کد خبر: ۳۱۲۳۶
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
ارسال به دوستان
ذخیره
گفتارنو از آغاز فعالیت‌های انتخاباتی گروه‌های سیاسی در کرمان گزارش می‌دهد
16 خردادماه آخرین روز استعفای اعضای شورای شهر برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی است. از همین روست که کم‌کم جریان‌ها و نیروهای سیاسی خود را برای انتخابات آتی مجلس که قرار است در اسفندماه برگزار شود آماده می‌کنند.

از مخالفت شورای اصلاح‌طلبان کرمان با خروج اصلاح‌طلبان از شورای شهر برای انتخابات مجلس تا انشعاب در اصولگرایان

16 خردادماه آخرین روز استعفای اعضای شورای شهر برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی است. از همین روست که کم‌کم جریان‌ها و نیروهای سیاسی خود را برای انتخابات آتی مجلس که قرار است در اسفندماه برگزار شود آماده می‌کنند.

بااین‌حال هنوز اظهارنظر در خصوص صف‌بندی‌های انتخاباتی زود است و مشخص نیست برنامه گروه‌های سیاسی برای شرکت در انتخابات چیست.

انشعاب در اصولگرایان
اگرچه شهباز حسن‌پور از اینکه اصولگرا خطاب شود اکراه دارد اما نمی‌توان سابقه اصولگرایی او را نادیده گرفت. او حتی در برخی دوره‌های انتخابات در فهرست رسمی اصولگرایان بوده است. او حالا خبر داده که به‌اتفاق جمعی از نمایندگان در حال تأسیس حزبی به‌عنوان مستقلین عمل‌گرا است. حزبی که او در گفت‌وگو با ایرنا خبر داده که در آن برخی افراد با گرایش اصلاح‌طلبی نیز حضور دارند.

آن‌چنان‌که منابع آگاه به خبرنگار گفتارنو گزارش کرده‌اند تاکنون حضور محمدرضا پورابراهیمی و یحیی کمالی‌پور نمایندگان کرمان و جیرفت در ترکیب هیأت مؤسس این تشکل قطعی شده است. اگرچه این خبر هنوز از جانب این دو نماینده تائید نشده است.

به نظر می‌رسد برخی اصولگرایان با نگرانی از سبد رأی خود سعی دارند با تغییر نام به عرصه انتخابات ورود کنند.

اگرچه هنوز مشخص نیست این حزب به‌صورت ملی فعالیت خواهد کرد یا به‌صورت استانی.

از سوی دیگر شنیده می‌شود برخی چهره‌ها همچون حسین جلالی از اعضای جبهه پایداری و نزدیک به طیف مصباح یزدی خود را برای شرکت در انتخابات از حوزه رفسنجان آماده می‌کنند.

از مرکز استان نیز خبر می‌رسد با ادامه اختلاف میان دو نماینده کرمان امکان قرار گرفتن این دو نفر در یک فهرست عملاً برای اصولگرایان وجود ندارد و مشخص نیست در این زمینه چه راهبردی را در پیش خواهند گرفت.

اصلاح‌طلبان و مخالفت با خروج از شورا
اصلاح‌طلبان کرمان که در انتخابات گذشته شورای شهر توانستند 7 کرسی از 11 کرسی شورای شهر را تصاحب کنند اکنون خود را برای حضور در رقابت‌های انتخابات مجلس آماده می‌کنند.

گزارش خبرنگار گفتارنو حکایت از این دارد که شورای اصلاح‌طلبان در سال جاری ساختار خود را مورد ارزیابی قرار داده است و در ذیل فعالیت‌های خود کارگروهی برای پیگیری و ساماندهی امور انتخابات تشکیل داده است.

این کارگروه در اولین نشست خود به شورای هماهنگی پیشنهاد داده تا این شورا با خروج اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر کرمان برای شرکت در انتخابات مخالفت کند.

بر این اساس در نشست روز شنبه هفته جاری شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان کرمان که با حضور نمایندگان احزاب تشکیل‌شد؛ اعضا بالاتفاق با استعفای اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر کرمان برای شرکت در انتخابات مخالفت کرده‌اند.

