کد خبر: ۳۱۳۷۸
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل زندان‌های استان کرمان تشریح کرد: حدود ۴۸۱ خانوار فرزندانشان در بیرون از زندان هیچ حامی و سرپناهی ندارند؛ به گونه‌ای که از این میزان ۶۳ خانوار هم زن و هم شوهر در زندان اند، ۱۰۲ خانوار مربوط به زنان سرپرست خانوار است و ۳۲۶ نفر هم مربوط به مردانی است که همسرشان فوت شده و یا طلاق گرفته است و مسئولیت فرزند با مرد است.
گفتار نو/ گروه جامعه :

بحث عدم اجرایی شدن کمپ ماده ۱۶ در مورد معتادان زن متجاهر و بی سرپرست این بار به کارگروه بانوان و خانواده استان کرمان کشیده شد.

به گزارش گفتار نو، در سال ۹۵ موضوع کمپ ماده ۱۶ در خصوص آسیب‌های اجتماعی در حوزه زنان تجهیز و به بهزیستی واگذار شد و مقرر شد تا این کمپ با رویکرد آموزشی و اشتغال به درمان این معتادان بپردازد، اما بنا به دلایلی این طرح متوقف شد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان در اولین کارگروه بانوان و خانواده استان کرمان، با اشاره به اهمیت توجه به معتادان زن متجاهر و آسیب دیده گفت: با توجه به تعطیلی کمپ ماده ۱۶ در حوزه زنان و لزوم جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی نیاز هست تا طرحی با رویکردی قبلی که همان آموزش و ایجاد اشتغال است در حوزه زنان متجاهر و بی سرپرست مبتلا به اعتیاد راه اندازی شود.

یکی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این جلسه به ارائه گزارشی از انواع آسیب‌های اجتماعی زنان بی سرپرست و متجاهر از جمله افزایش بیماری‌های مقاربتی و جنسی، مخدوش شدن چهره شهر و شهروندان، از بین رفتن قباحت و عادی شدن و .. پرداخت و بر ضرورت توجه به این قشر از جامعه تاکید کرد.

بنا بر گفته‌های نوذر نخعی، در ۲۰ سال گذشته تنها ۲ درصد از افراد مبتلا به HIV مثبت مربوط به زنان بوده است، اما هم اکنون این آمار به ۳۵ درصد رسیده است.

مدیر کل زندان‌های استان کرمان نیز با بیان اینکه ۱۵ درصد از این معتادان زن متجاهر و بی سرپرست در کف زندان‌های شهر حضور دارند، گفت: حدود هزار و ۵۰۰ نفر از این خانم‌ها به دلایلی، چون دزدی و .. به زندان‌های استان سرازیر می‌شوند؛ که از این میزان حداقل ۵۰ نفر به طور دائمی در زندان‌ها ساکن هستند و با جرم‌های متعدد دوباره بازگشت داده می‌شوند.

رمضان میری در ادامه تشریح کرد: حدود ۴۸۱ خانوار در این حوزه وجود دارد که فرزندانشان در بیرون از زندان هیچ حامی و سرپناهی ندارند؛ به گونه‌ای که از این میزان ۶۳ خانوار هم زن و هم شوهر در زندان اند، ۱۰۲ خانوار مربوط به زنان سرپرست خانوار است و ۳۲۶ نفر هم مربوط به مردانی است که همسرشان فوت شده و یا طلاق گرفته است و مسئولیت فرزند با مرد است.

