کد خبر: ۳۰۸۳۴
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان:
مدیرکل بیمه سلامت استان اظهار کرد: به نظر می رسد همچنان بزرگ ترین چالش مردم، عدم آگاهی در استفاده صحیح از خدمات بهداشتی، درمانی و یا بیمه ای در هنگام مواجهه با بیماری است. گرچه این ضعف دانش عمومی دو وجهی است که یک وجه از سوی تولیت نظام سلامت و یک وجه از سوی مردم است.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: با اشاره به هفته سلامت اظهار کرد: شعار امسال هفته سلامت "خدمات بهداشتی اولیه راهی برای پوشش همگانی خدمات سلامت" اعلام شده است.


محمد جعفری اظهار کرد: در سطح استان کرمان می توانیم ادعا کنیم فردی فاقد پوشش بیمه ای وجود ندارد و آحاد مردم استان در پوشش صندوق های بیمه ای مختلف حداقل از یک نوع دفترچه بیمه بهره مند هستند.

وی افزود: اداره کل بیمه سلامت استان کرمان با بیش از یک میلیون و 850 هزار نفر جمعیت تحت پوشش در استان کرمان، روزانه شاهد استفاده 21 هزار نفر از مردم استان از دفترچه بیمه است.

جعفری ادامه داد: روزانه بیش از یک میلیارد و 700 میلیون تومان تعهد مالی بیمه سلامت در خرید خدمات برای بیماران استان است.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: در سال 98 قصد داریم با 76 برنامه در قالب 9 هدف استراتژیک، دکترین سازمانی را به گونه ای در جامعه پیاده کنیم که شاهد ارتقاء شاخص های سلامت محوری، حفاظت مالی و دسترسی عادلانه باشیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان بیان کرد: در راستای برنامه ششم توسعه و در قالب تفاهمنامه با کمیته امداد کشور به منظور یکسان سازی ارائه خدمات پزشکی به مردم، مددجویان کمیته امداد از ابتدای امسال به جمعیت بیمه شده سازمان بیمه سلامت افزوده شدند و خدمات بیمه ای و درمانی را در قالب نظام ارجاع و به شکل نسخه نویسی الکترونیک و با دسترسی ساده در شهرهای مختلف استان کرمان طبق ضوابط سازمان بیمه سلامت دریافت می کنند که از ابتدای فروردین امسال 35 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد استان به بیمه شدگان ما اضافه شدند.

وی افزود: یکی از برنامه های سال 98 اصلاح الگوهای رفتاری و سبک زندگی و ارتقاء سطح سواد سلامت مردم است.

جعفری اظهار کرد: به نظر می رسد همچنان بزرگ ترین چالش مردم، عدم آگاهی در استفاده صحیح از خدمات بهداشتی، درمانی و یا بیمه ای در هنگام مواجهه با بیماری است. گرچه این ضعف دانش عمومی دو وجهی است که یک وجه از سوی تولیت نظام سلامت و یک وجه از سوی مردم است.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

چرا شورای اصلاح‌طلبان کرمان با خروج همفکران خود از شورای شهر مخالف است؟

31 مجتمع در حال بهره برداری ، 49 مجتمع در حال استعلام و 34 مجتمع در حال ساخت است/ واحدهای رفاهی که در مسیر رودخانه قرار دارند،  بدون مجوز ساخته شدند و زیر نظر ما نیستند

دهقان: ۳ هزار تن شکر در طی ۲ هفته به استان می‌آید و توزیع می‌شود/ حسینی نژاد: نگویید ۳ هزار تن شکر به استان می‌آید بلکه بگویید از سه هزار تن شکر وعده داده شده تنها هزار تن به استان آمده است/ در حال حاضر از ۲۰ فروشگاه کرمان، ۱۸ فروشگاه شکر ندارند/ ما نتوانستیم نیاز شکر استان را تأمین کنیم

مشکل فرم مدارس در سنوات قبل، پایین بودن کیفیت پارچه بود/ بسیاری از عفونت‌های دختران به دلیل کیفیت لباس است/در سنوات قبل هیچ کاهش قیمتی در فرم مدارس اتفاق نیفتاده است

جناب مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی! این سطح از عدالت شایسته تقدیر است

دلمان برای مذاکره صادراتی قرص نیست/با تغییر مکرر قوانین، فرصت برنامه ریزی و تصمیم گیری از بنگاه‌های تولیدی گرفته شده است/ تغییر مکرر و بی ثباتی در قوانین دغدغه‌ی اصلی فعالین اقتصادی است

شهربابک به معلم مرد نیاز دارد

مس شهربابک قهرمان مسابقات فوتبال امید‌های استان کرمان شد

۴۲۰۰ مسکن مهر ساخته نشده در کرمان وجود دارد/ ۱۸۰۰ مسکن مهر پرونده قضایی دارند/ مسکن و شهرسازی به برخی از تعهدات خود عمل نکرد/ پرداخت جریمه دیرکرد و یا سود مشارکت به بانک انرژی سازنده را می‌گیرد/بانک جریمه‌هایی که ناشی از قصور سازنده نبوده است را ببخشد

جهانگیری: ترامپ اوج ناآشنایی خود با تاریخ ایران را نشان داد/ آمریکایی‌ها یک دوره تاریخ ایران را مرور کند

پر بحث

فرافکنی به جای پاسخگویی   (۷ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۵ نظر)

هیچ وامی به من در پروژه عمران کرمان تعلق نگرفته است/ تمام مقامات، استاندار و نمایندگان مجلس از این پروژه حمایت کردند/ وامی که هنوز پرداخت نشده چگونه می‌تواند موجب فساد شود/در این پروژه هیچ شخص حقیقی ذی‌نفع نیست   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

استاندار آینده کرمان باید بداند در چارچوب همین قوانین به قدرت رسیده است/ استاندار آینده به این نکته واقف باشد که قرار نیست اسطوره و قهرمان شود   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)

زنده باد شفافیت   (۳ نظر)