کد خبر: ۳۱۵۲۵
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون هنری وسینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان در گفت و گو با گفتارنو مطرح کرد:
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان با بیان اینکه کسانی که در ایام تعطیل از سینما استقبال می‌کردند حالا ترجیح می‌دهند سه شنبه‌ها به سینما بروند بخاطر اینکه از تخفیف استفاده کنند، گفت: مدیران سینما نیز برای اینکه مراجعان اصلی شان که در روز‌های تعطیل به سینما می‌آمدند را از دست ندهند می‌گویند این چه بخشنامه‌ای است؟ این بخشنامه برای ما منفعتی ندارد.

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار:

در راستای مصوبات شورای عالی اکران کشور ، بلیط سینما ها در سراسر کشور چند سالی است که در سه شنبه ها به صورت نیم بها عرضه می‌شود . چندی بعد با گسترش استقبال مردم از این طرح در بسیاری از سینماهای تهران و شهرستان ها روز شنبه نیز به روزهای نیم بها اضافه شد. داستان اما برای سینما دوستان کرمانی متفاوت است . کرمانی ها که از کمبود سالن های سینما رنج می برند در بازار انحصاری سینمای کرمان با مشکل اجرا نشدن عرضه بلیط نیم بها نیز مواجه هستند.

در همین راستا مدیر سینما شهر تماشا اخیرا در گفت وگو با گفتارنو گفته است : در تهران بلیط‌ها شناور هستند یعنی سه‌شنبه‌ها ارزان‌تر است، در مقابل پنج‌شنبه و جمعه‌ها گران‌تر است ولی ما در کرمان روندمان ثابت است و قیمت‌ها تغییر نمی‌کند.
مدیر سینما آسیا و مهتاب نیز در این خصوص به گفتارنو می گوید: سینماهایی که بلیط نیم‌بها دارند دولتی هستند درصورتی ‌که سینماهای ما خصوصی هستند نه یارانه‌ای داریم و نه حمایت می‌شویم از همین رو زیر بار این مسائل نمی‌رویم.

 معاون هنری وسینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان اما به گفتارنو می گوید: بخشنامه نیم بها بودن سه شنبه ها توسط مدیر کل سینمای حرفه ای و شورای صنفی اکران در تهران به تمامی سینماداران استان ها و شهرستان ها ابلاغ شده است و همه موظف به اجرای آن هستند. اما مدیران سینماهای کرمان صراحتا عنوان می کنند، زیر بار این مسئولیت نمی روند.

وحید محمدی  می افزاید: بخش نامه ای که از سوی مدیر کل سینمای حرفه ای و شورای صنفی اکران ابلاغ شده است هیچ ربطی به دولتی یا خصوصی بودن سینما ها ندارد و همگی موظف هستند سه شنبه ها بلیط نیم بها ارائه دهند.

به گزارش گفتارنو، محمدی با بیان اینکه اگر مدیران سینماهای ما سه شنبه ها را نیم بها نکنند ما مجبور می شویم مکاتبه کنیم که فیلم در اختیار آنها قرار ندهند، می افزاید:  تعداد سینماهای ما در کرمان زیاد نیست وچند سینما از چرخه اکران خارج شده اند و همین ها هم به سخت روی پا  ایستاده اند لذا ما قدرت مانور روی این موضوع را نداریم.

محمدی تصریح می کند: در استان ها و شهرستانهای مختلف استقبال از سینما متفاوت است و فرهنگ استفاده از سینما در روزهای تعطیل آخر هفته و تعطیلات رسمی بیشتر است اما در کرمان در طول ایام هفته استقبال چندانی از سینما نمی شود و در طول سال چند فیلم خاص با افزایش مخاطب همراه است.

او با بیان اینکه کسانی که در ایام تعطیل از سینما استقبال می کردند حالا ترجیح می دهند سه شنبه ها به سینما بروند بخاطر اینکه از تخفیف استفاده کنند، می گوید: مدیران سینما نیز برای اینکه مراجعان اصلی شان که در روزها ی تعطیل به سینما می آمدند را از دست ندهند می گویند این چه بخشنامه ای است؟ این بخشنامه برای ما منفعتی ندارد.