با توجه به اظهارات صورت گرفته در این جلسه و گزارشات ارائه شده مقرر شد تا در قالب طرح ریحان به ساماندهی مراکز خصوصی و افزایش تعداد مراکز حامی زنان متجاهر و بی سرپرست پرداخته شود و در بودجه امسال، اعتباری برای این منظور در نظر گرفته شود. همچنین دستگاه‌های اجرایی استان من جمله بهزیستی موظف شدند تا برنامه ریزی اجرایی دقیقی در این عرصه ارائه دهند و پیشنهادات خود را گزارش دهند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فیلم/دیدار سید حسن نصرالله با دختر شهید سلیمانی

فیلم/ آیت الله مایک؛ طراح ترور سردارشهید حاج قاسم سلیمانی به هلاکت رسید

احتمال مکاتبه روحانی و رهبری درباره ردصلاحیت‌شدگان

هرشورایی استمرار یک شورای گذشته است، یک باره به وجود نمی آید/سیستم شورایی تا رسیدن به بلوغ کامل فاصله دارد/ باید جایگاه و قانون شوراها اصلاح شود/ در زمان بحث کارشناسی خویشتن داری بکنیم/مردم ما را قضاوت می کنند

امیدبخشی به جامعه، مشارکت و حضور مردم در صحنه انتخابات را افزایش می‌دهد / در جامعه کنونی هنوز جو انتخاباتی به صورت مطلوب شکل نگرفته است/ بهترین راه اطلاع‌رسانی از بینش شهید سلیمانی و دیگر شهدا فضای مجازی است

خسارت محصول پسته استان کرمان در سال گذشته بی‌سابقه بود / استان کرمان در پوشش بیمه باغات رتبه اول کشور را دارد

سه چهارم حوزه‌ها در بحث رقابتی نیاز به تجدیدنظر دارد

تخلفات انتخاباتی بدون اغماض رسیدگی می‌شود / داوطلبان باید تمام ابعاد فعالیت‌های انتخاباتی خود را مدیریت کنند / رقابت‌های انتخاباتی باید آمیخته به رفاقت باشد

شما‌ها که در جلسات خصوصی خود می‌گویید مجلس بعدی ۱۰۰درصد مال ماست؛ اگر مال شماست چرا غصه می‌خورید؟ / بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی آن روزی است که انتخابات بشود تشریفات / نمی‌شود لایحه دولت و مصوبه مجلس بین زمین و آسمان بماند و روابط بانکی ما با دنیا دچار مشکل شود / چه کسی در این کشور تصمیم‌گیر است؟ دولت و مجلس که تصویب کرده اند؛ رهبری هم به صراحت گفته‌اند که با لوایح دولت مشکلی ندارند

فیلم/ خروج هواپیمای مسافربری تهران - ماهشهر از باند

پربازدید ها

فیلم/ خروج هواپیمای مسافربری تهران - ماهشهر از باند

هر 45 روز یکبار نشست‌های تخصصی استان با رویکرد کیفیت آموزشی برگزار می‌شود / بزرگترین چالش امروز، سیاست‌های حوزه نیروی انسانی است / هنرستان‌های سیرجان با مشکل نیروی انسانی متخصص روبه‌رو هستند / به هنرستان‌های سیرجان سرانه تعلق نمی‌گیرد / قلعه‌گنج مرکز تخصص آموزش ضمن خدمت فرهنگیان به‌صورت تخصصی ندارد

هیچ تصمیمی برای مسقف کردن گلزار شهدای کرمان گرفته نشده است / زیرساخت‌های راهیان نور به کرمان باید آماده شوند

تلفات جاده‌ای در ۹ ماهه امسال 5 درصد کاهش داشت / عدم ایمنی وسیله نقلیه تأثیرگذارترین عوامل تلفات جاده‌ای است

افزایش 1/5 درصدی جابجایی مسافر در خطوط ریلی استان کرمان / حمل بیش از پنج هزار دستگاه ماشین با قطار مسافری

هرشورایی استمرار یک شورای گذشته است، یک باره به وجود نمی آید/سیستم شورایی تا رسیدن به بلوغ کامل فاصله دارد/ باید جایگاه و قانون شوراها اصلاح شود/ در زمان بحث کارشناسی خویشتن داری بکنیم/مردم ما را قضاوت می کنند

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)