کد خبر: ۳۱۲۳۶
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
ارسال به دوستان
ذخیره
گفتارنو از آغاز فعالیت‌های انتخاباتی گروه‌های سیاسی در کرمان گزارش می‌دهد
16 خردادماه آخرین روز استعفای اعضای شورای شهر برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی است. از همین روست که کم‌کم جریان‌ها و نیروهای سیاسی خود را برای انتخابات آتی مجلس که قرار است در اسفندماه برگزار شود آماده می‌کنند.

از مخالفت شورای اصلاح‌طلبان کرمان با خروج اصلاح‌طلبان از شورای شهر برای انتخابات مجلس تا انشعاب در اصولگرایان

16 خردادماه آخرین روز استعفای اعضای شورای شهر برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی است. از همین روست که کم‌کم جریان‌ها و نیروهای سیاسی خود را برای انتخابات آتی مجلس که قرار است در اسفندماه برگزار شود آماده می‌کنند.

بااین‌حال هنوز اظهارنظر در خصوص صف‌بندی‌های انتخاباتی زود است و مشخص نیست برنامه گروه‌های سیاسی برای شرکت در انتخابات چیست.

انشعاب در اصولگرایان
اگرچه شهباز حسن‌پور از اینکه اصولگرا خطاب شود اکراه دارد اما نمی‌توان سابقه اصولگرایی او را نادیده گرفت. او حتی در برخی دوره‌های انتخابات در فهرست رسمی اصولگرایان بوده است. او حالا خبر داده که به‌اتفاق جمعی از نمایندگان در حال تأسیس حزبی به‌عنوان مستقلین عمل‌گرا است. حزبی که او در گفت‌وگو با ایرنا خبر داده که در آن برخی افراد با گرایش اصلاح‌طلبی نیز حضور دارند.

آن‌چنان‌که منابع آگاه به خبرنگار گفتارنو گزارش کرده‌اند تاکنون حضور محمدرضا پورابراهیمی و یحیی کمالی‌پور نمایندگان کرمان و جیرفت در ترکیب هیأت مؤسس این تشکل قطعی شده است. اگرچه این خبر هنوز از جانب این دو نماینده تائید نشده است.

به نظر می‌رسد برخی اصولگرایان با نگرانی از سبد رأی خود سعی دارند با تغییر نام به عرصه انتخابات ورود کنند.

اگرچه هنوز مشخص نیست این حزب به‌صورت ملی فعالیت خواهد کرد یا به‌صورت استانی.

از سوی دیگر شنیده می‌شود برخی چهره‌ها همچون حسین جلالی از اعضای جبهه پایداری و نزدیک به طیف مصباح یزدی خود را برای شرکت در انتخابات از حوزه رفسنجان آماده می‌کنند.

از مرکز استان نیز خبر می‌رسد با ادامه اختلاف میان دو نماینده کرمان امکان قرار گرفتن این دو نفر در یک فهرست عملاً برای اصولگرایان وجود ندارد و مشخص نیست در این زمینه چه راهبردی را در پیش خواهند گرفت.

اصلاح‌طلبان و مخالفت با خروج از شورا
اصلاح‌طلبان کرمان که در انتخابات گذشته شورای شهر توانستند 7 کرسی از 11 کرسی شورای شهر را تصاحب کنند اکنون خود را برای حضور در رقابت‌های انتخابات مجلس آماده می‌کنند.

گزارش خبرنگار گفتارنو حکایت از این دارد که شورای اصلاح‌طلبان در سال جاری ساختار خود را مورد ارزیابی قرار داده است و در ذیل فعالیت‌های خود کارگروهی برای پیگیری و ساماندهی امور انتخابات تشکیل داده است.

این کارگروه در اولین نشست خود به شورای هماهنگی پیشنهاد داده تا این شورا با خروج اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر کرمان برای شرکت در انتخابات مخالفت کند.

بر این اساس در نشست روز شنبه هفته جاری شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان کرمان که با حضور نمایندگان احزاب تشکیل‌شد؛ اعضا بالاتفاق با استعفای اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر کرمان برای شرکت در انتخابات مخالفت کرده‌اند.

