کد خبر: ۳۰۳۱۵
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
ارسال به دوستان
ذخیره
در صحن علنی شورای اسلامی شهر کرمان مطرح شد:
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کرمان اعلام کرد: شهرداری پیشنهاد داده است یک کشتارگاه را به شرط تملک ده ساله به یک شخص واگذار کند اما فرمانداری مخالفت کرده است چرا که معتقد است از آنجایی که جزء وظایف ذاتی شهرداری است لذا نمی تواند کشتارگاه را واگذار کند چرا که ممکن است در آینده برای مردم مشکل ایجاد شود.
گفتارنو/ گروه شهر:

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کرمان اعلام کرد: شهرداری پیشنهاد داده است یک کشتارگاه را به شرط تملک  ده ساله به یک شخص واگذار کند اما فرمانداری مخالفت کرده است چرا که معتقد است از آنجایی که جزء وظایف ذاتی شهرداری است لذا  نمی تواند کشتارگاه را واگذار کند چرا که ممکن است در آینده برای مردم مشکل ایجاد شود.

به گزارش گفتارنو،ماه بانو معصوم زاده در همین راستا افزود: کشتارگاه جزو وظایف ذاتی شهرداری است و کشتارگاه چیزی نیست که ما آنرا حتی با نظارت شهرداری به بخش خصوصی واگذار کنیم 

معصوم زاده تصریح کرد: اگر قصد اجاره به شرط تملیک دارید بایستی یک بودجه چند میلیونی را حداقل در یک سال در نظر بگیرید و زمینی را جهت ساخت قرار دهیم تا بدانیم در ده سال آینده اگر اجاره به شرط تملیک داده شد و واگذار شد حداقل یک کشتارگاه آماده داشته باشیم. 

شهردار کرمان در پاسخ به این صحبت معصوم زاده عنوان کرد: رد این مصوبه از سوی کمیسیون انطباق اشتباه بوده است چرا که شهرداری باید تصدی گری های خودش را کم کند.

عالم زاده با بیان اینکه اگر قرارباشد کشتارگاه را اداره کند سالیانه باید دو میلیارد تومان ضرر بدهد گفت: در حال حاضر یک کشتارگاه بخش خصوصی راه افتاده است و تا چند ماه دیگر در کرمان سرویس دهی خواهد کرد. لذا برای ما صلح نیست کشتارکاه را نگه داریم.

وی صراحتا اعلام کرد: فردی که الان مستاجر این کشتارگاه است تا 20 اسفند مهلت داده است تا تعیین تکلیف شود چرا که می گوید من نمی توانم در این کشتارگاه هزینه ای انجام دهم.

عالم زاده با اعلام اینکه پیشنهاد اجاره به شرط تملیک را برای این مطرح کردیم که پیمانکارموظف باشد ظرف ده سال آینده کاربری کشتارگاه را حفظ کند و ظرف این ده سال هم دو تا سه تا کشتارگاه آماده کنیم که یکی از آنها آماده شده است.  

وی یاد آور شد: شهرداری بر این اجاره به شرط تملیک اصرار دارد چرا که در خصوص زباله های شهری هم همین کار را کردیم و تا قبل از این شهرداری به عنوان یک نهاد حاکمیتی کار جمع اوری زباله ها را انجام می داد اما الان به پیمانکاران واگذار شده است. 

شهردار کرمان تصریح کرد: رفتن ما به سمت بخش خصوصی و واگذاری مواردی که ما می توانیم تصدی خود را در آنها کم کنیم به صرفه تر و به صلاح شهرداری و کسی است که می خواهد کار کند. 

معصوم زاده در واکنش به صحبت ها ی شهردار عنوان کرد: ما نمی توانیم معدن زباله را واگذار یا اجاره به شرط تملیک به بخش خصوصی  کنیم چرا که این موضوعات مربوط به بخش حاکمیتی است. 

عالم زاده در پاسخ  گفت: اتفاقا ما در برنامه هایمان است که معدن زباله را نیز به بخش خصوصی واگذار کنیم و اسناد فراخوان واگذاری به بخش خصوصی نیز آماده شده است.

رییس کمیسیون خدمات شهری نیز در همین راستا افزود: کنار گذاشته شدن تصدی گری های شهرداری جزء سیاست های دولت است و خود دولت بخش نامه کرده است که خیلی از وظایف ذاتی شهرداری ها می تواند به بخش خصوصی واگذار شود .

معصوم زاده مطرح کرد: شهرداری نمی تواند بگوید من کشتارگاه را کامل به بخش خصوصی واگذار می کنم و بدون هیچ نظارتی اجاره به شرط تملیک می دهم. اگر بخش خصوصی بعد از ده سال خواست تغییر کاربری دهد یا هیچ بخش خصوصی دیگری نخواست به این حوزه ورود کند نتیجه چیست؟ 

وی تاکید کرد: وظایف ذاتی شهرداری قابل انتقال صرف به هر ارگان دیگری یا بخش خصوصی نیست و طبیعتا این وظایف باید تحت نظارت شهرداری انجام شود نه اینکه کاملا به شخص دیگری منتقل شود.

