کد خبر: ۳۰۳۱۵
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
ارسال به دوستان
ذخیره
در صحن علنی شورای اسلامی شهر کرمان مطرح شد:
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کرمان اعلام کرد: شهرداری پیشنهاد داده است یک کشتارگاه را به شرط تملک ده ساله به یک شخص واگذار کند اما فرمانداری مخالفت کرده است چرا که معتقد است از آنجایی که جزء وظایف ذاتی شهرداری است لذا نمی تواند کشتارگاه را واگذار کند چرا که ممکن است در آینده برای مردم مشکل ایجاد شود.
گفتارنو/ گروه شهر:

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کرمان اعلام کرد: شهرداری پیشنهاد داده است یک کشتارگاه را به شرط تملک  ده ساله به یک شخص واگذار کند اما فرمانداری مخالفت کرده است چرا که معتقد است از آنجایی که جزء وظایف ذاتی شهرداری است لذا  نمی تواند کشتارگاه را واگذار کند چرا که ممکن است در آینده برای مردم مشکل ایجاد شود.

به گزارش گفتارنو،ماه بانو معصوم زاده در همین راستا افزود: کشتارگاه جزو وظایف ذاتی شهرداری است و کشتارگاه چیزی نیست که ما آنرا حتی با نظارت شهرداری به بخش خصوصی واگذار کنیم 

معصوم زاده تصریح کرد: اگر قصد اجاره به شرط تملیک دارید بایستی یک بودجه چند میلیونی را حداقل در یک سال در نظر بگیرید و زمینی را جهت ساخت قرار دهیم تا بدانیم در ده سال آینده اگر اجاره به شرط تملیک داده شد و واگذار شد حداقل یک کشتارگاه آماده داشته باشیم. 

شهردار کرمان در پاسخ به این صحبت معصوم زاده عنوان کرد: رد این مصوبه از سوی کمیسیون انطباق اشتباه بوده است چرا که شهرداری باید تصدی گری های خودش را کم کند.

عالم زاده با بیان اینکه اگر قرارباشد کشتارگاه را اداره کند سالیانه باید دو میلیارد تومان ضرر بدهد گفت: در حال حاضر یک کشتارگاه بخش خصوصی راه افتاده است و تا چند ماه دیگر در کرمان سرویس دهی خواهد کرد. لذا برای ما صلح نیست کشتارکاه را نگه داریم.

وی صراحتا اعلام کرد: فردی که الان مستاجر این کشتارگاه است تا 20 اسفند مهلت داده است تا تعیین تکلیف شود چرا که می گوید من نمی توانم در این کشتارگاه هزینه ای انجام دهم.

عالم زاده با اعلام اینکه پیشنهاد اجاره به شرط تملیک را برای این مطرح کردیم که پیمانکارموظف باشد ظرف ده سال آینده کاربری کشتارگاه را حفظ کند و ظرف این ده سال هم دو تا سه تا کشتارگاه آماده کنیم که یکی از آنها آماده شده است.  

وی یاد آور شد: شهرداری بر این اجاره به شرط تملیک اصرار دارد چرا که در خصوص زباله های شهری هم همین کار را کردیم و تا قبل از این شهرداری به عنوان یک نهاد حاکمیتی کار جمع اوری زباله ها را انجام می داد اما الان به پیمانکاران واگذار شده است. 

شهردار کرمان تصریح کرد: رفتن ما به سمت بخش خصوصی و واگذاری مواردی که ما می توانیم تصدی خود را در آنها کم کنیم به صرفه تر و به صلاح شهرداری و کسی است که می خواهد کار کند. 

معصوم زاده در واکنش به صحبت ها ی شهردار عنوان کرد: ما نمی توانیم معدن زباله را واگذار یا اجاره به شرط تملیک به بخش خصوصی  کنیم چرا که این موضوعات مربوط به بخش حاکمیتی است. 

عالم زاده در پاسخ  گفت: اتفاقا ما در برنامه هایمان است که معدن زباله را نیز به بخش خصوصی واگذار کنیم و اسناد فراخوان واگذاری به بخش خصوصی نیز آماده شده است.

رییس کمیسیون خدمات شهری نیز در همین راستا افزود: کنار گذاشته شدن تصدی گری های شهرداری جزء سیاست های دولت است و خود دولت بخش نامه کرده است که خیلی از وظایف ذاتی شهرداری ها می تواند به بخش خصوصی واگذار شود .

معصوم زاده مطرح کرد: شهرداری نمی تواند بگوید من کشتارگاه را کامل به بخش خصوصی واگذار می کنم و بدون هیچ نظارتی اجاره به شرط تملیک می دهم. اگر بخش خصوصی بعد از ده سال خواست تغییر کاربری دهد یا هیچ بخش خصوصی دیگری نخواست به این حوزه ورود کند نتیجه چیست؟ 

وی تاکید کرد: وظایف ذاتی شهرداری قابل انتقال صرف به هر ارگان دیگری یا بخش خصوصی نیست و طبیعتا این وظایف باید تحت نظارت شهرداری انجام شود نه اینکه کاملا به شخص دیگری منتقل شود.

