کد خبر: ۳۱۲۹۰
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳
ارسال به دوستان
ذخیره
در کارگروه تنطیم بازار استان مطرح شد:
رییس سازمان صمت با بیان این جمله که مشکلات سنوات قبل از دوخت نبوده بلکه از نوع کیفیت پارچه بوده است، گفت: باید پارچه از واحد های تولید استان خریداری شود؛ولی در حال حاضر افرادی به این عرصه ورود پیدا کرده اند که بیشتر به دنبال منفعت خودشان هستند تا مشکلات مدارس.

مشکل فرم مدارس در سنوات قبل، پایین بودن کیفیت پارچه بود/ بسیاری از عفونت‌های دختران به دلیل کیفیت لباس است/در سنوات قبل هیچ کاهش قیمتی در فرم مدارس اتفاق نیفتاده است

گفتارنو/ مرضیه قاضی زاده 

در نهمین کارگروه تنطیم بازار استان کرمان در خصوص نحوه توزیع و نظارت بر نرخ فرم مدارس تصمیم گیری و به ایرادات اجرایی سال گذشته توجه شد.


به گزارش گفتارنو، بخش نامه تهیه و توزیع و نظارت بر فرم مدارس در تاریخ 14 اردیبهش ماه ابلاغ شده است و بر همین اساس سه ضلع سازمان صمت، اصناف و واحدهای تولیدی به عنوان عوامل اجرایی این کار شناخته شده اند.

نماینده اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در این جلسه با بیان اینکه هدف ما این است که تولیدی ها از حالت انحصاری درآیند و استان کرمان از این ظرفیت بهره ببرد ، گفت: ما 630هزار دانش اموز داریم، اما در حال حاضر یک سوم دانش آموزان را مد نظر قرار دادیم و برای این طرح 475هزار و 100 متر پارچه برآورد کردیم.

مرادی در ادامه با بیان این جمله که نمی خواهیم بار اضافی بر خانواده ها تحمیل کنیم، خاطر نشان کرد: مقرر شده است تا قیمت تمام شده به ما اعلام شود و قراردادی با اتحادیه اصناف تنظیم شود.

او در ادامه افزود: در همین راستا مدارس با سازمان دانش آموزی قرارداد می بندند و ضمانت نامه ای مبنی بر حسن انجام کار ارائه می دهند.

مرادی در بخش دیگری از صحبت هایش به خرید بخشی از پارچه مورد نیاز از کارخانه فاستونی اشاره کرد و گفت: این امر با واکنش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان همراه شد.

رییس سازمان صمت با بیان این جمله که مشکلات سنوات قبل از دوخت نبوده بلکه از نوع کیفیت پارچه بوده است، گفت: باید پارچه از واحد های تولید استان خریداری شود ولی در حال حاضر افرادی به این عرصه ورود پیدا کرده اند که بیشتر به دنبال منفعت خودشان هستند تا مشکلات مدارس.

مرادی در پاسخ به اظهارات مهدی حسینی نژاد، با اشاره به ظرفیت 50درصدی کارخانه پشم آسیا در کرمان،گفت: ما فقط با مدارس قرارداد می بندیم و کاری با کارخانه نداریم، لذا اگر کارخانه می گوید 100درصد استان را در اختیار قرار می دهد، ما مشکلی نداریم.

نماینده مدیر کل آموزش و پرورش نیز در این جلسه ضمن تایید کیفیت پایین پارچه های مربوط به فرم مدارس در سالیان گذشته، گفت: سال اول اجرایی شدن این طرح کارها بسیار دچار مشکل و ایراد بود اما در سال دوم 70درصد کارها خوب بود و تنها 30 درصد مشکل داشت که آن هم به دلیل این بود که پارچه هایی که از اصفهان و یزد در مراحل پایانی کار می دادند، کیفیت خوبی نداشت.

اگر چه در طول جلسه به اثرات کیفیت پارچه بر استرس و عفونت های دختران اشاره شد اما در نهایت مقرر شد تا با توجه به قیمت بالای برخی از اجناس موضوع قیمت نیز در کنار کیفیت مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه پارچه های یزدی سال گذشته گران و بی کیفیت بود، به صراحت گفت: آن چه که در سنوات قبل انجام شده است، کاهش قیمت نبوده است.

