کد خبر: ۲۹۵۶۴
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
امروز چهارشنبه نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان با حضور در دفتر استاندار کرمان با وی دیدار و در خصوص مهم‌ترین مسائل استان با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.
امروز چهارشنبه نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان با حضور در دفتر استاندار کرمان با وی دیدار و در خصوص مهم‌ترین مسائل استان با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی در دیدار با استاندار کرمان افزود: به نظر می‌رسد که در استان کرمان به بخش سیاسی توجه جدی شده و گاهی اوقات آن‌قدر پرحجم بوده که بخش اجرائی را تحت تأثیر خود قرار داده است و امیدوارم در این حوزه نیز برنامه‌ریزی مناسبی در استان کرمان صورت گیرد.

خلاصه سخنان امام جمعه کرمان به شرح ذیل است:
 
** ازآنجاکه استانداری‌ها می‌توانند در تنظیم سهم توجه به حوزه اجرا و سیاست نقش داشته باشند، امیدواریم آرام‌آرام استان کرمان به سمتی برود که در حوزه‌های مختلف بتوانیم از منطق موجود در بین مردم استفاده کرده و بپذیریم که چگونه نگاه‌های مختلف در کنار هم می‌توانند به پیشرفت استان کرمان کمک کنند.

** امیدواریم که با رویه و خلق‌وخوی مدیریت اجرائی جدید استان کرمان، این استان پهناور و ارزشمند بتواند در حوزه‌های مختلف پیشرفت مناسب را داشته باشد.

** مدیریت اجرائی استان کرمان باسابقه معلمی در دانشگاه، فردی پرکار و دلسوز هستند.

**کشور در شرایط دشواری است و دشمنی‌ها نیز بسیار جدی است و جنگ اصلی نیز در حوزه اقتصادی است.

** استان کرمان ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه اقتصادی و پیشرفت دارد.

**  توجه به دانشگاه‌ها یکی از راه‌های رسیدن به توسعه اقتصادی است و در این رابطه استان کرمان ازنظر کمی و تعداد دانشگاه‌ها در حد خوبی است و باید به کیفیت کار در این دانشگاه‌ها توجه بیشتری صورت گیرد.

**کرمان یکی از شهرهای تاریخی است و باید به بافت تاریخی آن توجه ویژه‌ای صورت گیرد و امیدواریم با توجه به محدودیت‌های منابع، شاهد تحولی در این حوزه باشیم.

**خشک‌سالی و کم‌آبی از بحث‌های جدی استان کرمان به شمار می‌رود و انتظار می‌رود مدیریت اجرائی استان کرمان به این موضوع نیز حساسیت ویژه‌ای داشته باشند.

**در استان کرمان بنگاه‌های اقتصادی زیادی وجود دارند و در گام اول باید خیر و برکات این بنگاه‌ها به استان برسد و در پیشرفت استان نقش جدی داشته باشند.

**مدیریت اجرائی استان کرمان در حوزه‌های نظم و انضباط در جلسات، حضور در جلسات و مدیریت کردن تمامی مباحث مهم استان توجه جدی دارند که جای تقدیر دارد.

**به سهم خود در حوزه فرهنگ، شمارا دلسوز و با برنامه می‌دانیم و آن میزان که سهم ما است را انجام می‌دهیم زیرا این هماهنگی و پیشرفت موجب ارتقای استان، کشور و  نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

** حضور جدی همه بنگاه‌های اقتصادی در استان یکی از اقدامات بسیار خوب ایشان بوده است که لازم است نقاط ضعف احتمالی آن برطرف شده و این طرح تداوم یابد.


در این دیدار استاندار کرمان رفع مشکلات اقتصادی و فقر و توجه به حوزه فرهنگ رفع مشکلات اقتصادی و فقر را از اولویت‌های مدیریت اجرائی استان کرمان برشمرد و گفت: در این رابطه نیاز به همکاری و همفکری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان داریم.


خلاصه سخنان دکتر فدائی در پی می‌آید:

** امام‌جمعه کرمان فردی معتدل، متعادل، دارای شناخت خوب از استان و اهل تعامل هستند.

**  مشی مدیریت اجرائی استان، دخالت ندادن مسائل سیاسی در برنامه های اجرائی است انتظار می‌رود مدیران و کسانی که انتخاب می‌شوند نیز صادقانه رفتار کرده و مسائل سیاسی را جدای از مسائل اجرائی دنبال کند.

