کد خبر: ۳۱۳۹۵
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
ارسال به دوستان
ذخیره
مصطفی پورمحمدی در راهپیمایی روز قدس در کرمان:
مشاور رییس قوه قضائیه: گفت: مردم باید به این موضوع توجه داشته باشند که اگر امروز با یهود و صهیونیست مبارزه کنیم، به معنای آن است که با تمدن تجاوزکارانه امروز جریان استکبار مبارزه کرده ایم و این مبارزه، یک جنگ عظیم تمدنی است و حرکت مردم مسلمان ایران و دنیا یک حرکت ماندگار در تاریخ بشریت و امت اسلامی است.
هویت صهیونیزم بر نژاد پرستی است
 
مشاور رییس قوه قضائیه: گفت: مردم باید به این موضوع توجه داشته باشند که اگر امروز با یهود و صهیونیست مبارزه کنیم، به معنای آن است که با تمدن تجاوزکارانه امروز جریان استکبار مبارزه کرده ایم و این مبارزه، یک جنگ عظیم تمدنی است و حرکت مردم مسلمان ایران و دنیا یک حرکت ماندگار در تاریخ بشریت و امت اسلامی است.
 
حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی ظهر امروز ۱۰ خردادماه در راهپیمایی روز جهانی قدس در کرمان گفت: روز قدس روز اسلام است و این روز بدون شک برجسته‌ترین عمل عمل عبادی، سیاسی و انقلابی امت اسلامی است.

وی ادامه داد: روزه داران و شب زنده داران پس از یک ماه صیام و قیام در روزه داری با حرکتی هماهنگ و منسجم در یک جریان طوفنده و انقلابی با هدف‌های روشن و شفاف و نگاهی به آینده با آرمان‌های بزرگ، همه با هم برای یک هدف حرکت می‌کنیم، فریاد می‌زنیم، با مشت‌های گره شده، عزم‌های استوار و قدم‌های استوار برای رسالت بزرگ انسانی، اسلامی و انقلابیمان؛ بر می‌داریم که باید در همین راستا درود فراوان بر مرد الهی و آن پیر روشن ضمیر امام بزرگوار رحمت اله علیه بفرستیم که با الهامات غیب‌گونه و معجزه آسای خود این حرکت انقلابی و سیاسی را در جلوی پای امت اسلامی قرار داد و اکنون ۴ دهه است که از این چشمه‌سار روشنایی، رهایی و هدایت سیراب می‌شویم.

مشاور رییس قوه قضائیه ضمن طلب عمر طولانی برای مقام معظم رهبری، اظهار کرد: درود بر شما مردان و زنان قهرمان، حق‌طلب و خداجو که همچنان در این مسیر هوشمندانه و آگاهانه با حضور پرشور و حماسه‌ساز و با مشت‌های گره کرده این جریان خونبار، اما افتخار آمیز را همواره زنده و این مشعل را برافراشته نگهداشته‌اید.

وی با مرور کوتاهی بر تاریخ این نقطه حساس جغرافیای جهان، عنوان کرد: ما نیازمندآگاهی عمیق و معرفت دقیق از این حادثه هستیم که چرا پس از ۱۴۰ سال که از مقدمه چینی برای اشغال فلسطین و تشکیل دولت غاصب صهیونیستی گذشته، اما اکنون بحث معامله بزرگ قرن مطرح شده است.

حجت‌الاسلام پورمحمدی به تشریح تاریخ سرزمین فلسطین پرداخت و تصریح کرد: حدود ۴ هزار سال قبل حضرت ابراهیم حرکت خود برای اقامت در عرض سرزمین مقدس فلسطین را انجام می‌دهد و بعد‌ها حضرت یعقوب، حضرت یوسف، حضرت سلیمان و حضرت داوود در این سرزمین بودند تا ۱۲۵۰ سال قبل از میلاد، قوم بنی اسرائیل در این سرزمین مستقر شدند.

وی با اشاره به فتح بیت‌المقدس توسط مسلمانان بدون جنگ اظهار کرد: در این برهه زمانی و در این سرزمین بسیاری از مسیحیان و برخی از یهودیان به دلیل پیش‌بینی‌های کتاب‌های مقدس شان، اسلام را با آغوش باز می‌پذیرند و با کمترین درگیری این فتح صورت می‌گیرد، اما در حدود ۹۰۰ سال قبل صلیبی‌ها از روم، هجمه به فلسطینیان را آغاز کردند، اما در سال ۱۱۸۷ میلادی حاکمیت اسلامی مجددا بر این سرزمین مسلط می‌شود.

