کد خبر: ۳۱۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
ارسال به دوستان
ذخیره
در صحن علنی شورای شهر مطرح شد:
شهردار کرمان در خصوص درختان بلوار جمهوری گفت: از حدود سه سال پیش که برج اول راه اندازی شد آبی که زهکشی می شده است توسط کامیون ها به بیرون حمل می شده است ، اما در یک سال اخیر که من آمده ام مشاهده کردم این آب گاهی در جوی ها رها می شود.

گفتارنو/ گروه شهر

علی اکبر مشرفی در بخشی از سخنانش ضمن اشاره به وضعیت نامطلوب برخی از درختان سطح شهر، خطاب به شهردار اعلام کرد: با توجه به اینکه سه ماه از سال جدید گذشته است درخواست داریم شهردار گزارش عملکرد بودجه ای، مثلا اینکه چقدر از بودجه عقب هستیم و یا چقدر بودجه تطبیق دارد را ارائه کند.


مشرفی تصریح کرد: به طور مثال در ماه بهمن ردیفی نباشد که در ماه اردیبهشت تطبیق نداشته است و نیاز باشد ردیف های بودجه را جابجا کنیم. اگر قرار است ردیفی جابجا شود همین الان این کار را انجام دهیم.


شهردار در پاسخ گفت: آبیاری درختان جنگل قائم مشکلی ندارد اما تعدادی از درختان دچار بیماری قارچی ریشه ای شده اند که با قارچ کشی و محلول پاشی در حال درمان هستند.


سید مهران عالم زاده با بیان اینکه درختان کاج خیابان دادبین مشکل کود داشتند و کود پاشی شدند تصریح کرد: فصل خزان درختان سوزنی با هوای گرم آغاز می شود و درختان رنگ پریده می شوند ازجمله درختان خیابان ابوحامد که پوشال ریزی دارند و سنشان هم بالا است.


وی در خصوص درختان بلوار جمهوری گفت: از حدود سه سال پیش که برج اول راه اندازی شد آبی که زهکشی می شده است توسط کامیون ها به بیرون حمل می شده است ، اما در یک سال اخیر که من آمده ام مشاهده کردم این آب گاهی در جوی ها رها می شود.


شهردار افزود: دستور پیگیری دادم و در همین رابطه هم شهرداری مناطق و هم سازمان فضای سبز ورود کردند و حتی دو مرتبه المک جمع شد و آب در داخل برج اول سر ریز کرد.


عالم زاده بیان کرد: در این رابطه با فردی صحبت شد تا ظرف 10 تا 15 روز آینده این آب را جمع آوری کرده و به خارج از شهر منتقل کند و حتی ما به ازاء این آب را نیز در اختیار شهرداری بگذارد .


شهردار خاطر نشان کرد: تعدادی از درختان بلوارجمهوری که خشک شده اند نیز با تعویض خاک، کود دهی و قارچ کشی تحت درمان قرار گرفتند تا به وضعیت خوب برگردند در غیر این صورت جایگزین خواهند شد و همچنین پیگیری پرونده قضایی برای برج اول انجام خواهد شد.

در بخش دیگری از نشست شورا، چناریان مصوبه تعیین تکلیف املاک متصرفی در شهرک صنعتی را به رای گذاشت وعنوان کرد: طی این مصوبه شهرداری برای بیش از 64 فقره حکم قلع و قمع گرفته است. این زمین ها قبل از اینکه در تصرف شهرداری درآیند توسط زمین خواران تصرف شده اند.


وی افزود: بیش از 15 سال است که عده ای در این زمین ها ساخت و ساز انجام داده اند و شهرداری برای جلوگیری از تبعات اجتماعی قلع و قمع این 64 واحد پیشنهاد داده است که این املاک از ابتدای سال 98 به مدت شش ماه بر اساس طرح های تفصیلی به متصرفین واگذار شوند.


چناریان تصریح کرد: در پیشنهادات شهرداری مطرح شده است برای اینکه این طرح اجرایی شود هزینه واگذاری به صورت قسطی و شش ماهه دریافت شود به نحوی که 10 تا 20 درصد مبلغ کارشناسی شامل تخفیف شود اما کمیسیون تطبیق به این تخفیف ایراد گرفته است.


این عضو شورا اضافه کرد: شهرداری مجددا عنوان کرده است اگر بخواهیم به شیوه ای غیر از این که گفته ایم املاک را تعیین تکلیف کنیم امکان انجام این کار وجود ندارد.


