کد خبر: ۲۹۷۶۹
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
ارسال به دوستان
ذخیره
براساس گفته های معاون بازآفرینی و مسکن راه و شهرسازی کرمان در شورای مسکن مهر استان، اراضی مسکن مهر به اتحادیه های تعاونی مسکن واگذار شده است.
گفتارنو / گروه اقتصاد:

براساس گفته های معاون بازآفرینی و مسکن راه و شهرسازی کرمان در شورای مسکن مهر استان، اراضی مسکن مهر به اتحادیه های تعاونی مسکن واگذار شده است.اراضی که بعد از گذشت چند سال هنوز تکمیل وتحویل داده  نشده اند.

به گزارش گفتارنو،  محمد حاجی زاده در خصوص عدم اجرا و تکمیل این اراضی به شکایت های صاحبین این واحدها  اشاره می کند و می گوید: یکی از این مشکلات مربوط به سایت 57 هکتاری مسکن های مهر مطهری است.

مدیر یکی از تعاونی های مسکن در واکنش به این اظهارات می گوید: مادر قالب 2 تفاهم نامه در خصوص سایت ده هکتاری و 57 هکتاری در این پروژه ها عملیات عمرانی و اجرایی را انجام داده ایم که در خصوص سایت 57 هکتاری باید گفت که این سایت  به مدت دو سال است که بر طبق ضوابط و شرایط گفته شده آماده شده است اما شهرداری منطقه سه  حاضر به تحویل آن نمی باشد .

او در بخشی از صحبت هایش به تکمیل و تحویل سایت 10 هکتاری به شهرداری منطقه دو اشاره می کند و از عدم تحویل سایت 57 هکتاری  توسط شهرداری منطقه سه گلایه کرده می کند.

او در ادامه دلایلی چون عدم درختکاری در محدوده این سایت را بهانه ای برای عدم تحویل می داند و می گوید: کاشت درخت در این مجموعه از همان ابتدا نیز در قرارداد کاری ما نبوده است.

شهردار کرمان در واکنش به صحبت های او می گوید: اینکه شهرداری منطقه دو آن مجموعه را تحویل گرفته و منطقه سه تحویل نگرفته است بدون علت نیست. در محدوده 57 هکتاری،شمار بالایی از تله های خاکی و نخاله های ساختمانی وجود دارد که این مسئله چهره نازیبایی به منطقه داده است .

اگر چه مهران عالم زاده تحویل گرفتن سایت 57 هکتاری را منوط به تخلیه و جابه جایی این نخاله ها می داند اما اتحادیه مربوطه عنوان می کند که نخاله های مربوطه قبلا تخلیه شده و این نخاله ها مربوط به شرکت های ساختمان سازی آن منطقه است و هیچ مسئولیتی در قبال آن  ها متوجه اتحادیه ساختمانی نست. 

این اظهارات منجر شد تا معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان، ضمن تاکید بر ضرورت جابه جایی هر چه  سریعتر این نخاله ها از شهردار خواست تا حمایت های لازم را در این خصوص انجام دهد و با بودجه ی 50درصدی راه و شهرسازی و تجهیزات شهرداری این جابه جایی انجام شود. 

تصمیمی که منجر به این سوال شد که چرا از همان ابتدا، کارهای مربوط به محوطه سازی و اماده سازی در مرحله پایانی کار انجام نشده چرا که به هر حال ساخت و ساز و تکمیل فرایند ساختمان سازی در طول فرآیند ساخت  منجر به فرسوده شدن جداول،  و معابر آن منطقه می شود. موضوعی که اعضای شهرداری کرمان نیز به آن اشاره داشته و خواستند که تنها تفاهم نامه آن منعقد شود و فرایندهای تکمیلی و ترمیمی بعد از حدود یک سال انجام گیرد .نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

 نمی‌توان در تریبون عمومی بگوئیم کسی که در حال حاضر با ۲۰۰ رای بر کرسی ریاست مجلس نشسته، چه کرده است/ با ادبیات بگم نگم احمدی نژاد رئیس جمهور شدن، ظلم است /حرف‌های فتاح خردمندانه نبود/ما افراد اصولگرای مجرب زیادی داریم که رد می‌شوند

تحلیل متفاوتی از امام موسی صدر درباره امام عصر(ع)

چه چيزي دختر آبادان را به حمله واداشت؟داستان مرگ مهرداد در شهرك حجت مشهد چه بود؟

این هنر نیست در مقابل تذکرات ستادهایی که برای خدمت به مردم ایجاد شده، بایستیم/ کسی حق اهانت به مسئولان کشور را ندارد

وثایق مورد نظر صندوق چندان تفاوتی با بانک ها ندارد و سختگیرانه است

شماره سوم: ایران: افشاگری پدیده مارکسیستی بود که متأسفانه وارد ادبیات جریانات انقلابی ما شد/ جوان: برخی صحنه سیاسی درون کشور را صحنه حق و باطل می‌بینند/ کیهان: هتاکی به مقامات کشور مانند شلیک به خودی در بحبوحه نبرد است/ آرمان ملی: برجام بايدن با برجام اوباما متفاوت است/ ابتکار: با آمدن بایدن وضعیت گل و بلبل نمی‌شود ولی .../اطلاعات: خودروسازان داخلی در تحریم ضرر می‌دهند در رونق اقتصادی هم ضرر می‌دهند

بنیه صنعتی هر استانی را صنایع کوچک آن تشکیل می دهند/توجه ویژه به صنایع کوچک و متوسط ضروری است

افراد زیادی می خواهند در انتصابات مدیران دخالت کنند/اصرار بر گرفتن پست شک برانگیز است/ادامه مسئولیت مدیری که سیستم وی را قبول ندارد شاید خلاف شرع هم باشد

میانگین حقوق بازنشستگان چقدر افزایش یافت؟ | حداقل حقوق چقدر شد؟

عدالت اجتماعي به شيوه مبتذل يارانه دادن، تنزل پيدا كرد/سقوط طبقه متوسط سقوط كل جامعه است

پربازدید ها

برق چه کسانی در استان کرمان رایگان خواهد شد؟

وثایق مورد نظر صندوق چندان تفاوتی با بانک ها ندارد و سختگیرانه است

بنیه صنعتی هر استانی را صنایع کوچک آن تشکیل می دهند/توجه ویژه به صنایع کوچک و متوسط ضروری است

عدالت اجتماعي به شيوه مبتذل يارانه دادن، تنزل پيدا كرد/سقوط طبقه متوسط سقوط كل جامعه است

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)