کد خبر: ۳۰۲۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
ارسال به دوستان
ذخیره
در صحن علنی شورا مطرح شد
پیش از این شهردار کرمان در جلسه ای که در فرهنگسرای کوثر با حضور خبرنگاران به منظور معرفی برنامه ها و ویژه برنامه های نوروز امسال ترتیب داده بود از افزایش رقم اعتبارات فرهنگی خبرداده بود اما به نظر می رسد که این تصمیم مورد توافق اعضای شورای شهر نیست.
گفتارنو/گروه شهر:

پیش از این شهردار کرمان در جلسه ای که در فرهنگسرای کوثر با حضور خبرنگاران به منظور معرفی برنامه ها و ویژه برنامه های نوروز امسال ترتیب داده بود از افزایش رقم اعتبارات فرهنگی خبرداده بود اما به نظر می رسد که این تصمیم مورد توافق اعضای شورای شهر نیست. 

به گزارش گفتار نو، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در جلسه علنی شورای شهر از تصویب اختصاص ۷۰۰ میلیون تومان بودجه اعتبارات فرهنگی برای فرهنگسرای کوثر در این کمیسیون خبرداد. حسین چناریان با اشاره به تفاوت چشمگیر برنامه های نوروزی سال ۹۸ با سال گذشته از اعضای شورای شهر خواست تا نسبت به تصویب مبلغ فوق الذکر اقدام کنند. 

صحبت از افزایش اعتبارات برنامه های فرهنگی و اختصاص ۷۰۰ میلیون تومان بودجه فرهنگی برای فرهنگسرای کوثر درحالی به میان آمد که به گفته رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شهرداری از وصول ۴۰۰ میلیارد اعتبار در سال گذشته عاجز مانده است و در تامین هزینه های خود مانده است. 

رامین ارجمند کرمانی در ادامه با اشاره به بودجه اختصاص یافته به فرهنگ سرای کوثر در گذشته از اعضای شورای شهر خواست تا پیشنهاد افزایش ۷۰۰ میلیون تومانی اعتبارات برای فرهنگسرای کوثر را رد و یا با ۵۰ درصد آن موافقت کنند. 

شهردار کرمان در واکنش به صحبت های ارجمند به ضرورت و اهمیت فعالیت های فرهنگی ، اجتماعی تاکید کرد و خاطر نشان کرد: ما برای تامین هزینه های فرهنگی از تهاتر استفاده کردیم. 

بنابر گفته های مهران عالم زاده تامین هزینه های فرهنگی نوروز از طریق تهاتر و ارائه تابلوهای تبلیغاتی بوده که هیچ هزینه ای را برای شهرداری ندارد. 

نایب رئیس شورای شهر نیز در حمایت از شهردار کرمان و ضرورت فعالیت های فرهنگی خاطر نشان کرد: یکی از انتقاداتی که سال گذشته به شهرداری وارد شد کاهش تعداد سفره های هفت سین و برنامه های نشاط اور بود که موجب نارصایتی مردم بود. 

علی بهرامی در ادامه با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم و اهمیت برنامه های نشاط آور در کرمان از برگزاری چند کنسرت در ایام نوروز به عنوان سرمایه گذاری در عرصه های شادی و نشاط جامعه نام برد.

مشرفی نیز در زمره موافقان افزایش اعتبار فرهنگ سرای کوثر است، او در این خصوص گفت: هیچ کس مخالف فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نیست، سال گذشته برنامه های عید نوروز کم رنگ بود و مردم ناراضی بودند.

اگر چه رئیس کمیسیون عمران و حمل نقل بر اعتبارات قبلی فرهنگسرای کوثر در خصوص برنامه های فرهنگی اصرار دارد اما رئیس کمیسیون بودجه و برنامه ریزی معتقد است که اعتبارات قبلی این فرهنگسرا مشمول برنامه های نوروزی نبوده است. 

بحث بر سر افزایش اعتبار فرهنگ سرای کوثر تاجایی ادامه داشت که رییس کمیسیون گردشگری شورای شهر خواست تا با توجه به ارائه برنامه های نوروزی و عدم توانایی در نصف کردن اعتبارات از لیست برنامه ها، مواردی حذف شود. 

خدادادی که بر نبود اعتبارات لازم در شهرداری برای پوشش هزینه ۷۰۰ میلیونی هزینه های فرهنگی تاکید دارد در ادامه از شهردار کرمان می خواهد تا به طور دقیق ردیف بودجه ای و نحوه تامین اعتبار این مبالغ را مشخص کند. او همچنین در بخشی از صحبت هایش با اشاره به عدم پرداخت معوقات کارگران، پرداخت معوقات را واجب تر از هزینه های ۷۰۰ میلیونی فرهنگسرای کوثر می داند.

