کد خبر: ۳۱۲۹۱
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۲
ارسال به دوستان
ذخیره
در کارگروه تنطیم بازار استان کرمان مطرح شد:
رئیس اتاق اصناف کرمان گفت: تا زمانی که شکر صنف تأمین نشود، شما در بحث توزیع شکر برای خانوار مشکل دارید؛ چرا که شکری که شما توزیع می کنید از آن طرف درز پیدا می کند.
دهقان: ۳ هزار تن شکر در طی ۲ هفته به استان می‌آید و توزیع می‌شود/ حسینی نژاد: نگویید ۳ هزار تن شکر به استان می‌آید بلکه بگویید از سه هزار تن شکر وعده داده شده تنها هزار تن به استان آمده است/ در حال حاضر از ۲۰ فروشگاه کرمان، ۱۸ فروشگاه شکر ندارند/ ما نتوانستیم نیاز شکر استان را تأمین کنیم
گفتار نو/ گروه اقتصاد: 
 
دور از واقعیت نیست اگر بگوییم که موضوع شکر به یک پای اصلی جلسات تنطیم بازار تبدیل شده است، این بار نیز در نهمین کارگروه تنطیم بازار استان کرمان، بخش قابل توجهی از وقت جلسه به ارائه گزارش‌ها و نحوه توزیع و تأمین شکر اختصاص پیدا کرد و باری دیگر بر راه اندازی کارخانه تصفیه شکر سیرجان تاکید شد.

به گزارش گفتارنو، سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرماندر نهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان در پاسخ به پیشنهاد مدیر کل شرکت غله استان مبنی بر فعالیت کارخانه سیرجان، گفت: شکر از گمرک وارد کشور نشده است تا سازمان غله یا شرکت بازرگانی دولتی ایران بتواند این شکر خام را به کارخانه بدهد.

محمد علی دهقان در ادامه تصریح کرد: به طور کلی قراداد مربوطه بین کارخانه و شرکت بازرگانی دولتی در حال بسته شدن است و به محض بارگیری شکر این کارخانه تصفیه شکر را انجام دهد.

بنابر توضیحات نماینده تعاونی روستایی در این جلسه از سهمیه ۵ هزار تنی شکر، سه هزار تن خریداری شده است که از این میزان هزار تن به استان آمده است.
رضا محمد حسینی در ادامه افزود: این هزار تن در طی دو مرحله به استان آمده است و از ۵۰۰ تن مرحله دوم تاکنون ۱۵۰ تن توزیع شده است.

نکته جالب در این جلسه اظهارات رئیس اتاق اصناف در بحث شکر بود. یوسف جعفری در این جلسه خطاب به رئیس سازمان صمت گفت: تا زمانی که شکر صنف تأمین نشود، شما در بحث توزیع شکر برای خانوار مشکل دارید چرا که شکری که شما توزیع می‌کنید از آن طرف درز پیدا می‌کند.

رئیس صنف قنادان نیز در این جلسه با اشاره به تعهد ۵۰۰ تن شکر برای این صنف گفت: تا کنون تنها ۲۰۰ تن شکر به ما داده شده و ما از دهم ماه مبارک رمضان با کمبود شکر مواجه شدیم.

او در ادامه به صراحت خطاب به سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان، گفت: شما اول تولید کننده را تآمین کنید که کاری به بازار توزیع شما نداشته باشد.

این در حالی است که پیش از این صحبت ها، سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان از توزیع ۳ هزار تن شکر در طی دو هفته خبر داده بود و بر لزوم نظارت سازمان صمت بر توزیع شکر تاکید کرده بود.

حسینی نزاد در واکنش به همین صحبت‌های دهقان با بیان این جمله که نگویید ۳ هزار تن شکر می‌آوریم بلکه بگویید از ۳ هزار تن شکری که می‌خواستیم بیاریم، تنها یک هزار تن آمده است، به صراحت گفت: ما در تأمین شکر دچار چالش هستیم و نتوانسته ایم نیاز جامعه رابرطرف کنیم.

او در ادامه خاطر نشان کرد: در حال حاضر از ۲۰ فروشگاه کرمان، ۱۸ فروشگاه شکر ندارند.

اگر چه در طی این جلسه به ضرورت تأمین شکر در بخش خانوار تاکید شد و پیشنهاد شد تا هزار تن از ذخیره استراتزیک شکر برای توزیع در بخش خانوار در نظر گرفته شود، اما با توجه به توضیحات رئیس اتاق اصناف کرمان مقرر شد تا ۳۰۰ تن از این سهمیه به اصناف کرمان اختصاص پیدا کند تا پس از دریافت سهمیه هزار و ۳۰۰ تنی شکر اصناف، این میزان جایگزین شود.

همچنین بنا به پیشنهاد سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان مقرر شد تا هزار تن بعدی شکر آورده شده از سمت تعاونی روستایی به صنعت اختصاص پیدا کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

در شرایط خاص کنونی و انتخابات پیش رو نقش احزاب سرنوشت ساز است/ احزاب روحیه مطالبه گری مردم را افزایش دهند/مردم در انتخابات پیش رو موقعیت کشور را در نظر بگیرند/شورای نگهبان در خارج از چارچوب پا را فراتر نمی گذراد

رییس اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت:محصولات تراریخته باعث جهش ژنتیکی، سرطان و ناباروری می‌شود/رییس سازمان حفاظت محیط زیست: عوارض ناشی از مصرف تراریخته‌ها هیچ پایه و اساسی برای اثبات ندارد

داوران کرمانی، بازی شاهین بوشهر و پیکان تهران را سوت می زنند

چه با شیشه و چه با میله، باید بخش معلولان جدا باشد/هدفمان این است که مسافران عادی جایگاه معلولان را نگیرند والا حالت قفس ندارد

طیبه سیاووشی:دورنماي روشني براي طرح اصلاح ازدواج کودکان وجود ندارد/هر چه به فتواي مكارم شيرازي استناد كرديم عملا فايده نداشت/لاريجاني اجازه نداد راي‌گيري شود

مطالعات وزارت کار درخصوص حذف یارانه ضعیف است/ نگران حذف يارانه ۵۰ هزار خانوار تحت پوشش كميته امداد هستیم/دولت بايد ثروت افراد را از ميزان درآمدشان مجزا كند

قبل از فقر اقتصادی و فرهنگی، فقر قابلیتی داریم/ در جامعه، بیکار ماهر نداریم/ تسهیلات و اعتبارات را به کسی می دهیم که مهارت ندارد/دفاتر تسهیلگری نیامده اند قیّم مردم باشند

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم

ابلاغ مراتب ثبت بقایای جاده سنگ‌فرش فهرج - زاهدان به استاندار کرمان

باید مطالعه شود که کمبود یک هزار لیتر بر ثانیه آب شهر کرمان واقعی است یا خیر؟‌/ پروژه انتقال آب از سرشاخه‌های هلیل‌رود متعلق به ۲۲ سال پیش است که باید تجدید مطالعه شود/ صلاحیت رسیدگی به شکایت از استاندار کرمان برعهده دادستانی مرکز کشور است

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   ( نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   ( نظر)

پاسخ روحانی به نامه سه خواهر از جنوب کرمان   ( نظر)