کد خبر: ۳۱۵۴۹
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
ارسال به دوستان
ذخیره
گفتارنو موضوع آب سرد کن های سطح شهر و سلامت آنها را بررسی می کند:
معاون فنی و اجرایی سازمان پارک ها و فضای سبز در خصوص وجود آب سرد کن در پیاده روهای سطح شهر به گفتارنو، می گوید: نصب آب سرد کن در پیاده روهای سطح شهر بر عهده شهرداری و یا سازمان پارک ها و فضای سبز نیست و معمولا افراد خیر یا مغازه داران آن ها را نصب می کنند.

گفتارنو/ گروه شهر:

شهرداری:نصب آب سرد کن در پیاده روها بر عهده شهرداری نیست/  تعداد آب سرد کن های جنگل قائم کافی است/دانشگاه علوم پزشکی: در سال گذشته یک مورد آلودگی داشتیم که مربوط به آب سرد کن های بین راهی بود/ آب سرد کن های سطح شهر همگی به آب شهری وصل هستند/ با کسانی که از آب سرد کن های سنتی استفاده کنند برخورد می کنیم

با شروع فصل گرما زمانیکه برای خرید رفته ایم یا اینکه برای گذراندن اوقات فراغت در پارک مشغول قدم زدن هستیم برای اینکه گلویی تازه کنیم به سراغ آب سرد کن ها می رویم اما گاهی آنقدر دسترسی به آنها سخت است یا آبشان گرم است و تعدادشان اندک، که ترجیح می دهیم قبل از اینکه قصد خرید و یا پیاده روی داشته باشیم ابتدا برای خرید آب معدنی اقدام کنیم.


معاون فنی و اجرایی سازمان پارک ها و فضای سبز در خصوص وجود آب سرد کن در پیاده روهای سطح شهر به گفتارنو، می گوید: نصب آب سرد کن در پیاده روهای سطح شهر بر عهده شهرداری و یا سازمان پارک ها و فضای سبز نیست و معمولا افراد خیر یا مغازه داران آن ها را نصب می کنند.


روح الله خواجویی می افزاید: طبق قانون و مقررات نصب آب سرد کن در پیاده روها بر عهده سازمان میادین است که اکنون با نام جدید  سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی فعالیت می کند.


به گزارش گفتارنو، خواجویی با بیان اینکه به جز یکسری پارک های محلی کوچک بقیه پارک ها آب سرد کن دارند، تصریح می کند: نصب این آب سرد کن ها توسط شهرداری های مناطق انجام می شود و پس از نصب در اختیار شرکت ها قرار می گیرند تا از آنها مراقبت و نگهداری کنند و ما فقط ناظر هستیم و مکان مناسب برای نصب را مشخص می کنیم.


خواجویی می افزاید: به جز موارد معدودی که توسط افراد خیر نصب شده اند اکثر آب سرد کن های موجود در پارک ها توسط شهرداری نصب شده است.


معاون فنی و اجرایی سازمان پارک ها و فضای سبز در خصوص تعداد آب سرد کن ها و آب خوری ها در مناطق چهارگانه می گوید: منطقه یک، یازده آب سرد کن و 9 آب خوری، منطقه دو، 9 آب سرد کن و 4 آب خوری ، منطقه سه، 9 آب سرد کن و 16 آب خوری و منطقه چهار، 3 آب سرد کن و 2 آب خوری دارد.


خواجویی تصریح می کند: در بعضی قسمت ها شاید این تعداد آب سرد کن و آب خوری کافی نباشد و شهرداری مناطق باید تعداد آنها را افزایش دهد. ما نیز با درخواست های مردمی، به شهرداری های مناطق نامه نوشتیم و آنها هم تعداد آب سرد کن ها را افزایش دادند.


او با بیان اینکه جنگل قائم 2 آب سرد کن و 3 تا آب خوری دارد، خاطرنشان می کند: این تعداد برای جنگل قائم کافی است و در فصل های خاص که نیاز نیست و مراجعه کننده نداریم درشان بسته می شود، چرا که اگر باز باشند باید برایشان نگهبان بگذاریم و پول بدهیم.


خواجویی در ادامه اعلام می کند در یک دوره ای مرکز بهداشت و سلامت به دلیل شیوع بیماری اقدام به جمع آوری برخی از آب سرد کن ها کرد.


در همین راستا مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفت و گو با گفتارنو، صراحتا اعلام می کند: ما در نظارت بر آب سرد کن ها بسیار حساس هستیم و با شروع فصل گرما از آب سرد کن ها نمونه برداری میکروبی می کنیم و بازرسین ما به متصدیان تذکر می دهند حتما قبل از استفاده مخزن را شستشو دهند.

