کد خبر: ۳۰۷۱۳
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
ارسال به دوستان
ذخیره
در دیدار اعضای شورای شهر با استاندار کرمان مطرح شد:
استاندار کرمان در دیدار با اعضای شورای شهر با اشاره به ظرفیت ها و سابقه تاریخی کرمان به صراحت اعلام کرد که توسعه استان متناسب با شان مردم نیست.
گفتار نو/مرضیه قاضی زاده :

استاندار کرمان در دیدار با اعضای شورای شهر با اشاره به ظرفیت ها و سابقه تاریخی کرمان به صراحت اعلام کرد که توسعه استان متناسب با شان مردم نیست. 

به گزارش گفتار نو، محمد جواد فدایی ضمن اشاره به انجام ۵ مطالعات ترافیکی از جمله طرح تفضیلی و طرح جامع ترافیک از اعضای شورای شهر خواست تا مبنای کاری خود در بحث ترافیک را مشخص کنند و ایرادات کاری را مطرح کنند. 

فدایی در ادامه با اشاره این موضوع که در جلسات مختلف اظهارات متناقضی در خصوص تقاطع هایی غیر هم سطحی همچون آزادی شنیده است از اعضای شورای شهر خواست تا صراحتا اعلام کنند که آیا این پل ها جز طرح های ترافیکی و جز مصوبات ترافیکی بوده است یا نه ؟ 
رئیس کمیسیون خدمات شهری در این رابطه با بیان اینکه این تقاطع ها به شهرداری تحمیل شده است از بالاجبار بودن انجام این پروژه ها گفت.

در ادامه صحبت های علی خدادادی، شهردار کرمان با اعلام این که سه تقاطع ولی عصر، کشاورز و پل شهدای خلبان در طرح جامع ترافیکی نبوده اند، گفت: این طرح ها بعد از اجرا به طرح جامع اضافه شده اند و نیاز است که به دلیل این مداخلات، طرح جامع مورد بازنگری قرار گیرد.  

رئیس شورای شهر کرمان با بیان این که اکثریت طرح‌های تقاطع های غیر هم سطح در طرح‌های بالا دست بوده است، خاطرنشان کرد: مسئله و انتقاد اصلی مربوط به ضرورت و اولویت انجام این طرح هاست و این که در برخی از این طرح ها امکان استفاده از تکنولوژی‌های محلی با هزینه کمتر بوده است. 

موضوع دیگری که در این جلسه مطرح شد مربوط به تعهد ۳۰۰ میلیارد زمین برای پرداخت تعهدات پیمانکاران تقاطع‌های غیر هم سطح کرمان بود. براساس گفته های استاندار کرمان برای تامین منابع مالی این تقاطع ها ۵۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده که مقرر بوده ۳۰۰ میلیارد تومان از طریق واگداری زمین و ۲۰۰ میلیارد از طریق درآمدهای شهرداری باشد، در حالی که برآورد کل منابع زمین در اختیار شهرداری ۷۰ میلیارد تومان است. 

فدایی با اشاره به هزینه ۲۰۰ میلیارد تومانی تقاطع میدان آزادی اعلام کرد: این هزینه برابر با کل بودجه عمرانی یک سال کرمان است. 

با توجه به توضیحات ارائه شده در خصوص وضعیت طرح های تقاطع های استان ، استاندار کرمان از اعضای شورای شهر خواست تا این تقاطع ها با توجه به اولویت و نیاز ترافیکی شهر به بهره برداری برسند. 

براساس همین دستور ، مقرر شد تا تقاطع امیر کبیر با وجود ۳۴ درصد کار انجام شده در اولویت آخر قرار گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

چرا شورای اصلاح‌طلبان کرمان با خروج همفکران خود از شورای شهر مخالف است؟

31 مجتمع در حال بهره برداری ، 49 مجتمع در حال استعلام و 34 مجتمع در حال ساخت است/ واحدهای رفاهی که در مسیر رودخانه قرار دارند،  بدون مجوز ساخته شدند و زیر نظر ما نیستند

دهقان: ۳ هزار تن شکر در طی ۲ هفته به استان می‌آید و توزیع می‌شود/ حسینی نژاد: نگویید ۳ هزار تن شکر به استان می‌آید بلکه بگویید از سه هزار تن شکر وعده داده شده تنها هزار تن به استان آمده است/ در حال حاضر از ۲۰ فروشگاه کرمان، ۱۸ فروشگاه شکر ندارند/ ما نتوانستیم نیاز شکر استان را تأمین کنیم

مشکل فرم مدارس در سنوات قبل، پایین بودن کیفیت پارچه بود/ بسیاری از عفونت‌های دختران به دلیل کیفیت لباس است/در سنوات قبل هیچ کاهش قیمتی در فرم مدارس اتفاق نیفتاده است

جناب مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی! این سطح از عدالت شایسته تقدیر است

دلمان برای مذاکره صادراتی قرص نیست/با تغییر مکرر قوانین، فرصت برنامه ریزی و تصمیم گیری از بنگاه‌های تولیدی گرفته شده است/ تغییر مکرر و بی ثباتی در قوانین دغدغه‌ی اصلی فعالین اقتصادی است

شهربابک به معلم مرد نیاز دارد

مس شهربابک قهرمان مسابقات فوتبال امید‌های استان کرمان شد

۴۲۰۰ مسکن مهر ساخته نشده در کرمان وجود دارد/ ۱۸۰۰ مسکن مهر پرونده قضایی دارند/ مسکن و شهرسازی به برخی از تعهدات خود عمل نکرد/ پرداخت جریمه دیرکرد و یا سود مشارکت به بانک انرژی سازنده را می‌گیرد/بانک جریمه‌هایی که ناشی از قصور سازنده نبوده است را ببخشد

جهانگیری: ترامپ اوج ناآشنایی خود با تاریخ ایران را نشان داد/ آمریکایی‌ها یک دوره تاریخ ایران را مرور کند

پر بحث

فرافکنی به جای پاسخگویی   (۷ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۵ نظر)

هیچ وامی به من در پروژه عمران کرمان تعلق نگرفته است/ تمام مقامات، استاندار و نمایندگان مجلس از این پروژه حمایت کردند/ وامی که هنوز پرداخت نشده چگونه می‌تواند موجب فساد شود/در این پروژه هیچ شخص حقیقی ذی‌نفع نیست   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

استاندار آینده کرمان باید بداند در چارچوب همین قوانین به قدرت رسیده است/ استاندار آینده به این نکته واقف باشد که قرار نیست اسطوره و قهرمان شود   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)

زنده باد شفافیت   (۳ نظر)