کد خبر: ۳۱۴۳۷
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس مجتمع لاستیک بارز در گفت و گو با گفتارنو مطرح کرد:
رئیس مجتمع لاستیک بارز در پاسخ به این سوال که آیا قیمت لاستیک از سه ماه قبل تا کنون افزایش داشته است، می‌گوید: خیر ما قیمت هایمان تحت نظارت و تحت کنترل دولت است و ما هیچ تغییری در قیمت‌ها نداریم.
در چند ماهه گذشته هیچ افزایش  قیمتی در لاستیک بارز نداشته ایم/ 15تنها درصد تولید لاستیک کاهش  یافته است/من، چون خودم لاستیک نخریدم نمی‌توانم اظهارنظر کنم  آیا نمایندگی‌های ما گرانتر می‌دهند یا نه؟
 
گفتار نو/ مرضیه قاضی زاده:
در حالی که مشاهدات میدانی خبرنگار گفتار نو حاکی از افزایش قیمت دو برابری قیمت لاستیک در سه ماهه گذشته است، رئیس مجتمع لاستیک بازر مدعی است که از چند ماه قبل تا کنون هیچ گونه افزایش قیمتی در لاستیک نداشته است.

رئیس مجتمع لاستیک بارز در پاسخ به این سوال که آیا قیمت لاستیک از سه ماه قبل تا کنون افزایش داشته است، می‌گوید: خیر ما قیمت هایمان تحت نظارت و تحت کنترل دولت است و ما هیچ تغییری در قیمت‌ها نداریم.

به گزارش گفتار نو، علی اکبر مشرفی با بیان این جمله که من، چون خودم از بیرون لاستیک نخریدم، اطلاعی ندارم که قیمت لاستیک در بازار چند است، خاطر نشان می‌کند: چیزی که من می‌توانم بگویم این است که ما در چند ماه گذشته هیچ افزایش قیمتی نداشته ایم.
مشرفی در ادامه می‌افزاید: نظارت بر توزیع اصلا دست ما نیست بلکه دست دولت است،  ما اصلا نظارت نمی‌کنیم، لذا ما از بازار خبری نداریم.

مشرفی در پاسخ به این سوال که آیا کاهش تولید موجب کاهش عرضه و به تبع آن افزایش قیمت در بازار است، می‌گوید: کاهش چندانی در تولید لاستیک اتفاق نیفتاده است، می‌توان گفت که ما حدوداً ۱۵ الی ۲۰ درصد در تولید لاستیک کاهش داشته ایم.

این درحالی است که در بازارکرمان میزان عرضه لاستیک بسیار کمتر از تقاضا است و در خیلی از مغازه‌ها فروش لاستیک محدود است. مشاهدات میدان خبرنگار گفتار نو نیز حاکی از این مسئله است که علاوه بر نبود برخی از اقلام لاستیک، برخی برند‌های داخلی مثل یزد تایر در بازار وجود ندارد و برندهایی، چون ایران تایر ولاستیک بارز نیز به ندرت و با قیمت‌های گزاف به فروش می‌رسند.

با توجه به افزایش قیمت صد درصدی لاستیک بارز در بازار از مشرفی پرسش شد که چرا کارخانه اقدام به فروش لاستیک به صورت اینترنتی و با قیمت‌های ارزانتر نمی‌کند. او در پاسخ به این پرسش گفت: دولت وظیفه‌ی نظارت بر توزیع را به عهده دارد، ما هم از طریق نمایندگی‌های خود درسراسر کشور اقدام به توزیع لاستیک می‌کنیم و سال‌های سوال نیز همین رویه بوده است.

