کد خبر: ۳۱۴۳۷
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس مجتمع لاستیک بارز در گفت و گو با گفتارنو مطرح کرد:
رئیس مجتمع لاستیک بارز در پاسخ به این سوال که آیا قیمت لاستیک از سه ماه قبل تا کنون افزایش داشته است، می‌گوید: خیر ما قیمت هایمان تحت نظارت و تحت کنترل دولت است و ما هیچ تغییری در قیمت‌ها نداریم.
در چند ماهه گذشته هیچ افزایش  قیمتی در لاستیک بارز نداشته ایم/ 15تنها درصد تولید لاستیک کاهش  یافته است/من، چون خودم لاستیک نخریدم نمی‌توانم اظهارنظر کنم  آیا نمایندگی‌های ما گرانتر می‌دهند یا نه؟
 
گفتار نو/ مرضیه قاضی زاده:
در حالی که مشاهدات میدانی خبرنگار گفتار نو حاکی از افزایش قیمت دو برابری قیمت لاستیک در سه ماهه گذشته است، رئیس مجتمع لاستیک بازر مدعی است که از چند ماه قبل تا کنون هیچ گونه افزایش قیمتی در لاستیک نداشته است.

رئیس مجتمع لاستیک بارز در پاسخ به این سوال که آیا قیمت لاستیک از سه ماه قبل تا کنون افزایش داشته است، می‌گوید: خیر ما قیمت هایمان تحت نظارت و تحت کنترل دولت است و ما هیچ تغییری در قیمت‌ها نداریم.

به گزارش گفتار نو، علی اکبر مشرفی با بیان این جمله که من، چون خودم از بیرون لاستیک نخریدم، اطلاعی ندارم که قیمت لاستیک در بازار چند است، خاطر نشان می‌کند: چیزی که من می‌توانم بگویم این است که ما در چند ماه گذشته هیچ افزایش قیمتی نداشته ایم.
مشرفی در ادامه می‌افزاید: نظارت بر توزیع اصلا دست ما نیست بلکه دست دولت است،  ما اصلا نظارت نمی‌کنیم، لذا ما از بازار خبری نداریم.

مشرفی در پاسخ به این سوال که آیا کاهش تولید موجب کاهش عرضه و به تبع آن افزایش قیمت در بازار است، می‌گوید: کاهش چندانی در تولید لاستیک اتفاق نیفتاده است، می‌توان گفت که ما حدوداً ۱۵ الی ۲۰ درصد در تولید لاستیک کاهش داشته ایم.

این درحالی است که در بازارکرمان میزان عرضه لاستیک بسیار کمتر از تقاضا است و در خیلی از مغازه‌ها فروش لاستیک محدود است. مشاهدات میدان خبرنگار گفتار نو نیز حاکی از این مسئله است که علاوه بر نبود برخی از اقلام لاستیک، برخی برند‌های داخلی مثل یزد تایر در بازار وجود ندارد و برندهایی، چون ایران تایر ولاستیک بارز نیز به ندرت و با قیمت‌های گزاف به فروش می‌رسند.

با توجه به افزایش قیمت صد درصدی لاستیک بارز در بازار از مشرفی پرسش شد که چرا کارخانه اقدام به فروش لاستیک به صورت اینترنتی و با قیمت‌های ارزانتر نمی‌کند. او در پاسخ به این پرسش گفت: دولت وظیفه‌ی نظارت بر توزیع را به عهده دارد، ما هم از طریق نمایندگی‌های خود درسراسر کشور اقدام به توزیع لاستیک می‌کنیم و سال‌های سوال نیز همین رویه بوده است.

این اظهارات منجر به این پرسش شد که آیا قبول دارید که اگر شما هیچ افزایش قیمتی نداشته اید، نمایندگی‌های شما هم نباید در قیمت لاستیک هیچ افزایشی داده باشند. مشرفی در پاسخ می‌گوید: قیمت لاستیک نباید با سه ماه قبل تغییری داشته باشد، اما من، چون خودم لاستیک نخریدم نمی‌توانم اظهارنظر کنم و بگویم که آیا لاستیک گرانتر شده است یا نه و یا آیا نمایندگی‌های ما گرانتر می‌دهند یا نه؟

او در ادامه می‌افزاید: باید توجه داشت که خیلی از مغازه ها، نماینده‌های ما هم نیستند مثلا در کرمان ما ۵ الی ۶ نماینده داریم؛ پس نمی‌توان گفت که نماینده‌های ما گران می‌فروشند چرا که نماینده‌های ما محدود هستند و تعدادشان کم است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کمبود مرغ داریم/ دارو‌ها یا چینی اند و یا کیفیت قبل را ندارند/ آمار تلفات در مرغدرای‌ها زیاد است/ ۵۰ درصد از مرغ مورد نیاز استان از سایر استان‌ها وارد می‌شود

برخی رشته ها که بازار کار خوبی نداشتند حذف شدند/ رشته معماری در اردیبشهت 99 حذف می شود

برداشت پسته از اوایل مهر شروع خواهد شد/ پیش بینی محصول پسته برای استان کرمان ، 126هزار تن است

آلارم مصرف مواد مخدر صنعتی در استان به صدا در آمده است/ وظیفه ذاتی دستگاه‌ها است که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند/در مدارس، دانشگاه‌ها و خوابگاه هایمان حداقل دیگر نباید اعتیاد داشته باشیم/ آموزش و پرورش بگوید آیا هزینه‌ای که می‌کند در کاهش اعتیاد در بین دانش آموزان موثر بوده است/ پیشرفت ۹۵ درصدی کمپ ماده ۱۶ سپاه / کمپ ماده ۱۶ بانوان با ظرفیت ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر را راه اندازی می‌کنیم

سهم بری ما از اعتبارات کشور در بحث پیشگیری از اعتیاد کم است/کمپ ماده 16 درست دیده نشده است/فقط در حد رفع مسئولیت یکسری از کارها را انجام دادیم/مسئولیت کمپ ماده 16را به کسی دیگر واگذار می کنند

فدایی:چرا باید تمرکز صرفا در یک نهاد باشد؟/ صادق زاده: وقتی که دبیر از یک سازمان دیگر انتخاب می‌شود، فراخوان و به تصویب رساندن مصوبات کار سختی است

رتبه 22افتضاح نیست چرا که بالاترین رضایتمندی ۷۸.۷۵ بوده و استان کرمان ۶۸.۱۸

صد در صد کودکان کار و خیابانی، افاغنه اند/ خانواده‌های اتباع خارجه تعهد دادند/ فدایی: هر دستگاهی که وظیفه اش را انجام نداده با ذکر مصداق معرفی شود

فدایی:چرا باید تمرکز صرفا در یک نهاد باشد؟/ صادق زاده: وقتی که دبیر از یک سازمان دیگر انتخاب می‌شود، فراخوان و به تصویب رساندن مصوبات کار سختی است

مرکز درمان اعتیاد در ریگان ایجاد شد/ آسیب های اجتماعی را کاهش دادیم

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۰ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)