کد خبر: ۳۱۵۴۹
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
ارسال به دوستان
ذخیره
گفتارنو موضوع آب سرد کن های سطح شهر و سلامت آنها را بررسی می کند:
معاون فنی و اجرایی سازمان پارک ها و فضای سبز در خصوص وجود آب سرد کن در پیاده روهای سطح شهر به گفتارنو، می گوید: نصب آب سرد کن در پیاده روهای سطح شهر بر عهده شهرداری و یا سازمان پارک ها و فضای سبز نیست و معمولا افراد خیر یا مغازه داران آن ها را نصب می کنند.

گفتارنو/ گروه شهر:

شهرداری:نصب آب سرد کن در پیاده روها بر عهده شهرداری نیست/  تعداد آب سرد کن های جنگل قائم کافی است/دانشگاه علوم پزشکی: در سال گذشته یک مورد آلودگی داشتیم که مربوط به آب سرد کن های بین راهی بود/ آب سرد کن های سطح شهر همگی به آب شهری وصل هستند/ با کسانی که از آب سرد کن های سنتی استفاده کنند برخورد می کنیم

با شروع فصل گرما زمانیکه برای خرید رفته ایم یا اینکه برای گذراندن اوقات فراغت در پارک مشغول قدم زدن هستیم برای اینکه گلویی تازه کنیم به سراغ آب سرد کن ها می رویم اما گاهی آنقدر دسترسی به آنها سخت است یا آبشان گرم است و تعدادشان اندک، که ترجیح می دهیم قبل از اینکه قصد خرید و یا پیاده روی داشته باشیم ابتدا برای خرید آب معدنی اقدام کنیم.


معاون فنی و اجرایی سازمان پارک ها و فضای سبز در خصوص وجود آب سرد کن در پیاده روهای سطح شهر به گفتارنو، می گوید: نصب آب سرد کن در پیاده روهای سطح شهر بر عهده شهرداری و یا سازمان پارک ها و فضای سبز نیست و معمولا افراد خیر یا مغازه داران آن ها را نصب می کنند.


روح الله خواجویی می افزاید: طبق قانون و مقررات نصب آب سرد کن در پیاده روها بر عهده سازمان میادین است که اکنون با نام جدید  سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی فعالیت می کند.


به گزارش گفتارنو، خواجویی با بیان اینکه به جز یکسری پارک های محلی کوچک بقیه پارک ها آب سرد کن دارند، تصریح می کند: نصب این آب سرد کن ها توسط شهرداری های مناطق انجام می شود و پس از نصب در اختیار شرکت ها قرار می گیرند تا از آنها مراقبت و نگهداری کنند و ما فقط ناظر هستیم و مکان مناسب برای نصب را مشخص می کنیم.


خواجویی می افزاید: به جز موارد معدودی که توسط افراد خیر نصب شده اند اکثر آب سرد کن های موجود در پارک ها توسط شهرداری نصب شده است.


معاون فنی و اجرایی سازمان پارک ها و فضای سبز در خصوص تعداد آب سرد کن ها و آب خوری ها در مناطق چهارگانه می گوید: منطقه یک، یازده آب سرد کن و 9 آب خوری، منطقه دو، 9 آب سرد کن و 4 آب خوری ، منطقه سه، 9 آب سرد کن و 16 آب خوری و منطقه چهار، 3 آب سرد کن و 2 آب خوری دارد.


خواجویی تصریح می کند: در بعضی قسمت ها شاید این تعداد آب سرد کن و آب خوری کافی نباشد و شهرداری مناطق باید تعداد آنها را افزایش دهد. ما نیز با درخواست های مردمی، به شهرداری های مناطق نامه نوشتیم و آنها هم تعداد آب سرد کن ها را افزایش دادند.


او با بیان اینکه جنگل قائم 2 آب سرد کن و 3 تا آب خوری دارد، خاطرنشان می کند: این تعداد برای جنگل قائم کافی است و در فصل های خاص که نیاز نیست و مراجعه کننده نداریم درشان بسته می شود، چرا که اگر باز باشند باید برایشان نگهبان بگذاریم و پول بدهیم.


خواجویی در ادامه اعلام می کند در یک دوره ای مرکز بهداشت و سلامت به دلیل شیوع بیماری اقدام به جمع آوری برخی از آب سرد کن ها کرد.


در همین راستا مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفت و گو با گفتارنو، صراحتا اعلام می کند: ما در نظارت بر آب سرد کن ها بسیار حساس هستیم و با شروع فصل گرما از آب سرد کن ها نمونه برداری میکروبی می کنیم و بازرسین ما به متصدیان تذکر می دهند حتما قبل از استفاده مخزن را شستشو دهند.

حمیر رضا گلزاری تصریح می کند: در سطح استان به طور انگشت شمار گزارش آلودگی میکروبی آب سرد کن ها را داشته ایم، به طوریکه در سال گذشته فقط یک مورد آلودگی داشتیم که مربوط به آب سرد کن های بین راهی بوده است.


او اضافه می کند: آب سرد کن های سطح شهر همگی به آب شهری وصل هستند و اگر در نقطه ای از شهر کسی از آب سرد کن های سنتی استفاده کند حتما با آنها برخورد می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

افتتاح خطوط ریلی جلال آباد تا کارخانه فولاد زرند ایرانیان تا خرداد ۹۹

بیش از ۵۰۰ میلیون ریال جریمه برای اصناف متخلف کرمانی در نظر گرفته شد / متخلفان از هیچ ارفاق قانونی بهره‌مند نمی‌شوند

در ترمز قطار به خود کفایی رسیده ایم / حمل و نقل ریلی به اقتصاد کشور کمک شایانی می کند / ۴۳۲ واگن به شبکه ریلی کشور اضافه شده است

دستگیری سارق سابقه دار طلاجات از طریق سامانه مها

گشایش نمایشگاه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در کرمان

موافقت بانک مرکزی با افزایش سقف وام مسکن

تکلیف کشور با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، مشخص شد

مورد تازه‌ای از آلودگی کیک و بیسکوییت در استان مشاهده نشده است

تیم فوتبال بانوان سیرجان با 7 گل آویسا خوزستان را مغلوب کرد

آماده باش ۵۰۰ نجاتگر کرمانی در رزمایش طرح ترافیکی زمستان ۹۸

پربازدید ها

غلظت ریزگردها در فهرج به ۴۶ برابر حد مجاز رسید / تنفس فهرجی‌ها با مشکل مواجه شده است

داخل کیک و بیسکوئیت‌ها داروی مخدر نبوده است/ وجود قرص و کپسول در فرآورده‌های غذایی برای تخریب وجهه کل صنعت غذا و شکلات کشور است / موضوع ابعاد سیاسی و امنیتی دارد

۴۱ راهدارخانه در طرح زمستانه جاده‌ای استان کرمان تجهیز و فعال شد / استان کرمان بعد از اصفهان بیشترین طول بزرگراه را در سطح کشور دارد

آماده باش ۵۰۰ نجاتگر کرمانی در رزمایش طرح ترافیکی زمستان ۹۸

پیش بینی بارش برف و باران در اواسط هفته در استان کرمان

نجات جان کودک 11 ساله از داخل چاه توسط مردم

دستگیری سارق سابقه دار طلاجات از طریق سامانه مها

پیش بینی بارش پراکنده در ارتفاعات جنوب کرمان

موسسه خیریه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است+ فیلم

ماجرای قرص های مشکوک در کیک های خوراکی چیست؟

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۱ نظر)