کد خبر: ۳۱۵۲۵
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون هنری وسینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان در گفت و گو با گفتارنو مطرح کرد:
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان با بیان اینکه کسانی که در ایام تعطیل از سینما استقبال می‌کردند حالا ترجیح می‌دهند سه شنبه‌ها به سینما بروند بخاطر اینکه از تخفیف استفاده کنند، گفت: مدیران سینما نیز برای اینکه مراجعان اصلی شان که در روز‌های تعطیل به سینما می‌آمدند را از دست ندهند می‌گویند این چه بخشنامه‌ای است؟ این بخشنامه برای ما منفعتی ندارد.

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار:

در راستای مصوبات شورای عالی اکران کشور ، بلیط سینما ها در سراسر کشور چند سالی است که در سه شنبه ها به صورت نیم بها عرضه می‌شود . چندی بعد با گسترش استقبال مردم از این طرح در بسیاری از سینماهای تهران و شهرستان ها روز شنبه نیز به روزهای نیم بها اضافه شد. داستان اما برای سینما دوستان کرمانی متفاوت است . کرمانی ها که از کمبود سالن های سینما رنج می برند در بازار انحصاری سینمای کرمان با مشکل اجرا نشدن عرضه بلیط نیم بها نیز مواجه هستند.

در همین راستا مدیر سینما شهر تماشا اخیرا در گفت وگو با گفتارنو گفته است : در تهران بلیط‌ها شناور هستند یعنی سه‌شنبه‌ها ارزان‌تر است، در مقابل پنج‌شنبه و جمعه‌ها گران‌تر است ولی ما در کرمان روندمان ثابت است و قیمت‌ها تغییر نمی‌کند.
مدیر سینما آسیا و مهتاب نیز در این خصوص به گفتارنو می گوید: سینماهایی که بلیط نیم‌بها دارند دولتی هستند درصورتی ‌که سینماهای ما خصوصی هستند نه یارانه‌ای داریم و نه حمایت می‌شویم از همین رو زیر بار این مسائل نمی‌رویم.

 معاون هنری وسینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان اما به گفتارنو می گوید: بخشنامه نیم بها بودن سه شنبه ها توسط مدیر کل سینمای حرفه ای و شورای صنفی اکران در تهران به تمامی سینماداران استان ها و شهرستان ها ابلاغ شده است و همه موظف به اجرای آن هستند. اما مدیران سینماهای کرمان صراحتا عنوان می کنند، زیر بار این مسئولیت نمی روند.

وحید محمدی  می افزاید: بخش نامه ای که از سوی مدیر کل سینمای حرفه ای و شورای صنفی اکران ابلاغ شده است هیچ ربطی به دولتی یا خصوصی بودن سینما ها ندارد و همگی موظف هستند سه شنبه ها بلیط نیم بها ارائه دهند.

به گزارش گفتارنو، محمدی با بیان اینکه اگر مدیران سینماهای ما سه شنبه ها را نیم بها نکنند ما مجبور می شویم مکاتبه کنیم که فیلم در اختیار آنها قرار ندهند، می افزاید:  تعداد سینماهای ما در کرمان زیاد نیست وچند سینما از چرخه اکران خارج شده اند و همین ها هم به سخت روی پا  ایستاده اند لذا ما قدرت مانور روی این موضوع را نداریم.

محمدی تصریح می کند: در استان ها و شهرستانهای مختلف استقبال از سینما متفاوت است و فرهنگ استفاده از سینما در روزهای تعطیل آخر هفته و تعطیلات رسمی بیشتر است اما در کرمان در طول ایام هفته استقبال چندانی از سینما نمی شود و در طول سال چند فیلم خاص با افزایش مخاطب همراه است.

او با بیان اینکه کسانی که در ایام تعطیل از سینما استقبال می کردند حالا ترجیح می دهند سه شنبه ها به سینما بروند بخاطر اینکه از تخفیف استفاده کنند، می گوید: مدیران سینما نیز برای اینکه مراجعان اصلی شان که در روزها ی تعطیل به سینما می آمدند را از دست ندهند می گویند این چه بخشنامه ای است؟ این بخشنامه برای ما منفعتی ندارد.

محمدی صراحتا اعلام می کند: هرچند قبول داریم مردم کم به سینما می روند و مدیران سینما از این روند راضی نیستند و اذعان دارند ما در برخی از فیلم ها در کرمان ضرر کردیم از همن رو نسبت به اجرای این بخشنامه مقاومت می کنند. اما این نافی این نیست که بخشنامه اجرایی نشود.

او ادامه می دهد: اصل این بخشنامه برای جذب مخاطب بیشتر است به طوریکه در این بخشنامه آمده است روزهای سه شنبه بلیط سینماها نیم بها است اما درصورتیکه سه شنبه ها مصادف با تعطیل رسمی شد سینمادران می توانند بلیط را تمام بها بگیرند به دلیل اینکه در ایام تعطیل استقبال از سینما بیشتر می شود.

محمدی خاطرنشان می کند: ما ابلاغ کردیم که بخشنامه را بایستی اجرایی کنند. چنانچه گزارشی به دست ما برسد که به این بخشنامه عمل نمی شود با آنها برخورد می کنیم.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بیش از ۱۸ درصد شهدای استان کرمان از خانواده عشایر هستند / عشایر در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارند / شهادت برای جاری شدن حق و عدالت است

بیمه‌ها آموزش بیماران دیابتی را پوشش دهند / قیمت انسولین در کشور مناسب است / ۸۰ درصد بیماران دیابتی از کنترل مطلوبی برخوردار نیستند

اثر شهادت سردار سلیمانی، از سلیمانی میدان‌های نبرد، بیشتر خواهد بود /دشمن بر روی جنگ روانی و تبلیغی در کنار جنگ‌های اقتصادی علیه ما سرمایه‌گذاری کرده

شرق استان کرمان پیشگاه در صلح و سازش / مختومه شدن بیش از ۶ هزار پرونده در شرق کرمان با صلح و سازش

گرانی‌های اخیر به رسانه‌های محلی کرمان فشار آورده است/ غیرفعال شدن رسانه‌های محلی، موجب تک صدایی شدن جامعه می‌شود

نباید دیگر شاهد چنین مصیبت هایی باشیم/ما با شرمندگی نتوانستیم آنچنان که باید بر توان و قدرت مردم اضافه کنیم/مردم از پوست و استخوان خود برای نظام و کشور مایه می گذارند

روابط‌عمومی‌ها به درستی زیست بوم جدید روزنامه نگاری را درک نکردند / رسانه و روابط عمومی باید اعتماد و سرمایه اجتماعی را ترمیم کند

بخش عمده اختلافات حوزه کارگری، طرح‌های طبقه‌بندی مشاغل است / هر چه در راستای معیشت کارگران کمک کنیم به تولید و زیربنای ملی کمک کرده‌ایم / کارفرما و کارگر متعهد در کشور کم نداریم

منصور ایرانمنش: شورا در خصوص لوایح امسال تدابیر خوبی اندیشیده است/مشرفی:آقای شهردار شما مردم را بدبخت کردید/مویدی:تمام افراد متخصص را بیرون کردید/شهردار: با تخلف محوری مخالفیم/خدادادی: تخلفات شهرداری را گزارش ندهید شرعا مسئول هستید/شما در سال ۹۶ نامه اداره امور مالیاتی را اجرا نکردید

تسهیلات ویژه‌ای در شهرک‌های صنعتی جنوب کرمان ارائه می‌شود / مشکلی در تامین زیرساخت‌های واحدهای صنعتی جنوب کرمان وجود ندارد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۹۲ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)