کد خبر: ۲۹۵۳۹
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان خبر داد:
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان از پی گیری برای اصلاح مشکلات بیمه همگانی در بودجه ۹۸ از طریق نمایندگان مجلس خبر داد.
 مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان از پی گیری برای اصلاح مشکلات بیمه همگانی در بودجه ۹۸ از طریق نمایندگان مجلس خبر داد.

محمد جعفری  به تشریح خدمات صندوق های مختلف بیمه سلامت پرداخت و اظهار کرد: دفترچه بیمه به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در قالب صندوق بیمه روستایی و عشایری به صورت رایگان ارائه شده که این افراد در کنار آن از خدمات پزشک خانواده هم بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: دغدغه درمان مردم روستا و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت به این طریق کاهش داده شده است.

جعفری در خصوص صندوق بیمه همگانی شهری رایگان گفت: در استان کرمان بیش از ۲۰۰ هزار نفر از افراد ساکن در شهر و فاقد بیمه به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار دارند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه دفاتر بیمه معتبر و قابل تمدید است، افزود: در سال های آغازین این طرح ارجاع این دسته از بیماران به مراکز خصوصی آزاد بود اما در قانون بودجه سال گذشته و امسال قید شده الزاما افراد دارای دفترچه بیمه رایگان برای درمان باید به مراکز دولتی مراجعه کنند.

جعفری گفت: در صندوق بیمه ایرانیان سالانه ۲۶۵ هزار تومان از فرد گرفته و همین مقدار از سوی دولت کمک می شود و در واقع این صندوق به صورت رایانه ای اداره می شود.

وی عنوان کرد: این صندوق ویژه افراد فاقد شغلی است که نتوانسته اند در جایی اشتغال و بیمه ثابت داشته باشند که حدود ۵۰ هزار نفر در کرمان به این طریق بیمه شده اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان ادامه داد: این افراد به دلیل اینکه بخشی از حق بیمه را خودشان پرداخت می کنند برای دریافت خدمات درمانی خصوصی یا دولتی مخیر هستند به هر مطب یا داروخانه ای مراجعه کرده و بدون مشکل از دفترچه بیمه استفاده می شود.

وی در خصوص صندوق کارکنان دولت هم چنین گفت: بیش از ۲۵۰ هزار نفر در استان کرمان به این طریق تحت پوشش قرار دارند که افراد تحت پوشش صندوق کارمندی همانند صندوق ایرانیان مخیر هستند به هر مرکز درمانی خصوصی یا دولتی مراجعه کرده و خدمات درمانی مورد نیاز را به صورت سرپایی یا بستری دریافت کنند.

پوشش  ۵۰ میلیارد تومانی هزینه های درمانی در ماه

وی بیان کرد: در مجموع یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت در استان کرمان عموما هزنیه های درمانی را از مسیر تعریف شده دریافت می کنند.

جعفری گفت: در ماه بیش از ۵۰ میلیارد تومان گردش مالی است که هزینه های درمانی مردم را پوشش می دهیم.

جعفری در خصوص عدم پذیرش دفاتر بیمه خدمات همگانی شهری در مراکز خصوصی گفت: ما مسیر درمان مردم را قطع نکرده ایم و افراد می توانند از صندوق بیمه ایرانیان استفاده کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه از طریق نمایندگان مجلس در پی اصلاح بند الف تبصره ۱۷ قانون بودجه در سال ۹۸ هستیم، افزود: اکنون فصل بودجه در مجلس شورای اسلامی است؛ در سطح کلان و استانی در حال رایزنی هستیم تا این بند از قانون بودجه در سال ۹۸ اصلاح  شود و مردم بتوانند در مراکز خصوصی هم خدمات دریافت کنند.

وی یادآور شد: بیش از ۶۰ درصد جمعیت استان کرمان تحت پوشش بیمه سلامت است.
منبع: مهر
برچسب ها: بیمه سلامت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست

فعال سیاسی: به نظر می‌رسد در مجلس در حال دوخت لباسی برای ریاست‌جمهوری هستند که تنها به تن چند نفر می‌خورد

وضعیت جهانگیری با دستان بسته، محدود و منزوی در میان یک حلقه انحصارطلب در دولت، بهترین نماد جایگاه اصلاح‌طلبان در دولت است

نهایت احترام و تکریم را برای سرمایه گذار قائل هستیم/ در نقاطی چارچوب‌هایی وجود دارد که نمی‌توان از آن گذر کرد

روحانی: دولت دوازدهم مسیر را برای دولت بعدی هموار می‌کند

نتیجه سیاست‌ورزی دوستانی که به ظاهر از کارگزاران دموکرات‌تر هستند این است که دولت را از آقای هاشمی تحویل گرفتند به تحویل احمدی‌نژاد دادند

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند

استاندار: نباید به بهانه تبلیغات انتخاباتی، خدمات دولت را زیر سئوال ببریم/ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات تاکید کرد: پرهیز از طرح مسائل سیاسی و جناحی در برنامه‌های دهه فجر

بی توجهی راننده مینی بوس در بردسیر موجب مرگ ۲عابر پیاده شد

از تقسیم کار اصولگرایان برای ادامه حضور رئیسی در قوه، رفتن جلیلی به مجلس در انتخابات میان دوره‌ای و حضور قالیباف در ریاست جمهوری تا افزایش شانس تائید صلاحیت احمدی‌نژاد

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)