معصوم زاده یادآور شد: واگذاری به شرط انجام  وظیفه با نظارت شهرداری اشکال ندارد اما انتقال آن به ارگان یا بخش دیگر خلاف ماده 51 و 55 قانون شهرداری ها است.
در ادامه رییس شورای شهر در تکمیل صحبت های معصوم زاده  اعلام کرد:  با توجه به حساسیتی که در بخش گوشت وجود دارد اگر گوشت آلوده یا خارج از کشتارگاه ذبح شود ، اگر کشتارگاه بخش خصوصی به بهره برداری نرسد چه تضمینی هست که که کشتارگاه های خصوصی به وظایف خود عمل کنند و وظیفه ذاتی شهرداری مغفول نماند؟

شهردار در پاسخ به این صحبت ها عنوان کرد:  ما داریم ساختمان کشتارگاه را واگذار می کنیم و شرایط اجاره به شرط تملیک نیز به شرط انجام تعهدات است و مالکیت بعد از ده سال انجام می شود و اگر به وظایف خود عمل نکند واگذاری لغو می شود.

وی تصریح کرد: اگر این شخص ظرف ده سال توانست نشان دهد که از عهده این کار بر می آید مالکیت به او واگذار می شود چرا که اگر می خواستیم واگذار کنیم کشتارگاه را به مزایده می گذاشتیم، وقتی می گوییم اجاره به شرط تملیک یعنی اینکه کاربری آن حفظ شود. 

علی اکبرمشرفی در دفاع از این مصوبه عنوان کرد: از زمانی که این کشتارگاه به بخش خصوصی واگذار شده است وضعیت آن خیلی بهتر شده است قبلا اصلا وضعیت بهداشتی خوبی نداشت. 

رییس شورای شهر کرمان صراحتا اعلام کرد: علیرغم اینکه شهرداری و شورا شهربر این مصوبه  اصرار داشته اند اما این مصوبه توسط کمیسیون تطبیق فرمانداری رد شده شده است و تا پاسخی نیامده است ما نمی توانیم تصمیمی در این خصوص بگیریم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برخورد کاریکاتوری با اندیشه امام، یک آفت بزرگ است

خاطرات مرحوم حاج سید احمد خمینی از بیماری امام

معاون آموزشی دانشگاه تهران: دانشجویان همه مقاطع می‌توانند از ۱۷ خرداد به دانشگاه بازگردند/دانشجویان جدیدالورود از نیمه دوم مهر ماه شروع می شود

هزینه حمل و نقل زعفران ۷ یورو شد/ وزارت جهاد کشاورزی مازاد پیاز زعفران را خریداری کند

بیانیه استاندار و نماینده ولی فقیه در استان کرمان به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی (ره)

با چالش حفظ بازار پسته مواجه شدیم

زمین خواری و فروش 800قطعه زمین دولتی در منوجان

حیوان آزار کهنوجی دستگیر شد

تعداد مبتلایان به کرونا به مرز 2هزار نفر رسید

شهادت سرباز قرارگاه عملیاتی ابوذر در درگیری مسلحانه

پربازدید ها

مصوبه استانی در خصوص بازگشایی تالار‌ها گنگ است/حتی اگر ظرفیت تالار به ۲۰۰ نفر هم رسیده باشد، هیچ تضمینی وجود ندارد که این افراد کنارهم ننشینند

۸۰ کیلوگرم تریاک در یک منزل مسکونی

۳۸ درصد کرمانی‌ها سال گذشته دخانیات استعمال کردند!

تراکم دانش‌آموزی در شهر کرمان بالای ۳۵ نفر است/سرانه آموزشی شهر کرمان کمتر از متوسط کشوری است

شهادت سرباز قرارگاه عملیاتی ابوذر در درگیری مسلحانه

رد پیشنهاد رشوه توسط رئیس کلانتری بردسیر

همکاری قاچاقچیان سوخت با تعدادی از شرکت های مسافربری

40درصد از مبتلایان کرونا درجیرفت،کارمند دولت اند!

۹۰ دانشجوی پسر و ۸۰ دختر برای ترم جاری در خوابگاه‌های جیرفت پذیرش شدند

فرماندار جیرفت:محدودیت‌های کرونایی همچنان در جیرفت ادامه دارد/در ورودی ادارات جاهایی برای تهیه ماسک تعبیه خواهد شد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسمات نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۱۶ نظر)

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۱۳ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۵ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

قالیباف: مجلس یازدهم مذاکره و سازش با آمریکا به عنوان محور استکبار جهانی را بی حاصل و پر ضرر ارزیابی می‌کند   (۱ نظر)

مدیرکل و معاون اداری مالی اداره کل غله استان کرمان به اتهام رشوه و فساد اداری دستگیر شدند   ( نظر)

پیشنهاد ختم روزانه قرآن از سوی نماینده مردم رفسنجان/صفحه اول و دوم برای قالیباف در نظر گرفته‌ شد/ثواب اولین ختم قرآن به روح بلند امام خمینی(ره)هدیه می شود   ( نظر)