کد خبر: ۳۰۵۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اتحادیه گاوداران کرمان در گفت و گو با گفتار نو مطرح کرد:
مجید فرحبخش با اعلام اینکه وام هایی که در حوزه دامداری پرداخت می شود مشکلی بر مشکلات دامداران اضافه می کند، گفت: همه دامدارانی که ورشکست شدند آنهایی بوده اند که به چنگ بانک ها افتاده اند.


 گفتار نو/ سمیرا کریمی افشار :

 رییس اتحادیه گاوداران با اعلام اینکه رونق تولید در بخش دامداری با توسعه این بخش امکان پذیر است گفت:  دولت مردان باید برای توسعه این بخش همت کنند و در وهله اول دام دارانی که فعال هستند را حمایت کنند و در وهله دوم آنهایی که ورشکست شدند را احیا کنند.

مجید فرحبخش در گفت و گو با گفتار نو، با اعلام اینکه وام هایی که در حوزه دامداری پرداخت می شود مشکلی بر مشکلات دامداران اضافه می کند، گفت: همه دامدارانی که ورشکست شدند آنهایی بوده اند که به چنگ بانک ها افتاده اند. 

رییس اتحادیه گاوداران ضمن اشاره به اینکه وام تنها برای یک دوره ضروری (خرید گاو) لازم است، صراحتا اعلام کرد: وام یکی از مسائلی است که عامل نابودی دامداری ها است چرا که گاوداری که درآمد زیر صفر دارد توان بازپرداخت وام را ندارد.

 فرحبخش خاطرنشان کرد: شیر و گوشت از اقلام ضروری مردم است به همین دلیل دولت در قیمت گذاری بسیار تاکید دارد لذا دولت باید همین مقدار که بر عدم افزایش قیمت شیر و گوشت  تاکید دارد به همین مقدار هم به دامداران کمک کند. 

وی با بیان اینکه دولت قیمت ها را متعادل کند گفت: با این افزایش قیمت هایی که در بخش گوشت و شیر رخ داده است دامداران باز هم دغدغه تامین مالی دارند چرا که  دیگر دامی ندارند که ذبح کنند.

فرحبخش در ادامه افزود: با بارندگی های اخیر ممکن است علوفه زیاد شود اما دیگر گاوداری وجود ندارد چرا که نصف گاوداری های کرمان تعطیل شده اند و گاوداری هایی که سرپا مانده اند دامشان را فروختند.

رییس اتحادیه گاوداران کرمان با اعلام اینکه در حوزه دامداری هرزمان که شروع به کار می کنیم چند سال طول می کشد تا شرایط بالانس شود و به تولید برسیم گفت: در سال های گذشته قیمت شیر مانند قیمت آب معدنی بود و دامداران به طور مرتب ضرر می کردند.

فرحبخش تصریح کرد: اما در حال حاضر قیمت شیر کمی بهتر شده است اما قیمت علوفه بالا رفته است به طوری که قیمت یونجه 500 تومان از قیمت شیرگران تر است و یونجه  2 هزار و 500 تومان است. 

این فعال در حوزه گاوداری با اشاره به اینکه مردم می گویند دامداران گوشت و شیر را گران می فروشند، یادآورشد: در پانزده سال اخیر با یک کیلو شیر می توانستیم دو کیلو یونجه بخریم اما الان یک کیلو و 250 گرم شیر می دهیم تا یک کیلو یونجه بخریم. 

وی یکی از دلایل گرانی بازار گوشت را عدم وجود دامداری های سنتی دانست و گفت: در قدیم روستاهای کرمان به طور سنتی گوسفند پرورش می دادند اما اکنون به این شکل نیست و به دلیل مشکلات امنیتی و سرقت گوسفندان کسی راغب به پرورش گوسفند نیست این در حالی است که تاسیس گوسفند داری صنعتی هم مشکل است. 

