کد خبر: ۳۱۵۲۵
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون هنری وسینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان در گفت و گو با گفتارنو مطرح کرد:
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان با بیان اینکه کسانی که در ایام تعطیل از سینما استقبال می‌کردند حالا ترجیح می‌دهند سه شنبه‌ها به سینما بروند بخاطر اینکه از تخفیف استفاده کنند، گفت: مدیران سینما نیز برای اینکه مراجعان اصلی شان که در روز‌های تعطیل به سینما می‌آمدند را از دست ندهند می‌گویند این چه بخشنامه‌ای است؟ این بخشنامه برای ما منفعتی ندارد.

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار:

در راستای مصوبات شورای عالی اکران کشور ، بلیط سینما ها در سراسر کشور چند سالی است که در سه شنبه ها به صورت نیم بها عرضه می‌شود . چندی بعد با گسترش استقبال مردم از این طرح در بسیاری از سینماهای تهران و شهرستان ها روز شنبه نیز به روزهای نیم بها اضافه شد. داستان اما برای سینما دوستان کرمانی متفاوت است . کرمانی ها که از کمبود سالن های سینما رنج می برند در بازار انحصاری سینمای کرمان با مشکل اجرا نشدن عرضه بلیط نیم بها نیز مواجه هستند.

در همین راستا مدیر سینما شهر تماشا اخیرا در گفت وگو با گفتارنو گفته است : در تهران بلیط‌ها شناور هستند یعنی سه‌شنبه‌ها ارزان‌تر است، در مقابل پنج‌شنبه و جمعه‌ها گران‌تر است ولی ما در کرمان روندمان ثابت است و قیمت‌ها تغییر نمی‌کند.
مدیر سینما آسیا و مهتاب نیز در این خصوص به گفتارنو می گوید: سینماهایی که بلیط نیم‌بها دارند دولتی هستند درصورتی ‌که سینماهای ما خصوصی هستند نه یارانه‌ای داریم و نه حمایت می‌شویم از همین رو زیر بار این مسائل نمی‌رویم.

 معاون هنری وسینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان اما به گفتارنو می گوید: بخشنامه نیم بها بودن سه شنبه ها توسط مدیر کل سینمای حرفه ای و شورای صنفی اکران در تهران به تمامی سینماداران استان ها و شهرستان ها ابلاغ شده است و همه موظف به اجرای آن هستند. اما مدیران سینماهای کرمان صراحتا عنوان می کنند، زیر بار این مسئولیت نمی روند.

وحید محمدی  می افزاید: بخش نامه ای که از سوی مدیر کل سینمای حرفه ای و شورای صنفی اکران ابلاغ شده است هیچ ربطی به دولتی یا خصوصی بودن سینما ها ندارد و همگی موظف هستند سه شنبه ها بلیط نیم بها ارائه دهند.

به گزارش گفتارنو، محمدی با بیان اینکه اگر مدیران سینماهای ما سه شنبه ها را نیم بها نکنند ما مجبور می شویم مکاتبه کنیم که فیلم در اختیار آنها قرار ندهند، می افزاید:  تعداد سینماهای ما در کرمان زیاد نیست وچند سینما از چرخه اکران خارج شده اند و همین ها هم به سخت روی پا  ایستاده اند لذا ما قدرت مانور روی این موضوع را نداریم.

محمدی تصریح می کند: در استان ها و شهرستانهای مختلف استقبال از سینما متفاوت است و فرهنگ استفاده از سینما در روزهای تعطیل آخر هفته و تعطیلات رسمی بیشتر است اما در کرمان در طول ایام هفته استقبال چندانی از سینما نمی شود و در طول سال چند فیلم خاص با افزایش مخاطب همراه است.

او با بیان اینکه کسانی که در ایام تعطیل از سینما استقبال می کردند حالا ترجیح می دهند سه شنبه ها به سینما بروند بخاطر اینکه از تخفیف استفاده کنند، می گوید: مدیران سینما نیز برای اینکه مراجعان اصلی شان که در روزها ی تعطیل به سینما می آمدند را از دست ندهند می گویند این چه بخشنامه ای است؟ این بخشنامه برای ما منفعتی ندارد.

محمدی صراحتا اعلام می کند: هرچند قبول داریم مردم کم به سینما می روند و مدیران سینما از این روند راضی نیستند و اذعان دارند ما در برخی از فیلم ها در کرمان ضرر کردیم از همن رو نسبت به اجرای این بخشنامه مقاومت می کنند. اما این نافی این نیست که بخشنامه اجرایی نشود.

او ادامه می دهد: اصل این بخشنامه برای جذب مخاطب بیشتر است به طوریکه در این بخشنامه آمده است روزهای سه شنبه بلیط سینماها نیم بها است اما درصورتیکه سه شنبه ها مصادف با تعطیل رسمی شد سینمادران می توانند بلیط را تمام بها بگیرند به دلیل اینکه در ایام تعطیل استقبال از سینما بیشتر می شود.

