کد خبر: ۳۰۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
بازگشایی محور شرقی و غربی کوثر شهر کرمان به طول تقریبی 14 کیلومتر در راستای شرق به غرب و به عنوان محور کمکی برای محور فعلی شرق به غرب کرمان با حضور استاندار کرمان مورد بررسی قرار گرفت.

بازگشایی محور شرقی و غربی کوثر شهر کرمان به طول تقریبی 14 کیلومتر در راستای شرق به غرب و به عنوان محور کمکی برای محور فعلی شرق به غرب کرمان با حضور استاندار کرمان مورد بررسی قرار گرفت.

جلسه هم اندیشی پیرامون اجرای پروژه موسوم به چهل و پنج متری کوثر با حضور دکتر فدائی استاندار کرمان، موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، عالم زاده شهردار، بابایی فرماندار و مدیرکل راه و شهرسازی استان برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

بازگشایی محور شرقی - غربی کوثر شهر کرمان
این پروژه با طول کلی 14 کیلومتر از ابتدای بزرگراه ثارالله مشهور به جاده سعیدی آغاز و در جهت تقریبا شرقی - غربی امتداد یافته و نهایتا پس از کمربندی غربی، خط راه آهن و شهرک الغدیر باید به ضلع شرقی فرودگاه منتهی شود.

طول فاز شرقی این بلوار به طول 6 هزار و 233 متر از ابتدای جاده سعیدی آغاز و به محل تلاقی بلوار آزادگان و خیابان والفجر منتهی می شود همچنین قطعه تقاطع والفجر و آزادگان تا کمربندی غربی قطعه خیابان شهید رجائی تا بلوار شهید عباسپور، قطعه خیابان مهدیه تا شهدای خانوک، شهدای خانوک تا اول بلوار سعیدی، این بلوار احداث و در دست بهره برداری است.

در اولین اقدام و تسهیل در انجام مطالعات و اولویت بندی بهینه و مدیریت مطلوب اجرای پروژه طول شرقی آن به 12 قطعه تقسیم بندی شده است که تاکنون 2 هزار و 500 متر این پروژه اجرا و چهار هزار متر (هشت قطعه) دیگر باقی مانده است.

در این طرح سرمایه گذار براساس طرح مصوب شهرداری مسیر مذکور را با سرمایه اولیه خود تا عمق یک پلاک تملک کرده و اراضی واقع در خط پروژه مسیر را به شهرداری واگذار می نماید و در ازای آن با دریافت پروانه ساختمانی و مجوز تراکم از شهرداری به ساخت مجتمع های تجاری، اداری و مسکونی در باقی مانده بلوک های تملک شده می پردازد تا اصل سرمایه و سود مناسب را کسب کند و همچنین سرمایه گذار می تواند با احداث پل عبوری از روی میدان و پارک در فضای تجاری-خدماتی زیرپل و احداث پارکینگ طبقاتی و واحدهای تجاری آن بهره برداری نماید.

لازم به ذکر است؛ این پروژه می تواند به صورت بسته ای کامل و یکجا و هم به صورت اجرایی جداگانه و تفکیک شده مورد مشارکت و سرمایه گذاری قرار گیرد.

مصوبات جلسه
در این جلسه مقرر شد شهرداری کرمان برای قطعه هشتم این پروژه، حدفاصل بلوار جهاد – بلوار شهید رجائی به طول تقریبی 458 متر ظرف یک هفته از این تاریخ براساس قواره اول بررسی نماید که آیا اجرای آن برای سرمایه گذار اقتصادی هست یا خیر؟ بدیهی است برای اقتصادی شدن عندالزوم تملک قواره دوم در بعضی نقاط که عملی باشد به صورت توافقی بایستی لحاظ شود.

لازم به ذکر است؛ مقرر گردید چنانچه طرح اقتصادی قابل توجیه باشد، از سرمایه گذاران علاقمند دعوت و برای اجرای این قطعه برنامه ریزی شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قوت گرفتن نیامدن رئیسی و آمدن قالیباف

جبهه اصلاحات کرمان از نامزدهای شورای شهر که علاقمند به حضور در لیست این جبهه هستند دعوت به عمل آورد

محسن هاشمی روز شنبه به جمع بندی می‌رسد

صادقی:نامزد جبهه اصلاحات فقط از میان اصلاح‌طلبان انتخاب می‌شود

ستاد‌های اصلاح طلبان کی و چگونه تشکیل می‌شود؟

26 سال است که تاوان اتفاقات دوم خرداد را می‌دهیم/ امسال مانند سال 76 در پیچ تاریخ قرار گرفته‌ایم/ مشکلات امروزه جامعه از انقلاب نیست، از انتخاب بد است/ انتخاب امسال ما باید ظهور ساز باشد/ اگر رئیسی به انتخابات نیاید مردم ایشان را نخواهند بخشید

روحانی: همه جناح‌ها و گروه‌ها باید در انتخابات شرکت داشته باشند/ دولت یازدهم و دوازدهم در سخت‌ترین شرایط تاریخ ایران حداقل در یک قرن گذشته حتی در جنگ جهانی اول و دوم بود

نرخ مشارکت و نتیجه سبد رای کاندیداها احتمالا چقدر خواهد بود؟

علی مطهری پس از ثبت نام: همه باید حرف خود را بزنند خط قرمز آشوب و بلواست

برخی از نامزد‌های ریاست جمهوری حرف‌های دشمن را تکرار می‌کنند/ این حرف‌ها توسط افرادی مطرح می‌شود که بار‌ها از مردم رای گرفته اند

پربازدید ها

فوتی‌های کرونا در استان دو رقمی شد

جان پدر کجاستی/ «جان پدر» این بار برای دردانه دختر خواهد سوخت

دو نیروی راهداری و یک پیمانکار در جیرفت به اتهام ارتشاء و مشارکت در پولشویی بازداشت شدند

از غایبان امتحانات حضوری آزمون مجدد گرفته می‌شود

از نخستین محصول تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا به نام "کوو ایران برکت فردا رونمایی می‌شود

تردد خودروهای شخصی بین شهرهای استان در پایان هفته جاری ممنوع شد

ما تقریبا از دام ویروس انگلیسی با افتخار جستیم/اکنون چند موتاسیون جدید وارد کشور شدند/وحشتی که از ویروس انگلیسی داشتم، از ویروس هندی ندارم/ از ویروس آفریقای جنوبی هراس دارم

کرونای هندی تهدید جهانی است

خط تولید واکسن «برکت» با ظرفیت ماهانه ۳ میلیون دوز آماده شد / به محض تایید وزارت بهداشت، تولید آغاز می‌شود/واکسیناسیون عمومی با واکسن برکت از خرداد ۱۴۰۰

کاهش نسبی کرونا/ نگرانی وزارت بهداشت از افزایش کرونا در تعطیلات عید فطر

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)