کد خبر: ۳۰۵۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۷
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان مطرح کرد:
مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان گفت: استان کرمان یکی از استان‌هایی است که جمعیت روستاییان آن در کشور مطلوب است به طوری که ۴۲ درصد جمعیت مردم کرمان در روستاهای جنوب و شرق استان ساکن هستند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان گفت: استان کرمان یکی از استان‌هایی است که جمعیت روستاییان آن در کشور مطلوب است به طوری که ۴۲ درصد جمعیت مردم کرمان در روستاهای جنوب و شرق استان ساکن هستند.

به گزارش گفتار نو، علی اکبر سلطانی نژاد با بیان این که ۵ هزار و ۶۳۸ روستا داریم گفت: ۲هزار و ۷۹۷ روستا بالای ۲۰ خانوار دارند.

وی با اشاره به اینکه برنامه ششم توسعه از روستاها شروع شده است و باید شرایط اشتغال و مسکن رافراهم کنیم تا مردم از روستاها مهاجرت نکنند گفت:در همین راستا، ۱هزار و ۷۰۰  پروژه در زمینه بهسازی معابر روستایی انجام شده است.

سلطانی‌نژاد تصریح کرد: در سال 97 در راستای محرومیت‌زدایی 500 پروژه در روستاهای استان اجرا شد، در سال جاری نیز 550 روستای دیگر استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اعلام اینکه ساخت ۱۰ هزار مسکن در جنوب و شرق استان در دستور کار قرار دار یادآور شد: در بخش مسکن روستایی رتبه اول کشوری را در حوزه مقاوم سازی داریم به طوری که ۶۵ درصد از واحدهای مسکونی روستایی کرمان مقاوم هستند.

سلطانی نژاد با اشاره به زمین لرزه های سال گذشته در مناطق راور و کوهبنان، گفت: مقاوم سازی 16 هزار و 700 واحد مسکونی در دستور کارقرار گرفت و تامین اعتبار شد به طوری که تسهیلات مقاوم سازی خانواده های روستایی حدود 12 میلیون تومان و خانواده های شهری 13 میلیون تومان دریافت کردند.

وی اعلام کرد: در حوادث گذشته 700 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت 4 درصد و 170 میلیارد تومان کمک بلاعوض به مردم پرداخت شد.

سلطانی نڗاد خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان تا امروز عملیات مقاوم سازی 231 هزار و 425 واحد در شهرها و روستاها سراسراستان کرمان را به پایان رسانده است.

وی با اشاره به افزایش تسهیلات روستایی از 25 میلیون تومان در سال 97 به 40 میلیون تومان در سال 98 اظهار داشت: به متقاضیان این 10 هزار واحد تسهیلات ارزان قیمت 40 میلیون تومان و تسهیلات بلاعوض خیلی خوب ارایه خواهیم کرد که این تسهیلات به جنوب استان داده خواهد شد.

 مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش به کپر نشینی در بعضی از مناطق استان اشاره کرد و گفت: باید خوشحال باشیم که جوانان روستایی در کپر زندگی می کنند و مهارت ساخت کپر را دارند چرا که اولین دسترسی آنها و با توان اقتصادی که دارند همین ساخت کپر است. 

وی افزود: کپر هویت این مناطق است اما ما باید کمک کنیم که مسکن هم داشته باشند، با ساخت مسکن خودشان کپرهایشان را جمع می کنند.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نیازمند میراث هاشمی هستیم/ دروغ گفتن به مردم خسارت زیادی دارد/ داغدیدگان فاجعه کرمان و پرواز ناتمام، آرزوی سال‌ها زندگی داشتند/رقابت جدی در اکثر حوزه ‏های انتخابیه وجود ندارد

آمریکا نمی‌تواند بپذیرد دیدگاه‌های مستقلی مانند ایران در منطقه وجود دارد/مزمن شدن تحریم‌ها توسعه اقتصادی و اداره کشور را با چالش مواجه می کند

انتقال مشاغل مزاحم و صنوف آلاینده به مناطق مشخص

ارائه‌ خدمت به روستاییان و عشایر با مراجعه به مراکز دانشگاهی و تعرفه دولتی امکان‌پذیر شد

وظیفه قانونی، شرعی و اخلاقی ما برگزاری انتخابات سالم است

درآمد فرزندان نباید به عنوان درآمد سرپرست خانوار محاسبه شود / افزایش 15 درصدی حقوق کارکنان به صورت یک دست قابل قبول نیست

عدم نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز باعث دست‌اندازی به طبیعت شده است / برخوردهای قضایی در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز کافی نیست

آخرین دسته نوشته حاج قاسم: خداوندا مرا بپذیر خداوندا عاشق دیدارتم

روابط عمومی ها بدون هیچ گونه سوگیری، زمینه مشارکت عمومی در انتخابات را فراهم کنند

ترور سردار سلیمانی غیرقانونی بود/ دولت عراق مجوز چنین حملاتی را نداده است / بهترین راه برای کاهش تنش‌ها، دستور عراق برای اخراج آمریکایی‌هاست

پربازدید ها

سیلاب به ۳۴۵ کیلومتر از محورهای آسفالته جنوب کرمان خسارت زد

هشت هزار و ۵۰۰ نفر فرصت شغلی؛ ثمره کار معین های اقتصادی/ ۹۷ درصد سرمایه گذاری معین های اقتصادی در حوزه صنعت و معدن بوده است

آمریکا نمی‌تواند بپذیرد دیدگاه‌های مستقلی مانند ایران در منطقه وجود دارد/مزمن شدن تحریم‌ها توسعه اقتصادی و اداره کشور را با چالش مواجه می کند

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۹۲ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)