کد خبر: ۳۰۸۹۱
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
در نشست تخصصی آینده پژوهی شهرستان های استان کرمان مطرح شد:
دبیر ستاد گردشگری شهرداری با بیان اینکه پروژه های سرمایه گذاری در بخش گردشگری رقمی بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان است، گفت: همچنان این سرمایه گذاری ها در معرض تهدید است چرا که هنوز اولویت مدیریت کلان استان صنعت گردشگری نیست.
رییس گروه معاون فرهنگی، رسانه ای و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: در سال 2001 واژه ی اقتصاد خلاق برای اولین بار عنوان شد و دنیا از اقتصاد مبتنی بر کشاورزی و صنعت وارد اقتصاد خلاق شد. 

به گزارش گفتارنو، سید جواد اوحدی افزود: اقتصاد خلاق، همان کسب و کار مبتنی بر فضای مجازی است، و هرچند ما از اقتصاد خلاق عقب افتاده ایم اما هنوز فرصت داریم در این زمینه پیشروی کنیم و مدعی باشیم. 

وی در ادامه فعالیت های گردشگری، تولید هنر، تولید کالاهای فرهنگی و خدمات مهندسی را بخشی از اقتصاد خلاق برشمرد و گفت: توریسم یکی از مسائل مهم اقتصاد خلاق است و باید از پتانسیل های بومی استان استفاده کرد.

اوحدی تصریح کرد: باید به موضوع گردشگری از دو منظر نگاه کرد یک نگاه ظرفیت های آثار باستانی گذشته است و نگاه دیگر توسعه فضاهای جدید امروزی است.

اوحدی به تولید انیمیشن در استان اشاره کرد و گفت: به طور مثال کرمان یکی از استان های قدرتمند کشور در عرصه تولید انیمیشن است که محصولات خود را به تدریج به خارج از کشور معرفی می کنند و دنیا علاقمند است تولیدات خود را در ایران و به خصوص در کرمان انجام دهد. 

اوحدی به موضوع سرویس های بهداشتی سطح شهراشاره کرد و آنرا یکی از معضلات گردشگری خواند و در ادامه خاطرنشان کرد: کرمان نام و آوازه بیرونی خوبی ندارد و ما باید تلاش کنیم کرمان را با موضوعات افتخاری به همگان معرفی کنیم. نمونه آن همین ظرفیت جشنواره موسیقی محلی در استان است که باید از آن استفاده کرد. 

دربخش دیگری از این نشست دبیر ستاد گردشگری شهرداری نیز گفت: در سال های اخیر صنعت گردشگری تحت تاثیر صنعت ومعدن و کشاورزی مغفول مانده است. 

محمد جهانشاهی با بیان اینکه پروژه های سرمایه گذاری در بخش گردشگری رقمی بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان است، گفت: همچنان این سرمایه گذاری ها در معرض تهدید است چرا که هنوز اولویت مدیریت کلان استان صنعت گردشگری نیست.


وی تصریح کرد: تخصیص اعتبار به دستگاه متولی صنعت گردشگری فاصله زیادی با استان های یزد و استان های که مدت 15 سال اخیر وارد حوزه گردشگری شده اند دارد. 

دبیر ستاد گردشگری شهرداری با اعلام اینکه شهرداری با توجه ظرفیت های عظیم گردشگری استان با رویکرد جدیدی وارد صنعت گردشگری و توسعه شهر کرمان خواهد شد، گفت: اگر شهرهای همچون شیراز، اصفهان و مشهد در حوزه گردشگری با جدیت کار می کنند نتیجه حضور شهرداری ها در بخش اجرا است. در نتیجه شهرداری می تواند به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کمک کند. 

وی افزود: در همین راستا شهرداری و شورای شهر سعی دارند برای آسان سازی مسیر سرمایه گذاری در کرمان در بحث واگذاری زمین، بخشودگی عوارض و بازاریابی و تبلیغات که نیاز یک سرمایه گذار است کمک های  لازم را انجام دهد.

جهانشاهی در پایان بزرگترین مشکل در حوزه گردشگری را عدم وجود یک برنامه مدون و مشخص که مورد تایید و حمایت مدیران ارشد استان باشد دانست و گقت: صنعت گردشگری این پشتوانه را می خواهد که این برنامه در اختیارش قرار گیرد و مورد حمایت واقع شود.  

برچسب ها: کرمان ، گردشگری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برداشت پسته از اوایل مهر شروع خواهد شد/ پیش بینی محصول پسته برای استان کرمان ، 126هزار تن است

آلارم مصرف مواد مخدر صنعتی در استان به صدا در آمده است/ وظیفه ذاتی دستگاه‌ها است که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند/در مدارس، دانشگاه‌ها و خوابگاه هایمان حداقل دیگر نباید اعتیاد داشته باشیم/ آموزش و پرورش بگوید آیا هزینه‌ای که می‌کند در کاهش اعتیاد در بین دانش آموزان موثر بوده است/ پیشرفت ۹۵ درصدی کمپ ماده ۱۶ سپاه / کمپ ماده ۱۶ بانوان با ظرفیت ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر را راه اندازی می‌کنیم

سهم بری ما از اعتبارات کشور در بحث پیشگیری از اعتیاد کم است/کمپ ماده 16 درست دیده نشده است/فقط در حد رفع مسئولیت یکسری از کارها را انجام دادیم/مسئولیت کمپ ماده 16را به کسی دیگر واگذار می کنند

فدایی:چرا باید تمرکز صرفا در یک نهاد باشد؟/ صادق زاده: وقتی که دبیر از یک سازمان دیگر انتخاب می‌شود، فراخوان و به تصویب رساندن مصوبات کار سختی است

رتبه 22افتضاح نیست چرا که بالاترین رضایتمندی ۷۸.۷۵ بوده و استان کرمان ۶۸.۱۸

صد در صد کودکان کار و خیابانی، افاغنه اند/ خانواده‌های اتباع خارجه تعهد دادند/ فدایی: هر دستگاهی که وظیفه اش را انجام نداده با ذکر مصداق معرفی شود

فدایی:چرا باید تمرکز صرفا در یک نهاد باشد؟/ صادق زاده: وقتی که دبیر از یک سازمان دیگر انتخاب می‌شود، فراخوان و به تصویب رساندن مصوبات کار سختی است

مرکز درمان اعتیاد در ریگان ایجاد شد/ آسیب های اجتماعی را کاهش دادیم

اقدامات صورت گرفته در ساماندهی سگ‌های ولگرد راه گشا نبوده است/ ۴۰ درصد گزیدگی سگ‌ها مربوط به شهر کرمان است/ فدایی: تصمیمات اجرایی نمی‌شود و ما باید از صفر کار را انجام دهیم

مناطق خارج از محدوده شهر، به‌نوعی "ول" شده‌اند/ فعالیت دفاتر تسهیل گری موازی کاری نیست بلکه مکمل است/ دسترسی به زیرساخت‌های کالبدی شهری را در اینجا نداریم/نگاه طلبکارانه در این مناطق خیلی پررنگ و قوی دیده می‌شود/مسائل زیست‌محیطی جزء چالش‌های این منطقه هستند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۰ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)