کد خبر: ۳۰۲۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
ارسال به دوستان
ذخیره
در صحن علنی شورا مطرح شد
پیش از این شهردار کرمان در جلسه ای که در فرهنگسرای کوثر با حضور خبرنگاران به منظور معرفی برنامه ها و ویژه برنامه های نوروز امسال ترتیب داده بود از افزایش رقم اعتبارات فرهنگی خبرداده بود اما به نظر می رسد که این تصمیم مورد توافق اعضای شورای شهر نیست.
گفتارنو/گروه شهر:

پیش از این شهردار کرمان در جلسه ای که در فرهنگسرای کوثر با حضور خبرنگاران به منظور معرفی برنامه ها و ویژه برنامه های نوروز امسال ترتیب داده بود از افزایش رقم اعتبارات فرهنگی خبرداده بود اما به نظر می رسد که این تصمیم مورد توافق اعضای شورای شهر نیست. 

به گزارش گفتار نو، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در جلسه علنی شورای شهر از تصویب اختصاص ۷۰۰ میلیون تومان بودجه اعتبارات فرهنگی برای فرهنگسرای کوثر در این کمیسیون خبرداد. حسین چناریان با اشاره به تفاوت چشمگیر برنامه های نوروزی سال ۹۸ با سال گذشته از اعضای شورای شهر خواست تا نسبت به تصویب مبلغ فوق الذکر اقدام کنند. 

صحبت از افزایش اعتبارات برنامه های فرهنگی و اختصاص ۷۰۰ میلیون تومان بودجه فرهنگی برای فرهنگسرای کوثر درحالی به میان آمد که به گفته رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شهرداری از وصول ۴۰۰ میلیارد اعتبار در سال گذشته عاجز مانده است و در تامین هزینه های خود مانده است. 

رامین ارجمند کرمانی در ادامه با اشاره به بودجه اختصاص یافته به فرهنگ سرای کوثر در گذشته از اعضای شورای شهر خواست تا پیشنهاد افزایش ۷۰۰ میلیون تومانی اعتبارات برای فرهنگسرای کوثر را رد و یا با ۵۰ درصد آن موافقت کنند. 

شهردار کرمان در واکنش به صحبت های ارجمند به ضرورت و اهمیت فعالیت های فرهنگی ، اجتماعی تاکید کرد و خاطر نشان کرد: ما برای تامین هزینه های فرهنگی از تهاتر استفاده کردیم. 

بنابر گفته های مهران عالم زاده تامین هزینه های فرهنگی نوروز از طریق تهاتر و ارائه تابلوهای تبلیغاتی بوده که هیچ هزینه ای را برای شهرداری ندارد. 

نایب رئیس شورای شهر نیز در حمایت از شهردار کرمان و ضرورت فعالیت های فرهنگی خاطر نشان کرد: یکی از انتقاداتی که سال گذشته به شهرداری وارد شد کاهش تعداد سفره های هفت سین و برنامه های نشاط اور بود که موجب نارصایتی مردم بود. 

علی بهرامی در ادامه با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم و اهمیت برنامه های نشاط آور در کرمان از برگزاری چند کنسرت در ایام نوروز به عنوان سرمایه گذاری در عرصه های شادی و نشاط جامعه نام برد.

مشرفی نیز در زمره موافقان افزایش اعتبار فرهنگ سرای کوثر است، او در این خصوص گفت: هیچ کس مخالف فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نیست، سال گذشته برنامه های عید نوروز کم رنگ بود و مردم ناراضی بودند.

اگر چه رئیس کمیسیون عمران و حمل نقل بر اعتبارات قبلی فرهنگسرای کوثر در خصوص برنامه های فرهنگی اصرار دارد اما رئیس کمیسیون بودجه و برنامه ریزی معتقد است که اعتبارات قبلی این فرهنگسرا مشمول برنامه های نوروزی نبوده است. 

بحث بر سر افزایش اعتبار فرهنگ سرای کوثر تاجایی ادامه داشت که رییس کمیسیون گردشگری شورای شهر خواست تا با توجه به ارائه برنامه های نوروزی و عدم توانایی در نصف کردن اعتبارات از لیست برنامه ها، مواردی حذف شود. 

خدادادی که بر نبود اعتبارات لازم در شهرداری برای پوشش هزینه ۷۰۰ میلیونی هزینه های فرهنگی تاکید دارد در ادامه از شهردار کرمان می خواهد تا به طور دقیق ردیف بودجه ای و نحوه تامین اعتبار این مبالغ را مشخص کند. او همچنین در بخشی از صحبت هایش با اشاره به عدم پرداخت معوقات کارگران، پرداخت معوقات را واجب تر از هزینه های ۷۰۰ میلیونی فرهنگسرای کوثر می داند.

