کد خبر: ۳۱۴۱۴
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۴
ارسال به دوستان
ذخیره
تغییر در ترکیب شورای شهر کرمان:
زهرا ایرانمنش و علی بهرامی پنج روز مانده به پایان مهلت استعفا به منظور ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از شورای شهر کرمان استعفا دادند.

بهرامی:خودم را سرباز هیچ حزب و جناحی نمی دانم!/زهرا ایرانمنش:بعد از 16 سال زمان آن رسیده که راه را برای جوانان باز کنم/گمان می کردم شورا اختیارات زیادی دارد!

زهرا ایرانمنش و علی بهرامی پنج روز مانده به پایان مهلت استعفا به منظور ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از شورای شهر کرمان استعفا دادند.

به گزارش گفتار نو ، جلسه علنی شورای شهر کرمان در حالی آغاز شد که علی اکبر مشرفی در این جلسه حضور نداشت.
در این جلسه استعفای دو عضو شورای شهر به رأی گذاشته شد، و در پایان استعفای زهرا ایرانمنش با 6 رأی موافق و 4 رأی مخالف و استعفای علی بهرامی با 8 رأی موافق و 2 رأی مخالف پذیرفته شد.

همچنین در این جلسه احمد حسن زاده به عنوان جایگزین ماه بانو معصوم زاده با ادای سوگند فعالیت خود را رسما در شورای پنجم آغاز کرد.

محمد فرشاد رییس شورای شهر کرمان در این جلسه اظهار داشت: عرق شورایی حکم می کند از شورا دفاع کنیم لذا از طرف همه اعضاء شورای شهر می خواهم این دو عضو شورای شهر از استعفای خود صرفه نظر کنند.

خودم را سرباز هیچ حزب و جناحی نمی دانم

نائب رییس شورای شهر در تبیین استعفایش اعلام کرد: دغدغه اصلی من از همان ابتدای دانشگاه وضعیت نابه سامان کرمان بود.

علی بهرامی ادامه داد: از همان زمان روزنامه نگاری را آغاز کردم و پروژه های که در سطح شهر شروع می شد را منتشر می کردم اما تأثیرات آنچنان نبود که جلوی برخی از پروژه ها گرفته شود.

او با بیان اینکه خودم را سرباز هیچ حزب و جناحی نمی دانم، گفت: من سرباز مردم هستم و در این راهی که می خواهم وارد شوم هزینه هایش را می پردازم.

جوان هستید بمانید تا تجربه بیشتری کسب کنید

علی خدادادی در مخالفت با استفعای بهرامی گفت : کاری که در شورا انجام می شود یا برای رضای خداست یا مردم.

او با بیان اینکه مردم به ما رای دادند تا چهار سال اینجا بمانیم ، گفت: از همین رو وجودتان الزامی است، شما جوان هستید بمانید تا تجربه بیشتری کسب کنید.

خدادای اضافه کرد: با این شرایطی که سنگر مجلس دارد در همین شورا می توانید بهتر به مردم کمک کنید.

بگذارید کارهای نیمه تمام تمام شود

میرحسینی نیز در مخالفت با استعفای بهرامی اظهار داشت: روزی که انتخابات شورای شهر بود مردم به یک جمعی رای دادند که افکار مختلف داشتند. شما همیشه دغدغه میانگین سنی اعضا شورای شهر را داشتید و شما تنها نماینده  جوانان بودید.

او در ادامه گفت: شما می گویید من کارهایم را کردم! در صورتی که شهر یک موجود زنده است و نیازهای جدید دارد، بگذارید کارهای نیمه تمام تمام شود. درست است خیلی ها از شورا به مجلس و وزارت رفتند اما شما در شورا بمانید.


بعد از صحبت های موافق و مخالف استعفای علی بهرامی به رأی گذاشته شد و با 8 رأی موافق و 2 رأی مخالف استعفایش پذیرفته شد.

بعد از 16 سال سابقه زمان آن رسیده است راه را برای جوانان باز کنم!
در ادامه زهرا ایرانمش نیز در تبیین استعفایش اظهار داشت: علی بهرامی بعد از دو سال حضور در شورای شهر این چنین دیدگاه هایی دارد و فکر می کنم من بعد از 16 سال سابقه زمان آن رسیده است راه را برای جوانان باز کنم.

گمان می کردم شورا اختیارات زیادی دارد!
او کم شدن اختیارات شورای شهر را یکی دیگر از دلایل استعفای خود مطرح کرد و گفت: روزی که به شورا آمدم گمان می کردم شورا اختیارات زیادی دارد اما این طور نیست، در آینده حتی ممکن است دیگر اختیار انتخاب شهردار را هم نداشته باشیم.

