کد خبر: ۲۹۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمان اعلام کرد:
ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان امروز (16 بهمن) در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: سهم جمعیت جوان در کرمان 3 درصد از متوسط کشوری بیشتر است که ناشی از بالاتر بودن جمعیت استان در مقایسه با متوسط کشوری است .
گفتارنو/مرضیه قاضی زاده:

ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان در نشست خبری با اصحاب رسانه در رابطه با دستاوردهای انقلاب اسلامی به مواردی چون افزایش اختیارات منطقه ای، افزایش بودجه عمرانی اشاره کرد و گفت: افزایش سهم مناطق و استان ها در نظام برنامه ریزی کشور و طرح مباحث منطقه ای و امایش سرزمین برای اولین بار در برنامه 3 توسعه و در نظام جمهوری اسلامی رخ داده است.

به گزارش گفتارنو،جعفر رودری افزود: در سال 57 که سال وقوع انقلاب اسلامی است بودجه عمرانی کشور 123 میلیارد تومان بوده که 3.5 میلیارد در قالب طرح های استانی و ناحیه ای توزیع شده که این میزان کمتر از 3 درصد است اما در در سال 97 تصمیم متمرکزتر شده و سهم استان کرمان از بودجه به 5 درصد افزایش یافته است.

 براساس گفته های او در سال 97 سهم بودجه عمرانی به 33درصد رسیده است که این نشان از این است که یک سوم از تصمیم گیری بودجه در خصوص نظام تصمیم گیری استانی توزیع می شود. 
همچنین گرایش به تنطیم برنامه های راهبردی برای اولین بار در سال های بعد از انقلاب اتفاق افاده که نمونه بارزش با شروع سند چشم انداز در سال 84 بوده است. اگر چه او در بخشی از صحبت هایش به سهم بالای بودجه هزینه ای اشاره کرده و آن را رقم غالب بودجه ای معرفی می کند اما باز بر این نکته تاکید دارد که در این سالیان ردیف اختیارات بودجه ای افزایش پیدا کرده است. 

براساس گفته های رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، قبل از انقلاب بخش قابل توجهی از پیمانکاران فنی استان خارجی بوده و تنها 68 پیمانکار صلاحیت دار در کرمان بوده انداما این رقم در حال حاضر به 84 پیمانکار صلاحیت دار رسیده است.

 او دیگر دستاورد انقلاب اسلامی را شاخص بالای توسعه انسانی دانسته و اذعان کرد: یکی از شاخص های عملکردی که در سطح جهانی شناخته شده و در مجامع علمی و بین المللی استفاده می شود شاخص توسعه انسانی است که براساس آمار بانک جهانی رتبه ایران از 120 در سال 57 به 60در سال 1396 رسیده که نشان از عملکرد موفقیت آمیز نظام جمهوری اسلامی در توسعه و آموزش کشور است. براساس گفته های رودری، جمعیت کرمان از سال 57 تا کنون 2.7 برابر شده و سهم شهرنشینی از 34 به 60درصد افزایش یافته است.

او در ادامه به کاهش نرخ جمعیت و کاهش جمعیت جوان از 47 به 27 در کشور اشاره کرده و از بالا بودن نرخ جمعیت کرمان از متوسط کشوری خبر داد.

 براساس گفته های او سهم جمعیت جوان در کرمان 3 درصد از متوسط کشوری بیشتر است که ناشی از بالاتر بودن جمعیت استان در مقایسه با متوسط کشوری است .

اگر چه او از افزایش اشتغال در بخش خدمات و بالا بودن سهم آن در آمار اشتغال خبر داده و ان را همگام با تئوری های توسعه می داند اما با اشاره به سهم پایین بخش صنعت در این بخش و سهم 37 درصدی بخش کشاورزی می گوید: اگر می خواستیم متناسب با توسعه پیش رویم می بایست سهم بخش صنعت دو برابر رقم فعلی بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نام گذاری حد فاصل خیابان چمران - فلسطین به نام سادات خوشرو

مویدی:قدر السهمی که از مردم گرفتید بازگردانید/خدادادی: خلاف قانون عمل نمی کنیم/ آموزش و پرورش، سهمش از زمین الغدیر را نمی خواهد

مویدی: قدرالسهمی که از مردم گرفته شده است را برگردانید/خدادادی: خلاف قانون عمل نمی کنیم/آموزش و پرورش، سهمش از زمین الغدیر را نمی خواهد

مشرفی گلایه‌های استانداری از شهرداری را به شورا آورد/شهرداری، مجری‌های ما را تحویل نمی‌گیرد/ انتقاد مدیر کل ستاد بحران از عدم اختصاص کامل ساختمان مدیریت بحران از سوی شهرداری/متولی فضای سبز کرمان را مورد بررسی قرار دهید/ وضعیت فضای سبز در گذشته بهتر بود/۱۶ درصد آب‌های زیر زمینی سهم شهرداری است، اما درختان خشک شدند

مشرب شيخ كرمانی ما قرابتی به شيخ شيرازی دارد

حجتی کرمانی سرمشق نهضت در كرمان

ما اصلا عادت به خودانتقادي نداريم/بايد به 22 بهمن برگرديم/عده زيادي اصلا سياست را كنار گذاشته‌اند و اين خطرناك است

۶۴ درصد واحد‌های تولید مشکل تامین مالی دارند/ تولید خودرو از ۱۱۴ هزار دستگاه به ۴۲ هزار دستگاه رسیده است

پرونده مفتوح برای واریته های نامناسب زیتون و خرما در استان / گیاهان دارویی کشت جایگزین در استان

خرمای مضافتی بم، در بازار داخلی، بازار ندارد/ در نزدیکی ماه رمضان با مصوبه منع صادرات دچار مشکل شدیم/ بیش از ۷۰ درصد باغات خرما در بم خسارت دیده است/فرایند انتقال آب به شهرستان بم پیشرفت ۵۰ درصدی داشته است

پربازدید ها

خروج مرغ زنده از استان کرمان ممنوع/برخی سوء مدیریت‌ها، مایه شرمساری است

پرونده مفتوح برای واریته های نامناسب زیتون و خرما در استان / گیاهان دارویی کشت جایگزین در استان

۶۴ درصد واحد‌های تولید مشکل تامین مالی دارند/ تولید خودرو از ۱۱۴ هزار دستگاه به ۴۲ هزار دستگاه رسیده است

خرمای مضافتی بم، در بازار داخلی، بازار ندارد/ در نزدیکی ماه رمضان با مصوبه منع صادرات دچار مشکل شدیم/ بیش از ۷۰ درصد باغات خرما در بم خسارت دیده است/فرایند انتقال آب به شهرستان بم پیشرفت ۵۰ درصدی داشته است

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۰ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)