی که باید به کمک ما بیاید.

وی ادامه داد: در حال حاضر پته کرمان به عنوان یکی از صنایع دستی کرمان و غریب ترین کالاهای کرمان است در نمایشگاه که در تهران برگزار شد که کرمانی‌ها کمتر حضور داشتند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمان یادآور شد: توجه به مزیت‌های استان کرمان در بخش صادرات معرفی و توسعه کالاهای صادراتی باید از جمله برنامه‌های پیشرو باشد.

 وی با اشاره به نمایشگاه و برپایی آن بیان داشت: اگر نمایشگاه می‌خواهد برگزار شود باید با تاکید انجام شود و تلاش کنیم نمایشگاهی که برگزار می‌کنیم در جهت معرفی کالا باشد نه فقط برای فروش برگزار شود.
منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نماینده جیرفت خبرداد: حضور ۳ نماینده مجلس در کابینه دولت سیزدهم

لزوم نگاه جدی‌تر مدیران ارشد کشوری به حل بحران‌های استان کرمان/ مصوبات ستاد بحران در شهرستان بافت باید با جدیت پیگیری شود

رشد ۱۳۱ در صدی سود تلفیق سال ۱۳۹۹ نسبت به سال مشابه قبل و تخصیص سود ۲۰۰ ریالی به هر سهم

واژگونی خودرو در محور بردسیر به باغین 2 کشته و 3 مصدوم بر جای گذاشت

سیل اخیر به ۲۰۰ منزل مسکونی کرمان خسارت وارد کرد

مردم خوزستان ناراحتی خود را بروز دادند هیچ گله‌ای از آنها نمی‌توان داشت/ در همه جا از جمله مراسم‌های مذهبی و غیرمذهبی نیز باید اصل را بر رعایت کامل شیوه‌نامه‌های باشد

تفاوت در عوارض بعد از تزریق واکسن کرونا در افراد مختلف

کشف ۶۰۰ کیسه ۵۰ کیلویی کود شیمیایی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در رفسنجان

بیش از ۶۰ درصد جمعیت بالای ۶۰ سال کرمان واکسن کرونا دریافت کردند

تصادف مرگبار در خیابان شهدای خانوک شهر کرمان+تصاویر

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

نماینده جیرفت خبرداد: حضور ۳ نماینده مجلس در کابینه دولت سیزدهم   ( نظر)

تصادف مرگبار در خیابان شهدای خانوک شهر کرمان+تصاویر   ( نظر)

قتل در یک جشن تولد در ریگان؛ قاتل کمتر از یک ساعت دستگیر شد   ( نظر)

استاندار کرمان: وضعیت کرونا در کرمان بسیار نگران کننده است   ( نظر)