محمدی صراحتا اعلام می کند: هرچند قبول داریم مردم کم به سینما می روند و مدیران سینما از این روند راضی نیستند و اذعان دارند ما در برخی از فیلم ها در کرمان ضرر کردیم از همن رو نسبت به اجرای این بخشنامه مقاومت می کنند. اما این نافی این نیست که بخشنامه اجرایی نشود.

او ادامه می دهد: اصل این بخشنامه برای جذب مخاطب بیشتر است به طوریکه در این بخشنامه آمده است روزهای سه شنبه بلیط سینماها نیم بها است اما درصورتیکه سه شنبه ها مصادف با تعطیل رسمی شد سینمادران می توانند بلیط را تمام بها بگیرند به دلیل اینکه در ایام تعطیل استقبال از سینما بیشتر می شود.

محمدی خاطرنشان می کند: ما ابلاغ کردیم که بخشنامه را بایستی اجرایی کنند. چنانچه گزارشی به دست ما برسد که به این بخشنامه عمل نمی شود با آنها برخورد می کنیم.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

در تایید افراد ثبت نام شده نسبت به میانگین کشور عقب هستیم/حداکثر ثبت نام یکهزار و ۵۰۰ نفر نهایی شده است

دولت با ارائه مشوق‌های بانکی، تخفیف در صدور پروانه ساختمانی و واگذاری زمین ارزان قیمت موجبات رونق ساخت و ساز را فراهم آورد/افزایش غیرقابل قبول نرخ عوارض و صدور پروانه ساختمانی، از عوامل بالارفتن قیمت مسکن بود

خبرنگار به حقیقت وصل شود و حقیقت را منتقل کند

انجام تست کرونا در ۹۰ دقیقه

بیکاری از رگ گردن به خبرنگار نزدیک تر است

پلیس راهنمایی و رانندگی مخالف اجرای مسیر دوچرخه در خیابان سپه است/ در اجرای این طرح اشکالات فنی وجود دارد /قبل از اجرای این مسیر، بهتر بود موضوع در شورای ترافیک استان مطرح شود

دستورالعمل وزارت بهداشت برای محرم: بهتر است دسته‌های عزاداری در محیط‌های باز برگزار شود؛ فاصله هر فرد با نفر کناردستی از هر طرف ۱.۵ متر باشد/ از طبل و سنج و دمام استفاده نشود/ همه ماسک بزنند / از زنجیر‌های شخصی استفاده شود یا زنجیرها تا پایان دهه عزاداری به اشخاص واگذار شود

سریع‌ترین روش تشخیص ابتلا به کرونا تنها با یک تنفس

کرونا ظرف ۲۴ ساعت جان ۱۲ نفر را در کرمان گرفت

کوتاهی برخی مسئولان باعث بروز مشکل حاشیه نشینی شده است/ترک فعل از سوی مسئولان را پیگیری و به دادستان اعلام می‌کنیم/دلیل اکثر آسیب‌های سطح جامعه نبود نظارت اولیه دستگاه‌های متولی است

پربازدید ها

برنامه‌های هیات نینوا در ایام محرم و صفر لغو است/ هزینه‌های مراسم خرج ایتام و اقشار کم بضاعت جامعه خواهد شد/جریان‌های عزاداری و سینه زنی از شکل سنتی و اصولی خارج شده

مراسم عزاداری تاریخی منزل سادات خوشرو به دلیل لزوم حفظ سلامت مردم لغو شد

آیین روز خبرنگار به صورت مجازی برگزار می شود

دستورالعمل وزارت بهداشت برای محرم: بهتر است دسته‌های عزاداری در محیط‌های باز برگزار شود؛ فاصله هر فرد با نفر کناردستی از هر طرف ۱.۵ متر باشد/ از طبل و سنج و دمام استفاده نشود/ همه ماسک بزنند / از زنجیر‌های شخصی استفاده شود یا زنجیرها تا پایان دهه عزاداری به اشخاص واگذار شود

بیکاری از رگ گردن به خبرنگار نزدیک تر است

خبرنگار به حقیقت وصل شود و حقیقت را منتقل کند

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)