کد خبر: ۲۹۷۲۶
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق کرمان:
رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اشتراکات بین 2 کشور گفت: آمادگی داریم محصولات تولیدی استان ازجمله پسته، خرما و صیفی جات را به بازار افغانستان صادر کنیم.
 رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اشتراکات بین 2 کشور گفت: آمادگی داریم محصولات تولیدی استان ازجمله پسته، خرما و صیفی جات را به بازار افغانستان صادر کنیم.

محمد میرزاییان شامگاه سه شنبه در نشست کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان با موضوع بررسی راهکارهای توسعه تجارت کرمان و افغانستان با حضور هیات تجاری از این کشور افزود: در این زمینه برای تمامی کالاهای تولیدی و صادراتی استان کرمان برنامه داریم.

وی اظهار داشت: وجود برخی از محصولات تولیدی استان کرمان و برخی از معادن و کشاورزی افغانستان زمینه همکاری متقابل تجاری بین 2 کشور را فراهم کرده است.

رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: حضور دانشجویان افغان در دانشگاه های کرمان و نزدیکی مرزهای 2 کشور فرصتی مغتنم برای تقویت روابط تجاری با این کشور است و امیدواریم در راستای مبادلات تجاری مشکلات حمل و نقل و گمرک رفع و مدل مناسبی برای بازرگانی با افغانستان برقرار شود.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان وظیفه توسعه بازار محصولات تولیدی استان و فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری را دارد لذا با رویکرد صادرات محور در بازار هدف کشور افغانستان روابط تجاری خود را تقویت می کنیم.

میرزاییان تصریح کرد: تجاری که فعالیت تجاری با کشور افغانستان دارند را شناسایی کردیم که با تعامل با افغانستان بتوانیم کالاهای تولیدی را رد و بدل کنیم و زمینه سودآوری 2 کشور فراهم شود.
وی افزود: در این زمینه باید ظرفیت های صادراتی استان کرمان را به فعالان اقتصادی افغانستان معرفی و مدل گفتمان با این کشور را بشناسیم.

این فعال اقتصادی استان کرمان گفت: تجار افغانی بسیاری در استان کرمان در بخش پسته و خرما فعالیت می کنند و اطمینان لازم برای تجارت ایران و افغانستان و عرضه محصولات وجود دارد.
وی بیان کرد: باید ذخایر مس و سنگ آهن افغانستان را شناسایی کنیم که در این زمینه نیز همکاری داشته باشیم.

این نشست شامگاه سه شنبه با حضور فعالان بازرگانی استان کرمان و افغانستان در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی این استان برگزار شد.

هیات تجاری افغانستان امروز وارد کرمان شد و تا روز جمعه از ظرفیت های این استان برای تقویت مبادلات بازرگانی بازدید می کنند.
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پیش‌بینی هواشناسی: فعلا در کرمان خبری از بارندگی نیست

رئیس جمهور: شورای عالی بورس برای حفظ تعادل در بازار سرمایه تصمیم‌گیری کند

چه زمانی برای خرید گوشی مناسب است؟

۱۲۰ معتاد متجاهر از سطح شهر کرمان جمع‌آوری شدند

مشکل بحرانی در تامین انرژی استان کرمان نداریم/ عادی انگاری موجب شیوع مجدد کرونا می شود

من با صدام هم ملاقات و مذاکره کردم؛ خیال می‌کنید خوشم می‌آمد؟ نه، کار من است و ناگزیرم / یک روز جلوی کری نماز خواندم؛ گفتم می‌دانید برای چرا اینجا این کار را کردم؟ برای اینکه به خودم یادآوری کنم که قدرقدرت خداست، تو نیستی / رهبری فرمودند برای بازگشت آمریکا به برجام عجله‌ای نداریم؛ در نظر ایشان نه هنوز برجام بوی گند می‌دهد و نه دفن شده

همایش بزرگداشت ناظم الاطباء کرمانی چهارشنبه برگزار می‌شود

بی تقوایی کردند و سر پل صراط یقه همه را می گیرم!

مصرف انرژی بالا در بخش غیرخانگی یکی از شاخصه‌های استان کرمان است/اجرای سند سازگاری با کم‌آبی در استان بسیار مهم است

طرح‌های توسعه‌ای استان کرمان نیازمند افزایش تولید برق است/41 درصد برق استان مصرف صنعتی دارد

پربازدید ها

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو

خبرگزاری دولت: دلار ممکن است تا 15 هزار تومان سقوط کند

شبکه آب سد جیرفت سال‌ها به حال خود رها شده است/اهدافی که برای ساخت سد جیرفت تعریف شده، بعد از ۳۰سال از ساخت سد برآورده نشده است/احداث کانال‌های درجه سه و چهار به‌عهده وزارت کشاورزی است

چه زمانی برای خرید گوشی مناسب است؟

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)