کامیاب نیز در ادامه صحبت های رئیس کمیسیون خدمات شهری به صراحت عنوان می کند که ردیف بودجه اعلام شده شهرداری مطابق با واقعیات نیست چرا که از همین ردیف بودجه پیش از این برای حمایت از موسسات فرهنگی اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان خواسته شده بود که به علت نبود اعتبار موافقت نشده بود. 

عالم زاده در پاسخ به مخالفین این افزایش اعتبارات بار دیگر بر تامین هزینه های برنامه های نوروزی به روش تهاتر تاکید می کند، اما کامیاب این اقدام را غیر اصولی می داند و معتقد است که برای تابلوهای تبلیغاتی می بایست مزایده صورت گیرد.

بحث بر سر افزایش اعتبارات فرهنگسرای کوثر و برنامه های عید نوروز تا جایی ادامه می یابد که رئیس شورای شهر با اشاره به نزدیک بودن عید نوروز و ضرورت تصمیمگیری سریع در این خصوص، افزایش اعتبارات فرهنگسرای کوثر را به رای می گذارد که در نهایت با ۸ رای موافق و ۳ رای مخالف کامیاب،خدادادی و ماه بانو معصوم زاده تصویب می شود.
برچسب ها: فرهنگسرای کوثر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برخورد کاریکاتوری با اندیشه امام، یک آفت بزرگ است

خاطرات مرحوم حاج سید احمد خمینی از بیماری امام

معاون آموزشی دانشگاه تهران: دانشجویان همه مقاطع می‌توانند از ۱۷ خرداد به دانشگاه بازگردند/دانشجویان جدیدالورود از نیمه دوم مهر ماه شروع می شود

هزینه حمل و نقل زعفران ۷ یورو شد/ وزارت جهاد کشاورزی مازاد پیاز زعفران را خریداری کند

بیانیه استاندار و نماینده ولی فقیه در استان کرمان به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی (ره)

با چالش حفظ بازار پسته مواجه شدیم

زمین خواری و فروش 800قطعه زمین دولتی در منوجان

حیوان آزار کهنوجی دستگیر شد

تعداد مبتلایان به کرونا به مرز 2هزار نفر رسید

شهادت سرباز قرارگاه عملیاتی ابوذر در درگیری مسلحانه

پربازدید ها

مصوبه استانی در خصوص بازگشایی تالار‌ها گنگ است/حتی اگر ظرفیت تالار به ۲۰۰ نفر هم رسیده باشد، هیچ تضمینی وجود ندارد که این افراد کنارهم ننشینند

۸۰ کیلوگرم تریاک در یک منزل مسکونی

۳۸ درصد کرمانی‌ها سال گذشته دخانیات استعمال کردند!

شهادت سرباز قرارگاه عملیاتی ابوذر در درگیری مسلحانه

رد پیشنهاد رشوه توسط رئیس کلانتری بردسیر

همکاری قاچاقچیان سوخت با تعدادی از شرکت های مسافربری

40درصد از مبتلایان کرونا درجیرفت،کارمند دولت اند!

۹۰ دانشجوی پسر و ۸۰ دختر برای ترم جاری در خوابگاه‌های جیرفت پذیرش شدند

فرماندار جیرفت:محدودیت‌های کرونایی همچنان در جیرفت ادامه دارد/در ورودی ادارات جاهایی برای تهیه ماسک تعبیه خواهد شد

معلم مرجع تعیین نمره دانش آموزان است/آزمون آنلاین به هیچ عنوان تنها ملاک ارزیابی نیست

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسمات نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۱۶ نظر)

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۱۳ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۵ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

قالیباف: مجلس یازدهم مذاکره و سازش با آمریکا به عنوان محور استکبار جهانی را بی حاصل و پر ضرر ارزیابی می‌کند   (۱ نظر)

مدیرکل و معاون اداری مالی اداره کل غله استان کرمان به اتهام رشوه و فساد اداری دستگیر شدند   ( نظر)

پیشنهاد ختم روزانه قرآن از سوی نماینده مردم رفسنجان/صفحه اول و دوم برای قالیباف در نظر گرفته‌ شد/ثواب اولین ختم قرآن به روح بلند امام خمینی(ره)هدیه می شود   ( نظر)