این اظهارات منجر به این پرسش شد که آیا قبول دارید که اگر شما هیچ افزایش قیمتی نداشته اید، نمایندگی‌های شما هم نباید در قیمت لاستیک هیچ افزایشی داده باشند. مشرفی در پاسخ می‌گوید: قیمت لاستیک نباید با سه ماه قبل تغییری داشته باشد، اما من، چون خودم لاستیک نخریدم نمی‌توانم اظهارنظر کنم و بگویم که آیا لاستیک گرانتر شده است یا نه و یا آیا نمایندگی‌های ما گرانتر می‌دهند یا نه؟

او در ادامه می‌افزاید: باید توجه داشت که خیلی از مغازه ها، نماینده‌های ما هم نیستند مثلا در کرمان ما ۵ الی ۶ نماینده داریم؛ پس نمی‌توان گفت که نماینده‌های ما گران می‌فروشند چرا که نماینده‌های ما محدود هستند و تعدادشان کم است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حتی اگر درختان توت سم پاشی نشده باشند،باز هم مصرف آن ها مضر است/ توت های خیابانی حاوی درصد بالایی از فلزات سنگین اند

افراد زیادی فقط نذر کردند که به مجلس بروند و خط و ربط برایشان مهم نیست/ مجلس دهم سه فراکسیون اقلیت دارد/ هرکس بیاید و بتواند به رقیب خود رکب یا متلک بگوید با یک خنده و اخم سه میلیون رأی در کشور جابه جا می‌شود

زمین‌خواران با استقرار کانکس در برخی زمین‌ها به دنبال تصرف زمین‌های دولتی هستند

سینماداران موظفند بلیط سه شنبه‌ها را نیم بها کنند/نیم بها بودن بلیط هیچ ربطی به دولتی یا خصوصی بودن سینما‌ها ندارد/ اگر مدیران سینما‌ها سه شنبه را نیم بها نکنند مجبور می‌شویم فیلم به آن‌ها ندهیم/ تعداد سینما‌های کرمان کم است، جای مانور نداریم/در کرمان استقبال چندانی از سینما نمی شود

کوری در انتظار متقاضیان رنگی کردن چشم / تبلیغات بی پایه و اساس است / پیوند چشم امکان پذیر نیست/با لیزر به هیچ عنوان نمی‌توان رنگ مردمک را تغییر داد

بخش کشاورزی پتانسیل خودکفا شدن را دارد

اشتغال بیش از ۶۳ درصد جمعیت جنوب استان در بخش کشاورزی/ ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی در جنوب استان ضروری است

برگزاری نشست توسط احزاب در اماکن مسقف نیاز به مجوز ندارد

وزیر امور خارجه آمریکا غلط کرده گفته ایرانی ها مقصر حادثه ی نفت کش ها در عمان بودند / توان ساخت سلاح هسته ای را داریم و آمریکا نمی تواند جلوی پیشرفت ما را بگیرد/ برگزاری کنسرت عملکرد نیست یک کار ضد ارزش از خداغافل کن است/ جبهه انقلابی فرهنگی به وسط میدان آید و پاسخ دهد وگرنه شکایت می کنیم/کسانی که اهل رقص هستند دنبال منافع دنیایی پست و مقام هستند نه کارهای ارزشی

طرح آموزش و پذیرش؛ رفع انحصار یا نابودی مهم‌ترین نهاد مدنی وکالت؟

پر بحث

فرافکنی به جای پاسخگویی   (۷ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۵ نظر)

هیچ وامی به من در پروژه عمران کرمان تعلق نگرفته است/ تمام مقامات، استاندار و نمایندگان مجلس از این پروژه حمایت کردند/ وامی که هنوز پرداخت نشده چگونه می‌تواند موجب فساد شود/در این پروژه هیچ شخص حقیقی ذی‌نفع نیست   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)

زنده باد شفافیت   (۳ نظر)

فرشاد از نمایندگان مجلس خواست برای اختصاص اعتبارات ملی به پروژه های شهری کرمان پیگیری کنند/ فدایی از تاخیر 15 روزه در افتتاح پل سیدی، از مردم عذرخواهی کرد/شهردار عدم عرضه قیر در کشور و افزایش قیمت فولاد را از مشکلات پروژه برشمرد   (۳ نظر)