کد خبر: ۲۹۷۶۵
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
ارسال به دوستان
ذخیره
بختیاری:
عضو کمیسیون کشاورزی ، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: نهاده‌ها و علوفه وارد شده توسط شرکت پشتیبانی امور دام در مراکز استان‌ها توزیع نمی‌شود، به شکل مستقیم برای عشایر استان کرمان پیگیری‌هایی انجام داده‌ام اما توزیع صورت نگرفته است.
عضو کمیسیون کشاورزی ، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: نهاده‌ها و علوفه وارد شده توسط شرکت پشتیبانی امور دام در مراکز استان‌ها توزیع نمی‌شود، به شکل مستقیم برای عشایر استان کرمان پیگیری‌هایی انجام داده‌ام اما توزیع صورت نگرفته است.

علی بختیاری در نشست کارگروه دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی
علی بختیاری عضو کمیسیون کشاورزی ، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص دلایل افزایش حجم قاچاق دام زنده در کشور، گفت: دلیل اصلی قاچاق دام افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی است.

نتوانسته‌ایم بازار داخلی گوشت قرمز را کنترل کنیم

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نتوانسته‌ایم بازار مصرف داخلی گوشت قرمز را تنظیم کنیم تا قیمت‌ها کاهش پیدا کند، ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی در زمینه صادرات به افرادی که با استفاده از ارز 4 هزار و 200تومانی اقدام به واردات گوشت می‌کنند مجوز صادرات دام زنده را داده است.

بررسی مسائل اعطای مجوز صادرات دام زنده به واردکنندگان گوشت قرمز 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دادن اجازه صادرات دام زنده به واردکنندگان گوشت تناقض در تنظیم بازار ایجاد می کند، عنوان کرد: زمانی‌که قصد تنظیم بازار گوشت با پرداخت ارز 4 هزار 200تومانی را داریم نباید مجوز صادرات دام زنده به واردکنندگان گوشت داده شود.

دامداران و عشایر علوفه و  نهاده کافی در اختیار ندارند

بختیاری با بیان اینکه تاکنون نتوانسته‌ایم به صورت قهری از صادرات غیرمجاز و قاچاق کالاها از جمله دام زنده جلوگیری کنیم، تصریح کرد: در حال حاضر جامعه عشایری و دامداران کشور به میزان کافی خوراک و علوفه برای دام در اختیار ندارند و مجبور به فروش بخشی از دام زنده خود به منظور تامین خوراک و علوفه مورد نیاز هستند.

علوفه و نهاده دامی کافی دراختیار دامداران قرار نگرفته است

عضو کمیسیون کشاورزی ، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علوفه و نهاده دامی کافی تا کنون از  طریق شرکت پشتیبانی امور دام دراختیار دامداران قرار نگرفته است، اضافه کرد: حواله‌های صادر شده توسط شرکت پشتیبانی امور دام از طریق بندر امام است و با توجه به هزینه بالای تحویل و حمل و نقل برای کشاورزان تهیه خوراک دام از شرکت پشتیبانی امور دام گران تمام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه باتوجه به هزینه بالای تحویل حواله‌های شرکت پشتیبانی امور دام، دامداران ترجیه می‌دهند با فروش بخشی از دام خود در بازار آزاد علوفه و نهاده مورد نیاز دام‌های خود را تهیه کنند، عنوان کرد: نهاده‌ها و علوفه وارد شده توسط شرکت پشتیبانی امور دام در مراکز استان‌ها توزیع نمی‌شود، به شکل مستقیم برای عشایر استان کرمان پیگیری‌هایی انجام داده‌ام اما توزیع صورت نگرفته است.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه در مناطق سردسیر با توجه به سرمای هوا و  شروع زایش دام‌ها دامداران به شدت در تامین علوفه و نهاده‌های مورد نیاز با مشکل مواجه شده‌اند، خاطرنشان کرد: اعلام شد که حجم واردات نهاده‌های دامی به میزان کافی بوده اما تا کنون به دامداران عرضه نشده است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

هیچ کس نباید بدون رای دادن از شعبه خارج شود

آخرین آمار کرونا در ایران، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ / فوت ۱۲۷ نفر و شناسایی ۱۰ هزار و ۱۰۰ بیمار جدید/بستری ۱۰۶ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های کرمان

حضور پرشور مردم کرمان در انتخابات بیانگر تداوم مکتب سردار سلیمانی است

استاندار: مشارکت مردم استان کرمان در حال افزایش است

هیچ مشکل امنیتی نداشته ایم/ آماده‌باش پلیس تا اعلام نتایج انتخابات

خطاب به کسانی که برای رای دادن، «تردید» دارند

جهانگیری: امروز مردم دست به انتخابی می‌زنند که سرنوشت خود را برای به او واگذار کنند

کدخدایی: آمار مصرف تعرفه های انتخابات در حد گمانه زنی است

همتی: به انزوای خارجی پایان خواهیم داد / مردم حق دارند با رفاه و با آرامش زندگی کنند / اگر رای نیاورم باز هم پیگیر شعارهایم خواهم بود

همه جهان امروز به انتخابات ایران نگاه می‌کنند/ کاش هیچ مشکلی از روز ثبت نام نامزدها تا امروز نداشتیم

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)

مرعشی: روحانی اگر نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برود/ مردم حوصله چه‌کنم چه‌کنم‌های رئیس‌جمهور را ندارند/ ایران فدایی می‌خواهد نه سیاستمدار متکبر و تمامیت خواه/ هرکس نمی‌تواند با رهبری هماهنگ باشد کاندیدای انتخابات نشود/ اصولگرایان میانه‌رو مانند اصلاح‌طلبان حذف شدند/ آتش انقلابی‌ها خیلی تند است/ هیچ اصلاح طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم شخصی نگیرد   (۲ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)