کد خبر: ۳۰۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده مردم رفسنجان و انار:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین وضعیت امهال وام‌ها کشاورزی گفت: در بحث امهال وام‌های کشاورزی سال گذشته خسارت بزرگی بر اثر خشکسالی، تغییرات اقلیمی و … به کشاورزان وارد شد. ۹۶ درصد از محصولات کشاورزی پسته در کشور از بین رفت، ۷۵ درصد از مردم و کشاورزان متضرر شدند و وام‌های با مبلغ کمتر از ۲۰ میلیون تومان امهال شدند.
نماینده مردم رفسنجان و انار اظهار داشت: بارندگی‌های اخیر در رفسنجان کمترین خسارت را داشته است.

احمد انارکی محمدی افزود: قبل از بارندگی‌ها با بازدیدی که از سدهای شهرستان داشتیم؛ دیدیم که با کمک اداره منابع طبیعی شهرستان پل‌ها و سدها تعمیر و گوراب‌ها برای مهار آب‌ها و نزولات آسمانی ایجاد شده است.

انارکی محمدی گفت: در مرحله اول بارندگی‌ها در پخش سیلاب احمدآباد دئفه در رفسنجان هشت میلیون مترمکعب آب ذخیره شد.

وی ادامه داد: با بروز سیل ۷۰۰ هزار هکتار از مزارع کشور از بین رفت و راه‌ها، جاده‌ها و راه آهن و بسیاری از بخش‌های دولتی و زیرساختی کشور دچار صدمه شد.

نماینده مردم رفسنجان و انار تصریح کرد: از طرفی تحریم‌ها و اقداماتی که علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی شد فشار مضاعفی بر مردم وارد شد، امیدواریم این دوره سخت بگذرد و همه باید همراهی و همدلی داشته باشند.

محمدی انارکی از سفر وزیر ارتباطات و فناری اطلاعات به رفسنجان طی هفته آینده خبر داد و گفت: این سفر به منظور امضای تفاهم نامه ایجاد مرکز داده در منطقه ویژه اقتصادی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد در کل کشور در پنج منطقه این مراکز دایر شدند که یکی از این پنج منطقه رفسنجان است. این مرکز دارای زیرساخت‌های امنیتی و تجهیزات الکترونیکی است که برای پشتیبانی فضای مجازی و اینترنت و … شرکت‌ها و ادارات می‌توانند از ان بهره مند شوند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس ابراز داشت: بودجه‌های خوبی وارد شهرستان شده است ولی پیمانکاران پای کار نیستند به علت تغییر قیمت‌هایی که اتفاق افتاده است این موضوع برای شهرستان معضل شده است.

آخرین وضعیت امهال وام‌ها کشاورزی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت امهال وام‌ها کشاورزی گفت: در بحث امهال وام‌های کشاورزی سال گذشته خسارت بزرگی بر اثر خشکسالی، تغییرات اقلیمی و … به کشاورزان وارد شد. ۹۶ درصد از محصولات کشاورزی پسته در کشور از بین رفت، ۷۵ درصد از مردم و کشاورزان متضرر شدند و وام‌های با مبلغ کمتر از ۲۰ میلیون تومان امهال شدند.

محمدی انارکی ادامه داد: ۸۵ درصد کل وام‌های کشاورزان از بانک کشاورزی است که ۷۱۱ هزار نفر از کشاورزان این تسهیلات را دریافت کرده بودند و از پرداخت آنها عاجز بودند.

وی گفت: تا کنون برای ۵۴۱ هزار نفر در کشور امهال وام‌ها صورت گرفته و مابقی نیز در حال انجام است و کشاورزان به مدت سه سال از پرداخت اقساط وام‌ها معافند همچنین دولت یک هزار میلیارد تومان دیگر برای این کار گذاشته است.

وی بیان کرد: در بخش واگذاری زمین به جوانان برای ساخت و ساز منزل، مصوب شده که ۱۰ هزار متر مربع زمین در شهرستان رفسنجان به جوانان واگذار شود، در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت تعاونی‌های مسکن باید فعال یا ایجاد شود.


منبع: خبرگزاری مهر 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آیا حضور سیدحسن سطح نزاع و تنش را در انتخابات بالا می‌برد؟

۴ محصول ایران خودرو پیش فروش شد/ تولید ۴۸۰ هزار و ۳۳۸ دستگاه خودرو توسط ایران خودرو در سال گذشته

شرم آور است که قهرمان ما برای ۱۰ میلیون تومان از اعزام جهانی بازبماند/ ۹۹ درصد مردم در حالت عادی ارتباطی با نوع فعالیت معادن ندارند

سرمازدگی اخیر به باغ‌های پسته استان چقدر خسارت وارد کرد؟

روحانی: هر زمان که طرف مقابل به تعهدات خود برگردد همان روز به عین برجام برمی‌گردیم/ بعضی‌ها می‌ترسند،که مذاکره زود به نتیجه برسد در انتخابات مشکل پیدا کنند

جبهه پایداری پشت سعید جلیلی قرار گرفت

سیدحسن خمینی عزادار شد

نرخ زولبیا و بامیه در کرمان اعلام شد

آیا پس از سیدحسن حضور سیدابراهیم هم منتفی شده است؟

اصرار مجلس برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری/ افزایش احتمال تائید مصوبه مجلس در شورای نگهبان

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

به مدیرانی که با آنان برخورد شد هشدار داده‌بودیم اما مورد کم‌توجهی قرار گرفت/ با تعدادی از دلالان و قاچاقچیان بازار مرغ و روغن برخورد شد/ به کسانی که به دنبال اخلال در امنیت استان هستند اجازه هیچ‌گونه تحرکی داده نخواهد شد/ در سال گذشته عملیات تروریستی عناصر وابسته به داعش در محل تجمع عزاداران حسینی در یکی از شهرستان‌های استان کرمان کشف و عوامل آن دستگیر شدند   ( نظر)

یک مقام مسئول: صدای مرگ از گوشه گوشه استان به گوش می‌رسد   ( نظر)

سید حسن خمینی: راه حل مشکلات خیلی زیاد ما این است که به مردم برگردیم/ معنا ندارد که با نگاه تنگ نظرانه گروه‌هایی را از حق حضور در انتخابات محروم کنند/ تلگرام را فیلتر کردید؛ اما هست / مهم نیست چه کسی رئیس جمهور می‌شود؛ بلکه مهم این است که مردم او را رئیس جمهور کنند/ از برخی ممیزی‌ها خنده ام می‌گیرد   ( نظر)