محمدی خاطرنشان می کند: ما ابلاغ کردیم که بخشنامه را بایستی اجرایی کنند. چنانچه گزارشی به دست ما برسد که به این بخشنامه عمل نمی شود با آنها برخورد می کنیم.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

استانداران مکلف هستند با هر دستگاهی که هزینه بی جا و بریز و بپاش دارد با قاطعیت برخورد کنند/هنر مدیریت در شرایط سخت باید توانمندی خود را نشان دهد/ مدیران استان ها باید از شرکت های استارتاپی و دانش بنیان حمایت کنند

مزارع بیت کوین قوز بالاقوز تامین برق در کرمان

مدیر تعاونی روستایی: ۱۳ مرغداری استان به اجاره یک شخص است/ سرپرست معاونت هماهنگی اقتصادی: یک روزی کوتاهی شده است، اما حال باید حمایت کرد/ مدیر کل تعزیرات حکومتی: این جلسه به گونه‌ای پیش می‌رود که انگار قیمت مرغ را آقای سیستانی و آقای یزدان پناه تعیین می‌کنند

در شناسایی و جذب بیسوادان در استان کرمان مشکل داریم/ فاصله 20 درصدی بین کم‌سوادترین و باسوادترین نقطه استان

مخاطبان تئاتر محدود هستند/بعد از تایید شورای نظارت، ارشاد مجوز اجرا می دهد/برخی از مجوزها با دید نشاط اجتماعی صادر می شود/در بحث تبلیغات شهری و فضای اجرا به گروه های تئاتر کمک می کنیم

آیا کشاوزی می تواند در کرمان آینده ای داشته باشد؟

جشن گونه های کرمان فرهنگ ساز نیست/خانه هنرمندان هنوز جامعیت و مرجعیت پیدا نکرده است/ پروژه تالار مرکزی پیر شد اما افتتاح نشد/ نمی توانیم به آنچه در حال حاضر می بینیم، عنوان تئاتر بدهیم/به عنوان یک کلانشهر حتی یک سالن استاندارد تئاتر نداریم/شورای نظارت حدود یکسال است که بدون منطق، تفکر و ایده است/کار شورای نظارت اصلاح تئاتر نیست

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند

به واسطه ضعف درونی در دولت طی این سال‌های گذشته هزینه‌های زیادی را پرداخت کردیم/ انشالله دولت آینده، دولت قدرتمندی باشد/ ظریف با چه مجوزی با نمایندگان آمریکا صحبت کرده است؟

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد

پربازدید ها

جشن گونه های کرمان فرهنگ ساز نیست/خانه هنرمندان هنوز جامعیت و مرجعیت پیدا نکرده است/ پروژه تالار مرکزی پیر شد اما افتتاح نشد/ نمی توانیم به آنچه در حال حاضر می بینیم، عنوان تئاتر بدهیم/به عنوان یک کلانشهر حتی یک سالن استاندارد تئاتر نداریم/شورای نظارت حدود یکسال است که بدون منطق، تفکر و ایده است/کار شورای نظارت اصلاح تئاتر نیست

مخاطبان تئاتر محدود هستند/بعد از تایید شورای نظارت، ارشاد مجوز اجرا می دهد/برخی از مجوزها با دید نشاط اجتماعی صادر می شود/در بحث تبلیغات شهری و فضای اجرا به گروه های تئاتر کمک می کنیم

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۹ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۷ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۴ نظر)

زنده باد شفافیت   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مزارع بیت کوین قوز بالاقوز تامین برق در کرمان   ( نظر)

مخاطبان تئاتر محدود هستند/بعد از تایید شورای نظارت، ارشاد مجوز اجرا می دهد/برخی از مجوزها با دید نشاط اجتماعی صادر می شود/در بحث تبلیغات شهری و فضای اجرا به گروه های تئاتر کمک می کنیم   ( نظر)

آیا کشاوزی می تواند در کرمان آینده ای داشته باشد؟   ( نظر)

جشن گونه های کرمان فرهنگ ساز نیست/خانه هنرمندان هنوز جامعیت و مرجعیت پیدا نکرده است/ پروژه تالار مرکزی پیر شد اما افتتاح نشد/ نمی توانیم به آنچه در حال حاضر می بینیم، عنوان تئاتر بدهیم/به عنوان یک کلانشهر حتی یک سالن استاندارد تئاتر نداریم/شورای نظارت حدود یکسال است که بدون منطق، تفکر و ایده است/کار شورای نظارت اصلاح تئاتر نیست   ( نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   ( نظر)

به واسطه ضعف درونی در دولت طی این سال‌های گذشته هزینه‌های زیادی را پرداخت کردیم/ انشالله دولت آینده، دولت قدرتمندی باشد/ ظریف با چه مجوزی با نمایندگان آمریکا صحبت کرده است؟   ( نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۱ نظر)

توازن جغرافیایی نداریم/ براساس سند چشم انداز حرکت نکردیم/ سیاست‌ها مکررا تغییر می‌کند و ما چندان ثباتی نداریم/ خودروسازی کرمان به دنبال تحریم دچار مشکل شد/با بخش خصوصی به فهم مشترک نرسیدیم   ( نظر)

کاشت سبزی در بنای تاریخی باغ کلانتر/مالک باغ کلانتر به هیچ کس اجازه ورود برای احیای این باغ را نمی دهد   ( نظر)

هوشنگ اهل سیرچ نيست!   ( نظر)