فرحبخش یادآورشد: در اوایل انقلاب در گاوداری صنعتی  بسیار موفق بودیم حتی تا چند سال قبل هم مازاد شیر داشتیم اما در یک بازه زمانی  تولید شیر از نرخ فروش بیش تر شد و دامداران متضرر شدند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کارهای مالی زنجانی فیک بود/همین حالا ۴ صراف در زندان هستند

هشدارهای انتخاباتی مرعشی: اصلاح‌طلبان در انتخابات شرکت نکنند جلیلی رئیس مجلس می‌شود و پایداری‌ها حاکم مطلق/شرایط فعلی شباهتی به دهه هشتاد ندارد

شبکه آبیاری نداریم/درختان جدید بولوار جمهوری دچار تنش آبی اند/ در منطقه دو و سه شدیدا با کمبود آب با کیفیت مواجه هستیم/ یاس های هلندی به مجموعه تولید برگرداننده می شوند

شهرداری:نصب آب سرد کن در پیاده روها بر عهده شهرداری نیست/ تعداد آب سرد کن های جنگل قائم کافی است/دانشگاه علوم پزشکی: در سال گذشته یک مورد آلودگی داشتیم که مربوط به آب سرد کن های بین راهی بود/ آب سرد کن های سطح شهر همگی به آب شهری وصل هستند/ با کسانی که از آب سرد کن های سنتی استفاده کنند برخورد می کنیم

ظرف 3سال اینده 30 هزار واحد صنفی شهر کرمان، الک می شوند/بیکاری بخش های دیگربه بخش اصناف آمده است/ قانون نظام صنفی خیلی روشن و مدرن عمل کرده است/رقابت، هم می‌تواند به نفع واحد صنفی و هم به نفع مصرف کننده باشد

حتی اگر درختان توت سم پاشی نشده باشند،باز هم مصرف آن ها مضر است/ توت های خیابانی حاوی درصد بالایی از فلزات سنگین اند

افراد زیادی فقط نذر کردند که به مجلس بروند و خط و ربط برایشان مهم نیست/ مجلس دهم سه فراکسیون اقلیت دارد/ هرکس بیاید و بتواند به رقیب خود رکب یا متلک بگوید با یک خنده و اخم سه میلیون رأی در کشور جابه جا می‌شود

زمین‌خواران با استقرار کانکس در برخی زمین‌ها به دنبال تصرف زمین‌های دولتی هستند

سینماداران موظفند بلیط سه شنبه‌ها را نیم بها کنند/نیم بها بودن بلیط هیچ ربطی به دولتی یا خصوصی بودن سینما‌ها ندارد/ اگر مدیران سینما‌ها سه شنبه را نیم بها نکنند مجبور می‌شویم فیلم به آن‌ها ندهیم/ تعداد سینما‌های کرمان کم است، جای مانور نداریم/در کرمان استقبال چندانی از سینما نمی شود

کوری در انتظار متقاضیان رنگی کردن چشم / تبلیغات بی پایه و اساس است / پیوند چشم امکان پذیر نیست/با لیزر به هیچ عنوان نمی‌توان رنگ مردمک را تغییر داد

پر بحث

فرافکنی به جای پاسخگویی   (۷ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۵ نظر)

هیچ وامی به من در پروژه عمران کرمان تعلق نگرفته است/ تمام مقامات، استاندار و نمایندگان مجلس از این پروژه حمایت کردند/ وامی که هنوز پرداخت نشده چگونه می‌تواند موجب فساد شود/در این پروژه هیچ شخص حقیقی ذی‌نفع نیست   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)

زنده باد شفافیت   (۳ نظر)

فرشاد از نمایندگان مجلس خواست برای اختصاص اعتبارات ملی به پروژه های شهری کرمان پیگیری کنند/ فدایی از تاخیر 15 روزه در افتتاح پل سیدی، از مردم عذرخواهی کرد/شهردار عدم عرضه قیر در کشور و افزایش قیمت فولاد را از مشکلات پروژه برشمرد   (۳ نظر)