محممد فرشاد در واکنش به سخنان زهرا ایرانمنش (با خنده ) گفت: چوم اختیار شورای شهر کم شده است می خواهید فرار کنید؟ ایرانمنش پاسخ داد: خدا نکند شورا در آینده بدون حضور بانوان تشکیل شود.

بعد از اتمام سخنان زهرا ایرانمنش استعفا به رأی گذاشته شد و با 6 رأی موافق و 4 رأی مخالف، استعفا پذیرفته شد.


در پایان رییس شورای اسلامی شهر اعلام کرد: زهرا لری و فتح الله مویدی جایگزین زهرا ایرانمنش و علی بهرامی در شورای پنجم خواهند شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

از درخواست رد صلاحیت یک نماینده مجلس به دلیل نورافشانی در ستادش تا ماجرای نامگذاری لیست کارگزاران با عنوان یاران هاشمی

برگزاری مسابقات کشتی قهرمانی کشور، به میزبانی کرمان / حضور ۸۰۰ شرکت کننده از سراسر کشور در دو بخش آزاد و فرنگی در مسابقات

مدارس فردای روز انتخابات تعطیل نیستند/ 199 شعبه اخذ رای در مدارس سطح شهرستان کرمان خواهیم داشت

در مجلس نهم، مردم با صندوق رای قهر کردند نتیجه آن حضور نمایندگانی بود که گفتارشان در شأن مردم نبود/اگر می‌خواهیم مملکتمان پیشرفت کند، باید پای خوب و بدش بایستیم/دلسردی، منافع ‌کسانی را تأمین می‌کند که این صحنه‌ها را مدیریت می‌کنند/ دکتر سالاری با ورود به مجلس از حقوق زنان دفاع خواهد کرد

تخلفات‌ تبلیغاتی کاندیداها در حال پیگیری است / تلاش می‌کنیم تخلفات انتخاباتی به صفر برسد

ببینید| همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان کرمان/ سخنرانی دکتر جلال آزمندیان

اگر به میدان نیاییم مشخص نیست در آینده این نیامدن چه مشکلاتی را برای کشور ایجاد می‌کند/ به حکم خرد باید در انتخابات شرکت کرد

رقابت درون جناحی اصول گرایان داغ تر می شود/ نزدیک به 10 لیست از اردوگاه اصولگرا رونمایی شده است/ احمدی نژادی ها کجا هستند؟

تنها راه برون رفت از مشکلات بخش کشاورزی راه‌اندازی منطقه آزاد کشاورزی است / اولین محموله خیار به کشور عمان صادر شد / رها کردن محصول خیار در جنوب کرمان جنبه سیاسی داشت

تنها راه برون رفت از مشکلات بخش کشاورزی راه‌اندازی منطقه آزاد کشاورزی است / اولین محموله خیار به کشور عمان صادر شد / رها کردن محصول خیار در جنوب کرمان جنبه سیاسی داشت

پربازدید ها

۶۱ درصد از زندانیان ماندگار در کرمان دارای جرم مواد مخدر هستند / کاهش منابع آبی و افزایش نرخ اعتیاد و طلاق از تهدیدات و آسیب‌های استان کرمان است

۲۲ مدرسه شهر کرمان جهت اسکان میهمانان اربعین سردار سلیمانی تعطیل شد / مدارسی که در مسیر مراسم شهید سلیمانی قرار دارند یک ساعت زودتر تعطیل کنند

زندانی مشمول حمایت ستاد دیه قبل از اول مهرماه 98 در استان نداریم / زندان هزینه‌های مادی و معنوی زیادی به جامعه تحمیل می‌کند / جمعیت زیاد زندانیان در شان جمهوری اسلامی نیست

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از نشست خبری استاندار کرمان   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

دانشگاه حتی اجازه برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه ( س) را به ما نداد/ اجازه برگزاری تریبون آزاد هم به ما داده نشد/به جریان رقیب اجازه برگزاری برنامه انتخاباتی را هم داده اند   ( نظر)

ببینید: گزارش تصویری از همایش حامیان دکتر زهره سالاری   ( نظر)

در زندگی به انسانیت، عاطفه ها و فطرتها بیشتر از رنگهای سیاسی توجه کردم/در مسائل سیاسی رنگ خدا را بر هر رنگی ترجیح دهید   ( نظر)