کد خبر: ۳۰۹۰۶
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل محیط زیست استان کرمان:
«دو مجتمع کک‌سازی شهرستان زرند سال‌های گذشته در شمار صنایع آلاینده بودند اما بر اساس پیگیری‌های کارشناسان محیط زیست پارامترهای خروجی گازهای خروجی این دو مجتمع به حد استاندارد رسیده و اکنون در لیست صنایع آلاینده قرار ندارند».
 مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: «دو مجتمع کک‌سازی شهرستان زرند هم اکنون در راستای استاندارهای محیط زیست در حال فعالیت هستند و در کنار این مهم انجام مسئولیت‌های اجتماعی را نیز تقبل کرده‌اند».

 مرجان شاکری با اشاره به وجود دو کارخانه‌ی کک‌سازی در حوالی شهر زرند اظهار کرد: «این دو مجتمع در فهرست صنایع آلاینده‌ی محیط زیست قرار ندارد».

وی افزود: «دو مجتمع کک‌سازی شهرستان زرند سال‌های گذشته در شمار صنایع آلاینده بودند اما بر اساس پیگیری‌های کارشناسان محیط زیست پارامترهای خروجی گازهای خروجی این دو مجتمع به حد استاندارد رسیده و اکنون در لیست صنایع آلاینده قرار ندارند».

وی ادامه داد: «دو مجتمع کک‌سازی زرند در حال اجرای پروژه‌ی خاموش‌سازی کک به روش خشک هستند که این روش با عنوان سی.بی.کیو موجب کاهش آلایندگی، تولید انرژی و برق می‌شود».

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان در زمینه پالایش آلاینده های زیست محیطی، گازهای خروجی را کارخانجات کک سازی زرند را مورد بررسی قرار داده است.

وی تاکید کرد: «برنامه‌ریزی برای نصب سیستم پایش لحظه‌ای و آنلاین بتکس محیطی بر روی دودکش‌های اصلی دو کارخانه در برنامه‌ی مسئولان این کارخانجات قرار دارد و محیط زیست نیز در حال پیگیری است».

شاکری بیان کرد: «گازهای خروجی از دودکش‌های مجتمع‌های کک‌سازی شهرستان زرند اکنون بر اساس ارزیابی‌های کارشناسان محیط زیست در حد استاندارد است».

وی با بیان این‌که صنعت کک‌سازی بوی نامطبوع ایجاد می‌کند افزود: «هیچ استانداردی در مورد بو وجود ندارد اما کارشناسان در حال تدوین این استاندارد هستند».

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان افزود: «اندازه‌گیری گازهای خارج شده از دودکش‌های کارخانجات کک‌سازی زرند در زمانی که بو متصاعد می‌شده نیز در حد استاندارد بوده است».

وی با تاکید بر این‌که همیشه وجود بو دلیل بر آلایندگی واحد صنعتی نیست اظهار کرد: «دو مجتمع کک‌سازی شهرستان زرند هم اکنون در راستای استاندارهای محیط زیست در حال فعالیت هستند و در کنار این مهم انجام مسئولیت‌های اجتماعی را نیز تقبل کرده‌اند».

شاکری گفت: «سیستم‌های پایش آنلاین هوا در شهرستان زرند از طریق این کارخانه‌ها اجرا خواهد شد».
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رئیس کل دادگستری کرمان: شعب ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در کرمان تشکیل شد/ معاون سیاسی استاندار: داوطلبان شرکت در انتخابات شورای شهر تا ۲۵ اسفندماه جاری مهلت دارند برای دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند

روحانی: آژانس جای بازی سیاسی نیست/ هر وقت تحریم برداشته شود ما بدون استثنا به تعهداتمان برمی‌گردیم/ برجام کم و زیاد نمی‌شود

کدام دستگاه می‌تواند ادعا کند بحث جوانان به ما ربط ندارد؟/ اعتبار به اندازه کافی وجود دارد اما هماهنگی وجود ندارد

محسن هاشمی و جهانگیری نامزدهای حزب کارگزاران برای معرفی به جبهه اصلاحات

تماس‌های مشکوک درباره زنده بودن سرنشینان از آفریقا بود

چهار زلزله صبح چهارشنبه فاریاب کرمان خسارت نداشت

جایگاه صنایع دستی در استان مشخص نیست

چرا باید احمدی نژاد ترور شود؟

۹۶ درصد دست نانوایان آلودگی دارد

بودجه‌ی تازه‌ای که مجلس برای صداوسیما تراشید: ۷۰ درصد درآمد‌های تبلیغات مسابقات ورزشی!

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)