در ادامه روند جلسه با توجه به توضیحات مدیر عامل کارخانه پشم آسیا مبنی بر تاثیرات پلی استر بر بروز بیماریها و عفونت دختران، مقرر شد تا برای فرم مدارس از پارچه هایی با کیفیت حداقل 35 درصد الیاف طبیعی استفاده شود؛ همچنین مصوب شد تا با توجه به شعار سال و لزوم حمایت از تولید کنندگان استان، اولویت اصلی خرید پارچه کارخانه پشم آسیا باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حتی اگر درختان توت سم پاشی نشده باشند،باز هم مصرف آن ها مضر است/ توت های خیابانی حاوی درصد بالایی از فلزات سنگین اند

افراد زیادی فقط نذر کردند که به مجلس بروند و خط و ربط برایشان مهم نیست/ مجلس دهم سه فراکسیون اقلیت دارد/ هرکس بیاید و بتواند به رقیب خود رکب یا متلک بگوید با یک خنده و اخم سه میلیون رأی در کشور جابه جا می‌شود

زمین‌خواران با استقرار کانکس در برخی زمین‌ها به دنبال تصرف زمین‌های دولتی هستند

سینماداران موظفند بلیط سه شنبه‌ها را نیم بها کنند/نیم بها بودن بلیط هیچ ربطی به دولتی یا خصوصی بودن سینما‌ها ندارد/ اگر مدیران سینما‌ها سه شنبه را نیم بها نکنند مجبور می‌شویم فیلم به آن‌ها ندهیم/ تعداد سینما‌های کرمان کم است، جای مانور نداریم/در کرمان استقبال چندانی از سینما نمی شود

کوری در انتظار متقاضیان رنگی کردن چشم / تبلیغات بی پایه و اساس است / پیوند چشم امکان پذیر نیست/با لیزر به هیچ عنوان نمی‌توان رنگ مردمک را تغییر داد

بخش کشاورزی پتانسیل خودکفا شدن را دارد

اشتغال بیش از ۶۳ درصد جمعیت جنوب استان در بخش کشاورزی/ ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی در جنوب استان ضروری است

برگزاری نشست توسط احزاب در اماکن مسقف نیاز به مجوز ندارد

وزیر امور خارجه آمریکا غلط کرده گفته ایرانی ها مقصر حادثه ی نفت کش ها در عمان بودند / توان ساخت سلاح هسته ای را داریم و آمریکا نمی تواند جلوی پیشرفت ما را بگیرد/ برگزاری کنسرت عملکرد نیست یک کار ضد ارزش از خداغافل کن است/ جبهه انقلابی فرهنگی به وسط میدان آید و پاسخ دهد وگرنه شکایت می کنیم/کسانی که اهل رقص هستند دنبال منافع دنیایی پست و مقام هستند نه کارهای ارزشی

طرح آموزش و پذیرش؛ رفع انحصار یا نابودی مهم‌ترین نهاد مدنی وکالت؟

پربازدید ها

کمپ ماده 16، مختص مردان است/ ما رویکرد درمانی داریم، نه رویکرد نگهدار/رفتارهای منفی به صفر و مانایی درمان به 37درصد رسیده است

طرح آموزش و پذیرش؛ رفع انحصار یا نابودی مهم‌ترین نهاد مدنی وکالت؟

کوری در انتظار متقاضیان رنگی کردن چشم / تبلیغات بی پایه و اساس است / پیوند چشم امکان پذیر نیست/با لیزر به هیچ عنوان نمی‌توان رنگ مردمک را تغییر داد

زمین‌خواران با استقرار کانکس در برخی زمین‌ها به دنبال تصرف زمین‌های دولتی هستند

حتی اگر درختان توت سم پاشی نشده باشند،باز هم مصرف آن ها مضر است/ توت های خیابانی حاوی درصد بالایی از فلزات سنگین اند

پر بحث

فرافکنی به جای پاسخگویی   (۷ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۵ نظر)

هیچ وامی به من در پروژه عمران کرمان تعلق نگرفته است/ تمام مقامات، استاندار و نمایندگان مجلس از این پروژه حمایت کردند/ وامی که هنوز پرداخت نشده چگونه می‌تواند موجب فساد شود/در این پروژه هیچ شخص حقیقی ذی‌نفع نیست   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)

زنده باد شفافیت   (۳ نظر)

فرشاد از نمایندگان مجلس خواست برای اختصاص اعتبارات ملی به پروژه های شهری کرمان پیگیری کنند/ فدایی از تاخیر 15 روزه در افتتاح پل سیدی، از مردم عذرخواهی کرد/شهردار عدم عرضه قیر در کشور و افزایش قیمت فولاد را از مشکلات پروژه برشمرد   (۳ نظر)