کد خبر: ۲۹۷۶۹
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
ارسال به دوستان
ذخیره
براساس گفته های معاون بازآفرینی و مسکن راه و شهرسازی کرمان در شورای مسکن مهر استان، اراضی مسکن مهر به اتحادیه های تعاونی مسکن واگذار شده است.
گفتارنو / گروه اقتصاد:

براساس گفته های معاون بازآفرینی و مسکن راه و شهرسازی کرمان در شورای مسکن مهر استان، اراضی مسکن مهر به اتحادیه های تعاونی مسکن واگذار شده است.اراضی که بعد از گذشت چند سال هنوز تکمیل وتحویل داده  نشده اند.

به گزارش گفتارنو،  محمد حاجی زاده در خصوص عدم اجرا و تکمیل این اراضی به شکایت های صاحبین این واحدها  اشاره می کند و می گوید: یکی از این مشکلات مربوط به سایت 57 هکتاری مسکن های مهر مطهری است.

مدیر یکی از تعاونی های مسکن در واکنش به این اظهارات می گوید: مادر قالب 2 تفاهم نامه در خصوص سایت ده هکتاری و 57 هکتاری در این پروژه ها عملیات عمرانی و اجرایی را انجام داده ایم که در خصوص سایت 57 هکتاری باید گفت که این سایت  به مدت دو سال است که بر طبق ضوابط و شرایط گفته شده آماده شده است اما شهرداری منطقه سه  حاضر به تحویل آن نمی باشد .

او در بخشی از صحبت هایش به تکمیل و تحویل سایت 10 هکتاری به شهرداری منطقه دو اشاره می کند و از عدم تحویل سایت 57 هکتاری  توسط شهرداری منطقه سه گلایه کرده می کند.

او در ادامه دلایلی چون عدم درختکاری در محدوده این سایت را بهانه ای برای عدم تحویل می داند و می گوید: کاشت درخت در این مجموعه از همان ابتدا نیز در قرارداد کاری ما نبوده است.

شهردار کرمان در واکنش به صحبت های او می گوید: اینکه شهرداری منطقه دو آن مجموعه را تحویل گرفته و منطقه سه تحویل نگرفته است بدون علت نیست. در محدوده 57 هکتاری،شمار بالایی از تله های خاکی و نخاله های ساختمانی وجود دارد که این مسئله چهره نازیبایی به منطقه داده است .

اگر چه مهران عالم زاده تحویل گرفتن سایت 57 هکتاری را منوط به تخلیه و جابه جایی این نخاله ها می داند اما اتحادیه مربوطه عنوان می کند که نخاله های مربوطه قبلا تخلیه شده و این نخاله ها مربوط به شرکت های ساختمان سازی آن منطقه است و هیچ مسئولیتی در قبال آن  ها متوجه اتحادیه ساختمانی نست. 

این اظهارات منجر شد تا معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان، ضمن تاکید بر ضرورت جابه جایی هر چه  سریعتر این نخاله ها از شهردار خواست تا حمایت های لازم را در این خصوص انجام دهد و با بودجه ی 50درصدی راه و شهرسازی و تجهیزات شهرداری این جابه جایی انجام شود. 

تصمیمی که منجر به این سوال شد که چرا از همان ابتدا، کارهای مربوط به محوطه سازی و اماده سازی در مرحله پایانی کار انجام نشده چرا که به هر حال ساخت و ساز و تکمیل فرایند ساختمان سازی در طول فرآیند ساخت  منجر به فرسوده شدن جداول،  و معابر آن منطقه می شود. موضوعی که اعضای شهرداری کرمان نیز به آن اشاره داشته و خواستند که تنها تفاهم نامه آن منعقد شود و فرایندهای تکمیلی و ترمیمی بعد از حدود یک سال انجام گیرد .نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ظریف: خيلی راحت بود در اين دوران حرف‌هايی بزنم كه بپسندند تا از اين فشارهای عظيمی كه در داخل بر روي من بود، كاسته شود/ من اقدامی نكردم كه باری بر معيشت مردم اضافه كنم/ رهبری گفتند تو وظيفه داری نظرت را به صراحت به من بگويی حتی اگر 180 درجه مقابل نظر من است/نماينده مجموعه حاكميت هستم لذا بايد از چيزهايي دفاع كنم كه خودم منتقد برخي از آنها هستم/ يك روز معلوم می‌شود كه من همه واقعيات را گفتم/ 150كشور در دنيا به آمریکا گفتند كه ما با سياست تو در برجام مخالف هستيم/ چه كسی مردم را مجبور كرده در خانه برای حاج قاسم گريه كنند؟ / اين مردم بودند كه سياست فشار حداكثری را به شكست كشاندند

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست

فعال سیاسی: به نظر می‌رسد در مجلس در حال دوخت لباسی برای ریاست‌جمهوری هستند که تنها به تن چند نفر می‌خورد

وضعیت جهانگیری با دستان بسته، محدود و منزوی در میان یک حلقه انحصارطلب در دولت، بهترین نماد جایگاه اصلاح‌طلبان در دولت است

نهایت احترام و تکریم را برای سرمایه گذار قائل هستیم/ در نقاطی چارچوب‌هایی وجود دارد که نمی‌توان از آن گذر کرد

روحانی: دولت دوازدهم مسیر را برای دولت بعدی هموار می‌کند

نتیجه سیاست‌ورزی دوستانی که به ظاهر از کارگزاران دموکرات‌تر هستند این است که دولت را از آقای هاشمی تحویل گرفتند به تحویل احمدی‌نژاد دادند

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند

استاندار: نباید به بهانه تبلیغات انتخاباتی، خدمات دولت را زیر سئوال ببریم/ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات تاکید کرد: پرهیز از طرح مسائل سیاسی و جناحی در برنامه‌های دهه فجر

بی توجهی راننده مینی بوس در بردسیر موجب مرگ ۲عابر پیاده شد

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)