کد خبر: ۳۱۴۱۴
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۴
ارسال به دوستان
ذخیره
تغییر در ترکیب شورای شهر کرمان:
زهرا ایرانمنش و علی بهرامی پنج روز مانده به پایان مهلت استعفا به منظور ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از شورای شهر کرمان استعفا دادند.

بهرامی:خودم را سرباز هیچ حزب و جناحی نمی دانم!/زهرا ایرانمنش:بعد از 16 سال زمان آن رسیده که راه را برای جوانان باز کنم/گمان می کردم شورا اختیارات زیادی دارد!

زهرا ایرانمنش و علی بهرامی پنج روز مانده به پایان مهلت استعفا به منظور ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از شورای شهر کرمان استعفا دادند.

به گزارش گفتار نو ، جلسه علنی شورای شهر کرمان در حالی آغاز شد که علی اکبر مشرفی در این جلسه حضور نداشت.
در این جلسه استعفای دو عضو شورای شهر به رأی گذاشته شد، و در پایان استعفای زهرا ایرانمنش با 6 رأی موافق و 4 رأی مخالف و استعفای علی بهرامی با 8 رأی موافق و 2 رأی مخالف پذیرفته شد.

همچنین در این جلسه احمد حسن زاده به عنوان جایگزین ماه بانو معصوم زاده با ادای سوگند فعالیت خود را رسما در شورای پنجم آغاز کرد.

محمد فرشاد رییس شورای شهر کرمان در این جلسه اظهار داشت: عرق شورایی حکم می کند از شورا دفاع کنیم لذا از طرف همه اعضاء شورای شهر می خواهم این دو عضو شورای شهر از استعفای خود صرفه نظر کنند.

خودم را سرباز هیچ حزب و جناحی نمی دانم

نائب رییس شورای شهر در تبیین استعفایش اعلام کرد: دغدغه اصلی من از همان ابتدای دانشگاه وضعیت نابه سامان کرمان بود.

علی بهرامی ادامه داد: از همان زمان روزنامه نگاری را آغاز کردم و پروژه های که در سطح شهر شروع می شد را منتشر می کردم اما تأثیرات آنچنان نبود که جلوی برخی از پروژه ها گرفته شود.

او با بیان اینکه خودم را سرباز هیچ حزب و جناحی نمی دانم، گفت: من سرباز مردم هستم و در این راهی که می خواهم وارد شوم هزینه هایش را می پردازم.

جوان هستید بمانید تا تجربه بیشتری کسب کنید

علی خدادادی در مخالفت با استفعای بهرامی گفت : کاری که در شورا انجام می شود یا برای رضای خداست یا مردم.

او با بیان اینکه مردم به ما رای دادند تا چهار سال اینجا بمانیم ، گفت: از همین رو وجودتان الزامی است، شما جوان هستید بمانید تا تجربه بیشتری کسب کنید.

خدادای اضافه کرد: با این شرایطی که سنگر مجلس دارد در همین شورا می توانید بهتر به مردم کمک کنید.

بگذارید کارهای نیمه تمام تمام شود

میرحسینی نیز در مخالفت با استعفای بهرامی اظهار داشت: روزی که انتخابات شورای شهر بود مردم به یک جمعی رای دادند که افکار مختلف داشتند. شما همیشه دغدغه میانگین سنی اعضا شورای شهر را داشتید و شما تنها نماینده  جوانان بودید.

او در ادامه گفت: شما می گویید من کارهایم را کردم! در صورتی که شهر یک موجود زنده است و نیازهای جدید دارد، بگذارید کارهای نیمه تمام تمام شود. درست است خیلی ها از شورا به مجلس و وزارت رفتند اما شما در شورا بمانید.


بعد از صحبت های موافق و مخالف استعفای علی بهرامی به رأی گذاشته شد و با 8 رأی موافق و 2 رأی مخالف استعفایش پذیرفته شد.

بعد از 16 سال سابقه زمان آن رسیده است راه را برای جوانان باز کنم!
در ادامه زهرا ایرانمش نیز در تبیین استعفایش اظهار داشت: علی بهرامی بعد از دو سال حضور در شورای شهر این چنین دیدگاه هایی دارد و فکر می کنم من بعد از 16 سال سابقه زمان آن رسیده است راه را برای جوانان باز کنم.

گمان می کردم شورا اختیارات زیادی دارد!
او کم شدن اختیارات شورای شهر را یکی دیگر از دلایل استعفای خود مطرح کرد و گفت: روزی که به شورا آمدم گمان می کردم شورا اختیارات زیادی دارد اما این طور نیست، در آینده حتی ممکن است دیگر اختیار انتخاب شهردار را هم نداشته باشیم.

محممد فرشاد در واکنش به سخنان زهرا ایرانمنش (با خنده ) گفت: چوم اختیار شورای شهر کم شده است می خواهید فرار کنید؟ ایرانمنش پاسخ داد: خدا نکند شورا در آینده بدون حضور بانوان تشکیل شود.

بعد از اتمام سخنان زهرا ایرانمنش استعفا به رأی گذاشته شد و با 6 رأی موافق و 4 رأی مخالف، استعفا پذیرفته شد.


در پایان رییس شورای اسلامی شهر اعلام کرد: زهرا لری و فتح الله مویدی جایگزین زهرا ایرانمنش و علی بهرامی در شورای پنجم خواهند شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم

ابلاغ مراتب ثبت بقایای جاده سنگ‌فرش فهرج - زاهدان به استاندار کرمان

باید مطالعه شود که کمبود یک هزار لیتر بر ثانیه آب شهر کرمان واقعی است یا خیر؟‌/ پروژه انتقال آب از سرشاخه‌های هلیل‌رود متعلق به ۲۲ سال پیش است که باید تجدید مطالعه شود/ صلاحیت رسیدگی به شکایت از استاندار کرمان برعهده دادستانی مرکز کشور است

حلزون تراپی مبنای علمی ندارد

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند

پاسخ روحانی به نامه سه خواهر از جنوب کرمان

تنها ۷ معین اقتصای عملکرد ضعیف داشتند/رتبه بندی معین‌ها توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است/فراوری و بسته بندی در جنوب استان قائم به شخص است

ازاختیارات کارگروه ها سوء استفاده می کنند/بنگاهداری بانک ها منتفی است/مطالبات غیر جاری در سال 97رشد 36درصدی داشته است

تصاویر گفتارنو از عزاداری روز عاشورا و شام غریبان در کرمان

تصاویر/ عزاداری عاشورای حسینی در علی آباد سادات رفسنجان

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   ( نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   ( نظر)

پاسخ روحانی به نامه سه خواهر از جنوب کرمان   ( نظر)