کد خبر: ۲۹۵۵۸
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
انارکی مطرح کرد:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه بیش از ۳۰ هزار میلیارد اوراق در سال آتی سررسید می شود، گفت: افزایش ۸ درصدی سهم درآمدهای مالیاتی و پیش بینی ۱۵۳ هزار میلیاردی آن نیز بدون ایجاد پایه های جدید مالیاتی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی امکان پذیر نیست.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه بیش از ۳۰ هزار میلیارد اوراق در سال آتی سررسید می شود، گفت: افزایش ۸ درصدی سهم درآمدهای مالیاتی و پیش بینی ۱۵۳ هزار میلیاردی آن نیز بدون ایجاد پایه های جدید مالیاتی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی امکان پذیر نیست.


احمد انارکی محمدی با اشاره به ارائه لایحه بودجه سال 98 به مجلس شورای اسلامی، گفت: لایحه بودجه سال ۹۸ برای عبور از شرایط تحریم تدوین و به مجلس ارائه شده است، اما نگرانی از عدم تحقق پیش بینی ها و کسری شدید بودجه وجود دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مهمترین نکته لایحه بودجه افزایش بیش از  50درصدی بودجه شرکت های دولتی و بانک ها است، افزود: این امر سبب شده است که نه تنها دولت براساس ماده ۲۸ قانون برنامه ششم با کاهش حجم، اندازه و ساختارها مواجه نشود بلکه روزبه روز بزرگتر شود که این امر سیاست های اصل ۴۴ را به چالش می کشد. 

نگرانی از کاهش توانایی تسهیلات دهی صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی

وی ادامه داد: کاهش سهم صندوق توسعه ملی به ۲۰ درصد در حالی است که براساس بند ب ماده ۷ باید این سهم در سال ۹۸ به ۳۴ درصد می رسید که نگرانی از کاهش توانایی تسهیلات دهی این صندوق به بخش خصوصی را بیشتر می کند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کاهش ۱۹ درصدی سهم واگذاری های مالی یعنی عرضه اوراق خزانه، مشارکت و غیره نمی تواند چندان مسرت بخش باشد، تاکید کرد: ۵۱ هزار میلیارد برای تامین بودجه از این محل پیش بینی شده است در حالی که بیش از ۳۰ هزار میلیارد اوراق در سال ۹۸ سررسید می شود و طبق روال این بدهی ها با اوراق جدید به سال دیگر منتقل خواهد شد.

افزایش ۸ درصدی سهم درآمدهای مالیاتی بدون ایجاد پایه های جدید مالیاتی امکان پذیر نیست

وی افزود: همین مقدار اوراق برای سال ۹۸ به تامین منابع مالی از بازار سرمایه فشار خواهد آورد و کار را برای تامین مالی بخش خصوصی سخت می کند. 

انارکی محمدی با بیان اینکه افزایش ۳۸ درصدی واگذاری های سرمایه ای یعنی فروش نفت، وابستگی  بودجه به نفت را افزایش داده و با کاهش صادرات نفت به کمتر از مقدار پیش بینی شده در بودجه شرایط تحقق بودجه را پیچیده خواهد کرد، ادامه داد: افزایش ۸ درصدی سهم درآمدهای مالیاتی و پیش بینی ۱۵۳ هزار میلیاردی آن نیز بدون ایجاد پایه های جدید مالیاتی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی امکان پذیر نیست.

وی با تاکید بر اینکه بودجه عمرانی به صورت معمول مظلوم ترین بخش بودجه است، تصریح کرد: بودجه عمرانی نسبت به سال قبل ثابت مانده و احتمال تحقق ۵۰ درصدی آن نیز خوشبینانه است، چرا که عدم تحقق به جبران کسر بودجه از بودجه عمرانی فرمان خواهد داد و برای پوشش کسری، بودجه عمرانی به همراه استقراض ازسیستم بانکی، انتشار اوراق و عدم پرداخت طلب صندوق های بازنشستگی به عنوان ابزار جبران عمل می کنند .

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد:واگذاری پروژه های نیمه تمام را ضرورت دارد، از سوی دیگر اخذ مالیات از دلالان ارزو سکه و سوداگران بخش مسکن باید مورد توجه باشد، البته اخذ مالیات از بخش هایی از اقتصاد که مالیات نمی پردازند نیز باید دردستورکار دولت و مجلس باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آسیب‌شناسی صادرات کشور در شرایط امروز

بخور جوش شیرین و گلاب عوارض دارد/هرگونه علائم سرماخوردگی را در فصل پاییز، کرونا فرض کنید

حضور رزم حسینی در مجلس خلاف قانون است

قیمت و ویژگی های اولین پیکاپ کرمان موتور مشخص شد

از گذشته خود پشیمان نیستم/ از جمع ۲۵ نفره ما ۱۹ نفر شهید شدند/ در صورت بروز اختلاف حاج قاسم فصل الخطاب بود/ شهید مغفوری الگویم است

هراس از ليدربودنِ رئيس دولت اصلاحات

تحریم‌ها در دراز مدت نمی‌تواند ادامه پیدا کند

معاون اول رئیس جمهور بعدی زن باشد

روحانی اصولگرا: اصلاح‌طلبان بیایند اصولگریان هم به سمت گزینه پخته بروند

فعال سیاسی اصولگرا: اصلاح طلبان شانس خوبی برای انتخابات ۱۴۰۰ دارند

پربازدید ها

تعهد سپاری ارزی سرمایه گذاران طرح کشاورزی قراردادی را پراند/ اگر دولت دخالت می کند هزینه اش را هم بپردازد

کارت‌های بازرگانی تجار تعلیق است/ تجار نگران تشدید تحریم‌ها و نتایج انتخابات آمریکا هستند/ مداخله دولت در بازار کار را خراب‌تر خواهد کرد/ نباید جملات کلی در مورد صرفه اقتصادی نداشتن یک محصول بگوییم

افزایش قیمت کودهای ازته غیر قانونی است/ پیگیری می کنم

قیمت و ویژگی های اولین پیکاپ کرمان موتور مشخص شد

آسیب‌شناسی صادرات کشور در شرایط امروز

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)