کد خبر: ۳۱۴۶۷
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
ارسال به دوستان
ذخیره
در صحن علنی شورای شهر چه گذشت
در نشست علنی عصر دیروز شورای شهر کرمان، رییس کمیسیون برنامه و بودجه مصوبه واگذاری زمین به شرکت عمران مسکن سازان را مطرح کرد و گفت: شهرداری به دلیل عدم وجود نقدینگی درخواست کرده است در قبال مطالبات این شرکت یک قطعه زمین به آن ها واگذار کند.

گفتارنو/ گروه شهر

در نشست علنی عصر دیروز شورای شهر کرمان، رییس کمیسیون برنامه و بودجه مصوبه واگذاری زمین به شرکت عمران مسکن سازان را مطرح کرد و گفت: شهرداری به دلیل عدم وجود نقدینگی درخواست کرده است در قبال مطالبات این شرکت یک قطعه زمین به آن ها واگذار کند.


حسین چناریان با بیان اینکه این قطعه زمین واقع در بلوارجمهوری اسلامی، خیابان کمیل و به ارزش کارشناسی 2 میلیارد و 730 میلیون ریال است، گفت: طلب این شرکت دو میلیارد و 403 میلیون ریال است و مقرر شده است مابه و التفاوت این مبلغ نقداً توسط شرکت مسکن سازان پرداخت شود.


علی اکبر مشرفی در واکنش به این مصوبه با بیان اینکه این پیشنهاد را شهرداری و با امضا شهردار مطرح کرده است، گفت: من مشخصا از شهردار نام می برم نه شخص سید مهران عالم زاده، ایشان به عنوان شهردار کرمان عضو هیئت مدیره این شرکت هستند و نامه با امضا شهردار به شورا آمده است.


شهردار در پاسخ به مشرفی گفت: شهرداری سهام دار 20 درصدی در این شرکت است و طلب آنها از زمانی بوده است که ساروج پارس را داشتند تملک می کردند.


سید مهران عالم زاده با بیان اینکه این رفتار با شرکت هایی که شهرداری عضو و سهام دار آن است خیلی زشت است، گفت: به جای اینکه نقش حمایتی از این شرکت ها داشته باشیم این شرکت را به جایی رسانده ایم که پول آنها را نمی دهیم و شرکت در پرداخت پول بیمه مانده است.


عالم زاده تصریح کرد: کارگزار شرکت مسکن سازان یا راه و شهرسازی است یا شهرداری. ما خودمان به دست خودمان شرکت تأسیس می کنیم و به دست خودمان نابودش می کنیم.


مشرفی یادآور شد: این بدهی مربوط به سال 88 است و در شورای چهارم این نامه مطرح شد و ما اعلام کردیم قانع نشدیم و الان این در حساب های شهرداری مانده است. شهردار آن را مورد بررسی قرار داده است تا بدهی را تسویه حساب کند، اما چون امضاء نامه به اسم شهردار است و شهردار عضو هیئت مدیره این شرکت است پیشنهاد من این است رییس شورای شهر سوابق را بررسی کند و روی آن اظهار نظری داشته باشد.


وی خاطرنشان کرد: بحث من این است نامه ذی نفع نوشته شده است مثلا نمی شود من از شرکت بارز نامه بدهم خودم هم رای بدهم بنابراین پیشنهاد من این است رییس شورای شهر یکبار پرونده بدهی را نگاه کند.


میرحسینی با طرح این پرسش که آیا این بدهی که در شهرداری ایجاد شده است را باید بپذیریم یا خیر؟ اظهار داشت: اگر بپذیریم این بدهی در حساب های شهرداری ثبت شده است باید برای پرداخت آن فکری شود و اگر شورای چهارم اعلام کرده است این بدهی درست نیست شهرداری باید آن را از حساب های خود پاک کند چرا نگه اش داشته است.


میرحسینی خطاب به مشرفی گفت: اگر شهرداری این بدهی را بپذیرد و یازده عضو شورا هم این بدهی را تایید کنند صد تا رییس شورا نیز روی آن اظهار نظر کند خیلی جایگاهی ندارد.


علی خدادادی خطاب به مشرفی اظهار داشت: اینکه شما می گویید شهردار به عنوان ذی نفع امضا، کرده است ما نمی توانیم تلقی کنیم که شهردار ذی نفع است. این شرکت، شرکتی نیست که سید مهران عالم زاده ذی نفع آن باشد بلکه بخشی از سهام این شرکت در اختیار شهرداری است و شهردار کرمان هرکسی باشد رییس هیئت مدیره یا عضوهیئئت مدیره آن شرکت خواهد شد.


وی تصریح کرد: خود شهرداری هم در آن شرکت حق و حقوقی دارد و این بدهی از ده سال قبل است که درست مدیریت نشده است. بدهی هرچقد باشد 20 درصد آن برای شهرداری است و نباید بگوییم به دلیل اینکه عالم زاده نامه را نوشته است منع قانونی دارد.


مشرفی تاکید کرد: سو تفاهم شده است من اسم شخص سید مهران عالم زاده را نیاوردم من از شهردار کرمان صحبت کردم.