کامیاب نیز در ادامه صحبت های رئیس کمیسیون خدمات شهری به صراحت عنوان می کند که ردیف بودجه اعلام شده شهرداری مطابق با واقعیات نیست چرا که از همین ردیف بودجه پیش از این برای حمایت از موسسات فرهنگی اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان خواسته شده بود که به علت نبود اعتبار موافقت نشده بود. 

عالم زاده در پاسخ به مخالفین این افزایش اعتبارات بار دیگر بر تامین هزینه های برنامه های نوروزی به روش تهاتر تاکید می کند، اما کامیاب این اقدام را غیر اصولی می داند و معتقد است که برای تابلوهای تبلیغاتی می بایست مزایده صورت گیرد.

بحث بر سر افزایش اعتبارات فرهنگسرای کوثر و برنامه های عید نوروز تا جایی ادامه می یابد که رئیس شورای شهر با اشاره به نزدیک بودن عید نوروز و ضرورت تصمیمگیری سریع در این خصوص، افزایش اعتبارات فرهنگسرای کوثر را به رای می گذارد که در نهایت با ۸ رای موافق و ۳ رای مخالف کامیاب،خدادادی و ماه بانو معصوم زاده تصویب می شود.
برچسب ها: فرهنگسرای کوثر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کاهش آسیب‌های اجتماعی با کمک اردوهای جهادی

شهرداری، ناوگان اتوبوسرانی را تقویت کند/ خرید کارت اتوبوس الزامی است

بخش دولتی برای حضور خیرین، مانع ایجاد می‌کند /۱۳ شهرستان استان از نظر فضای آموزشی زیر نرم کشوری هستند/ سهم اعتبارات آموزش و پرورش در بودجه‌های استانی پایین است

شورای شهر به ساختمان مرکزی شهرداری منتقل می شود/ ساختمان جدید شورای شهر در میدان شورا احداث خواهد شد

فضاهای شهری برای معلولین مناسب سازی شود/ در اجرای پروژه های عمرانی تسریع شود/برای شهرداری منطقه پنج نیروی جدید استخدام نکردیم/ اصلاح هندسی سه راهی شرف آباد انجام شد و به زودی اجرا می شود

مرکز پژوهش های شورای اسلامی تشکیل شد/ چناریان، خدادادی و حسن زاده به عنوان اعضای هیأت امنا انتخاب شدند/افکار ما سیاسی است اما در امور مرتبط با مردم سیاسی عمل نمی‌کنیم

هیات رئیسه شورای اصلاح طلبان استان کرمان انتخاب شدند

با شهرداری مشکل داریم

زائران اربعین برای ثبت نام فقط از سامانه سماح استفاده کنند

اختصاص ۳۵ میلیارد تومان برای مقابله با پدیده گرد وغبار کرمان

پربازدید ها

دام و طیور از این آب نمی خورند چه برسد به انسان!

از نظر استحکام بنای مدارس مشکل نداریم/ با تغییر نظام آموزشی، با کمبود کلاس مواجه شدیم/ تراکم دانش آموزان در هر کلاس به ۴۵ نفر رسیده است / اگر سخت گیرانه به مدارس غیر دولتی نگاه کنیم تعداد زیادی از آن ها را باید تعطیل کنیم

مرمت و بازسازی کلیه‌ی کاروانسراهای بازار تاریخی کرمان /آغاز فاز اول طرح گذر فرهنگی در آیندۀ نزدیک

پدر و پسر گم شده در سیرجان پیدا شدند

استاندار کرمان: سند تحول بنیادین یک سند مهم در تعلیم و تربیت کشور است/ اجرای دقیق سند تحول بنیادین باید اولویت اصلی آموزش و پرورش در استان باشد/نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان: برخی افراد به اشتباه معلم شده‌اند/ چاره‌ای برای رفع دغدغه‌های معلمان در سند تحول بنیادین اندیشیده شود

با شهرداری مشکل داریم

زنگ مهر در بیش از 7700 مدرسه استان کرمان به صدا درآمد/۳۵ درصد فضاهای آموزشی مدارس استان کرمان یا تخریبی هستند یا نیاز به مقاوم سازی دارند

انجام طرح حذف قبوض کاغذی به منظور کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف وقت/ صدور ۹۸۷ هزار قبض برق سبز در کرمان

اختصاص ۳۵ میلیارد تومان برای مقابله با پدیده گرد وغبار کرمان

زائران اربعین برای ثبت نام فقط از سامانه سماح استفاده کنند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)