کد خبر: ۳۱۲۳۶
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
ارسال به دوستان
ذخیره
گفتارنو از آغاز فعالیت‌های انتخاباتی گروه‌های سیاسی در کرمان گزارش می‌دهد
16 خردادماه آخرین روز استعفای اعضای شورای شهر برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی است. از همین روست که کم‌کم جریان‌ها و نیروهای سیاسی خود را برای انتخابات آتی مجلس که قرار است در اسفندماه برگزار شود آماده می‌کنند.

از مخالفت شورای اصلاح‌طلبان کرمان با خروج اصلاح‌طلبان از شورای شهر برای انتخابات مجلس تا انشعاب در اصولگرایان

16 خردادماه آخرین روز استعفای اعضای شورای شهر برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی است. از همین روست که کم‌کم جریان‌ها و نیروهای سیاسی خود را برای انتخابات آتی مجلس که قرار است در اسفندماه برگزار شود آماده می‌کنند.

بااین‌حال هنوز اظهارنظر در خصوص صف‌بندی‌های انتخاباتی زود است و مشخص نیست برنامه گروه‌های سیاسی برای شرکت در انتخابات چیست.

انشعاب در اصولگرایان
اگرچه شهباز حسن‌پور از اینکه اصولگرا خطاب شود اکراه دارد اما نمی‌توان سابقه اصولگرایی او را نادیده گرفت. او حتی در برخی دوره‌های انتخابات در فهرست رسمی اصولگرایان بوده است. او حالا خبر داده که به‌اتفاق جمعی از نمایندگان در حال تأسیس حزبی به‌عنوان مستقلین عمل‌گرا است. حزبی که او در گفت‌وگو با ایرنا خبر داده که در آن برخی افراد با گرایش اصلاح‌طلبی نیز حضور دارند.

آن‌چنان‌که منابع آگاه به خبرنگار گفتارنو گزارش کرده‌اند تاکنون حضور محمدرضا پورابراهیمی و یحیی کمالی‌پور نمایندگان کرمان و جیرفت در ترکیب هیأت مؤسس این تشکل قطعی شده است. اگرچه این خبر هنوز از جانب این دو نماینده تائید نشده است.

به نظر می‌رسد برخی اصولگرایان با نگرانی از سبد رأی خود سعی دارند با تغییر نام به عرصه انتخابات ورود کنند.

اگرچه هنوز مشخص نیست این حزب به‌صورت ملی فعالیت خواهد کرد یا به‌صورت استانی.

از سوی دیگر شنیده می‌شود برخی چهره‌ها همچون حسین جلالی از اعضای جبهه پایداری و نزدیک به طیف مصباح یزدی خود را برای شرکت در انتخابات از حوزه رفسنجان آماده می‌کنند.

از مرکز استان نیز خبر می‌رسد با ادامه اختلاف میان دو نماینده کرمان امکان قرار گرفتن این دو نفر در یک فهرست عملاً برای اصولگرایان وجود ندارد و مشخص نیست در این زمینه چه راهبردی را در پیش خواهند گرفت.

اصلاح‌طلبان و مخالفت با خروج از شورا
اصلاح‌طلبان کرمان که در انتخابات گذشته شورای شهر توانستند 7 کرسی از 11 کرسی شورای شهر را تصاحب کنند اکنون خود را برای حضور در رقابت‌های انتخابات مجلس آماده می‌کنند.

گزارش خبرنگار گفتارنو حکایت از این دارد که شورای اصلاح‌طلبان در سال جاری ساختار خود را مورد ارزیابی قرار داده است و در ذیل فعالیت‌های خود کارگروهی برای پیگیری و ساماندهی امور انتخابات تشکیل داده است.

این کارگروه در اولین نشست خود به شورای هماهنگی پیشنهاد داده تا این شورا با خروج اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر کرمان برای شرکت در انتخابات مخالفت کند.

بر این اساس در نشست روز شنبه هفته جاری شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان کرمان که با حضور نمایندگان احزاب تشکیل‌شد؛ اعضا بالاتفاق با استعفای اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر کرمان برای شرکت در انتخابات مخالفت کرده‌اند.

مخالفان بر این عقیده‌اند که اصلاح‌طلبان افرادی را برای خدمت به مردم در سنگر شورای شهر معرفی کرده‌اند، لذا کناره‌گیری این افراد برای حضور در رقابت‌های انتخابات مجلس نقض عهد و خلاف اخلاق است و این افراد به دلیل اعتماد مردم بایستی چهار سال در شورا به خدمت بپردازند.

شورای اصلاح‌طلبان در ادامه مصوبه خود تأکید کرده است که در صورت استعفای هرکدام از اعضای شورای شهر برای شرکت در مبارزات انتخابات مجلس این شورا خود را متعهد به حمایت از آنان در انتخابات مجلس نخواهد دانست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کاهش آسیب‌های اجتماعی با کمک اردوهای جهادی

شهرداری، ناوگان اتوبوسرانی را تقویت کند/ خرید کارت اتوبوس الزامی است

بخش دولتی برای حضور خیرین، مانع ایجاد می‌کند /۱۳ شهرستان استان از نظر فضای آموزشی زیر نرم کشوری هستند/ سهم اعتبارات آموزش و پرورش در بودجه‌های استانی پایین است

شورای شهر به ساختمان مرکزی شهرداری منتقل می شود/ ساختمان جدید شورای شهر در میدان شورا احداث خواهد شد

فضاهای شهری برای معلولین مناسب سازی شود/ در اجرای پروژه های عمرانی تسریع شود/برای شهرداری منطقه پنج نیروی جدید استخدام نکردیم/ اصلاح هندسی سه راهی شرف آباد انجام شد و به زودی اجرا می شود

مرکز پژوهش های شورای اسلامی تشکیل شد/ چناریان، خدادادی و حسن زاده به عنوان اعضای هیأت امنا انتخاب شدند/افکار ما سیاسی است اما در امور مرتبط با مردم سیاسی عمل نمی‌کنیم

هیات رئیسه شورای اصلاح طلبان استان کرمان انتخاب شدند

با شهرداری مشکل داریم

زائران اربعین برای ثبت نام فقط از سامانه سماح استفاده کنند

اختصاص ۳۵ میلیارد تومان برای مقابله با پدیده گرد وغبار کرمان

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)