مخالفان بر این عقیده‌اند که اصلاح‌طلبان افرادی را برای خدمت به مردم در سنگر شورای شهر معرفی کرده‌اند، لذا کناره‌گیری این افراد برای حضور در رقابت‌های انتخابات مجلس نقض عهد و خلاف اخلاق است و این افراد به دلیل اعتماد مردم بایستی چهار سال در شورا به خدمت بپردازند.

شورای اصلاح‌طلبان در ادامه مصوبه خود تأکید کرده است که در صورت استعفای هرکدام از اعضای شورای شهر برای شرکت در مبارزات انتخابات مجلس این شورا خود را متعهد به حمایت از آنان در انتخابات مجلس نخواهد دانست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بیش از ۱۸ درصد شهدای استان کرمان از خانواده عشایر هستند / عشایر در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارند / شهادت برای جاری شدن حق و عدالت است

بیمه‌ها آموزش بیماران دیابتی را پوشش دهند / قیمت انسولین در کشور مناسب است / ۸۰ درصد بیماران دیابتی از کنترل مطلوبی برخوردار نیستند

اثر شهادت سردار سلیمانی، از سلیمانی میدان‌های نبرد، بیشتر خواهد بود /دشمن بر روی جنگ روانی و تبلیغی در کنار جنگ‌های اقتصادی علیه ما سرمایه‌گذاری کرده

شرق استان کرمان پیشگاه در صلح و سازش / مختومه شدن بیش از ۶ هزار پرونده در شرق کرمان با صلح و سازش

گرانی‌های اخیر به رسانه‌های محلی کرمان فشار آورده است/ غیرفعال شدن رسانه‌های محلی، موجب تک صدایی شدن جامعه می‌شود

نباید دیگر شاهد چنین مصیبت هایی باشیم/ما با شرمندگی نتوانستیم آنچنان که باید بر توان و قدرت مردم اضافه کنیم/مردم از پوست و استخوان خود برای نظام و کشور مایه می گذارند

روابط‌عمومی‌ها به درستی زیست بوم جدید روزنامه نگاری را درک نکردند / رسانه و روابط عمومی باید اعتماد و سرمایه اجتماعی را ترمیم کند

بخش عمده اختلافات حوزه کارگری، طرح‌های طبقه‌بندی مشاغل است / هر چه در راستای معیشت کارگران کمک کنیم به تولید و زیربنای ملی کمک کرده‌ایم / کارفرما و کارگر متعهد در کشور کم نداریم

منصور ایرانمنش: شورا در خصوص لوایح امسال تدابیر خوبی اندیشیده است/مشرفی:آقای شهردار شما مردم را بدبخت کردید/مویدی:تمام افراد متخصص را بیرون کردید/شهردار: با تخلف محوری مخالفیم/خدادادی: تخلفات شهرداری را گزارش ندهید شرعا مسئول هستید/شما در سال ۹۶ نامه اداره امور مالیاتی را اجرا نکردید

تسهیلات ویژه‌ای در شهرک‌های صنعتی جنوب کرمان ارائه می‌شود / مشکلی در تامین زیرساخت‌های واحدهای صنعتی جنوب کرمان وجود ندارد

پربازدید ها

نباید دیگر شاهد چنین مصیبت هایی باشیم/ما با شرمندگی نتوانستیم آنچنان که باید بر توان و قدرت مردم اضافه کنیم/مردم از پوست و استخوان خود برای نظام و کشور مایه می گذارند

نیازمند میراث هاشمی هستیم/ دروغ گفتن به مردم خسارت زیادی دارد/ داغدیدگان فاجعه کرمان و پرواز ناتمام، آرزوی سال‌ها زندگی داشتند/رقابت جدی در اکثر حوزه ‏های انتخابیه وجود ندارد

وظیفه قانونی، شرعی و اخلاقی ما برگزاری انتخابات سالم است

ارائه‌ خدمت به روستاییان و عشایر با مراجعه به مراکز دانشگاهی و تعرفه دولتی امکان‌پذیر شد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۹۲ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)