کد خبر: ۳۰۸۹۱
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
در نشست تخصصی آینده پژوهی شهرستان های استان کرمان مطرح شد:
دبیر ستاد گردشگری شهرداری با بیان اینکه پروژه های سرمایه گذاری در بخش گردشگری رقمی بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان است، گفت: همچنان این سرمایه گذاری ها در معرض تهدید است چرا که هنوز اولویت مدیریت کلان استان صنعت گردشگری نیست.
رییس گروه معاون فرهنگی، رسانه ای و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: در سال 2001 واژه ی اقتصاد خلاق برای اولین بار عنوان شد و دنیا از اقتصاد مبتنی بر کشاورزی و صنعت وارد اقتصاد خلاق شد. 

به گزارش گفتارنو، سید جواد اوحدی افزود: اقتصاد خلاق، همان کسب و کار مبتنی بر فضای مجازی است، و هرچند ما از اقتصاد خلاق عقب افتاده ایم اما هنوز فرصت داریم در این زمینه پیشروی کنیم و مدعی باشیم. 

وی در ادامه فعالیت های گردشگری، تولید هنر، تولید کالاهای فرهنگی و خدمات مهندسی را بخشی از اقتصاد خلاق برشمرد و گفت: توریسم یکی از مسائل مهم اقتصاد خلاق است و باید از پتانسیل های بومی استان استفاده کرد.

اوحدی تصریح کرد: باید به موضوع گردشگری از دو منظر نگاه کرد یک نگاه ظرفیت های آثار باستانی گذشته است و نگاه دیگر توسعه فضاهای جدید امروزی است.

اوحدی به تولید انیمیشن در استان اشاره کرد و گفت: به طور مثال کرمان یکی از استان های قدرتمند کشور در عرصه تولید انیمیشن است که محصولات خود را به تدریج به خارج از کشور معرفی می کنند و دنیا علاقمند است تولیدات خود را در ایران و به خصوص در کرمان انجام دهد. 

اوحدی به موضوع سرویس های بهداشتی سطح شهراشاره کرد و آنرا یکی از معضلات گردشگری خواند و در ادامه خاطرنشان کرد: کرمان نام و آوازه بیرونی خوبی ندارد و ما باید تلاش کنیم کرمان را با موضوعات افتخاری به همگان معرفی کنیم. نمونه آن همین ظرفیت جشنواره موسیقی محلی در استان است که باید از آن استفاده کرد. 

دربخش دیگری از این نشست دبیر ستاد گردشگری شهرداری نیز گفت: در سال های اخیر صنعت گردشگری تحت تاثیر صنعت ومعدن و کشاورزی مغفول مانده است. 

محمد جهانشاهی با بیان اینکه پروژه های سرمایه گذاری در بخش گردشگری رقمی بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان است، گفت: همچنان این سرمایه گذاری ها در معرض تهدید است چرا که هنوز اولویت مدیریت کلان استان صنعت گردشگری نیست.


وی تصریح کرد: تخصیص اعتبار به دستگاه متولی صنعت گردشگری فاصله زیادی با استان های یزد و استان های که مدت 15 سال اخیر وارد حوزه گردشگری شده اند دارد. 

دبیر ستاد گردشگری شهرداری با اعلام اینکه شهرداری با توجه ظرفیت های عظیم گردشگری استان با رویکرد جدیدی وارد صنعت گردشگری و توسعه شهر کرمان خواهد شد، گفت: اگر شهرهای همچون شیراز، اصفهان و مشهد در حوزه گردشگری با جدیت کار می کنند نتیجه حضور شهرداری ها در بخش اجرا است. در نتیجه شهرداری می تواند به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کمک کند. 

وی افزود: در همین راستا شهرداری و شورای شهر سعی دارند برای آسان سازی مسیر سرمایه گذاری در کرمان در بحث واگذاری زمین، بخشودگی عوارض و بازاریابی و تبلیغات که نیاز یک سرمایه گذار است کمک های  لازم را انجام دهد.