معصوم زاده یادآور شد: واگذاری به شرط انجام  وظیفه با نظارت شهرداری اشکال ندارد اما انتقال آن به ارگان یا بخش دیگر خلاف ماده 51 و 55 قانون شهرداری ها است.
در ادامه رییس شورای شهر در تکمیل صحبت های معصوم زاده  اعلام کرد:  با توجه به حساسیتی که در بخش گوشت وجود دارد اگر گوشت آلوده یا خارج از کشتارگاه ذبح شود ، اگر کشتارگاه بخش خصوصی به بهره برداری نرسد چه تضمینی هست که که کشتارگاه های خصوصی به وظایف خود عمل کنند و وظیفه ذاتی شهرداری مغفول نماند؟

شهردار در پاسخ به این صحبت ها عنوان کرد:  ما داریم ساختمان کشتارگاه را واگذار می کنیم و شرایط اجاره به شرط تملیک نیز به شرط انجام تعهدات است و مالکیت بعد از ده سال انجام می شود و اگر به وظایف خود عمل نکند واگذاری لغو می شود.

وی تصریح کرد: اگر این شخص ظرف ده سال توانست نشان دهد که از عهده این کار بر می آید مالکیت به او واگذار می شود چرا که اگر می خواستیم واگذار کنیم کشتارگاه را به مزایده می گذاشتیم، وقتی می گوییم اجاره به شرط تملیک یعنی اینکه کاربری آن حفظ شود. 

علی اکبرمشرفی در دفاع از این مصوبه عنوان کرد: از زمانی که این کشتارگاه به بخش خصوصی واگذار شده است وضعیت آن خیلی بهتر شده است قبلا اصلا وضعیت بهداشتی خوبی نداشت. 

رییس شورای شهر کرمان صراحتا اعلام کرد: علیرغم اینکه شهرداری و شورا شهربر این مصوبه  اصرار داشته اند اما این مصوبه توسط کمیسیون تطبیق فرمانداری رد شده شده است و تا پاسخی نیامده است ما نمی توانیم تصمیمی در این خصوص بگیریم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کاهش آسیب‌های اجتماعی با کمک اردوهای جهادی

شهرداری، ناوگان اتوبوسرانی را تقویت کند/ خرید کارت اتوبوس الزامی است

بخش دولتی برای حضور خیرین، مانع ایجاد می‌کند /۱۳ شهرستان استان از نظر فضای آموزشی زیر نرم کشوری هستند/ سهم اعتبارات آموزش و پرورش در بودجه‌های استانی پایین است

شورای شهر به ساختمان مرکزی شهرداری منتقل می شود/ ساختمان جدید شورای شهر در میدان شورا احداث خواهد شد

فضاهای شهری برای معلولین مناسب سازی شود/ در اجرای پروژه های عمرانی تسریع شود/برای شهرداری منطقه پنج نیروی جدید استخدام نکردیم/ اصلاح هندسی سه راهی شرف آباد انجام شد و به زودی اجرا می شود

مرکز پژوهش های شورای اسلامی تشکیل شد/ چناریان، خدادادی و حسن زاده به عنوان اعضای هیأت امنا انتخاب شدند/افکار ما سیاسی است اما در امور مرتبط با مردم سیاسی عمل نمی‌کنیم

هیات رئیسه شورای اصلاح طلبان استان کرمان انتخاب شدند

با شهرداری مشکل داریم

زائران اربعین برای ثبت نام فقط از سامانه سماح استفاده کنند

اختصاص ۳۵ میلیارد تومان برای مقابله با پدیده گرد وغبار کرمان

پربازدید ها

دام و طیور از این آب نمی خورند چه برسد به انسان!

از نظر استحکام بنای مدارس مشکل نداریم/ با تغییر نظام آموزشی، با کمبود کلاس مواجه شدیم/ تراکم دانش آموزان در هر کلاس به ۴۵ نفر رسیده است / اگر سخت گیرانه به مدارس غیر دولتی نگاه کنیم تعداد زیادی از آن ها را باید تعطیل کنیم

مرمت و بازسازی کلیه‌ی کاروانسراهای بازار تاریخی کرمان /آغاز فاز اول طرح گذر فرهنگی در آیندۀ نزدیک

استاندار کرمان: سند تحول بنیادین یک سند مهم در تعلیم و تربیت کشور است/ اجرای دقیق سند تحول بنیادین باید اولویت اصلی آموزش و پرورش در استان باشد/نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان: برخی افراد به اشتباه معلم شده‌اند/ چاره‌ای برای رفع دغدغه‌های معلمان در سند تحول بنیادین اندیشیده شود

پدر و پسر گم شده در سیرجان پیدا شدند

با شهرداری مشکل داریم

زنگ مهر در بیش از 7700 مدرسه استان کرمان به صدا درآمد/۳۵ درصد فضاهای آموزشی مدارس استان کرمان یا تخریبی هستند یا نیاز به مقاوم سازی دارند

انجام طرح حذف قبوض کاغذی به منظور کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف وقت/ صدور ۹۸۷ هزار قبض برق سبز در کرمان

اختصاص ۳۵ میلیارد تومان برای مقابله با پدیده گرد وغبار کرمان

زائران اربعین برای ثبت نام فقط از سامانه سماح استفاده کنند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)