علی خدادادی عنوان کرد: ما تخفیف نمی توانیم بدهیم اما تعیین تکلیف می توانیم انجام دهیم که شهرداری راهکار آن را پیشنهاد داده است.


در نهایت مصوب شد تعیین تکلیف این اراضی به صورت تقسیطی و با زمان بندی طولانی تری انجام شود . تخفیفی اعمال نشود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حتی اگر درختان توت سم پاشی نشده باشند،باز هم مصرف آن ها مضر است/ توت های خیابانی حاوی درصد بالایی از فلزات سنگین اند

افراد زیادی فقط نذر کردند که به مجلس بروند و خط و ربط برایشان مهم نیست/ مجلس دهم سه فراکسیون اقلیت دارد/ هرکس بیاید و بتواند به رقیب خود رکب یا متلک بگوید با یک خنده و اخم سه میلیون رأی در کشور جابه جا می‌شود

زمین‌خواران با استقرار کانکس در برخی زمین‌ها به دنبال تصرف زمین‌های دولتی هستند

سینماداران موظفند بلیط سه شنبه‌ها را نیم بها کنند/نیم بها بودن بلیط هیچ ربطی به دولتی یا خصوصی بودن سینما‌ها ندارد/ اگر مدیران سینما‌ها سه شنبه را نیم بها نکنند مجبور می‌شویم فیلم به آن‌ها ندهیم/ تعداد سینما‌های کرمان کم است، جای مانور نداریم/در کرمان استقبال چندانی از سینما نمی شود

کوری در انتظار متقاضیان رنگی کردن چشم / تبلیغات بی پایه و اساس است / پیوند چشم امکان پذیر نیست/با لیزر به هیچ عنوان نمی‌توان رنگ مردمک را تغییر داد

بخش کشاورزی پتانسیل خودکفا شدن را دارد

اشتغال بیش از ۶۳ درصد جمعیت جنوب استان در بخش کشاورزی/ ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی در جنوب استان ضروری است

برگزاری نشست توسط احزاب در اماکن مسقف نیاز به مجوز ندارد

وزیر امور خارجه آمریکا غلط کرده گفته ایرانی ها مقصر حادثه ی نفت کش ها در عمان بودند / توان ساخت سلاح هسته ای را داریم و آمریکا نمی تواند جلوی پیشرفت ما را بگیرد/ برگزاری کنسرت عملکرد نیست یک کار ضد ارزش از خداغافل کن است/ جبهه انقلابی فرهنگی به وسط میدان آید و پاسخ دهد وگرنه شکایت می کنیم/کسانی که اهل رقص هستند دنبال منافع دنیایی پست و مقام هستند نه کارهای ارزشی

طرح آموزش و پذیرش؛ رفع انحصار یا نابودی مهم‌ترین نهاد مدنی وکالت؟

پربازدید ها

کمپ ماده 16، مختص مردان است/ ما رویکرد درمانی داریم، نه رویکرد نگهدار/رفتارهای منفی به صفر و مانایی درمان به 37درصد رسیده است

طرح آموزش و پذیرش؛ رفع انحصار یا نابودی مهم‌ترین نهاد مدنی وکالت؟

کوری در انتظار متقاضیان رنگی کردن چشم / تبلیغات بی پایه و اساس است / پیوند چشم امکان پذیر نیست/با لیزر به هیچ عنوان نمی‌توان رنگ مردمک را تغییر داد

زمین‌خواران با استقرار کانکس در برخی زمین‌ها به دنبال تصرف زمین‌های دولتی هستند

حتی اگر درختان توت سم پاشی نشده باشند،باز هم مصرف آن ها مضر است/ توت های خیابانی حاوی درصد بالایی از فلزات سنگین اند

پر بحث

فرافکنی به جای پاسخگویی   (۷ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۵ نظر)

هیچ وامی به من در پروژه عمران کرمان تعلق نگرفته است/ تمام مقامات، استاندار و نمایندگان مجلس از این پروژه حمایت کردند/ وامی که هنوز پرداخت نشده چگونه می‌تواند موجب فساد شود/در این پروژه هیچ شخص حقیقی ذی‌نفع نیست   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)

زنده باد شفافیت   (۳ نظر)

فرشاد از نمایندگان مجلس خواست برای اختصاص اعتبارات ملی به پروژه های شهری کرمان پیگیری کنند/ فدایی از تاخیر 15 روزه در افتتاح پل سیدی، از مردم عذرخواهی کرد/شهردار عدم عرضه قیر در کشور و افزایش قیمت فولاد را از مشکلات پروژه برشمرد   (۳ نظر)