شهردار عنوان کرد: حالا که بحث مقایسه است من هم بدم نمی آید مقایسه کنم! به طور مثال شهرداری کرمان از سال 82 تا سال 97 حدود پنج میلیارد تومان بابت بیمه اتوبوس رانی به سازمان تامین اجتماهی بدهکار بود همه شهرداران آمدند و رفتند و این بدهی را نپرداختنند. حال چون آنها نپرداختند من هم نپردازم؟ اما من تقسیط کردم و بدهی را پرداختم.


عالم زاده با بیان اینکه به گذشته برگشتن عملکرد مثبتی نیست ،تاکید کرد: در گذشته تصمیمات درستی گرفته نمی شده است. ما خودمان پروژه بیرم آباد را می فرستادیم کمیسیون ماده 100 جریمه شود و این در حالی بود که نام مالک شهرداری و کمیسیون ماده 100 هم شهرداری بود، این خنده دار نیست؟ خودمان، خودمان را به کمیسیون ماده 100 فرستادیم.

در پایان محمد فرشاد خطاب به اعضای شورای شهر اعلام کرد: استنباط مشرفی این است که با توجه به اینکه در سوابق گذشته این بدهی تایید نشده است من سوابق را بررسی کنم و من این پیشنهاد را می پذیرم و در جلسه بعد نتیجه را مطرح می کنم که ابهامی نباشد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حتی اگر درختان توت سم پاشی نشده باشند،باز هم مصرف آن ها مضر است/ توت های خیابانی حاوی درصد بالایی از فلزات سنگین اند

افراد زیادی فقط نذر کردند که به مجلس بروند و خط و ربط برایشان مهم نیست/ مجلس دهم سه فراکسیون اقلیت دارد/ هرکس بیاید و بتواند به رقیب خود رکب یا متلک بگوید با یک خنده و اخم سه میلیون رأی در کشور جابه جا می‌شود

زمین‌خواران با استقرار کانکس در برخی زمین‌ها به دنبال تصرف زمین‌های دولتی هستند

سینماداران موظفند بلیط سه شنبه‌ها را نیم بها کنند/نیم بها بودن بلیط هیچ ربطی به دولتی یا خصوصی بودن سینما‌ها ندارد/ اگر مدیران سینما‌ها سه شنبه را نیم بها نکنند مجبور می‌شویم فیلم به آن‌ها ندهیم/ تعداد سینما‌های کرمان کم است، جای مانور نداریم/در کرمان استقبال چندانی از سینما نمی شود

کوری در انتظار متقاضیان رنگی کردن چشم / تبلیغات بی پایه و اساس است / پیوند چشم امکان پذیر نیست/با لیزر به هیچ عنوان نمی‌توان رنگ مردمک را تغییر داد

بخش کشاورزی پتانسیل خودکفا شدن را دارد

اشتغال بیش از ۶۳ درصد جمعیت جنوب استان در بخش کشاورزی/ ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی در جنوب استان ضروری است

برگزاری نشست توسط احزاب در اماکن مسقف نیاز به مجوز ندارد

وزیر امور خارجه آمریکا غلط کرده گفته ایرانی ها مقصر حادثه ی نفت کش ها در عمان بودند / توان ساخت سلاح هسته ای را داریم و آمریکا نمی تواند جلوی پیشرفت ما را بگیرد/ برگزاری کنسرت عملکرد نیست یک کار ضد ارزش از خداغافل کن است/ جبهه انقلابی فرهنگی به وسط میدان آید و پاسخ دهد وگرنه شکایت می کنیم/کسانی که اهل رقص هستند دنبال منافع دنیایی پست و مقام هستند نه کارهای ارزشی

طرح آموزش و پذیرش؛ رفع انحصار یا نابودی مهم‌ترین نهاد مدنی وکالت؟

پربازدید ها

کمپ ماده 16، مختص مردان است/ ما رویکرد درمانی داریم، نه رویکرد نگهدار/رفتارهای منفی به صفر و مانایی درمان به 37درصد رسیده است

طرح آموزش و پذیرش؛ رفع انحصار یا نابودی مهم‌ترین نهاد مدنی وکالت؟

کوری در انتظار متقاضیان رنگی کردن چشم / تبلیغات بی پایه و اساس است / پیوند چشم امکان پذیر نیست/با لیزر به هیچ عنوان نمی‌توان رنگ مردمک را تغییر داد

زمین‌خواران با استقرار کانکس در برخی زمین‌ها به دنبال تصرف زمین‌های دولتی هستند

حتی اگر درختان توت سم پاشی نشده باشند،باز هم مصرف آن ها مضر است/ توت های خیابانی حاوی درصد بالایی از فلزات سنگین اند

پر بحث

فرافکنی به جای پاسخگویی   (۷ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۵ نظر)

هیچ وامی به من در پروژه عمران کرمان تعلق نگرفته است/ تمام مقامات، استاندار و نمایندگان مجلس از این پروژه حمایت کردند/ وامی که هنوز پرداخت نشده چگونه می‌تواند موجب فساد شود/در این پروژه هیچ شخص حقیقی ذی‌نفع نیست   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)

زنده باد شفافیت   (۳ نظر)

فرشاد از نمایندگان مجلس خواست برای اختصاص اعتبارات ملی به پروژه های شهری کرمان پیگیری کنند/ فدایی از تاخیر 15 روزه در افتتاح پل سیدی، از مردم عذرخواهی کرد/شهردار عدم عرضه قیر در کشور و افزایش قیمت فولاد را از مشکلات پروژه برشمرد   (۳ نظر)