کد خبر: ۳۱۴۸۹
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
مسئول معاینه فنی مکانیزه خودرو در گفت و گو با گفتارنو مطرح کرد:
رحمان رضایی یادآور شد: در استاندارد یورو4 بنزین، درصد سوخت co باید زیر 7 دهم باشد و حداکثر مجاز هیدروکربن های نسوخته برای ماشین های مدل 84 به بالا نیز 250 پی پی ام باشد. مدل 83 کاربراتی نیز درصد co تا 3 مجاز است و درصد هیدروکربن نسوخته تا 400 پی پی ام مجاز است.

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار

" رحمان رضایی" مسئول معاینه فنی مکانیزه خودرو در خصوص کیفیت بنزین و نقش آن در نقص فنی خودرو به گفتارنو گفت:


درصد ناخالصی بنزین فقط از جایگاه های بنزین تشخیص داده می شود و از ماشین قابل تشخیص نیست، چرا که ممکن است درکارواش آب به داخل باک بنزین ماشین وارد شده باشد.


به گزارش گفتارنو، رضایی در خصوص تاثیر بنزین نامرغوب در ماشین های مدل بالا گفت: بنزینی که در این ماشین ها استفاده می شود معمولا اکتان پایینی دارند و کیفیت آنها به گونه ای است که حالت گازوییل مانند و چرب تری دارند.


او تصریح کرد: در این ماشین ها معمولا احتراق کامل انجام نمی شود و معمولا به دریچه گاز و سوپر موتور آسیب وارد می شود و معمولا باید سه ماهی یکبار پمپ بنزین خود را عوض کنند.


رضایی خاطرنشان کرد:در برخی موارد عدم کیفیت بنزین به عرضه آنها در جایگاه های سوخت برمی گردد ، زمانی که در جایگاه ها بنزین را تخلیه می کنند ممکن است در مخزن اصلی ناخالصی باشد و به دلیل تخلف بعضی از جایگاه داران در بنزین آب یا گازوییل و نفت بریزند یا اینکه ممکن است نشتی آب داشته باشند.از همین رو دقیق نمی شود گفت مشکل اصلی از کیفیت بنزین است.

مسئول معاینه فنی مکانیزه خودرو اظهار داشت: ما در معاینات فنی معمولا میزان آلایندگی خودروها را می سنجییم که درصد سوخت به هوا در حد نرمال باشد که معمولا اکثر ماشین های مدل 90 به بالا از کارخانه مشکل آلایندگی دارند و از ناحیه سوخت موتوری دچار نقص هستند.


رضایی یادآور شد: در استاندارد یورو4 بنزین، درصد سوخت co باید زیر 7 دهم باشد و حداکثر مجاز هیدروکربن های نسوخته برای ماشین های مدل 84 به بالا نیز 250 پی پی ام باشد. مدل 83 کاربراتی نیز درصد co تا 3 مجاز است و درصد هیدروکربن نسوخته تا 400 پی پی ام مجاز است.


او در ادامه افزود: از آنجایی که سیستم معاینات فنی خودرو در کشور یکپارچه است این استاندارد ها برای همه جا یکسان است و اجرا هم می شوند.

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حتی اگر درختان توت سم پاشی نشده باشند،باز هم مصرف آن ها مضر است/ توت های خیابانی حاوی درصد بالایی از فلزات سنگین اند

افراد زیادی فقط نذر کردند که به مجلس بروند و خط و ربط برایشان مهم نیست/ مجلس دهم سه فراکسیون اقلیت دارد/ هرکس بیاید و بتواند به رقیب خود رکب یا متلک بگوید با یک خنده و اخم سه میلیون رأی در کشور جابه جا می‌شود

زمین‌خواران با استقرار کانکس در برخی زمین‌ها به دنبال تصرف زمین‌های دولتی هستند

سینماداران موظفند بلیط سه شنبه‌ها را نیم بها کنند/نیم بها بودن بلیط هیچ ربطی به دولتی یا خصوصی بودن سینما‌ها ندارد/ اگر مدیران سینما‌ها سه شنبه را نیم بها نکنند مجبور می‌شویم فیلم به آن‌ها ندهیم/ تعداد سینما‌های کرمان کم است، جای مانور نداریم/در کرمان استقبال چندانی از سینما نمی شود

کوری در انتظار متقاضیان رنگی کردن چشم / تبلیغات بی پایه و اساس است / پیوند چشم امکان پذیر نیست/با لیزر به هیچ عنوان نمی‌توان رنگ مردمک را تغییر داد

بخش کشاورزی پتانسیل خودکفا شدن را دارد

اشتغال بیش از ۶۳ درصد جمعیت جنوب استان در بخش کشاورزی/ ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی در جنوب استان ضروری است

برگزاری نشست توسط احزاب در اماکن مسقف نیاز به مجوز ندارد

وزیر امور خارجه آمریکا غلط کرده گفته ایرانی ها مقصر حادثه ی نفت کش ها در عمان بودند / توان ساخت سلاح هسته ای را داریم و آمریکا نمی تواند جلوی پیشرفت ما را بگیرد/ برگزاری کنسرت عملکرد نیست یک کار ضد ارزش از خداغافل کن است/ جبهه انقلابی فرهنگی به وسط میدان آید و پاسخ دهد وگرنه شکایت می کنیم/کسانی که اهل رقص هستند دنبال منافع دنیایی پست و مقام هستند نه کارهای ارزشی

طرح آموزش و پذیرش؛ رفع انحصار یا نابودی مهم‌ترین نهاد مدنی وکالت؟

پر بحث

فرافکنی به جای پاسخگویی   (۷ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۵ نظر)

هیچ وامی به من در پروژه عمران کرمان تعلق نگرفته است/ تمام مقامات، استاندار و نمایندگان مجلس از این پروژه حمایت کردند/ وامی که هنوز پرداخت نشده چگونه می‌تواند موجب فساد شود/در این پروژه هیچ شخص حقیقی ذی‌نفع نیست   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)

زنده باد شفافیت   (۳ نظر)

فرشاد از نمایندگان مجلس خواست برای اختصاص اعتبارات ملی به پروژه های شهری کرمان پیگیری کنند/ فدایی از تاخیر 15 روزه در افتتاح پل سیدی، از مردم عذرخواهی کرد/شهردار عدم عرضه قیر در کشور و افزایش قیمت فولاد را از مشکلات پروژه برشمرد   (۳ نظر)