مخالفان بر این عقیده‌اند که اصلاح‌طلبان افرادی را برای خدمت به مردم در سنگر شورای شهر معرفی کرده‌اند، لذا کناره‌گیری این افراد برای حضور در رقابت‌های انتخابات مجلس نقض عهد و خلاف اخلاق است و این افراد به دلیل اعتماد مردم بایستی چهار سال در شورا به خدمت بپردازند.

شورای اصلاح‌طلبان در ادامه مصوبه خود تأکید کرده است که در صورت استعفای هرکدام از اعضای شورای شهر برای شرکت در مبارزات انتخابات مجلس این شورا خود را متعهد به حمایت از آنان در انتخابات مجلس نخواهد دانست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

محمد فرشاد رییس شورا باقی ماند/ خدادادی، منشی اول و میرحسینی خزانه دار شورا شد

خاطره بازی دهه شصتی ها

کارنامه دوساله شورای پنجم شهر کرمان بررسی می شود/روسای حوزه های جمعیت توسعه و آزادی در چند شهرستان منصوب شدند

از ورود دلالان در نماشگاه جلوگیری شود/کسانی که از بیرون شهر برای برگزاری نمایشگاه می‌ایند، حتما تولید کننده باشند

۶۰ درصد مرغداری‌های کرمان، هیچ موجودی مرغی نداشتند/ به توزیع مرغ منجمد اقدام کنیم/ مرغداران به تعهداتشان عمل نکردند/نماینده جهاد حتی آدرس واحد‌های تولیدی را بلد نبود/ هیچ مرغی از مرصاد خارج نشده است/ ۶۰ درصد مرغ استان دست یک عده از افراد است که مرغدار نیستند، اما صنعت مرغداری را تسخیر کرده اند

شرایط برای فعالیت خانم‌ها انعطاف پذیر‌تر باشد/ در سطح استان‌ها اولین مرکز رشد بانوان در کرمان ایجاد شد/ کمتر از ۲۵ درصد از هیئت علمی دانشگاه‌ها خانم هستند/ مدل فعالیت اجتماعی و اقتصادی برای بانوان تعریف نشده است/۱۰ درصد مدیر عامل ها خانم هستند

زنان کرمانی در زمینه مشارکت اجتماعی رتبه اول کشوری را دارند/ استان کرمان در زمینه مشاغل خانگی رتبه اول کشور را دارد

تنها ۱۴ درصد از پژوهشگران، زن هستند/ بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان خلاق دختر بودند/آب محدودیت زاترین عامل توسعه کرمان است/ بعد از خوزستان بیشترین مصرف آب سرانه را در کرمان داریم

توسعه اقتصادی بدون مداخله بانوان در اقتصاد امری غیر ممکن است/ در حوزه کارآفرینی چالش اصلی مهارت است/مرکز رشد بانوان به معنی جدا شدن حوزه کسب و کار بانوان از آقایان نیست

انتقاد به کارت بازرگانی فرار به جلو است/ وقتی صادرکننده رسمی وارد کار نشود، امکان سوءاستفاده وجود دارد/اتاق سختگیری می کند، و بقیه سازمان‌ها سیستم خود را به‌روز کنند

پربازدید ها

نظام بانکی اصلاح شود و از فساد و رانت جلوگیری شود/دولت با نظارت مستقیم بر استانداری ها نگذارد برخی مسائل به قوه قضائیه رسیده شود/ پزشکان طب سنتی و سفارشات اسلام را فراگیرند/ مانند جبهه و جنگ باید بکوشیم نسل جوان کشور را زیاد کنیم/ مسئولان در بحث قیمت و خرید خرما نظارت کنند/ اقتدار ایران اسلامی حتی بر انگلیس و آمریکا هم سایه انداخته است/ با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم/ بیمه کشاورزی، در بحث خشکیدگی خرما جبران خسارت کند/بیمارستان کوهبنان نیاز به امکانات بیشتر دارد

کارنامه دوساله شورای پنجم شهر کرمان بررسی می شود/روسای حوزه های جمعیت توسعه و آزادی در چند شهرستان منصوب شدند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۰ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۳ نظر)