جهانشاهی در پایان بزرگترین مشکل در حوزه گردشگری را عدم وجود یک برنامه مدون و مشخص که مورد تایید و حمایت مدیران ارشد استان باشد دانست و گقت: صنعت گردشگری این پشتوانه را می خواهد که این برنامه در اختیارش قرار گیرد و مورد حمایت واقع شود.  

برچسب ها: کرمان ، گردشگری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دخالت های دولت موجب به هم ریختگی بازار شده است/ هدف این است که در آمار بگویند طلبی را وصول کرده اند/ شرایط به نفع سودجوها ، رانت خوارها و کسانی است که به یکسری ازاطلاعات دسترسی دارند

رای نیاوردن استعفای «معصوم‌زاده» نشان‌دهنده جناحی نبودن شوراست/شهرداری ملزم به اجرای مصوبات شوراست نه خواسته اعضاء/ از کاندیداتوری معصوم زاده برای انتخابات مجلس بی اطلاعم

مردم از مجلس حرکت انقلابی می‌خواهند نه تماشاچی وضع مردم / مجلس دهم نتوانسته است به جایگاه اصلی خودر مبارزه با فساد برسد/ مجلسی‌ها کار‌هایی که برای رفع تنگنا‌های معیشتی مردم انجام داده اند را توضیح دهند/ چرا مجلس دهم به وظایف قانونی خود که نظارت بر کار‌های دولت و قانون‌گذاری مناسب است به خوبی عمل نکرد/ به جای اینکه برای انتخابات هیات رئیسه مجلس از چند هفته قبل برنامه بریزید، به کار‌های اساسی بپردازید

لطیف کار؛ تجلی عینی شرافت اخلاقی

چرا شورای اصلاح‌طلبان کرمان با خروج همفکران خود از شورای شهر مخالف است؟

31 مجتمع در حال بهره برداری ، 49 مجتمع در حال استعلام و 34 مجتمع در حال ساخت است/ واحدهای رفاهی که در مسیر رودخانه قرار دارند،  بدون مجوز ساخته شدند و زیر نظر ما نیستند

دهقان: ۳ هزار تن شکر در طی ۲ هفته به استان می‌آید و توزیع می‌شود/ حسینی نژاد: نگویید ۳ هزار تن شکر به استان می‌آید بلکه بگویید از سه هزار تن شکر وعده داده شده تنها هزار تن به استان آمده است/ در حال حاضر از ۲۰ فروشگاه کرمان، ۱۸ فروشگاه شکر ندارند/ ما نتوانستیم نیاز شکر استان را تأمین کنیم

مشکل فرم مدارس در سنوات قبل، پایین بودن کیفیت پارچه بود/ بسیاری از عفونت‌های دختران به دلیل کیفیت لباس است/در سنوات قبل هیچ کاهش قیمتی در فرم مدارس اتفاق نیفتاده است

جناب مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی! این سطح از عدالت شایسته تقدیر است

دلمان برای مذاکره صادراتی قرص نیست/با تغییر مکرر قوانین، فرصت برنامه ریزی و تصمیم گیری از بنگاه‌های تولیدی گرفته شده است/ تغییر مکرر و بی ثباتی در قوانین دغدغه‌ی اصلی فعالین اقتصادی است

پر بحث

فرافکنی به جای پاسخگویی   (۷ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۵ نظر)

هیچ وامی به من در پروژه عمران کرمان تعلق نگرفته است/ تمام مقامات، استاندار و نمایندگان مجلس از این پروژه حمایت کردند/ وامی که هنوز پرداخت نشده چگونه می‌تواند موجب فساد شود/در این پروژه هیچ شخص حقیقی ذی‌نفع نیست   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

استاندار آینده کرمان باید بداند در چارچوب همین قوانین به قدرت رسیده است/ استاندار آینده به این نکته واقف باشد که قرار نیست اسطوره و قهرمان شود   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)

زنده باد شفافیت   (۳ نظر)