حمیر رضا گلزاری تصریح می کند: در سطح استان به طور انگشت شمار گزارش آلودگی میکروبی آب سرد کن ها را داشته ایم، به طوریکه در سال گذشته فقط یک مورد آلودگی داشتیم که مربوط به آب سرد کن های بین راهی بوده است.


او اضافه می کند: آب سرد کن های سطح شهر همگی به آب شهری وصل هستند و اگر در نقطه ای از شهر کسی از آب سرد کن های سنتی استفاده کند حتما با آنها برخورد می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

استانداران مکلف هستند با هر دستگاهی که هزینه بی جا و بریز و بپاش دارد با قاطعیت برخورد کنند/هنر مدیریت در شرایط سخت باید توانمندی خود را نشان دهد/ مدیران استان ها باید از شرکت های استارتاپی و دانش بنیان حمایت کنند

مزارع بیت کوین قوز بالاقوز تامین برق در کرمان

مدیر تعاونی روستایی: ۱۳ مرغداری استان به اجاره یک شخص است/ سرپرست معاونت هماهنگی اقتصادی: یک روزی کوتاهی شده است، اما حال باید حمایت کرد/ مدیر کل تعزیرات حکومتی: این جلسه به گونه‌ای پیش می‌رود که انگار قیمت مرغ را آقای سیستانی و آقای یزدان پناه تعیین می‌کنند

در شناسایی و جذب بیسوادان در استان کرمان مشکل داریم/ فاصله 20 درصدی بین کم‌سوادترین و باسوادترین نقطه استان

مخاطبان تئاتر محدود هستند/بعد از تایید شورای نظارت، ارشاد مجوز اجرا می دهد/برخی از مجوزها با دید نشاط اجتماعی صادر می شود/در بحث تبلیغات شهری و فضای اجرا به گروه های تئاتر کمک می کنیم

آیا کشاوزی می تواند در کرمان آینده ای داشته باشد؟

جشن گونه های کرمان فرهنگ ساز نیست/خانه هنرمندان هنوز جامعیت و مرجعیت پیدا نکرده است/ پروژه تالار مرکزی پیر شد اما افتتاح نشد/ نمی توانیم به آنچه در حال حاضر می بینیم، عنوان تئاتر بدهیم/به عنوان یک کلانشهر حتی یک سالن استاندارد تئاتر نداریم/شورای نظارت حدود یکسال است که بدون منطق، تفکر و ایده است/کار شورای نظارت اصلاح تئاتر نیست

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند

به واسطه ضعف درونی در دولت طی این سال‌های گذشته هزینه‌های زیادی را پرداخت کردیم/ انشالله دولت آینده، دولت قدرتمندی باشد/ ظریف با چه مجوزی با نمایندگان آمریکا صحبت کرده است؟

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۹ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۷ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۴ نظر)

زنده باد شفافیت   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مزارع بیت کوین قوز بالاقوز تامین برق در کرمان   ( نظر)

مخاطبان تئاتر محدود هستند/بعد از تایید شورای نظارت، ارشاد مجوز اجرا می دهد/برخی از مجوزها با دید نشاط اجتماعی صادر می شود/در بحث تبلیغات شهری و فضای اجرا به گروه های تئاتر کمک می کنیم   ( نظر)

آیا کشاوزی می تواند در کرمان آینده ای داشته باشد؟   ( نظر)

جشن گونه های کرمان فرهنگ ساز نیست/خانه هنرمندان هنوز جامعیت و مرجعیت پیدا نکرده است/ پروژه تالار مرکزی پیر شد اما افتتاح نشد/ نمی توانیم به آنچه در حال حاضر می بینیم، عنوان تئاتر بدهیم/به عنوان یک کلانشهر حتی یک سالن استاندارد تئاتر نداریم/شورای نظارت حدود یکسال است که بدون منطق، تفکر و ایده است/کار شورای نظارت اصلاح تئاتر نیست   ( نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   ( نظر)

به واسطه ضعف درونی در دولت طی این سال‌های گذشته هزینه‌های زیادی را پرداخت کردیم/ انشالله دولت آینده، دولت قدرتمندی باشد/ ظریف با چه مجوزی با نمایندگان آمریکا صحبت کرده است؟   ( نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۱ نظر)

توازن جغرافیایی نداریم/ براساس سند چشم انداز حرکت نکردیم/ سیاست‌ها مکررا تغییر می‌کند و ما چندان ثباتی نداریم/ خودروسازی کرمان به دنبال تحریم دچار مشکل شد/با بخش خصوصی به فهم مشترک نرسیدیم   ( نظر)

کاشت سبزی در بنای تاریخی باغ کلانتر/مالک باغ کلانتر به هیچ کس اجازه ورود برای احیای این باغ را نمی دهد   ( نظر)

هوشنگ اهل سیرچ نيست!   ( نظر)