وزیر سابق دادگستری اظهار کرد: سازمان ملل در اواخر قرن نوزدهم، در حالی تشکیل دولت صهیونیست را به رسمیت شناخت که جمعیت آن‌ها کمتر از ۳۰ درصد و حدود ۶ درصد زمین‌های این سرزمین را داشت و در آن زمان سازمان ملل ۵۶.۵ درصد این سرزمین را به یهودی‌ها اعطا می‌کند.

پورمحمدی به تشریح اهمیت تحولات اتفاق افتاده در این منقطه جغرافیایی پرداخت و بیان کرد: در سال ۱۹۵۷ حدود ۹ سال پس از تشکیل رژیم غاصب صهیونیست، اسرائیل با همکاری دولت فرانسه، که خود را مدافع حقوق بشر می‌دانست، اولین نیروگاه اتمی را در اسرائیل ساخت و ۹ سال بعد صاحب ۶ بمب اتم می‌شود که براساس آخرین آمار اسرائیل هم اکنون حدود ۲۰۰ بمب اتم در اختیار دارد.

مشاور رییس قوه قضائیه اظهار کرد: هم اکنون جمعیت سرزمین فلسطین حدود ۹ میلیون نفر است که ۶ میلیون نفر آن‌ها آواره و ۳ میلیون نفر آن‌ها تحت فشار و سیطه ظلم صهیونیست به سر می‌برند.

وی با طرح سوالی‌های که چرا دنیای استکبار موضوع اسرائیل برایشان مهم است؟ و چرا نظام سلطه شیشه عمر خود را در اختیار این دولت متجاوز قرار ست؟ به آیاتی از کلام الله مجید اشاره کرد و افزود: قرآن تعریف‌هایی شفاف و زیادی از شحصیت و هویت یهود دارد.

حجت‌الاسلام پورمحمدی با بیان این مطلب که هویت این قوم بر نژاد پرستی است، ادامه داد: امروز کل جمعیت یهودیان دنیا ۱۸ میلیون نفر است که فوق العاده نژاد پرست هستند به طوری که حتی ازدواج با غیر از خود را انجام نمی‌دهند و خود را نژاد برتر می‌دانند.

وی یهودیان را مبدع تفکر مادی گرای دانست و بیان کرد: از حدود چند سال قبل تا به امروز برجسته‌ترین نظریه پردازان و فیلسوفان غربی یهودی هستند.

مشاور رییس قوه قضائیه با بیان این مطلب که این قوم دلبستگی شدید به دنیا دارند، عنوان کرد: آتش افروزی و آدم کشی در دنیا از دیگر هویت‌های یهود است ضمن آنکه پیمان شکنی نیز دیگر هویت‌های یهود است.

حجت‌الاسلام پورمحمدی خاطر نشان کرد: مردم باید به این موضوع توجه داشته باشند که اگر امروز با یهود و صهیونیست مبارزه کنیم، به معنای آن است که با تمدن تجاوزکارانه امروز جریان استکبار مبارزه کرده ایم و این مبارزه، یک جنگ عظیم تمدنی است و حرکت مردم مسلمان ایران و دنیا یک حرکت ماندگار در تاریخ بشریت و امت اسلامی است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کرمان قهرمان رقابت‌های سبک کیوکوشین تزوکا شد

بازداشت یکی از کارمندان واحد درآمد

دیدار دو تیم گل‌گهر سیرجان و سپاهان اصفهان دوشنبه برگزار می شود

پلمب ۱۵۰ واحد صنفی در کرمان به دلیل عدم رعایت مقررات

ارادۀ جدی برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری وجود ندارد/ گردشگری می‌تواند محور اصلی توسعه‌ی صادرات استان باشد

سالانه ۲۰ تن آب سنگین تولید می‌شود/ مرکز درمان قطعی سرطان ها در دست ساخت است/صد درصد فعالیت های صنعت هسته ای ایران بومی است/ راه‌اندازی مدار ثانویه رآکتور در حال بازطراحی اراک تا ۲ هفته آینده

پیمانکاران راغب به تهاتر نیستند/ هدف این است که بانک و سازمان امور اقتصاد و دارایی بدهی هایشان را وصول کنند/ تنها پیمانکار ضرر می‌کند

کمک بیش از ۲ میلیارد ریالی خیرین کرمانی به دانش‌آموزان نیازمند

بهره برداری از جاده رابر به کرمان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/با احداث این جاده مسیر کرمان به رابر ۷۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

تمام دستاوردهای هسته‌ای ایران اسلامی صلح‌آمیز است/ دانش هسته‌ای یک ضرورت برای کشور است

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)