** بنگاه‌های اقتصادی نقش مهمی در توسعه اشتغال و ارتقاء اقتصادی دارند و اگر سود آن‌ها در کرمان سرمایه‌گذاری شود، تحولات بسیار خوبی رقم می‌خورد.


** نظارت ائمه جمعه را به تبعیت از جنابعالی قبول داریم و انتظار داریم در ابتدا مسائل با مدیران مطرح شود و اگر حل نشد از راه‌های دیگر پیگیری شود.

** در جلسه‌ای مقرر شد معین‌های اقتصادی استان، برنامه سه‌ساله خود را ارائه دهند و تعداد زیادی از معین‌های اقتصادی برنامه‌های خود را اعلام کرده‌اند.


** برخی از معین‌های اقتصادی آن‌گونه که انتظار می‌رود فعال نیستند و تلاش می‌کنیم یا فعال‌تر شوند و یا اینکه معین‌های دیگری جایگزین آن‌ها شوند.

** ایده معین‌های اقتصادی برای توسعه استان بسیار خوب است و آن را دنبال می‌کنیم تا از این ظرفیت در استان کرمان به‌خوبی استفاده شود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کشف ۱۰۰ کیلو حشیش از خودروی پژو در عملیات پلیس بخش گلباف

سیلی نماینده مجلس به صورت سرباز/ نماینده مجلس قصد عبور غیرقانونی از خط ویژه را داشت

شرق: تا این لحظه هیچ نشانه‌ای از حمایت کارگزاران از نامزدهای نظامی به چشم نمی‌خورد/ مشخص نیست سعید حجاریان سخنان خود را با چه استنادی بیان کرده است

افزایش بیماران سرپایی کرونا در کشور / رشد ۴۷ درصدی ترددها نسبت به اول دی ماه/بازنگری در محدودیت‌های کرونایی؛ این هفته

کارخانه گلناز کرمان به دلیل کمبود مواد اولیه تعطیل می‌شود

8 شهرستان استان کرمان در وضعیت زرد کرونائی قرار دارند

کرونا جان ۶۹ نفر دیگر را در ایران گرفت/ در برخی استان‌ها شاهد توقف روند کاهشی کرونا و افزایش موارد بستری هستیم

پلیس کرمان در حوزه مقابله با جرایم اقتصادی ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه ای دارد

عذرخواهی سید جواد هاشمی از مردم

اگر جلوی خیز جدید کرونا گرفته نشود، سیلی محکمی می‌خوریم/ در دو هفته اخیر در استان کرمان تعداد بستری‌های ما کاهش پیدا نکرد

پربازدید ها

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند

ظریف: خيلی راحت بود در اين دوران حرف‌هايی بزنم كه بپسندند تا از اين فشارهای عظيمی كه در داخل بر روي من بود، كاسته شود/ من اقدامی نكردم كه باری بر معيشت مردم اضافه كنم/ رهبری گفتند تو وظيفه داری نظرت را به صراحت به من بگويی حتی اگر 180 درجه مقابل نظر من است/نماينده مجموعه حاكميت هستم لذا بايد از چيزهايي دفاع كنم كه خودم منتقد برخي از آنها هستم/ يك روز معلوم می‌شود كه من همه واقعيات را گفتم/ 150كشور در دنيا به آمریکا گفتند كه ما با سياست تو در برجام مخالف هستيم/ چه كسی مردم را مجبور كرده در خانه برای حاج قاسم گريه كنند؟ / اين مردم بودند كه سياست فشار حداكثری را به شكست كشاندند

آغاز واکسیناسیون از ماه جاری/واکسن خارجی تا وقتی واکسن داخلی برسد یک ضرورت است

صوفی: خاتمی تا جایی که این نهاد به ثبت برسد، وظیفه هدایت آن را بر عهده خواهد داشت

نتیجه سیاست‌ورزی دوستانی که به ظاهر از کارگزاران دموکرات‌تر هستند این است که دولت را از آقای هاشمی تحویل گرفتند به تحویل احمدی‌نژاد دادند

وضعیت جهانگیری با دستان بسته، محدود و منزوی در میان یک حلقه انحصارطلب در دولت، بهترین نماد جایگاه اصلاح‌طلبان در دولت است

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست

نهایت احترام و تکریم را برای سرمایه گذار قائل هستیم/ در نقاطی چارچوب‌هایی وجود دارد که نمی‌توان از آن گذر کرد

روحانی: دولت دوازدهم مسیر را برای دولت بعدی هموار می‌کند

فعال اصولگرا: سید حسن خمینی پایگاه رأی بالایی ندارد

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست   ( نظر)

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند   ( نظر)